2014 pavasaris

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Regina » 07 Bal 2014 12:59

Buvau nusiteikus tam, kad šeštadienį nuvažiavus pamatysiu nušalusias rožes, juk kai kurių jau lapai nemaži buvo. Viskas gerai, nieko joms nenutiko :) Nė truputėlio neapšalo net tos naujai pasodintos maksiminės, o juk jų ūgliai buvo visai gležni, dideli, šiltoj parduotuvėj išaugę. Kurios buvo su lapeliais - tai tokios ir liko, kurios pradėję sprogt - sprogsta toliau. Kurios nušalo žiemą ir dar nebuvo nugenėtos - tokios ir stovi. Nebuvo laiko iki jų prisikapstyt.
O serbiškom didelių priekaištų neturiu. Vienos gražesnės, kitos prastesnės. Tik dvi smarkiai nugenėjau, liko po kokius 5 cm, kai pasodinau, tai iš po žemių nesimato nė centimetro. Šaknys visų gigantiškos, kai kurioms po trečdalį nukirpau, kad į duobes tilptų (xixi)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Jūratė » 14 Bal 2014 15:46

Ant John Davis pumpurų radau amarų ir ne taip jau mažai (devil) Sustirę tokie, bet pajudinus kojytes krutina (devil)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Regina » 15 Bal 2014 06:41

Jie taip pat valgyt nori :D Jiems irgi pavasaris ;)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Jūratė » 15 Bal 2014 07:10

Valgyt nori... :D
turim dvi žvirblių šeimynas inkilėliuose, bet jie savo įkurtuvėmis užsiėmę, tie amarai jiems dar nė motais, gal vėliau ras. Sako, jei šalia įsikuria paukšteliai, negalima purkšti augalų. Nežinau, kaip čia visiems viską suderinti, bet gi jei nepurkšiu rožių neturėsiu... :?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Regina » 15 Bal 2014 09:13

Pas mane paukščių knibžda, pilnos obelys ir kriaušės. Nepastebėjau, kad po purškimo jų sumažėtų. Tiesa, aš purškiu nedaug.
Bet ar reikia nuo tų amarų dabar purkšt :? Manau, kad tiek, kiek jų dabar yra, nesunku rankiniu būdu sunaikint. Dar yra toks purškaliukas, Aphisol ar kažkaip panašiai vadinasi. Tai kažkoks trąšų skiedinys, amarai jo labai nemėgsta.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Jūratė » 15 Bal 2014 09:52

Ne ne, ne dabar tikrai purkšiu. Aš čia apie ateitį pamąsčiau.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Rūta » 16 Bal 2014 08:56

Regina rašė:Visos rožininkės po savaitgalio kažkur pradingo... Ar dar neišlindo iš savo rožynų, ar po darbų niekam kitam jėgų neliko :? (xixi)
Nepradingo, nepradingo... :) Mes savaitgalį pasodinom 150 gudobelių sodinukų - tai tik toje vietoje, kur medžiai. Iš viso sodybai reikės apie 530 sodinukų. Ir čia tik iš vienos pusės, nes iš kitos, kur į laukus, pasodinti kažkokie gluosniukai – labai greitai augantys apvaliais krūmeliais. Nutarėm prieš medžius pirmiausia pasodinti vientisą gudobelių gyvatvorę, kad būtų ir kaip tvora, o prieš ją jau grožių – alyvų, jazminų – pridėsim.
Prie rožių nelabai ką darėm - tik kai kurias užsilikusias paraišiojom – šiais metais, kur šakų ilgis leidžia, stengiamės jas horizontaliai parišti, matysim, kas iš to bus :)
O balkone rožės jau netrukus ir žydės (xixi)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė LoretaA » 22 Bal 2014 15:18

Neužmikim ant laurų, t.y. nugenėjom rožes ir viskas. Kadangi per Velykas dirbti nedera, tai pasivaikščiojau sode su sekatoriumi ir prikarpiau šiek tiek bakterinio nudegimo pažeistų šakų. Gal pas kitus ir nėra tokių, pas mane atsirado. Nepasakyčiau, kad baisiai daug - pavasarį genėjau labai negailestingai, bet vis tik buvo.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Regina » 22 Bal 2014 15:26

LoretaA rašė:Neužmikim ant laurų, t.y. nugenėjom rožes ir viskas. Kadangi per Velykas dirbti nedera, tai pasivaikščiojau sode su sekatoriumi ir prikarpiau šiek tiek bakterinio nudegimo pažeistų šakų. Gal pas kitus ir nėra tokių, pas mane atsirado. Nepasakyčiau, kad baisiai daug - pavasarį genėjau labai negailestingai, bet vis tik buvo.
Nemiegam (dance) Yra ir pas mane to nudegimo, bet nėra laiko į tai gilintis. Gal paskui dar atliksiu kosmetinį-gydomąjį genėjimą. Šeštadienį pagaliau išvežiau visas šakas, bus diiiiiiiiidelis rožinis laužas :D Dabar ramiai galėsiu imtis kitų darbų.
Vis stebiuosi ir negaliu suprast, kodėl taip prastai pas mane peržiemojo Mme Isaak Pereire :? Vis dar ją geniu, nedaug jau ir liko...

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė LoretaA » 22 Bal 2014 15:48

Kiek atsimenu ir Jūratė sakė, kad ir jos nekaip atrodo. Gal paseno? Senos šakos žymiai prasčiau žiemoja už jaunas. Savo "madam", taip pat labai daug nugenėjau, bet todėl, kad labai jau nepatiko figūra. Pernai, kaip ir nei vienos naujos šakos neužaugino, todėl šiemet palikau gal iš viso tik keturias šakas. Tikiuosi, kad užaugins šviežių. Kitos dvi, kaip įtariu "madam Pereire - s" peržiemojo normaliai.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Jūratė » 22 Bal 2014 18:51

Maniškė Madam labai prastai atrodo, sunkiai sprogsta, labai daug nugenėjau. Ji per dvejus metus neužaugino nei vienos naujos šakos nuo žemės, o kasmet pavasarį vis mažėja ir mažėja :(

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Aivė » 23 Bal 2014 14:52

O pas mane atvirkščiai - pirmi metai kai ji gerai peržiemojo. Paprastai nušaldavo nesumedėjusios šakos...
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė LoretaA » 23 Bal 2014 19:54

Gerai išgenėjus - ataugs. Šiandien pažiūrėjau - matosi mažiausiai keturios naujos augančios šakos. Neabejoju, Jūrate, kad ir pas tave ataugs ir bus dar gražesnė.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Jūratė » 23 Bal 2014 20:30

Ačiū, Loreta. O kaip tai gerai išgenėti? Ta prasme, palikti tik tiek, kur stiprūs pumpurai, o visas silpnesnes šakas pjaut?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė LoretaA » 24 Bal 2014 05:06

Tikrai taip. Jeigu pumpuras lyginant su kitais ant to paties krūmo žymiai mažesnis (paprastai šakų galuose būna tokie niekam tikę pumpurai), vadinasi iki jo jau pažeista mediena ir rožė eikvoja bereikalingas jėgas bandydamą jį atgaivinti. Išpjauk iki didelių pumpurų - lapelių, tada rožei liks daugiau jėgų auginti naujas šakas.

Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Alinda » 27 Bal 2014 08:47

Mano antrametė Mm Isaac Pereire peržiemojo puikiai ir jau su pumpurais <3



Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Regina » 27 Bal 2014 20:26

Kaip smagu pamatyt tokią nuotraukytę <3
O aš saviškę vis dar trumpinu, trumpinu, ploninu, ploninu...

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Regina » 28 Bal 2014 08:27

Šį savaitgalį apžiūrinėdama rožes pastebėjau įdomų ir man labai nepatikusį dalyką.Visos rožės, kurios pradėjo anksti sprogti, o tai yra angliškos ir kitos modernios bei pora ankstyvų senovinių, augina aklus ūglius. Ir tai yra ne tas atvejis, kai ant silpnų šakelių išauga vienas kitas toks ūglis. Šiemet tai masiškas reiškinys. Dažniausiai tai vienas ar keli viršutiniai ūgliai, bet yra šakų, ant kurių per visą jų ilgį tik tokie akli ūgliai. Pirmu atveju šakas aš tiesiog patrumpinau iki gero ūgliuko. O ką daryti, kai ilgiausia šaka turi tik tokius ūglius? Kirpti gaila, nes neliks visai nieko, nenukirpus žiedų taip pat nebus. Darau išvadą, kad sprogstantys pumpurai stipriai pašalo, kai naktimis buvo minusinė temperatūra. Minusas buvo visai nemenkas. Manau, kad tas pavasarinis šaltis turėjo įtakos ir tam, kad daug rožių iš vienos akutės leidžia po tris ūgliukus. Stengiausi palikt po vieną, bet tai daug laiko reikalaujantis darbas, neįmanoma visas šakas, viusus pumpurus apžiūrėt.
Įdomu, ar pas kitas irgi taip yra? Gal čia tik mano rožėms taip nutiko ir visai ne šaltis čia kaltas.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė LoretaA » 28 Bal 2014 08:42

Man susidarė įspūdis, kad pas tave, Regina, šiemet anksčiau žydės rožės, nei pas mane - ne taip kaip visada, nes tokių dalykų kol kas įžiūrėti negaliu.

Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Alinda » 28 Bal 2014 08:59

[quote="Regina"] daug rožių iš vienos akutės leidžia po tris ūgliukus

Apžiūrėjau saviškes,pasirodo ir pas mane tokius ūglių kuokštus išleido Alnwick rožė ir Westerland rožės.Beveik visi tie kuokštai išaugę iš viršutinių akučių.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Regina » 28 Bal 2014 12:47

LoretaA rašė:Man susidarė įspūdis, kad pas tave, Regina, šiemet anksčiau žydės rožės, nei pas mane - ne taip kaip visada, nes tokių dalykų kol kas įžiūrėti negaliu.
Nemanau, kad jos žydės labai anksti. Na, gal kokia savaite anksčiau, bet tikrai ne daugiau. Angliškų ūgliukai tikrai dideli, kai kurių apie 10 cm. Bet turint galvoj, kad dauguma tų ūglių akli, tai žiedų gali tekt ir ilgokai palaukti

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Rudenelis » 28 Bal 2014 18:50

Labai daug aklų ūgliukų. Ir labai aiškiai matosi - kur normalūs , baigiasi raustelėjusiu lapuku, o aklieji - žalutėliai kuokšteliai. Aš , prieš perskaitydama Reginos pastebėjimus, buvau įsitikinusi, kad akliai susidarė ant tų rožių, kurios buvo pradėjusios žaliuot žiemą, o paskui paspaudė šaltis. Bent pas mane tikrai taip.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Jūratė » 29 Bal 2014 06:36

O kas būtų, jei tuos aklus ūglius palikt?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Regina » 29 Bal 2014 06:42

Jūratė rašė:O kas būtų, jei tuos aklus ūglius palikt?
Nieko nebūtų. Palikau, gaila buvo pjaut metrines ir dar ilgesnes šakas. Pagalvojau, gal iš kokios miegančios akutės išsprogs ar šalia dar vienas ūgliukas išlįs. Pamatysim, kas iš to išeis. O iš aklų ūglių nėra ko tikėtis, juk jie akli.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 2014 pavasaris

Standartinė DaliaRaimonda » 29 Bal 2014 07:13

Kiekvienais metais tų aklų ūglių pasitaiko. Kartais daugiau, kartais jų mažiau. Pas save dar šiemet jų nepastebėjau, bet pernai tikrai labai nemažai buvo. Tik niekaip nesuprantu, kam pjauti šakas dėl aklo ūglio |( Nukirpkite tik aklo ūglio viršūnę ir rožės ūglis toliau augs iš šoninio lapelio pažastėlės. Na, veiksmas toks pats, kai nukirpus nušydėjusį žiedą iki tikro lapelio. Rožės žydėjimas atsidės dviem savaitėmis, bet ji normalai žydės. O ne taip, kad šaką visą pjauti |(

Skelbti atsakymą

Grįžti į