2014 pavasaris

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Aistė » 04 Kov 2014 19:19

Pradėjau ir aš po truputi nurenginėti, nors sakiau dar palauksiu, bet kai už lango tikras pavasaris nesusilaikiau. Dar pasižiūrėjau, kad kita savaite nuo sekmadienio žada saulėtas ir gan šiltas dienas, nenudengus vėl bus negerai. Tikiuosi, kad per ketvirtadienį ir penktadienį pavyks viską nudengti ir sutvarkyti. Tik palikau dar susuktas. Kol nepabuvosiu seminare, negenėsiu :D

Daliali
Pranešimai: 9
Užsiregistravo: 27 Rgs 2013 19:47

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Daliali » 07 Kov 2014 11:33

Rudenį buvau pasodinusi dvi floribundas, o per išigines atidengusi lutrasilą pamačiau, kad jos jau auga, yra net naujų mažų lapelių 1-2 cm dydžio! O rožė ant koto jau sprogsta. Aš tik pradedu auginti rožes, tai gal patartumėte, ką dabar daryti, ar galiu jas pilnai "nuregti", ar kelių laipsnių šaltukas naktimis nepakenks jauniems lapeliams? Po danga sausa, pelėsių nėra.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė LoretaA » 07 Kov 2014 11:52

Kelių laipsnių šaltuko, artimiausiomis dienomis, nėra. Žiūrint kiek dangų buvo - jeigu daug, palikit plonai, jeigu nedaug - viską nuimkit, kol dar saulė nepasirodė.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Regina » 09 Kov 2014 18:47

Šiandien ir vėl atidenginėjau rožes. Pirmoj dienos pusėj saulės nebuvo, tai visas HP, burbonus atidengiau visiškai. Vaizdelis toks, sakyčiau, gana pusėtinas. Yra apšalusių, yra gana smarkiai nušalusių, yra krūmų, kurių visos šakos gražios, o kokios trys-keturios kažkodėl nušalusios visiškai, kai kurios smarkiai pažeistos bakterinio nudegimo. Kai atėjo eilė angliškoms, tai saulė plieskė išsišiepus (sun) (sun) (sun) Teko užmest ant jų plonus draiskaliukus - papildomas darbas ir laiko gaišimas. Todėl kitos liko net nepravėdintos. Vaizdas geras, atidžiau apžiūrėt nebuvo laiko, bet akivaizdu, kad angliškos, lyginant su HP ir kai kuriomis moderniomis, žiemoja daug geriau. Kai kurios išsprogusios, su nemažais ūgliukais.
Dygsta tulpės, kai kurios jau visai nemažos, dygsta kai kurie daugiamečiai. Kai kur pasidarbuota pelių - rožių nelietė, bet tulpes smarkiai apgraužė.
Kokie bebūtų tie rezultatai, vis tiek labai smagu, kad jau pavasaris, varnėnai prie savo namelių linksmai dainuoja, mačiau gagenančius žąsų trikampius, širdis džiaugiasi (sun)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Jūratė » 09 Kov 2014 19:27

Aš išėjau į lauką, kai jau saulė plieskė, tai apie visišką nudengimą net minčių nebuvo. Visas rožes pravėdinau, vaizdas labai patiko, išskyrus Mme Isaac Pereira... Ši atrodo blogiausiai :( . Jei kurias buvau dengus ant kupros draiskaliukais ir dar lutrasilu, tai lutrasilą nuėmiau. Pagal prognozes kitas savaitgalis bus apsiniaukęs, tikiuosi, tada ir nudengsiu visiškai.
Kaip manot, ar galima jau persodinėt daugiamečius?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė LoretaA » 09 Kov 2014 19:27

Gražiai peržiemojo kinietės: "Sophie's Perpetual", 'Old Blush' , 'Perle de Or, netgi 'Eugène E. Marlitt' o "Aloha" - juoda :? . Cūdai, nors ir žinojau, kad ji nėra atspari šalčiams ir uždengiau tikrai kruopščiai. Praeitą kartą nuėmiau skudurus, ant viršaus pergaminą palikau, tai nepastebėjau iš karto. Kartu uždengta, taip pat lepūnėlė, Rosenresli - atrodo peržiemojo gerai. Rausiu Aloha lauk, vietoj jos sodinsiu Alba Maxima :) Tiesa, viena kinietė, kurios pavadinimo nežinau - atrodo taip pat bus kerpama iki žemės.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė LoretaA » 09 Kov 2014 19:33

Jūrate, o kas madam atsitiko? Negi nušalo? Pagal tai kaip aš ją dengiu - jį labai atspari šalčiui.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Regina » 09 Kov 2014 19:42

Mano madam taip pat prastokai atrodo, nors lyginant su kitomis, buvo tikrai gerai uždengta.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Jūratė » 09 Kov 2014 21:08

Nėra ji visai nušalus, bet matosi, kad nemažai išsipjaus. Kodėl taip, neįsivaizduoju :| Taip nelinksmai atrodo ir New Dawn...

Laiminga
Pranešimai: 266
Užsiregistravo: 04 Kov 2011 14:10

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Laiminga » 10 Kov 2014 08:08

Mano visos senovinės ir New Down, Lykefund peržiemojo puikiai (10 iš 10), bet su angliškom tai prastai. Teks gerokai patrumpinti. Nesuprantu CLB. Icebergo. Labai rudas, bet ne juodas ir dėmių nėra, tad vis tikiuosi, kad gal tiesiog gražiai įdegė. :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė LoretaA » 10 Kov 2014 08:26

Tikėkimės, kad su Icebergu bus viskas gerai.
Angliškos peržiemojo labai gerai kur po bendra paklode. Tiesa, 'Tea Clipper' dėmėta, bet nekirpsiu. Pernai nekirpau dėmėtos 'Pat Austin' - žydėjo, augo, vargo nematė. Bendrai paėmus žiemojimo rezultatai, kol kas atrodo žymiai geresni nei pernai, bet, kaip Nijolė ir sakė, yra siurprizų.
Kiekvienais metais atidengdavau, kai po apdengimu jau žydėdavo ankstyvos tulpės. Šiemet didžioji jų dalis dar labai mažos - 1 - 2 cm. Reikėjo labai atidžiai žiūrėti, kad nesuminčiau.

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Aistė » 10 Kov 2014 10:30

Ką ten kalbėti apie tulpes. Dar net krokai nežydi :B
Vakar pradėjau genėti ir negailėdama pjaunu viską kas negražu. Tikiuosi nepersistengsiu (xixi) Šiaip rezultatai gražūs pakolkas. Yra kelios pašalusios iki žemės, viena berods nušalusi visiškai. Visos vijoklinės atrodo neblogai. Alchemistas išsaugojo visas šakas, 3-5V metrų stagarus. Todėl išpjoviau negailėdama kelias senas šakas. Aloha nežinau ar gyva, nes aš ją rudenį gerokai patrumpinau, tai žinosiu tik kai pradės leisti pumpurus, ar naujas šakas, nes dabar nesuprasi. Myliu aš ją, bus gaila jeigu neišgyveno. Visos 5 NEw Dawn atrodo neblogai. Vakar bandžiau aiškintis santykius, bet jau sunkiai sekėsi nes temo, šiandien reikės pratęsti procedūrą (devil) Šakų daug labai daug, turbūt reikės išgenėti silpnesnes ir senesnes. Aš kaip tikra lietuvė pasiguodžiau, kad ne man vienai kyla klausimai dėl genėjimo, ir ne visada viskas išeina taip kaip tikiesi. :$

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Virginija » 10 Kov 2014 14:33

Nieko neatidengiau, kai kur šiek tiek žvilgterėjau - yra visko.
Nežinau, ar klimatas pas mane kitoks ar rožės, bet kovo mėnesį nieko apie peržiemojimą sakyt nedrįstu, tai labai ir nesidomiu. Pas mane rezultatai pasirodo gerokai vėliau. Ir dažniausiai rožių "vaizdelis" gerokai pasikeičia.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Jūratė » 10 Kov 2014 14:38

Va va, teisingai pasakyta - vaizdelis gerokai pasikeičia... To bijau ir pas save. Bet ar vėlesnis dangų nuėmimas nuo to apsaugo?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Regina » 10 Kov 2014 15:24

Taip, tikrai dažniausiai vaizdelis vėliau gerokai pasikeičia. Bet nemanau, kad tam turi įtakos, kurį mėnesį bus atidengtos rožės. Reikėtų žiūrėt, koks oras. Juk kiekvienais metais atidengiam ne tuo pačiu metu. Kai lauke +13, plieskia saulė, tai po dangomis tikriausiai kokie +25, nebent tos dangos - eglišakiai. Vakar kai kilstelėjau dangas, tai kaip iš kokio šiltnamio tvokstelėjo. Jau anksčiau sakiau, kad kai kurios angliškos stipriai išsprogę ir paaugę. Nemanau, kad tai gerai. Na tikėsimės, kad šis pavasaris ir toliau bus pavasaris ir kad per Užgavėnes mes žiemą toli išvarėm :D Rytoj pasistengsiu atidengt visas likusias, palikdama tik plonus draiskaliukus nuo saulės, ir tikėsiuosi, kad savaitgalį bus apsiniaukę, pagaliau galėsiu atidengt visai ir pastatyt ant kojų :) O tada - jau genėjimas :)
Nors kitą savaitę rodo šaltas naktis, net -11 :(

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Virginija » 10 Kov 2014 18:17

Jūratė rašė:Va va, teisingai pasakyta - vaizdelis gerokai pasikeičia... To bijau ir pas save. Bet ar vėlesnis dangų nuėmimas nuo to apsaugo?
To tikrai negaliu pasakyti ir dangų nenuimu, nes turiu kitų darbų. Norėjau pasakyti, kad tikrai abejotini veiksmai yra tokie: " Alchemistas išsaugojo visas šakas, 3-5V metrų stagarus. Todėl išpjoviau negailėdama kelias senas šakas"- tfu, tfu, tfu, tikėsimės, kad viskas bus gerai.

Mano rožės nepriplotos prie žemės ir dangos nėra sandarios, taigi ramiai lauksiu prognozuojamų "liūčių" :)

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Aistė » 10 Kov 2014 18:44

Aš visada labai gailėdavau genėti. Pjaudavau tikrai ne viską ką reikia. O šiemet nepagailėjau :) Čia vis Nijolės kaltė (flower)(šutka) Įtikino, kad senas šakas reikia iškirpti. Tai ir kirpau negailėdama. Na ataugs, kur jos dėsis. Palikau daug šakų, tikiu, kad bent kelios bus gyvos. O kad vaizdas pasikeičia, tas tiesa. Tik pas mane jau nauji ūgliai iš žemės lenda pas AH, pumpurai beveik pas visas rožes didžiausi. Vėliau bus tas pats kaip pernai. Nudengiau per vėlai, tai beraizgydama ir genėdama, tiek pumpurų sulaužiau :( Čia turbūt niekados nebus aukso viduriuko. Nei kada nudengti, nei kada genėti. O ir genėjimo tempai pas mane pavydėtini... Per dvi dienas tik su 5 rožėm susidorojau :( Tokiu tempu, pabaigsiu tik gegužės gale...

Tik va kitos savaitės -11 neramina. Na bet reikėjo tikėtis kažko panašaus... (sun)

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Rudenelis » 10 Kov 2014 19:25

Paslampinėju apie krūmus, pakilnoju agro, pašniukštinėju, o daryt nieko negaliu - bandžiau prikastus vazonus išimt - ir ką manot? Kažkur pusantro sprindžio lengvai pasidavė, o giliau ledas, laiko kaip įbetonuotus. Pas mane tik pietinėj namo pusėj žemė tikrai atšilusi, tačiau rožių pumpurai nepuola brinkt , net tie, kur sausio pradžioj buvo sukvailioję, kažkokie nelinksmi - tarytum užkonservuoti. Tik raganės nerimsta, spurguojasi. Tulpės tik po dangalais bujoja, o laisvėj gyvenančios nedaug išsitempė, žaliai violetinės, 2-3 cm.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė LoretaA » 10 Kov 2014 19:36

Aiste - per anksti genit, manau, tai norėjo pasakyti Antosė. Kai tos žalios šakos tikrai išsprogs arba matysis "judantys" pumpurai (būna nejudantys - nei pirmyn, nei atgal)nuo apačios iki viršūnės, tada ir pamatysit ką iškirpt. Dabar reiktų tik smulkiomis, sulūžusiomis ir tikrai sušalusiomis apsiriboti. Juo labiau, jeigu pašals, gali kai kas iš paliktų ir neišgyventi, tada jau nebus iš ko pasirinkti.

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Aistė » 10 Kov 2014 19:41

Pas mane įšalas šiemet labai greitai išėjo. Bet pas mane visas sklypas pietinėje pusėje. Galbūt kur nors dar yra, kaip kompostinė, ar prie pat tvoros, kur ne visa diena saulė. O šiaip kasiau duobes naujiems augalams, tai įšalo nebebuvo.

Na gal ir skubu |( Kažkaip visada taip darau. Nudengiu. Geniu, purškiu. Vėliau tik pataisau ko nepastebėjau, ar kas neišsprogo. Bet gal šiemet ir per anskti aš čia įsivažiavau |(

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė LoretaA » 10 Kov 2014 20:00

Bet pavasaris, pavasariui nelygu. Praeitais metais ir aš nudengiau ir nieko nelaukdama pradėjau genėti, net atostogų 4 dienas pasiėmiau. Su šviesa išeidavau į lauką, su tamsa sugrįždavau - per 4 dienas ir nugenėjau. Paskui dar savaitę po tokio darbo atsigulus miegoti tik užmerkdavau akis ir toliau genėdavau :D - nenoriu net prisiminti.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Virginija » 10 Kov 2014 20:06

Kartais būna taip, kad gražiai peržiemojusios žalios šakos staigiai pasidaro tokios dėmėtos arba dėmė apima stiebą aplinkui (gal tik pas mane taip?), kad tikrai reikia jas iškirpti. Tada dar galima sulaukti žiedų iš senųjų šakų (aišku, neiškirptų :D ), todėl manau, jas reikėtų išpjauti vėliau arba iškart po žydėjimo, kaip ir rekomenduojama (čia apie vienąkart žydinčias).

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Aistė » 10 Kov 2014 20:26

Va apie tai, kad vieną kartą žydinčias galima iškirpti po žydėjimo visai iš galvos iškrito (bandit) (stupid) Gerai, kad pas mane tik ALchemistas ir yra vieną kartą žydintis. Bet kaip bebūtų man negaila tų dviejų senų šakų. (no) :D Joms greičiausiai jau kokie 5-6 metai... nelabai koks ir žydėjimas iš jų būtų. Svarbiausia prisiminti kitąmet, kad vieną kartą žydinčių rožių senas šakas kirpti tik po žydėjimo, nes iš įpročio eisiu kaip per visas..

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė LoretaA » 10 Kov 2014 20:38

Ne visai taip, Aiste. Pavyzdžiui prancūzinės augina tiek šakų, kad dalį jų aš iškerpu pavasarį. Stengiuos iškirpt net tas šakas kurios tik vieną kartą žydėjo, jeigu yra pakankamai naujų, nežydėjusių šakų. Kartais iš viso būna apie 60 ar net dar daugiau šakų. Žymiai mažiau darbo genint - nereikia kiekvienos šakos papildomos šakelės galiukų nukirpti. Aišku, jeigu rožė viso labo tik tris šakas turi - palieku kiek yra (xixi) .

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Aistė » 10 Kov 2014 20:56

(swearing) kuo toliau į mišką tuo daugiau medžių (swearing) :D Reiškiasi vėl viskas priklauso nuo rožės. Jeigu tai augi rožė ir turi didelį kiekį šakų, genim, retinam ir pan. O va man tiesiog įdomu, Loreta, kiek pavyzdžiui pas jus Alchemistas turi šakų?

Skelbti atsakymą

Grįžti į