2014 pavasaris

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Regina » 29 Bal 2014 08:03

Taip, Dalia, kiekvienais metais tų ūglių būna, net dėmesio į juos nekreipiu. Bet šiemet jų pas mane YPATINGAI daug. Kam tų šakų gailėti, kai aklas ūglis šakos viršuje, o jo apačioj sprogsta normalus? Buvo daug darbo, bet tokius nukirpau, keli kibirai susidarė :D
O ilgų šakų nejudinau. Pabandysiu nugnaibyt tas viršūnes, bet tie ūgliai tokie susitraukę, suspausti, lapelis prie lapelio - nelabai yra kur gnybt.

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Nijola » 29 Bal 2014 12:11

Ir pas mane tokia pat situacija, kaip pas Reginą, šendiena vaikščiojau ryte ir galvojau kad žiedų bus labai mažai, nes visų iškirpti aklų ūglių bus neimanoma, nes šias metais tai masinis reiškinys, ir iš vienos akutės auga kelios šakutės taip pat nieko įdomaus nežada. Manau ankstyvas paburkimas akučių o vėliau šalnos ir davė tokį reiškinį, nežinau ką daryti visko iškirpti neįmanoma.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Rūta » 29 Bal 2014 13:52

O tie akliai kaip atrodo? Kuokštas lapų be viršun einančio stiebelio ir mažų lapelių? Jei taip, tai tokių nemažai prisižiūrėjau pernai, kai rožės labai prasprogo per anksti po dangom. Tokias šakas rėžiau negailestingai iki pradedančių sprogti pumpurų, nes matėsi, kad iš tų lapų kuokštų žiedų nebus. Bet gal tie aklieji ir kitaip atrodo... |(

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Regina » 29 Bal 2014 13:57

Rūta, būtent taip jie ir atrodo.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Rūta » 29 Bal 2014 14:23

Regina, o kai genėjai, tie lapų kuokšteliai jau buvo ar išaugo vėliau iš, regis, normalių pumpurų?

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Nijola » 29 Bal 2014 14:37

Rūta rašė:Regina, o kai genėjai, tie lapų kuokšteliai jau buvo ar išaugo vėliau iš, regis, normalių pumpurų?
vieni pumpurai nudžiuvo ir kiti trigubi išaugo šakos žalios gražios, tai man tada visą rožyną reik rėšti iki žemės nes visos šakos vos ne sutrigubais pumpurais. Vat vaikštau kas ryt ratais ir nežinau ką daryti |( nes matomai žiedų nelabai bus
iš tų kuokštų naudos būna mažai .

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Regina » 29 Bal 2014 14:51

Neatsimenu, kokie tie pumpurai buvo. Manau, kad viskas buvo gerai, nes kitu atveju būčiau juos nukirpus. Kaip žinia, kai atidengiau, tai mano rožės buvo jau visai nblogai išsprogusios, o paskui buvo tie naktiniai minusai. Štai ir pasekmės.
Nijola rašė:
Rūta rašė:Regina, o kai genėjai, tie lapų kuokšteliai jau buvo ar išaugo vėliau iš, regis, normalių pumpurų?
vieni pumpurai nudžiuvo ir kiti trigubi išaugo šakos žalios gražios, tai man tada visą rožyną reik rėšti iki žemės nes visos šakos vos ne sutrigubais pumpurais. Vat vaikštau kas ryt ratais ir nežinau ką daryti |( nes matomai žiedų nelabai bus
iš tų kuokštų naudos būna mažai .
Nijole, kodėl tuščiai vaikštai aplink? Bevaikščiodama gali tuos trigubus pumpurus paverst viengubais :) Bus naudos. Man labiau nepatinka akli ūgliai, negu tie trigubi pumpurai - juos galima nulaužyt. Labai lengvai ir smagiai lūžta ;) Bet kiek laiko reikia viso rožyno visus pumpurus apžiūrėt (išsprogusios akys)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 2014 pavasaris

Standartinė DaliaRaimonda » 29 Bal 2014 17:43

Kai ir vieno, ir kito daug (aklų ūglių arba trigubų pumpurų), manau vienodai neviltis apima (mad) Šiemet mano rožės nebuvo po dangomis išsprogusios, gal tikrai dėl to ir aklų ūglių atrodo, kad nėra (tfu...tfu...tfu)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė LoretaA » 30 Bal 2014 05:29

Vakar probėgom apžiūrėjau savo rožes ir su Jūrate gan nuodugniai jos rožes. Tai ne visai tipingi akli ūgliai, kurie baigiasi apvaliu galu iš kurio neauga nei lapas nei žiedas. Jie atrodo tarytum būtų išgraužti, o iš tikro geičiausiai bus nušalę. Jų yra daug ir nukirpti neįmanoma, nes neatkilę nuo šakos nei per 5 milimetrus. Galima juos tiesiog nubraukti nuo šakos, bet tuomet ji liks plika. Nieko keisto - kiek buvau kaime, nemačiau nei vieno ryto be šalnos, o kai kuriomis dienomis buvo ne tik šalna, bet ir visas šaltis ir taip tęsiasi jau antras mėnuo ir visai nežinia kada tai baigsis. Gal ir nėra malonus reiškinys, bet ne tragedija dėl kurios turėtume graužtis ar ką nors daryti. Juk neauginam rožių žiedų pardavimui - užteks žiedų kiek bus. Suprasčiau, kad turėtume po 10 krūmų, o dabar :). Vienas krūmas mažiau žydės, kitas daugiau. Smulkmena, kuri bent jau manęs visai nesujaudino, nes mano gyvenimui ji neturės jokios įtakos :) .

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Regina » 30 Bal 2014 07:45

LoretaA rašė: Gal ir nėra malonus reiškinys, bet ne tragedija dėl kurios turėtume graužtis ar ką nors daryti. Juk neauginam rožių žiedų pardavimui - užteks žiedų kiek bus. Suprasčiau, kad turėtume po 10 krūmų, o dabar :). Vienas krūmas mažiau žydės, kitas daugiau. Smulkmena, kuri bent jau manęs visai nesujaudino, nes mano gyvenimui ji neturės jokios įtakos :) .
Oho, kaip griežtai pasakyta :D :D :D
Mano gyvenimui tas taip pat neturės absoliučiai jokios įtakos :) Ačiū Dievui, gyvenime turiu daug kitų džiaugsmų ir rūpesčių :)
Bet rožes auginu būtent dėl žiedų ir tik dėl žiedų, kad galėčiau jais džiaugtis, uostyti ir gėrėtis, o ne tik genėti, tręšti ravėti :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė LoretaA » 30 Bal 2014 07:55

Regina, juk pilnas tavo sodas bus žiedų - tą norėjau pasakyti. Aišku, jeigu jų visai neliktų, tuomet susinervinčiau, nes kaip sakai, ne sekatoriumi ar kauptuku mojuoti yra malonumas, o žydintys augalai - ne vien rožės :P

Vartotojo avataras
Gina
Pranešimai: 200
Užsiregistravo: 10 Kov 2011 21:33
Miestas: Klaipėda

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Gina » 30 Bal 2014 11:00

Vakar pamačiau, kad dauguma senovinių rožių ūglių labai apkibę amarais. Niekada taip anksti nebūdavo.

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Nijola » 30 Bal 2014 14:01

taip atrodo akli ūgliai, ir iš vienos akutės augančios kelios šakelės.
Pirmos nuotraukos : taip turi augti ir atrodyti :)
Paveikslėlis Paveikslėlis
toliau nuotraukose akli ūgliai ir trigubi

Paveikslėlis Paveikslėlis
Paveikslėlis Paveikslėlis
Paveikslėlis Paveikslėlis
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: 2014 pavasaris

Standartinė lelijele » 30 Bal 2014 19:45

pas mane jau pjūklelis pjūklavoja uglius. Pernai dar nežinojau tokio siaubūno tai nuvarė vos ne visus. Traukiau iš uglių zdaravas kirmėles. O šiemet mačiau mažas mažas kirmėlytes. Ryt bandysiu susidorot su jomis cheminiu būdu.

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Nijola » 05 Geg 2014 12:39

Kaip jums sekasi, ar jau visus nudirbot darbus - rožynų darbus :)
Aš pasiskūsiu |( pamokyta Rasos pasodinau morkas, žiedams tipo bus gražu :D kodėl sakau tipo :D nusipirkau prekybos centre morkų pora maiišelių išėjusi (jau seniau) prikaišiojau tarp rožių , morkos buvo didelės mažesnių kažkaip daba neužveža, na ir laukiu, laukiu vis pažiūrau kai kurios jau lapukus leidžia, džiaugiuosi, bet šį savaidgalį mano šuo Teris (cverg šnauceris) gūli vis ant pievutės ir morkas kramsnoja, iš pradžių nesupratau iš kur jas jis traukia, nieko nesakiau, bet kai gal kokią ketvirtą kramsnojo supratau kad jis ravi mano morkas :D |( :( tai jaučiu nesužiūrėsiu visas ir išravės tik skylės lieka :( vat kad nori ir pasodink |( ir grožėkis morkų žiedais - nesulauksiu :(
Ar dar pasodinti nebus per vėlu ? gal dar nusipirkti ir pasodinti ?

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: 2014 pavasaris

Standartinė lelijele » 05 Geg 2014 14:20

Nijola rašė:Kaip jums sekasi, ar jau visus nudirbot darbus - rožynų darbus :)
Aš pasiskūsiu |( pamokyta Rasos pasodinau morkas, žiedams tipo bus gražu :D kodėl sakau tipo :D nusipirkau prekybos centre morkų pora maiišelių išėjusi (jau seniau) prikaišiojau tarp rožių , morkos buvo didelės mažesnių kažkaip daba neužveža, na ir laukiu, laukiu vis pažiūrau kai kurios jau lapukus leidžia, džiaugiuosi, bet šį savaidgalį mano šuo Teris (cverg šnauceris) gūli vis ant pievutės ir morkas kramsnoja, iš pradžių nesupratau iš kur jas jis traukia, nieko nesakiau, bet kai gal kokią ketvirtą kramsnojo supratau kad jis ravi mano morkas :D |( :( tai jaučiu nesužiūrėsiu visas ir išravės tik skylės lieka :( vat kad nori ir pasodink |( ir grožėkis morkų žiedais - nesulauksiu :(
Ar dar pasodinti nebus per vėlu ? gal dar nusipirkti ir pasodinti ?
Nesigraužkite dėl tų morkų. Pernai pas mane tarp rožių augo ir žydėjo krapai. Buvo labai gražu. Gaila nuotraukos neturiu.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė LoretaA » 05 Geg 2014 16:40

Aišku, Nijole, ne vėlu - juk dar beveik žiema |( . Pirk ir sodink. Tik ar išsaugosi nuo šuns - triušio?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Regina » 05 Geg 2014 19:34

Nijole, kokia nauda iš tų žydinčių morkų (xixi), geriau sėk krapus, tai ir į sriubą įmest galėsi, ir vegetaras-žaliavalgis Teris jų neės ;)

Vartotojo avataras
Gina
Pranešimai: 200
Užsiregistravo: 10 Kov 2011 21:33
Miestas: Klaipėda

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Gina » 05 Geg 2014 20:53

Aną naktį pas mus buvo tokia šalna, kad apšalo net medžiai. Mano 2m puošmedis stovi pajuodęs, lapai kaip skudurai kabo. Kažin atsprogs naujai ? Nušalo didžiausi rožių ūgliai, išvirto bijūnai, lelijos. Kažkokia beprotybė.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė LoretaA » 06 Geg 2014 05:08

Klaipėdoj :? Vaje :(

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Regina » 06 Geg 2014 07:28

Jei net Klaipėdoj šitaip :( :( :( ...

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Nijola » 06 Geg 2014 12:20

Manau visur labai skirtingos buvo šalnos, pas mane lyg ir nematyt labai didelių nuostolių, o draugė sako kad pas juos daug kas apšalo, obelų žiedai medžiai gėlės .

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Regina » 06 Geg 2014 14:22

O aš savo rožes vis dar geniu ir geniu... Ant kai kurių krūmų nėra nei vieno žiedinio ūgliuko, visi akli :( Gnaibiau jų galiukus, bet gi neįmanoma visų nugnaibyt. Kitoms trumpinau šakas, nes vienas ar du akli ūgliai yra šakos viršuje, o po jais jau išaugęs normalus. Trumpinau iki normalaus. Išnešiau ne vieną kibirą.
Mme Isaak Pereire tikriausiai iki žemės nutrumpinsiu. O buvo beveik su pavėsine lygi.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė LoretaA » 07 Geg 2014 16:20

Vakar apsilankiau kaime. Paskutiniai šalčiai bus patrumpinę ir taip trumpus buksmedžius, žoliniai augalai, bent jau tiek kiek mačiau, nukentėjo nežymiai - vienas kitas sudžiūvęs lapas. Žymiai daugiau nuostolio padarė vėjas - po labai didelėmis rožėmis pilna žemė nudraskytų ūglių. Gaila, nes praktiškai visų jų viršūnės baigėsi žiediniais pumpurais.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 2014 pavasaris

Standartinė DaliaRaimonda » 07 Geg 2014 17:05

Loreta, ar vėjo plaikstomos šakos galėjo nulaužti viršutinius ūglius? Tai ir šakų viduryje turėjo kaip reikiant palaužyti |( Gal čia paukščių darbas? Jie nutūpę ant ūglių amarus lesa. Ir dar apie tą ūglį ratu apiena. Bet kojomis už ūglių laikosi.

Skelbti atsakymą

Grįžti į