2014 pavasaris

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė LoretaA » 07 Geg 2014 17:37

Ne, Dalia Raimonda, tai tikrai ne paukščių darbas. Vėjai jau sekmadienį prasidėjo, tai ir pasipylė ūgliai kaip lietus - pati mačiau. Dar ir dabar liko kadaruoti "skudurai", tik, kad aš jų nepasiekiu.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Jūratė » 08 Geg 2014 06:21

Vakar jau po visų šalnų (labai tikiuosi, kad jos jau nebesikartos) apėjau kiemą, vaizdas graudus: labai daug nušalusių ūglių, visi viendienių žiedstiebiai pavirtę koše, azalijos turėjo labai nemažai žiedų- viskas nušalę, dek.česnakų žiedstiebiai horizontaliai pasvirę, na bet jie gal dar atsities...
Rožes labai stipriai reikia dar genėt, nes, įtariu, dėl sausros ir įvairių nekadėjų džiūsta šakos, kai kur dar buvo likę mano pagailėtų šakų su infekcinio nudegimo požymiais( daug pjoviau, bet šiek tiek dar atrodė, kad galima palikt), tai dabar tas šakasreik kirpt žemiau žemės ribos. Kaži ar kai kurios rožės iš vis beatsigaus....
žodžiu, pavasaris labai keistas ir liūdnokas :|

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė LoretaA » 08 Geg 2014 06:29

Kaip dabar taip :( . Matomai buvo daugiau nei - 6 C, o ir vieta pas tave labai atvira. Rožės, neabejoju, ataugs - tiesiog nusikels žydėjimas.

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Nijola » 08 Geg 2014 06:35

pas mane tokių didelių nuostolių nėra apart kad ICEBERG CL. ko gero visai neturėsiu :( jis lyg ir gyvas, bet labai varganas.
Dovilės klausiau gal nupjauti iki žemės nes šakos labai storos gal kaip mano riešas, Dovilė sako kad gali neataugti jei ji jokios gyvybės nerodo iš apačios (Rasa matė) nežinau kaip pasielgti |( ir gaila ir reik išbandyti |( tik taip žinosiu.
Na va ir arka nelabai reikalinga paliko :D

Bet man kirba mintis, Icebergą išpjauti ir jei neataugs pasodinti kažką kitką neturėto, juk taip įdomiau :D

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 2014 pavasaris

Standartinė DaliaRaimonda » 08 Geg 2014 07:06

Gaila, Nijole tokios didelės rožės :( . Tačiau jei ji tik nušalo, tai vis tiek turi ataugti iš poskiepio. Juk išaugusi iki totio dydžio nemažai šaknų turėjo būti prisiauginusi. Gal dar palaukite.
Šalnos šiemet tikrai labai daug bėdų visiems pridarė. Džiaugiuosi, kad pas mus jos prajėjo nepaliesdamos visai augalų. Nors aš visas tas dienas laisčiau visus augalus (su šlaga), gal todėl nebuvo skaudžių pasekmių |( . Labai gaila buvo netekti pumpuruotų bijūnų, rožių, raganių.

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Elena » 08 Geg 2014 08:37

Na va ir arka nelabai reikalinga paliko

Su mano Golden Shower tokia pat daina kaip pas Jus, nupjoviau , gal jau ir neataugs, nes buvo solidus amžius, šalia pasodinau rožę (Creme) ir kol ji užaugs,šalia arkos pasodinau raganę, bus gražu ir arka netuščia.

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Rasa » 08 Geg 2014 08:50

Nijola rašė:Bet man kirba mintis, Icebergą išpjauti ir jei neataugs pasodinti kažką kitką neturėto, juk taip įdomiau :D
Aš manau, lauk ir tikėkis :) nors nelabai panašu, kad atžels. O jei vasarą matysis, kad nieko gero, sodint raganę iš aukštesnių (kokia Viticella), kuri per sezoną be vargo 3-4m užsiaugina ir žydi gausiai.
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Nijola » 08 Geg 2014 09:06

Mano Icebergas kiek pamenu buvo vienas iš pirmūjų tai taip pat amžiuje, na ne tas amžius kai jau persenusi, bet...

Kodėl noriu kitos rožės, aš nepeikiu Icebergo, tai labai graži rožė kurią verta sodinti ir auginti, toje vietoje šiais metais nušalė šešios rožės, bet jos jau atsproginėja ir augti pradeda Icebergas stovi išleidęs varganus kelis lapukus.
Kodėl kita rožė, su šia jau patirties turiu ir pažystu jos carakterį norėtusi išbandyti ką nors kita - susipažinimui, ir vėl su nekantrumu laukti naujų žiedų kaip ji elgsis ir t.t. :) norisi patirtiesgal pasisodinti ramblerį gal geriau guldysis ant žemės ir taip geriau išsaugoti, neturiu nei vieno ramblerio :)

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Tadas » 08 Geg 2014 18:43

Nijola rašė:pas mane tokių didelių nuostolių nėra apart kad ICEBERG CL. ko gero visai neturėsiu :( jis lyg ir gyvas, bet labai varganas.
Dovilės klausiau gal nupjauti iki žemės nes šakos labai storos gal kaip mano riešas, Dovilė sako kad gali neataugti jei ji jokios gyvybės nerodo iš apačios (Rasa matė) nežinau kaip pasielgti |( ir gaila ir reik išbandyti |( tik taip žinosiu.
Na va ir arka nelabai reikalinga paliko :D

Bet man kirba mintis, Icebergą išpjauti ir jei neataugs pasodinti kažką kitką neturėto, juk taip įdomiau :D
Ataugs, tik daug vėliau pasirodys ūgliai.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Jūratė » 14 Geg 2014 10:47

Vakar ištaikiau sausą ir nevėjuotą vakarą ir nupurškiau rožes su Fastaku. Tikiuosi, žvirblių nenugalabysiu, o nuo pjūklelio kažkiek apsiginsiu |(

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Rūta » 16 Geg 2014 10:24

Darbai buvo užklupę, kad visą savaitę nė nebuvo kada į forumą akį užmesti... (:| Perskaičiau ir peržiūrėjau, ką per tą laiką prirašėt, pasigrožėjau jūsų sodų pavasario vaizdais <3
Užpraeitą savaitgalį (gegužės 2 d.) patręšėm rožes ir palaistėm (kad trąšos „suveiktų“ - pagal Mindaugo pranešimą seminare), be to, tada dar buvo labai sausa - prieš lietus, ir laistymas buvo į naudą. Tręšti jau verkiant reikėjo - dideli ūgliai, rožės sparčiai auga, valgyt prašo. Nuo pjūklelio „Fastaku“ tėvai nupurškė trečiadienį (gegužės 14 d.) - manau, jau kiek pavėluotai, bet, tikiuosi, nebus labai didelių nuostolių.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Jūratė » 16 Geg 2014 14:20

Tai kad anksčiau sunkiai būtų pavykę ištaikyt laiką - visa savaitė buvo šalčiai, tai, tikiuosi, tam pjūkleliui buvo per šalta skraidyti, o paskui lijo visą laiką...

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Jūratė » 22 Geg 2014 09:46

ir koks gi čia pavasaris - tikra vasara (sun) Palyginu su pernai metais, ji vėliau prasidėjo, bet jau nepamenu kaip buvo anksčiau, bet, atrodo, tuoj tuoj ir kai kurios rožės jau pradės žydėt.. :)
Vakar užmačiau plyštančius pumpurus ir rodančius žiedlapių spalvą pas cinamoninį erškėtį, Platelių rožę (Blush Damask), dar kažkuri senovinė. Anksčiau pačios pirmos pradėdavo žydėti Nevada ir Marguerite Hilling, dabar dar toli joms.
Labai nemažai pasidarbuota pjūklelio, bet bus ir nemažai žiedų (kažkuriais metais visai nespėjau nuo jo nupurkšt, tai kai kurių senovinių mačiau tik po 1-2 žiedus :( ). Tik nelabai supratau aš to savo Fastako, purškiau juo gegužės 13, o vakar, gegužės 21 d., ant kai kurių rožių radau tiek amarų, kad ūgliai linko :?
Po šių liūčių labai ženkliai pasikeitė vaizdas gėlynuose, viskas taip šoko augt (piktžolės irgi (devil) ), mėšlo mulčiavimas padarė tokių stebuklų, ko anksčiau net nesapnuodavau, kai kurie nupezę daugiamečiai tiesiog akyse išbujojo :) Vienintelis nepatogumas, kad dabar sunku pamatyti,kada kurmiai išrausia urvus, viską iškelia. Kol buvo sausros, nepastebėjau laiku ir taip sudžiovinau keletą augalų. Turiu įtarimą, kad mano tos dvi rožės, kurios buvo pernai rudenį pasodintos, o šįmet tik išsprogo, o paskui numirė, nudžiuvo būtent dėl kurmių landų..
Aklų ūglių begalės, infekcinio nudegimo pažeistų šakų irgi yra, vis dar karpau ir karpau. O šiaip tai bendras vaizdas geras ;)
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: 2014 pavasaris

Standartinė lelijele » 22 Geg 2014 10:48

gegužės pirmą nupurškiau fastaku rožes, nes buvo nemažai amarū ir tuo pačiu nuo kitų kenkėjų. Įtariu, kad turiu kelias pjūkleliui delikatesines rožes Minnete, viena labai panaši į carica sievera (parnešta iš senos sodybos) ir maksiminė, gauta dovanų (bevardė). Ant jų ir po purškimo radau pjūklelių. Kol kas jokių amarų, kirmėlių lyg ir nepastebėjau nors apie rožes šliaužioju kasdien po kelis kartus (aš gi dar naujokė ir pirmi metai kai mano lėliukai žydės (flower) <3 ) Jau matosi žiedpumpuriai, spalvos dar nesimato, bet jau tuoj, tuoj (sun) .

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Rūta » 22 Geg 2014 12:58

Šiandien eidama mieste užtikau jau pražydusį tankiadyglį erškėtį – dar tik keli žiedeliai, bet vis. Stovėjau, žiūrėjau ir uosčiau, uosčiau, tarsi negalėdama atsigerti to per metus jau pamiršto kvapo :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė LoretaA » 23 Geg 2014 05:14

Vakar radau Therese Bugnet ir Sophie's Perpetual po vieną žiedelį - abi rožės auga dirvoje ne vazonuose (sun) .

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Jūratė » 23 Geg 2014 07:16

o kaip smagu! (sun) Tai po šio savaitgalio turėtų jų dar daugiau būti :)
O aš vakar jau radau gan daug geltonuojančių lapų pas John Davis. Niekad taip anksti ji nerodydavo ligos ženklų... :(

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė LoretaA » 23 Geg 2014 07:44

Su tais geltonais lapais net nežinau :? . Vakar negaliu sakyti, kad radau labai daug geltonų lapų, bet keletas buvo. Jie patys pirmutiniai, t.y. arčiausiai šakos, o ne viršūnės. Vos palietus - nukrenta. Kol kas jų labai, labai mažai, sakyčiau net sunku rasti.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Jūratė » 23 Geg 2014 07:59

Atsiprašau už nuotrauką, fotografavau beveik sutemus su telefonu, tai nieko nesigavo. Bet geltonų lapelių kiekis aiškus, ir tai tik dalis rožės nuotraukoje, kitur tas pats...
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Regina » 23 Geg 2014 08:05

Į tokius pavienius geltonus pirmuosius lapukus aš nekreipiu jokio dėmesio. Nemanau, kad tai ligos požymis, paprasčiausiai paseno ir nukrito :)
Bet pas Jūratę rožė tikrai panaši į sergančią.
Dar noriu pasamprotaut apie apdžiūvusius jaunus rožių lapus (apie tuos, kur anksčiau buvau nuotraukas įkėlus). Šovė mintis, kad tai galėtų būti saulės darbas. Taip manau todėl, kad pas draugę mačiau tomis dienomis smarkiai nudegintą juką. Šalčio ji tikrai negavo. Sunku patikėt, kad kieti jukos lapai galėtų taip apdegt. O gležnučiai jauni rožių lapeliai - visai tikėtina. Bet tuomet kyla klausimas, kodėl apdegė ne visos rožės? (tas pats klausimas būtų ir dėl apšalimo :? )

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Rūta » 23 Geg 2014 08:35

Regina, pas mane irgi yra kai kurių rožių lapelių krašteliai taip apdžiūvę – manau, kad šaltis. Mat šis reiškinys pastebėtas tik kieme, kur nėr užuovėjos ir smarkiausiai smogia šalnos. Baltajame sodelyje, kuris yra pietinėje namo pusėje, nepastebėjau nė vieno negražaus lapelio, turiu galvoj apdžiūvusio.
O Jūratės rožės tikrai panašios į netikrąja miltlige susirgusias... |(
Tiesa, ar Canditu purškiat? Dabar pats laikas, t. y. jei pati purkščiau, pradėčiau nuo praėjusio savaitgalio, ir taip tris savaitgalius iš eilės. Bet aš nepurškiu. Bijau |(

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė LoretaA » 23 Geg 2014 09:42

Taip mano rožės atrodė užpraeitais metais, kai buvo niekuo nepurkštos. Jau pirmoje vasaros pusėje vaizdai nedžiugino, nekalbant apie antrąją. Kai kurios rožės numetė visus lapus ir vėl juos užsiaugino, po to vėl numetė. Niekuo, reiškia niekuo nei rudenį, nei pavasarį - nei Čempionu, nei Candidu, nei t.t.
Šiemet jau du kartus nupurškiau Candit, liko trečias.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Regina » 23 Geg 2014 11:30

Taip, niekuo - tai reiškia niekuo :)
Paskutinį kartą savo rožes purškiau 2012 birželio vidury efektorium, nes pradėjo sirgti, nors pavasarį buvo purkštos Canditu.
Sakyčiau, kad pernykštis (kai nepurškiau) rezultatas labai panašus į tą, kai buvo purškiamos. Šiemet žiūrėsiu pagal situaciją. Pradėt purkšti profilaktiškai gal jau vėlu, o jei sirgs - tai tada ir spręsiu. Bet man dažniausiai sukliudo nuo manęs nepriklausančios aplinkybės - netinkamas oras arba maži vaikai (xixi)

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Dausa » 25 Geg 2014 06:32

Šiemet visai negalima pasikliauti fenologiniu kalendoriu - Kaune dar žydi alyvos, jau žydi erškėčiai, jazminai, baltažiedės robinijos ir juodauogiai šeivamedžiai. Lyg ir būtų galima lepiausius augalus sodinti lauke, bet ketvirtadieniui žada tik +4 laipsnius naktį. Tarsi turėtų būti du pavasariai metuose. O gal net trys, jei skaičiuoti naujametinį, kai žydėjo snieguolės ir žibutės.

Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: 2014 pavasaris

Standartinė Alinda » 26 Geg 2014 20:08

Jūratė rašė: geltonų lapelių kiekis aiškus, ir tai tik dalis rožės nuotraukoje, kitur tas pat
Noreciau Jurates paklaust ,gal atradot priežastį dėk ko taip gelsta lapai? Mano rožėms ta pati bėda.Gal naudojat koią priemonę?

Skelbti atsakymą

Grįžti į