2014 pasiruošimas žiemai

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Vartotojo avataras
Gina
Pranešimai: 200
Užsiregistravo: 10 Kov 2011 21:33
Miestas: Klaipėda

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė Gina » 19 Sau 2015 14:54

Kam dengiat Robustą ? Niekada to nedariau, nenušąla nei cm.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė Jūratė » 19 Sau 2015 15:20

Gina rašė:Kam dengiat Robustą ? Niekada to nedariau, nenušąla nei cm.
Manyčiau, kad taip būna tik Klaipėdoje...

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė Gema » 19 Sau 2015 17:15

Rudenelis rašė: ...man užtenka 20-30 po langais...
Man įdomu, kaip peržiemos mano angliškos rožės "po langais", nes aplink namą nemažai esu jų prisodinusi. Atstumas nuo pamatų min 50 cm ir daugiau. Pirmą žiemą iš kokių 7 žuvo 2, nežnia, dėl pamatų ar dėl neišmanėliško dengimo.

Mano autoritetas Lelijėlė mano, kad prie pamatų gali būti nelabai gerai rožėms, nes akmuo traukia šaltį. Kitas autoritetas - Machrova -sako, kad prie pamatų per atlydžius staigiau atšyla, po to vėl užšąla, t.y. staigiau keičiasi temp. Gera danga ir prie pamatų turėtų sumažinti ar sulėtinti temp. kaitą, ant pušų šakų užmesiu difuzinės pl. (lutrasilo dabar neturiu)

Ką manot apie pamatų įtaką?

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė DaliaRaimonda » 19 Sau 2015 18:28

Auginu 10 angliškų, 5 krūmines ir daug AH rožių pasodintų prie namo pamatų. Praeitą žiemą (ji buvo nelabai dėkinga dėl šalčio ir tuo pat metu didelio žvarbaus vėjo ir sniego nebuvimo), tai rožynuose kelios rožės pašalo. O prie namo pamato visos rožės labai gerai peržiemojo. Dengtos buvo keliais sluoksniais agro dangos ir dviem- lutrasil'io (be jokio oro tarpo). Man atrodo, kad kaip tik prie pamato rožės geriau žiemoja. Ten šilčiau, vėjas ne taip pučia. Žinoma, jas vis tik reikia dengti.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė Rudenelis » 19 Sau 2015 18:39

Pas mane po namo langais rožės auga arčiausiai gal koks 1,5 m, todėl nieko negaliu pasakyti apie pamatų įtaką žiemojimui. Yra 0,7- 0,8 m pločio apibetonavimas, krūmai nuo jo apie 0,5 m atstumu. Bet čia pietinė namo pusė, užuovėja, todėl ligi šiolei viskas buvo netgi labai gerai. O dengiu kaip ir visas , nė kiek ne menkiau ir ne labiau, tik pavasarį labai žiūriu, kad neperkaistų. O žiemą tikrai dažniau atitirpsta, šlampa, paskui apledėja, sniegas visada nutirpsta pirmiausiai.
Kaip daugelis jūsų , apžiūrėjau kas vyksta po dangalais. Vaizdas panašus , koks buvo tik apdengus, tik, kur likę lapai, yra papelijusių, kai kurie žali. Truputėlį aprankiojau, bet labai nedraskiau, tegul miega...

Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė Platelių rožė » 19 Sau 2015 18:54

Palei namo sienas pas mus auga šešios vijoklinės (flower) Nieko įtartino nepastebėjau. Atrodo , kad Golden Gate ten netgi labai patinka, kol augo atviresnėj vietoj vis nušaldavo iki žemės. Vasarą ją reikia daugiau palaistyti. Pati taip išsikerojo , kad atstumo iki pamato turbūt neliko jokio (xixi) O Altisimas pernai sušuto , matyt netiko apdengimas, per daug buvo apkutotas. Per visą rožininkavimo laiką iš visų auginamų rožių yra iššalusios tik dvi arbatinės.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė DaliaRaimonda » 19 Sau 2015 19:36

Neparašiau, kad prie namo pamato, kur auga rožės pas mane daug sausiau, nei kitur. Mat, kai statė namą stengėsi paradyti labai gerą drenažą. Tai 0.5m aplink namą yra pripilta smulkaus žvyro. Niekas, nė aš pati negalvojau, kad kada nors ten sodinsiu rožes |( . Tad, teko kasti duobes ir gerinti žemę. Pas mane ten vasarą iš vis labai sausa, nes lietus tose vietose net neužlyja. Tad, ten pasodintas rožes nuolat laistau. Žiemą, jei tik galiu prie pat pamato pilu sniegą, bet jis ten per kelias dienas ištirpsta. Matomai ten šilčiausios vietos ir rožės ten auga jau daug metų.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 19 Sau 2015 19:51

Gina rašė:Kam dengiat Robustą ? Niekada to nedariau, nenušąla nei cm.
Juk Regina parašė "išlindusi Robustos šaka juoda" (nesitikslinsiu, kažkaip panašiai). Tiksliau būtų pasakyti - uždengtos nelieka nei centimetro sveikos, nedengtos ko gero neliktų visai (xixi) . Niekas be reikalo rožių nedengia, nes tai ir neįdomu, ir negražu.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė Gema » 19 Sau 2015 21:04

Dar dėl pamato: labai nuraminot! (party)

Kad bent kiek užsilaikytų drėgmė, duobės sienelę nuo pamato pusės apdengiau juodu polietilenu.

Skelbti atsakymą

Grįžti į