2014 pasiruošimas žiemai

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Vartotojo avataras
Janina
Pranešimai: 156
Užsiregistravo: 22 Bir 2014 10:38
Miestas: Joniškis

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė Janina » 27 Lap 2014 13:25

Loreta rašė" o pirkčiau 10 mm diametro armatūrą - tik reiktų atskiro priestato sandėliavimui." Pas mane lankai padaryti iš 8mm storio armatūros. Manau, kad dengimui pilnai užtenka, laiko viską, kas tik nusileidžia ant jų. O štai atramoms daryti, rinkčiausi 10mm storio. Kai kurių lankų net netraukiu, palikdama kaip atrmą rožėms.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė Rudenelis » 27 Lap 2014 13:44

Janina, nebūtina eglių šakomis dengti 200-300 krūmų, man užtenka 20-30 po langais. O su išvežimu, taip kaip ir su atvežimu. Automobilinės priekabos tokiam kiekiui - sočiai. Dabar kertant miškus šakos paliekamos suguldytos juostomis(jei nesurenka kuro gamintojai - smulkintojai), tai vienu kitu glėbiu daugiau ar mažiau. Jokiu būdu nereikia tų šakų, jei nereikia,jei sudėtinga. Man - paprasta. Ir gražu.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 27 Lap 2014 13:54

Žiūrint koks plotis perdengtas, jeigu maždaug 1 - 1,3 m laiko, bet pas mane yra ir 2,5 m, tuomet jau ne kas. Atramas aš darau iš medinių tarpinių (lentpjūvėje naudojama atskirti vieną lentų eile nuo kitos, kad lentos vėdintusi ir nepelytų).
Apie eglišakes net nesvajoju, nes, uždengti net kosmetiškai apie 350 rožių kažin ar trijų sunkvežimių pakaktų. Tuomet pavasarį tektų iš sklypo šalinti mažiausiai 3 sunkvežimius eglišakių ir pora sunkvežimių išgenėtų rožių šakų. Šiuo metu pakanka pašalinti ir, ačiū kaimynams, jų sklype sudeginti, tuos pora sunkvežimių. Nors, aišku, vaizdas nesulyginamas - baltų ir tamsiai žalių, spygliuotų kalvų. Ką žinai - gal kada pasiryšiu ir aš kaip Rudenėlis bent kieme uždengti. Man atrodė, kad kieme mažai rožių kol nesuskaičiavau - 59 dengiamos.

Vartotojo avataras
Janina
Pranešimai: 156
Užsiregistravo: 22 Bir 2014 10:38
Miestas: Joniškis

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė Janina » 27 Lap 2014 13:55

Rudenelis rašė:Janina, nebūtina eglių šakomis dengti 200-300 krūmų, man užtenka 20-30 po langais. O su išvežimu, taip kaip ir su atvežimu. Automobilinės priekabos tokiam kiekiui - sočiai. Dabar kertant miškus šakos paliekamos suguldytos juostomis(jei nesurenka kuro gamintojai - smulkintojai), tai vienu kitu glėbiu daugiau ar mažiau. Jokiu būdu nereikia tų šakų, jei nereikia,jei sudėtinga. Man - paprasta. Ir gražu.
Visą tai aišku ir žinoma. Aš tiesiog garsiai pagalvojau ir man įdomu pasidarė, o visgi kiek mašinų. AAA? Na pvz. Loretos rožynas?

Vartotojo avataras
Janina
Pranešimai: 156
Užsiregistravo: 22 Bir 2014 10:38
Miestas: Joniškis

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė Janina » 27 Lap 2014 14:11

Plotis 1.70, lankų auštis 75cm, sukišti maždaug kas 80cm ir ant viršaus tinlinė 8x8 cm langeliais ,truputį perdiangiant vieną su kita. Jums tikrai reiktų 10mmstorio, tada būtų ilgam ir užtikrintai (flower)

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė Rudenelis » 27 Lap 2014 14:30

Nereikia mašinų šakų! :D Man tokie kiekiai apdengt ir be šakų atrodo kaip nerealybė. Čia aš tik savo kiemą vos ne Kalėdoms pasipuošiau, štai ir džiaugiuosi (makeup) <3 (dance). O tupinėjau tikrai ilgai.

Vartotojo avataras
Janina
Pranešimai: 156
Užsiregistravo: 22 Bir 2014 10:38
Miestas: Joniškis

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė Janina » 27 Lap 2014 14:44

"savo kiemą vos ne Kalėdoms pasipuošiau", smagu kad jau laukiate jų :P

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė Paukštukas » 27 Lap 2014 18:53

Skaitau ir mintyse grožiuosi jūsų uždengtais rožynais (like) Pati turiu bėdą - rožes tenka dengti po vieną ar tris. Kieme išdygsta keistų statinių, jokio grožio. Ypatingai akis bado du šiltnamukai po langais. Šiemet planuoju juos papildomai uždengti kokia nors žalia danga.
Dėl eglišakių pavydžiu turinčioms galimybę juos paskui sudeginti ar kažkur išvežti. Pas mus miestas, kas nors visada pareiškia nepasitenkinimą, jei koks kaimynas degina šakas. Kažkada klausiau Mindaugo iš "Sibirkos rožyno", ar nenaudoja eglišakių. Jo atsakymas buvo: ne, nes neįsivaizduoja kokio kiekio reikėtų ir kaip saugiai paskui juos pavasarį sudeginti, kadangi dažnai būna sausa ir vėjuota.
Pasikartosiu, bet netoliese gyvena nemažai rožių auginantys LRD bičiuliai ( gal ir nariai), kurie savo rožių nei prilenkinėja, nei dangom dengia. Matau, kad apkaupia durpėm ar žemėm ir apkasinėja sniegu. Pavasarį nemažai nutrumpėja jų rožės, bet vasarą atrodo puikiai. Dauguma Austino rožės, šiemet gausiai žydėjo išbujojęs Alchymist. Palikau taip ir aš keletą savo plotelių pabandymui. Tokias rožes, kurias planuoju pavasarį persodinti. Nemanau, kad visai iššals.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė DaliaRaimonda » 27 Lap 2014 20:35

Uždengiau ir aš savo rožynus. Atrodo, kad šį sezoną pasisodinau tik dvi naujas rožes, o dangos kažkaip vis mažėja (xixi) Rožių aukštis toks pats, plotis taip pat. Gerai, kad nusipirkau vėl visą ruloną Lutrasil'io, tai lengva ranka kiek reikia tik atsimatuoju ir kerpu :) . Aš gal per plonai dengiu, rožėms šiltnamiukuose tenka du sluosniai vidutinio storio "apatinių baltinių", o viršus tik vieno sluoksnio storiausio Liutrasil'io. Dar politelenas ant viršaus. Pernai jo nedėjau, tai tikrai per plonai buvo. Žinoma rožės, kurioms nestatau šiltnamiukų apkūtojamos daugiau.
Mano tie balti šiltnamiukai kaip tik centrinėje kiemo dalyje. O jei tiksliau, tai visa kiemo dalis balta. Bet man tai tie " balti vaiduokliai", visai nieko (xixi) Kai sniego nėra, tai nors jie sniegą primena :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 28 Lap 2014 07:33

Paukštukas rašė: Pasikartosiu, bet netoliese gyvena nemažai rožių auginantys LRD bičiuliai ( gal ir nariai), kurie savo rožių nei prilenkinėja, nei dangom dengia. Matau, kad apkaupia durpėm ar žemėm ir apkasinėja sniegu. Pavasarį nemažai nutrumpėja jų rožės, bet vasarą atrodo puikiai. Dauguma Austino rožės, šiemet gausiai žydėjo išbujojęs Alchymist. Palikau taip ir aš keletą savo plotelių pabandymui. Tokias rožes, kurias planuoju pavasarį persodinti. Nemanau, kad visai iššals.
Galimas ir toks variantas, bet man patinka rožės kurios lygios su manim arba aukštesnės. Taip dengiant, ko gero nepasiekia jos tokio aukščio.O ypač Alchymist-o grožis atsiskleidžia kai jis labai didelis. Bet čia tik mano nuomonė. Ir dar, manau, kuo daugiau rožei reikia atsiauginti šakų, tuo labiau ji silpsta ir greičiau sensta. Bet gal ir klystų :? .

Vartotojo avataras
Janina
Pranešimai: 156
Užsiregistravo: 22 Bir 2014 10:38
Miestas: Joniškis

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė Janina » 28 Lap 2014 08:41

Loreta labai gražiai ir teisingai parašė. Smagu matyti rožę,kuri praauga kataloguose nurodytą aukštį :) .

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 28 Lap 2014 10:17

Žinoma, visuomet yra paprastesnių sprendimų, bet ir rezultatas tuomet paprastesnis... |( ;)
Nors ir mums rožių žiemojimo namukai jau labai pakyrėję, bet sutinku ieškoti tik tokių naujų būdų, kuriuose rožėms būtų užtikrintas toks beveik 100 proc. sėkmingas žiemojimas kaip namukuose :)
Sutikčiau su Loreta, kad nuolat atsiaugindamos kone visą krūmo aukštį rožės greičiau išsieikvoja, bent jau tikrai būna silpnesnės.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė DaliaRaimonda » 28 Lap 2014 17:39

Pritariu jums, kad dengiamos rožės ne tik būna didesnės, bet kadangi turi daugiau šakų, gausiau žydi. O kas svarbiausia jos mažiau arba iš vis neserga. Tad, gerai peržiemojusios rožės anksčiau pražysta :) O rožių dengimas man visai patinka, ypač kai būna geras oras (taip kaip šiemet). Visą dieną darbuojiesi sau gryname ore, pasilenki, pritupi, atsistoji- juk tai geriausia mankšta gryname ore (xixi) Sporto klube sportuotum smirdančioje prakaitu salėje kokią 1 -max 2 val. ir dar turėtum už tai susimokėti. O čia už dyką- gryname ore ir mažiausiai 4 val. (dance) Tiesiog rožių auginimas, bei priežiūra yra nepaprastas sveikatingumo šaltinis (xixi)

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė Esmiralda » 28 Lap 2014 20:12

Ir aš mėgėja visą dieną praleisti lauke, o nieko neveikiant būtų šaltoka, todėl darbas gėlynuose ir sode - puikus užsiėmimas. O tokiu metu belieka tik dengimo darbai. Ką reikės veikti kai jie visi pasibaigs :?

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė DaliaRaimonda » 28 Lap 2014 20:52

Sniegą kasime (dance)

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė Esmiralda » 28 Lap 2014 21:00

Sniegas - tikras gėris! Ir kasti galima, ir slidinėti, ir rožėms šilčiau, ir mums linksmiau :)

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė lelijele » 28 Lap 2014 21:59

Literatūra byloja, kad valanda sniego kasimo apie 500 kcal išeikvoja. Bet tai gal tik man vienai aktualu, nes kiek mačiau tai visos taip dailiai kūdos :$ .
Ech, kad tik to sniego būtų. Taip norėtųsi, kad rožių patalėlius apsnigtų.atrodytų dailiau ir kvietkeliams būtų šilčiau.

Vartotojo avataras
Janina
Pranešimai: 156
Užsiregistravo: 22 Bir 2014 10:38
Miestas: Joniškis

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė Janina » 02 Gru 2014 11:58

Tylu, ramu, rožės miega ir mes panašiai |) . (xixi)

Vartotojo avataras
Gina
Pranešimai: 200
Užsiregistravo: 10 Kov 2011 21:33
Miestas: Klaipėda

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė Gina » 18 Sau 2015 17:53

Lauke +5, jokio vėjelio, saulė švysteli - oras fantastiškas. Persodinau 4 rožes, kad nereikėtų pavasarį. Ko gero, dabar joms net geresnis laikas persodinimui.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 18 Sau 2015 20:03

Ir aš jau norėčiau kažką nuveikti, bet pas mus žemė pilnai įšalusi. Apžiūrėjau vakar savo valdas - dangos kai kur truputį plevėsuoja, bet nenudraskytos. Likusios neuždengtos rožės neatrodo nušalusios, o iš po dangų išlindusios "Robusta" šakos visai juodos. Gal juodos ir po danga, nes pernai danga jai negelbėjo. Kitąmet nevargsiu tokią dygią lankstyt, nupjausiu iki žemės. Taigi, apsukau porą ratų ir tuo viskas baigėsi - vakar buvo didelis vėjas, šalta ir nemalonu.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė Gema » 19 Sau 2015 06:11

Matyt vakar visos apėjom su panašiom mintim, sinchronizuotai :D

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 19 Sau 2015 06:16

Robusta visad nukerpu, bet ne iki žemės - palieku apie 30 - 35 cm kelmelius. Pavasarį apie 5 cm pakerpu. Ji labai greitai atauga ir žydi viena pirmųjų. Kažkada, kaip ir Regina, vieną kartą bandžiau dengti. Nesąmonė - ji vis tiek nušąla ir dar daugiau nei nukirpus iš anksto.
Vakar buvo puikus oras. Ne į temą - nubalinau vaismedžius :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 19 Sau 2015 07:49

LoretaA rašė:Robusta visad nukerpu, bet ne iki žemės - palieku apie 30 - 35 cm kelmelius. Pavasarį apie 5 cm pakerpu. Ji labai greitai atauga ir žydi viena pirmųjų. Kažkada, kaip ir Regina, vieną kartą bandžiau dengti. Nesąmonė - ji vis tiek nušąla ir dar daugiau nei nukirpus iš anksto.
Vakar buvo puikus oras. Ne į temą - nubalinau vaismedžius :)
Kalbant apie vakarykštį orą - tai tikrai tema turėtų vadintis "2015 pavasaris" (sun) :)
O mintis nubalinti vaismedžius labai gera (like) Mes su vyru tik pakalbėjom, kad reikia obelis genėti, bet šeštadienį buvo toks šaltas vėjas, kad tą norą tuoj išpūtė :D

Apie Robusta - jau pernai supratau, kad ji labai jautri. Keista. Mano Leonardai liko neuždengti - kol kas žaliuoja kaip rūtos, bus gaila išmesti, jei nenušals.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 19 Sau 2015 08:15

O kodėl "Leonardus" nori išmesti? Aš jos neturiu ir niekada nenorėjau, bet šiaip ji nebloga rožė.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 19 Sau 2015 09:34

LoretaA rašė:O kodėl "Leonardus" nori išmesti? Aš jos neturiu ir niekada nenorėjau, bet šiaip ji nebloga rožė.
Nežinau kodėl, bet praėjusią vasarą jie vos vegetavo, vienas turėjo tik vieną šaką, kitas irgi ne ką daugiau. Gal paseno, tie Leonardai - mano pirmosios rožės (neskaitant "Flamentanz"). Rudenį buvo tokie neįžiūrimi, kad liko nedengti. Be to, tą šabakštyną reikia kažkaip pertvarkyti. Ketinu viską išrauti, perkasti ir kažką daryti, bet neįsivaizduoju ką :? (no) Kolkas joks nušvitimas neatėjo... Be to, ten prisodinau tulpių, nelabai galėsiu kasinėti...

Skelbti atsakymą

Grįžti į