2014 pasiruošimas žiemai

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 03 Lap 2014 11:31

Dėl Blossomtime visai nesistebiu - po žiemos pas mane visada nulis. Floribundinės dengdama dažniausia apsukų kojas nemažu gabalu agrodangos, kitaip gali būti suskilusios arba pajuodusios šakos prie pat žemės, tuomet vėl gi bus nulis. Su apsukta agrodanga žiemoja gerai, netgi labai. Tiesa, praeita besniegė žiema nepatiko Marysa-i, peržiemojo visos šakos iki pat galiukų, bet tokios, na, nelinksmos mano akims buvo. Paskui atsigavo ir puikiai, kaip visada, žydėjo. Pas brolienę iki žemės nušalo "'Bremer Stadtmusikanten ®'", ataugo ir žydėjo, taip kaip niekada. Taigi, su floribundinėm visai galimas daiktas, jas reikėtų kruopščiau dengti.

Vartotojo avataras
nijea
Pranešimai: 92
Užsiregistravo: 02 Bir 2011 20:38

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė nijea » 03 Lap 2014 12:32

LoretaA rašė: Floribundinės dengdama dažniausia apsukų kojas nemažu gabalu agrodangos
matomai tą kojų apšiltinimą agrodanga, pas mane atstodavo durpių kauburėliai... |( Kadangi mano rožės auga priesmėlyje, o kasant duobes, koks pusmetris giliau randu tik visiškai geltoną smėliuką, tai ir durpės drėgmės nelabai turi iš kur sugerti, išskyrus lietų/sniegą, bet ir tai greit nugarma žemyn... :?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 03 Lap 2014 12:57

O tai kodėl rožės nušalo/iššalo? Su agrodanga taip nebūna. Blossomtime neapsuku, nes ji visa kažkokia nestabili - nežinia ko jai trūksta ar per daug.

Vartotojo avataras
nijea
Pranešimai: 92
Užsiregistravo: 02 Bir 2011 20:38

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė nijea » 03 Lap 2014 15:58

LoretaA rašė:O tai kodėl rožės nušalo/iššalo? Su agrodanga taip nebūna. Blossomtime neapsuku, nes ji visa kažkokia nestabili - nežinia ko jai trūksta ar per daug.
tai va dėl tų durpių kauburėlių ir įlindau į diskusiją (yes) anksčiau jau rašiau, kad pernykštė žiema buvo pirmi metai, kai dengiau tik agrodanga, durpių nebepyliau...
o dėl Blossomtime, tai ji labai jau prastą nuolatinę vietą pas mane buvo gavusi, tikriausiai todėl ir augo ne didyn, o mažyn, kol nebeatlaikė tokios išskirtinės žiemos ar tai pavasario išbandymų - šį rudenį atsodinau jau į geresnę :)
Paskutinį kartą redagavo nijea 03 Lap 2014 18:10, redaguota 1 kartą(us).

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 03 Lap 2014 16:23

Jeigu daryčiau kauburėlius, daryčiau iš žemės, ne iš durpių. Durpės ne taip ir praleidžia vandenį - ypač, jeigu jos drėksta palaipsniui (lietus, sniegas), o jį sugeria, vėliau sušalusios traiško stiebus. Agroplėvelė vandens visai nesugeria, todėl ji man labiausiai atrodo tinkama dengti tiek apačioje (apvyniojant), tiek viršuje.
Jeigu pas Jus geriau žiemojo su durpėmis, tai nėra ko išradinėti dviračio - taip ir palikit.

Vartotojo avataras
nijea
Pranešimai: 92
Užsiregistravo: 02 Bir 2011 20:38

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė nijea » 03 Lap 2014 16:52

LoretaA rašė:Jeigu daryčiau kauburėlius, daryčiau iš žemės, ne iš durpių. Durpės ne taip ir praleidžia vandenį - ypač, jeigu jos drėksta palaipsniui (lietus, sniegas), o jį sugeria, vėliau sušalusios traiško stiebus. Agroplėvelė vandens visai nesugeria, todėl ji man labiausiai atrodo tinkama dengti tiek apačioje (apvyniojant), tiek viršuje.
Jeigu pas Jus geriau žiemojo su durpėmis, tai nėra ko išradinėti dviračio - taip ir palikit.
kad man iš žemės neišeina - jei kaupčiau žeme esančia apie rožes, tai galvoju pildama kauburėlius ant stiebų, gerokai suploninčiau sluoksnį apie šaknis, o prisinešti - kaip neturiu iš kur. O mintį dengti agrodanga ir apačią, manau palaipsniui, vis daugiau atsirandant jau netinkamos viršui, išmėginsiu :)

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė lelijele » 03 Lap 2014 22:40

Šiandien puikus orelis buvo tai lapelius skabiau nuo rožių. Manau per kokias 3 dienas įveiksiu. paskui bandysiu prilenkt kol nešąla ir karkasėlį suręsiu. Tikiuosi, kad šiemet gausim sniego už du metus ir nereiks storint pernykštės dangos. Gražiai susiplanavau svarbu nenukrypt nuo plano :) .

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė DaliaRaimonda » 04 Lap 2014 08:57

Taip, taip gražūs planai, tik su sniegu šiek tiek neaišku :) Bet svajoti reikia, sako svajonės pildosi. Einu iš aš skabyti lapų (dance) .

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 04 Lap 2014 09:07

Kokios jūs dabštuolės - žaviuosi (handshake) (like) :)
Na, Lelijėlė gal turi ne itin daug rožių, tai viskas suprantama :) Bet Dalia Raimonda tikrai darbščioji bitelė :D Nuskabyti lapus 300 rožių - man atrodo misija neįmanoma (no)

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė Rudenelis » 04 Lap 2014 11:19

Aš skabau-karpau daugiausiai tų rožių lapus, kurios sirginėja. Kurių žali ir sveikutėliai, paliksiu. Taip dariau pernai, tai pavasarį beliko tik susirinkt nubirusius, sudžiūvusius.
Rosebook forume skaitinėjau, kad rožes prieš žiemą purškia geležies sulfatu, tada jos geriau numeta lapus, tai ir kovos priemonė su grybu. Pavasarį kartojimas vario sulfatu. Ar nebus perdaug tų metalų?

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė lelijele » 04 Lap 2014 18:24

Galėčiau ir neskabyt tų lapų, bet kai tingiu kitų darbų dirbt :$ tai puiki atmaskė kodėl nedirbu :D .

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė DaliaRaimonda » 04 Lap 2014 19:47

Regina, na nuo visų 300 rožių lapų nukarpyti nereikia :D Pas mane nemažai AH ir florobundinių rožių. Aš jas geniu. Kai kas lapus dėl ligų numetė. Tai rudenį taip pat pliusas (xixi) Tad, lieka ne tiek jau daug tų lapų skabymo. O skabymą pradedu visada nuo vijoklinių rožių, man kažkodėl nuo jų smagu lapus karpyti. Tik šiemet labai buvau įsipynusi į Rosarium Uetersen :P . Vos iš jos šakų išsinarpliojau. Jau galvojau, kad reikia stiukę vilktis ir bėgti iš ten |(

Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė Alinda » 05 Lap 2014 19:58

kaip patartumėte daryti su Queen Elizbeth, ruošiant ją žiemavoti-ar galima nurėžt? Nelabai suprantu kokiai rožių grupei ji priklauso.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 06 Lap 2014 06:37

Neauginu - nežinau, o rašau todėl, kad rėžiu prieš pat uždengimą. Iki to laiko aplinkui būna suraitytos, o kerpamos stovi stačios (gal kokias 4 tokias turiu). Aišku, pas ką jų didžioji dauguma, taip elgtis negali.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė DaliaRaimonda » 06 Lap 2014 08:33

Alinda, gali Queen Elizbeth rėžti gali palikti. Ji priskiriama grandiflora, AH ar floribundinėms rožėms. Matomai tikslios grupės ji taip ir neatitinka. Arba niekas nenusprendžia kur ji turėtų būti priskirta. Tai jei stiebai lengvai pasiduoda lenkimui prilenk, o jei kieti- pakirpk iki savo kelių. Pavasarį dar truputį pagenėsi ir gerai bus.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 06 Lap 2014 08:38

Alinda rašė:kaip patartumėte daryti su Queen Elizbeth, ruošiant ją žiemavoti-ar galima nurėžt? Nelabai suprantu kokiai rožių grupei ji priklauso.
Dėl priskyrimo nežinau – kai kur rašo. kad prie AH priskiriama, kai kur – prie floribundinių, o aš priskirčiau prie AH. Stiebai labai tvirti, o ir nėra didelio reikalo ją prilenkinėti, nes iš krūmo apačios pakankamai daug šakų vėl priauga ir žydi. Kažkuriais metais buvau prilenkusi ir išsaugojusi didesnį krūmą, bet jis grožio neparodė – išaugo didelis didelis (ir be to ši rožė į sezono pabaigą jau būna nemaža), žiedai buvo smulkesni. Taigi 'Queen Elizbeth' kerpu palikdama kokius 40 cm.

Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė Alinda » 06 Lap 2014 09:08

Ačiū ,kad paprotinot :) :) :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė Jūratė » 10 Lap 2014 11:00

Sveiki, rožininkės ir rožininkai :)
Papasakokite, ką gero nuveikėte savaitgalį - ar daug darbų nudirbote, juk toks geras oras buvo! Aš lėtu valso žingsneliu labai nemažai padirbėjau (kas matosi ant rankų ir kojų - viskas apibraižyta (drunk) ) . Liko gal mažiau nei 20 rožių ir viskas, kas lenktina bus prilenkta prie žemės (dance)
Koks malonumas lenkti galikas! Ir šiaip senovines rožes :) O vat su angliškom man šįmet kažkodėl nesisekė: The Pilgrim, Jubilee Celebration, Abraham Darby, Teasing Georgia, Lady Emma Hamilton išlūžo po šaką :(. Lapų jokių niekam nekarpiau, labai nemažai nukrito belenkiant.
Labai nepatiko Abraham Darby - nemažai išsprogusių pumpurų...
Labai norisi jau sulaukti rožių iš Petrovičiaus, vietos paruoštos tai tik šnai šnai ir bus susodinta :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 10 Lap 2014 13:22

Na ir šaunuolė, Jūrate! Didžiulį darbą nuveikei (like)
O mes štai prie rožių dar nepriėjom... Vis dar sodinom tulpes ir kitas svogūnines, pasodinom dar apie 50 skroblų, kur liko nuo gyvatvorės. Nuo kito savaitgalio pas mus rožių ruošimas žiemai numatyta, o dar kitą negalėsim važiuoti į kaimą, teks kažkaip suktis...

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė DaliaRaimonda » 10 Lap 2014 16:18

Taip jau gaunasi, kad mano savaitgaliai būna ne rožėms skirti. Aš visas darbo dienas sąžiningai praleidžiu rožynuose (xixi) Ne tiek daug ir man beliko. Tik aš tvarkingai lapus karpau, nukritusius sugrėbiu ir dar paraviu. Kai toks malonus oras visai nereikia skubėti ir tiesiog dirbi savo malonumui :) Plius taip dirbant raumenys labai gerai treniruojasi, kai vakare prisėdu prie kompiuterio, tai siaubingai užpakalį skauda.... ech, gal nunudribęs bus (xixi)
Šiemet labai keistą dalyką pastebėjau, labai nemažai rožių dabar pažiestos pjūklelio. Jis ką rudenį su pavasariu sumaišė |(

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė Aivė » 12 Lap 2014 13:00

Sveiki, manosios jau visos sutvarkytos, kaip man labai anksti, nes turejau siemet pagalbininke (makeup)
Svarsciau ka daryt su gigante Lykkfund, bet visgi nugalejo atsargumas ir nutarem dengt. Stai kaip atrodo dabar :
Paveikslėlis

Paveikslėlis

veliau uzklosiu Lutrasilu ir bus viskas
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė DaliaRaimonda » 12 Lap 2014 16:24

Aive, nuostabiai atrodo. Taip tvarkingai prilenkta :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 17 Lap 2014 14:49

Aive, tavo rožės džiaugiasi tokia rūperstina šeimininke :) (like)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 17 Lap 2014 15:00

Na ir kaip gi rožininkams savaitgalis? Ką gero nuveikėt? Tikriausiai jau visų rožės tvarkingai paruoštos žiemoti, o gal visi triūsia šviesios dienos nematydami, kad forume visiška tyla...

Mes šį savaitgalį irgi pasidarbavom. Nulapinom visas rožes (kurios pačios dar nebuvo tuo pasirūpinusios), surišom ir daug ką prilenkėm. Tiesa, darbavomės ne vieni – šeštadienį turėjim talkos :) Labai linksma su talka darbuotis – nė apsižiūrėt nespėji, o darbai jau padaryti, kaip burtų lazdele mostelėjus. O ką jau kalbėti apie tai, kaip smagu pabendrauti, po darbo dienos pasivaišinti visiems gerais pietumis. Štai ką noriu pasakyti – jei turite galimybę, kvieskite talką dideliems darbams. Žmonės mielai padeda vieni kitiems. Mūsiškiai, tiesą sakant, tiesiog prisiprašė būti pakviečiami – nebuvo jokio dar degančio reikalo, nes orai dar kaip ir labai neverčia skubėti, bet jau vis tiek laikas.
Rožių namelius galvojam pastatyti per ateinančias dvi savaites.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2014 pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 17 Lap 2014 17:54

Turėjau savaitę - pasiėmiau atostogų. Lapai po šalčių beveik visi nukrito patys, tik reikėjo išsigrėbstyti. Baisiai nesistengiau, o žaisti su lapų siurbele nelabai turėjau laiko - ir taip prigrėbiau kalnus. Nupurškiau kai kurias "Čempionu", kai kurias variu, kai kurias karbamidu, žodžiu tuo, kokių atsargų turėjau. Suraičiau apie 90 procentų rožių ir pastačiau joms atramas - laikinus šiltnamio karkasus. Lepesnių rožių "kojas" apvyniojau agroplėvele ir jas uždengiau pavieniui. Kai dengsis "šiltnamiai", jos dar užsidengs papildomai bendru apklotu. Šeštadienį tikiuosi baigti visas raityti, o sekmadienį dengsim. Kiek spėsim su pagalbininku tiek, visą kitą teks pabaigti vienai. Viliuosi bent didelius spėtume, mažiukus sudorosiu ir viena.
Pabaigai - negalvoju, kad nėra kur skubėti. Pagal dabartines prognozes turėtume iki kito savaitgalio sekmadienio, lapkričio 30 d. vakaro, uždengti.

Skelbti atsakymą

Grįžti į