Ruduo rožyne

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Ruduo rožyne

Standartinė Rūta » 05 Spa 2015 08:19

Apžiūrėjau, kad neturim bendros temos rožynui rudenį – ją ir sukuriu :)
Mūsų rožyne dabar įsivyravo ramybė – rožės pamažu dar žydi pakartotinai, bet ne per gausiai, atsigauna nuo vasaros karščių, žiedai jau nebekarpomi, rudeninėm trąšom jau patręšta, persodinti ir sodinti naujas dar anksti... Taigi ramus gražaus rudens laikotarpis.
O kaip pas jus?

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Egidija » 06 Spa 2015 04:54

per tris savaites, nuo rugsejo vidurio skaiciuojant, persodinau 15 roziu krumu( kupstais su visomis zememis stengiausi pernesti,buvo naujai nupirktos ir susodintos birzelio men.,jos, manau, butu suvargusios ten, nepatiks pavesis arba buvo per tankiai susodintos),nukarpiau lapus joms(kai kur virsunese lapu palikau)-susisuko kai kurie lapai dviems krumams(pastebejau,kad jiems daugiau zemiu nubyrejo sodinant),kiti lapai nenudziuvo,bet,pamaniau,gal lengviau prigis jei nukirpsiu juos(jeigu ne taip dariau,pabarkite,kad kankinu vargses rozes,bet nezinau kaip teisingai),viena Lions rose neuzmusama,kaip pilnai zydejo ir dar apsikrovusi ziedais,taip ir nejuto to persodinimo,zydi pilna burna(lapu jai nekarpiau)...
na taip reikejo anksti sodinti,nes dar laukiu is Sibirkos 12 krumu...jums gal tai yra niekis toki kieki susodinti,o man tai milziniskas dabas (:|,grizusi po darbo sesta vakare, kol sutemsta, lieka tik dvi valandos darbams lauke,savaitgali ryte jau lauke ir iki vakaro,vienai duobei iskasti isvezu karuti molio,kieto,sauso,dar kapoju kelmus nes jie mano kvadrate pasimaise,net kaimynu kabeli interneto nukirtau...pasirodo per musu soda tiesiai eina ir gylio tik per kastuva ikastas (hit) ...
rozes sodinu issitraukusi is Sodo spalvu menulio sodinimo kalendoriu,pagal kuri galima krumus sodinti tik savaiteje gal kelias dienas...vienu zodziu pievuteje issidraskiau isilgai sesis kvadratus 2/2 metru,viduryje tarp tu kvadratu isemusi velena pasidariau apvalu "raganos rata", trinkeles apdauzytais galais susidejusi,...taip pat takeli per pievutes ilgi issidejau(trinkeles maniskis parsiveze brokuotas cementuoti aikstele,tai is nasru jam istraukiau tiesiogine prasme)...vadinasi-prasipleciau,sergu toliau rozlige...
cia darbu eiga
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė LoretaA » 06 Spa 2015 06:29

Gerai čia su tuo kabeliu (xixi)
Esu persodinusi rožes ir anksčiau, netgi vasaros viduryje. Nesakau, kad tai gerai, bet kitu atveju butų užsilenkusios.
Žiūriu ir taip smagu, kad Jūsų entuziazmas liejasi per kraštus. Gal tik to molio lauk neišvežkite, nes rožėms jis labai patinka. Jeigu baisiai kietas, reiktų vandens užpilti ir kai susigers - po pusdienio, ar vėliau, toliau kasti. Aišku, kelmus pašalinti reikia, bet šiaip, neskirkite per daug laiko ir jėgų duobių paruošimui - rožės augs ir taip ;) . Ko gero visi pradedantys rožininkai persistengia. Jeigu pas Jus ne žvyras ar durpės, duobę kaskit tik tokią, kad lengvai rožių šaknys tilptų. Pamenu save - kiek duobių iškasiau, vežiau kompostą į iškastas vietas ir kas iš to - tik karkvabalių lervos lengvai nardė ir ėdė pasigardžiuodamos rožių šaknis. Būčiau tik žolę su šaknimis plonai nuėmusi, pasodinusi, nebūčiau tiek praradimų turėjusi.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Rūta » 06 Spa 2015 06:42

Darbindgas Jūsų ruduo, Egidija (like) Jau tiek daug nuveikėt, įsivaizduoju Jūsų kiemą, skendintį rožių žieduose (flower) (flower) (flower) Tiesiog įkvepiantis entuziazmas! O į Loretos vertingus patarimus verta įsiklausyti :)

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Rudenelis » 06 Spa 2015 14:36

Šauniai padirbėta! O dėl ankstyvo rožių persodinimo manau nereikėtų jaudintis. Aš esu persodinus ankstyvam rudeny ir vijoklinę, ir krūmines, o žemės visos nuo šaknų byrėjo, ir ilgosios šaknys tapo trumpomis... Vandenuko nepagailėti, ypač esant šiltam, sausam orui. Man atrodo, kad jos spėja iki žiemos prigyti, o tada gerai žiemoja, kitais metais nelabai ir jaučiasi, kad tai persodinta rožė. Na, bent man patiko. Šiemet vėl kelias suaugėles "perstačiau" į kitas vietas. Pernai su Leonardo da Vinci pasielgiau lygiai taip pat, kaip ir Egidija su Lions-Rose. Pavasarį vienas stiebas iš 3-ų prie pat žemės atrodė labai įtartinai, pajuodęs, lyg šlapuojantis kažkoks, jau norėjau išpjauti, bet pagailėjau. Pasitaisė, sugijo, žydėjo visos 3 šakos pakaitomis su dviem naujom. Aišku, nereikia taip kamuoti, bet truputį apgenėjus, palikus kas kelintą lapelį, gerai paliejus, galima sulaukti neblogų rezultatų.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė LoretaA » 07 Spa 2015 07:50

Vienas netikslumas - rožės net nebando šaknytis, t.y. prigyti rudenį, jos tuo užsiima pavasarį. Todėl ir rekomenduoja rožes sodinti iki to laiko, kol dar galima kastuvą į žemę įsmeigti.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Rudenelis » 07 Spa 2015 08:36

Na, negaliu tvirtinti, kad rožės rudenį šaknijasi, gal jos ten prisitaiko, apsipranta, adaptuojasi ar tiesiog anksčiau apsnūsta, bet yra skirtumas kaip jos atrodo ankstyvą rudenį persodintos pradžioj - pavytusiais tais keliais lapeliais ir po kokių 2 savaičių - tvirtais, stangriais. Jokiu būdu neprieštarauju teorijai, bet va praktiškai gavosi neblogai, tai ir džiaugiuosi (dance) . Bet niekad nebandžiau suaugusių rožių persodinti pavasarį.
O koks šarmotas rytas šiandien! Neįprastai šalta, ir rožės gal netikėjo, kad šaltukas gnybtels - dar taip žiedais apsipylusios (flower) . Jos kantrios, dar nepasiduos, bet jurginai, serenčiai, kitos vasarinės gėlytės krito nelygioj kovoj.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Rūta » 28 Spa 2015 10:21

Kadangi šiais metais buvo labai sausa vasara ir ruduo sausas, manau, teks nusižengti rekomendacijoms prieš žiemą nelaistyti rožių... Sakoma, kad augalai turi prisisotinti vandens, kitaip jiems bus sunku žiemoti. Truputį baiminuosi, kad pernelyg ankstyvo sprogimo palaistymas nepaskatintų, bet tikriausiai reikia iš kelių blogybių rinktis mažesnę... Taip pat, kiek galėsim, dar stengsimės palaistyti ir kitus medelius, krūmus.

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Aivė » 02 Lap 2015 13:38

Pas mane jau visos rožės 'nulapintos', išskyrus 'Giardina', kuriai šalnos dzin :D Stovi dar visa žalia. Tai gaila lapus skint. Kitą savaitgalį planuoju jau jas guldyti :B
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Regina » 02 Lap 2015 15:33

O pas mane visos lapuotos, bet surištos į tvirtus pėdus (su visais lapais). Jei turėsiu sveikatos, tai savaitgalį priplosiu prie žemės. Ir tikrai nelaistysiu. Nebent rododendrus.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Gema » 02 Lap 2015 17:54

Laimė, man laistyti nieko nereikia! Drėgmės visur pakanka. Net savo dviejuose šuliniuose turėjau vandens per vasarą ir dabar. O juk dar ir savo bandą turiu pagirdyti.

Tai sakot jau surišot! Aš vis dar grožiuosiu krūmų formomis, sodinu ir persodinėju.

Prisipirkau visokių agrodangų, ketvirtadienį gausiu 6 mm storio rifliuotos armatūros lankams (Loretos patarta). Kainavo!!! Bet nusprendžiau neberizikuoti, gaila būna ypač angliškų. Tikiuosi, kad užteks ilgaaam.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Esmiralda » 02 Lap 2015 21:03

O man stirnos padeda nulapinti (xixi) dabar tai ir nepykstu labai , bet pavasariui reikės kibiro repelento, kad atpratinti nuo rožyno (devil) Rožes paliejau aplink namą, kur sausiausia, kitom laiko neužteko... Irgi dar sodinu, persodinu. Iki prilenkimo dar toli... Aš kol kas dengiau be lankų, prilenkiu, apdedu eglišakiais ir tada lutrasilu. O kodėl gaila angliškų, kuom su lankais geriau?

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Gema » 03 Lap 2015 06:17

Angliškos labiau nukentėdavo, iššusdavo arba pašaldavo, o senovinėms, panašu, tiko tie mano dengimai pušų šakomis ir plėvele (pernai be jos).

Rožynas rimtėja - per 200 rožių darosi vis suaugesnės, tai ir dengimas, nusprendžiau, turi būti profesionalesnis. Ką čia, pamaniau, kasmet vis suk galvą dėl medžiagos ir drebėk dėl rezultato.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Rūta » 03 Lap 2015 07:39

Džiaugiuosi, Gema, kad neturėjot bėdų dėl vandens. Tam krašte išties daug drėgniau. Tėvai buvo vasarą nuvažiavę į tėčio tėviškę Zarasų krašte – sako, kokios sausros??? Mes visą vasarą vargom – kūdra labai nuseko, laimei, šulinys ištvėrė. O rudeniop atsirado sprendimas – pasiskolinus kaimyno galingą siurblį atsipumpuoti vandens iš maždaug už kilometro (o gal ir toliau) esančių tvenkinių. Dabar vandens nestokojam ir šis būdas – ateities viltis :)

O mes rožių dar netvarkėm – sodinom ir persodinėjom krūmus – ne rožes (šiemet pasodinom tik vieną rožę – dovanotą. Stengiamės susiturėti, kad rožyno plėtimasis nebūtų atvirkščiai proporcingas sodo kūrimuisi). Rožėms tvarkyti planuoju paimti atostogų savaitę.

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Aivė » 03 Lap 2015 12:58

Esmiralda rašė:O man stirnos padeda nulapinti (xixi) dabar tai ir nepykstu labai , bet pavasariui reikės kibiro repelento, kad atpratinti nuo rožyno (devil) Rožes paliejau aplink namą, kur sausiausia, kitom laiko neužteko... Irgi dar sodinu, persodinu. Iki prilenkimo dar toli... Aš kol kas dengiau be lankų, prilenkiu, apdedu eglišakiais ir tada lutrasilu. O kodėl gaila angliškų, kuom su lankais geriau?
Tik tiek geriau kad gyvenant toliau nuo miškų problematiška atsivežti tokį kiekį šakų (:| o pavasarį jas sunaikinti.
Aš iki šiol naudojau plastikinius vamzdžius lankams, bet vėliau nėra kur juos laikyti. Metalinius mačiau Loreta naudoja ir vasarą kaip atramas rožėms. Labai praktiška.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Rudenelis » 03 Lap 2015 16:05

Mano ruduo šiemet keistai paskubėjo, ir spalio pradžios šaltukas netikėtai užbaigė rožių žydėjimą. Nušaldyti žiedai ir pumpurai neatsigavo, o liko kaboti pavirtę mumijomis - skudurais ant papelijusių žiedkočių. Būdavo iki pat dengimo gali džiaugtis kad ir negausiais žiedais, o šiemet po rugsėjo pliūpsnio - staigus apmirimas. Gaila. Dabar belieka džiaugtis ramybe ir lapų žaluma(rožių). Apšalo ir jauni, nesumedėję ūgliai. Dabar stovi nulinkę viršūnės, o perkirpus matosi parudęs, tuščias stiebo vidus. Iki sveikos, šviesios spalvos kerpant, prapuola visas antros vasaros pusės prieauglis. Ne visos rožės taip nukentėjo, yra ir stiprių.
Po sausros laikotarpio, po to vargo, kai prieš sodinant reikėdavo laistyt žemę, kad galėtum kasti, pagaliau atlijo. Dabar mėgaujuosi :D prilenkimu - dengimu. Taip taip, man labai patinka nudenginėti rožes pavasarį, bet ir ruošti žiemai labai smagu. Ypač, kada nešalta, nešlapia ir nereikia skubėti. To laiko tikrai nedaug, diena trumputė, bet gi ir skubėti dar nėra kur. Dabar prilenkiau tas, kur auga šlapesnėj vietoj ir pridengiau tik nuo lietaus. Pernai nuo tos drėgmės turėjau nemažai pelėsio ant lapų. Nieko labai ten blogo jis nepridarė, bet gražiau atrodė sausai peržiemojusios rožės.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė LoretaA » 03 Lap 2015 19:47

O kur gi čia taip šlapia? Aš sukaltų atramų negaliu išrauti prieš tai neatliedama žemės, o apie kokį nors prismeigimą virbais, net ir nesvajoju. Vis dar laukiu lietaus.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Esmiralda » 03 Lap 2015 23:19

Ir pas mane kabo mumijos nušalusios... Pažiūrėjau Gismeteo dar visą mėnesį šalnų nerodo. Dar galėjo žydėti ir žydėti... Pamenu kaip rožių žiedeliai apsnigti būdavo. Šiemet taip nebus. Belieka ramiai sodinti ir persodinti. Tikiuosi serbiškas rožes gausim iki užšalant žemei, kad nereikėtų pavasarį sodinti.
O kokiu atstumu tuneliukų lankus statot? Jaunos dar mano rožės, bet gal pabandyti ant kokio rožynėlio ir su lankais pažaisti, pasitreniruoti :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė LoretaA » 04 Lap 2015 08:51

Priklauso nuo to kokio pločio tuneliukai, kokio storio ir iš kokios medžiagos lankai. Žodžiu, tai turi būti pakankamai stabili konstrukcija. Po lankais aš visada statau atramą (nes mano lankai deja ne iš rifliuotos vielos, kuri žymiai tvirtesnė), ant viršaus dedu "stuburą", kitaip agroplėvelė gulės išlinkusiomis bangomis - tuomet nėra prasmės dėti lankus.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Regina » 04 Lap 2015 09:24

Aš negaliu būti patarėja dengimo klausimais, nes pas mane viskas labai primityviai ir "kukliai" (xixi)
Esmiralda, jei rožės nedidelės, eksperimentinis rožynėlis mažas, tai lankus galima sustatyti tankiai. Tada tikrai niekas neįgrius. Mano rožės susodintos netvarkingai, daug augančių pavieniui. Todėl su tuneliukais nelabai kas gaunasi. Dažniausiai virš kiekvienos rožės smeigiu du lankus sukryžiuotai - toks "X" virš rožės. Todėl net augančios bendruose rožynuose rožės dažnai būna uždengtos kaip pavienės.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė LoretaA » 04 Lap 2015 09:32

Sakyčiau visiškai atvirkščiai - jeigu rožės nedidelės, lankai galėtų būti būti žemi ir sustatyti retai. Kuo aukštesni lankai, tuo jų daugiau (tankiau) reikia. Įsivaizduokite pirtelės stogą ir daržinės, tokiu pačiu principu ir tuneliukus (tunelius) dengiam.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Regina » 04 Lap 2015 10:39

Aš nesakau, kad lankus reikia būtinai statyti tankiai. Bet jei rožynas mažas, o lankų yra daug, tai kodėl gi ne :? Blogiau tikrai nebus.
Kadangi mano rožės jau tikrai nemažos, net jas labai smarkiai prispaudus prie žemės, lankai būna gana aukšti. Jų neturiu tiek daug, kad galėčiau tankiai susmaigstyti, taigi, tarpai tarp jų anksčiau ar vėliau visada įgriūna. Todėl dabar konstruoju tuos "iksus"virš konkrečios rožės, kad danga nebūtų prie jos prilipus. Bet, tiesą sakant, vistiek prilimpa. Ir nieko. Rožės gyvos, sveikos, didelės. Tikriausiai todėl, kad jau keletą metų žiemos buvo labai švelnios.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė LoretaA » 04 Lap 2015 12:46

Ko gero - čia aš apie švelnias žiemas. Kaip norėčiau rožių visai nedengti (makeup)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Regina » 04 Lap 2015 13:20

O kas to nenorėtų :D
Net jei 100 proc. žinočiau, kad bus labai šalta žiema, kitaip, nei iki šiol savo rožių neuždengčiau. Negaliu taip dėl rožių pasiaukoti ir viską metus atsidėti tik jų dengimui. Kad ir kaip labai jas myliu, bet save myliu labiau (xixi) Net dangos vis dar neužsakiau.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė LoretaA » 04 Lap 2015 13:28

Net negalėčiau pasakyti, kad labai myliu rožes, bet juk aš jas pasodinau, vadinasi turiu ir pasirūpinti - pačios jos savimi nepasirūpins.

Skelbti atsakymą

Grįžti į