Ruduo rožyne

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Esmiralda » 22 Rgs 2016 08:47

Aš šį pavasarį gautoms Dailos rožėms pradžioj skabiau pumpurėlius, bet jos per vasarą taip gerai užaugo į visai dailius krūmelius, kad rudeniop jau leidau ir pažydėti. Nebuvo nei vienos sumaišytos. Nebent Dark Lady man kelia abejonių, reikės pas ką nors gyvai pažiūrėti.

Reina
Pranešimai: 45
Užsiregistravo: 03 Kov 2016 15:03

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Reina » 22 Rgs 2016 08:56

Mano taip pat labai gražiai ir į aukštį ir į plotį per vasarą ūgtelėjo. Tikiuosi, kad bus nesumaišytos. Na, jeigu kokia ir ne ta, kurios norėjau, tai labai nepyksiu...dar vis esu euforijoje <3 , tai svarbiausia jų nenumarinti :)

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Esmiralda » 23 Rgs 2016 06:10

Artėja laikas, kai bus galima persodinti ne vietoje augančias rožes. Pavasarį pasisodinau Giardina palikdama jai tikrai per mažai vietos, tiesiog įspraudžiau tarp kitų rožių (xixi) Gal galite parašyti, kas auginate, kokio ji aukščio, pločio, ar reikės jai treliažo ar pergolės?

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Jūratė » 23 Rgs 2016 07:16

Esmiralda rašė:Artėja laikas, kai bus galima persodinti ne vietoje augančias rožes. Pavasarį pasisodinau Giardina palikdama jai tikrai per mažai vietos, tiesiog įspraudžiau tarp kitų rožių (xixi) Gal galite parašyti, kas auginate, kokio ji aukščio, pločio, ar reikės jai treliažo ar pergolės?
Auga nuo 2014m. rudens, kol kas pasiekė ~50 cm ūgį (ne daugiau), į plotį mažiau. Labai norėčiau, kad būtų didesnė, kaip patempt? :D

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Esmiralda » 23 Rgs 2016 07:39

Oi, gal kas turi sėkmingesnių istorijų?

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Jūratė » 23 Rgs 2016 08:15

Esmiralda rašė:Oi, gal kas turi sėkmingesnių istorijų?
(xixi) kažkada pagalvojau, kad realų rožės augimą galima paskaičiuoti sudėjus pas mane ir pas Loretą augančios rožės ūgį ir padalinus per pusę (xixi) Labai graži ši rožė auga pas Liudą <3

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Esmiralda » 23 Rgs 2016 08:51

:D Tai visgi perkelsiu ją, nepataisoma aš optimistė (xixi)

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Rudenelis » 23 Rgs 2016 09:44

Būtinai perkelk. Mano istorija šiek tiek geresnė - auga nuo praeito rudens, 2 šakos apie 1,7 m su žiedų užuomazgom viršūnėse, žemiau apie 70 cm krūmiukas dabar žydi. Vaida džiaugėsi, kad jos labai išvešėjo šiemet. Jūrate, iškoneveik, sugėdink, patvoriu pagrasink, Mano Rhapsody in Blue tai padėjo, juda, dar pavasarį šakėmis šiek tiek kilstelėjau aukštyn :) .

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Gema » 26 Rgs 2016 08:56

Gal jau kad ruošiatės rišti rožes ir lenkti? Juk pernai Rytų Lietuvoj jau spalio 8-10 d. (jei tiksliai atsimenu) užėjęs trumpalaikis šaltis nudegino daug rožių. Šįryt vanduo kibire jau buvo apsitraukęs plona plutele.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė LoretaA » 26 Rgs 2016 09:00

Dar tikrai nesiruošiu. Nebent prognozuos - 10, tai nulėkusi tas, kurios pernai nušalo per pirmus šalčius, apmesiu agroplėvele.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Gema » 26 Rgs 2016 09:19

Matyt, jau reikia akylai sekti orų prognozes. Pas mane šią ir kitą naktį 0°C. Kol kas iki spalio 26 rodo neblogus pliusus +8°C, bet ypač mūsų krašte, ir ypač vienkiemyje, reikia pasisaugoti netikėtumų.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė LoretaA » 26 Rgs 2016 09:28

Labai giedra, todėl taip šalta naktimis. Būtų gerai, kad palytų. Pas mane pusė sklypo drėgna, kita pusė - labai sausa. Jeigu reikėtų dabar rauti ir statyti atramas, sausojoje pusėje - be prošvaisčių.
Tiesa, šiandien jau atvežė porą rulonų agroplėvelės - 50 m/1m2 storio, 3,2 m pločio.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Gema » 26 Rgs 2016 10:55

Senos sudilo ar pritrūko?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė LoretaA » 26 Rgs 2016 11:09

Sudilo ne tas žodis, suplyšo. Žinoma ne visos, o tos pačios pirmosios plonosios. 60t-tukas ir dabar kaip skarda, o iš 17-tuko - draiskalai. Nieko nemesiu, bus apsukimui ir vidiniams uždengimams. Man visaip gerai, bet pagalbininkai kai dengiame 60-ties, o po to 17-iolikos - visaip negražiai ant manęs bamba (xixi) .

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Rūta » 27 Rgs 2016 08:28

Esmiralda rašė:Oi, gal kas turi sėkmingesnių istorijų?
Aha, turi :) Mūsų Giardina visas krūmas gal apie 1,7 m aukščio ir gal apie 1,5 pločio, auga kompaktiškai, neproporcinrų šakų neleidžia, tvirta, jokių atramų jai nereikia pas mus.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Rūta » 27 Rgs 2016 08:30

Gema rašė:Gal jau kad ruošiatės rišti rožes ir lenkti? Juk pernai Rytų Lietuvoj jau spalio 8-10 d. (jei tiksliai atsimenu) užėjęs trumpalaikis šaltis nudegino daug rožių. Šįryt vanduo kibire jau buvo apsitraukęs plona plutele.
Mes dar nesiruošiam rožių migdyti, planuoju prie rožių pradėti darbuotis nuo lapkričio antros savaitės ir per savaitę susitvarkyti. Žinoma, jei nebus kokių netikėtumų.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Gema » 27 Rgs 2016 09:40

Po šios nakties nujuodavo išoriniai jurginų krūmų lapai, galinsogų ("amerikonkų") viršūnės - akivaizdu, kad pastarosioms Lietuvoj visai ne vieta (hit)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Regina » 18 Rgs 2017 11:34

Vakar pradėjau sodinti tulpes. Kai kurias pasodinau į vandenį :( Prakasi duobutę - o joje vanduo. Tulpės, aišku, supus - juk ne vandens lelijos. Bet blogiausia yra ne tai. Tame vandenyje mirksta rožės. Bijau, kad dėl šios priežasties daug rožių gali neperžiemoti :(

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Rūta » 18 Rgs 2017 12:46

Regina, ar taip yra tik keliose žemesnėse vietose, ar daugelyje vietų – t. y. – ar visoj sodyboj toks užmirkimas?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Regina » 18 Rgs 2017 13:28

Taip yra daugumoj vietų. Visą vasarą pas mane viskas plaukė ir skendo, dabar ir vėl skęsta. Ant kalniuko kol kas neskęsta, bet daug rožių yra žemiau.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Rūta » 18 Rgs 2017 18:07

Kai tokia drėgna vasara, nieko nuostabaus. Tik keista, kad taip vanduo laikosi. Vadinasi, taip pakilo gruntiniai vandenys. Šiaip tuo džiaugiuosi, nes po besikartojančių labai sausų vasarų ir žiemų jau buvau pradėjusi nerimauti, kad ir Lietuva susidurs su geriamojo vandens problema, o juk požeminio gėlojo vandens turim kaip reta kuri šalis. Kad vanduo sugrįžo, tai gerai, o kad rožės mirksta, tai negerai. REgina, nesodink tulpių ten, kur matai, jog supus...

O aš tai rudeniu džiaugiuosi – kažkaip keistai rožės tokios sveikos, vešlios, nors niekuo nepurkštos ir šiaip mažai dėmesio šiemet gavusios :$

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė LoretaA » 19 Rgs 2017 05:41

Nesidžiaugiu tokiu rudeniu, nors pas mane niekada nestovi vanduo ir didžioji dalis augalų visai patenkinti. Rožės taip pat, nežiūrint į tai, kad išsiskleidę žiedai tuoj pat nupūna, jeigu jų nenuskini. Jeigu nelyja bent pusdienį - laisvai galiu kapstytis žemėje. Tačiau važiuodama į kaimą matau stovinčius nepjautus javus, nesuartus laukus ir suprantu kokie teisingi mano a.a. močiūtės žodžiai - sausra atneša badą per du metus, o lietus per du mėnesius...

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Regina » 19 Rgs 2017 06:55

Aš ne tik kad nesidžiaugiu tokiu rudeniu. Galima sakyti, kad esu pasibaisėjus ir labai nusiminus. Važiavau savaitgalį link Marijampolės, paskui per Jonavą, Ukmergę į savo kaimą. Visur laukuose didžiulės balos, kai kur jau net ežeriukai per vasarą susidarė. Laukai sutvarkyti tik ant kalniukų. Pas mane vandeny mirksta nemažai jaunų obelaičių, riešutmedžių, rožių. Vanduo labai aukštai, žemė jo nepriima. Net kai kur ant kalniuko prakasus duobę ji prisipildo vandens. Jau nekalbu apie tai, kad visas daržas paskendo, neužaugo absoliučiai niekas, tos kelios nukastos bulvytės pūva visos iš eilės :(
Jei ir toliau taip lis - o panašu, kad taip ir bus - tai nemažai augalų žiemos neatlaikys.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Rūta » 19 Rgs 2017 07:08

Kaip įdomu. Mūsų apylinkėse neteko matyti nenuimtų javų ir nesuartų laukų anei laukuose telkšančių balų, nors pavasarį per polaidį būna. Artimiausias savaites lyg ir be lietaus praneša, gal pradžius kažkiek.
O kaip pas jus rožės – ar serga?

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Jūratė » 19 Rgs 2017 07:13

iš mano rožių likę tik stagarai. Anksčiau bent būdavo, kad numetusios lapus, žiemoti nueidavo naujus atsiauginusios, dabar to nėra, kaip numetė lapus, taip ir stovi stagarai. Jei ir yra dar kažkur kažkokių lapų, tai jie tokie baisūs, kad geriau gal tegul jie nukrenta...
Tiesa, kelios galikos dar gan neblogai atrodo

Skelbti atsakymą

Grįžti į