Ruduo rožyne

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Rudenelis » 11 Spa 2019 18:13

Turiu 3 Gospel-us. Visos pasodintos vienodom sąlygom, vienu laiku, vienoj vietoj. Vienas krūmas ramus, dabar truputėlį virš metro. Kiti gi du po du metrus, žiedų kekės viršūnėse, o " gražiausias" tai dvimetris vienos riebus stiebas su poros milimetrų žiedo užuomazga ant plonyčio kotelio :D . Na čia taip rudenį, o šiaip labai graži rožė. Iš AH dar turiu Frederic Mistral, ji labai didelė. Genėjau drastiškai, tai šiemet valdėsi kažkiek.
Mano kaimynė buvo labai susižavėjusi AH, pas ją kitokių ir nebuvo, į smulkiažiedes iš viso nežiūrėjo. Dabar gi matau atsiranda po truputėlį ir vis daugyn krūminių, jau ir vijoklinių😀. Tarpai pas ją apie 60-70cm, kai kur tuščia, kai kur tanku, kai kur žemos, kai kur aukštos, ir vazdas daugmaž tvarkingas būna tik pradžioj, kai sprogsta po genėjimo. Paskui vienos vešlios, kitos ištįsta, trečios nuplinka, o ketvirtos tupi vietoj nors tu joms ką. Pas ją susodinta vienam plote, tarpuose čiobreliai, kuriais vaikštai kaip kilimėliu. Rožės, kaip ir minėjo Loreta su Esmiralda, auga ne būtinai pagal nurodytus dydžius. Todėl persodinimai ir koregavimai beveik neišvengiami.

AgneK
Pranešimai: 22
Užsiregistravo: 27 Kov 2019 21:49

Re: Ruduo rožyne

Standartinė AgneK » 16 Spa 2019 07:43

Aciu visoms uz patirties pasidalinima :) Jau supratau, kad siame rozyne bus geras bardakelis (xixi)
Tuo paciu dar paklausti noriu - ar jau galima purksti rozes vario preparatais? Kazkur skaiciau, kad kai kurie is ju padeda lapams nukristi. Gal bandete?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė LoretaA » 17 Spa 2019 07:00

Žinoma galima purkšti, bet vario preparatai nepadeda lapams nukristi - bent aš tokių nežinau.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Rudenelis » 17 Spa 2019 11:52

Lapams nukristi padeda ne vario preparatai, o geležies sulfatas. Bet jie tiesiog nujuoduoja, sudžiūna ir nubyra. Paveikia kažkiek ir stiebus. Esu purškusi kelias sergančias rūdimis rožes.

AgneK
Pranešimai: 22
Užsiregistravo: 27 Kov 2019 21:49

Re: Ruduo rožyne

Standartinė AgneK » 20 Spa 2019 08:52

Aciu, Rudeneli ir Loreta! :)

Kaip suprantu, daugelis prilenkinejat rozes ir jas dengiat tuneliukuose. O gal bandet tiesiog patrumpinti rozes ir jas neprilenktas dengti tuneliukuose? Maciau tokias rekomendacijas keliuose rusu youtube filmukuose. Kokie tokio budo privalumai ar trukumai? Is tiesu butu daug paprasciau viska apkirpti iki kokiu 50-60 cm ir uzdengti, nei kiekviena roze guldyti ant sono :) Tai vat ir svarstau..

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Rudenelis » 20 Spa 2019 20:17

Su arbatinėm hibridinėm taip daugausia ir daro, t.y. kerpa sulig dengimo aukščiu, o pavasarį dar geni. Prilenkti, ypač suaugusias, sunku. Aš asmeniškai lenkiu visas.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė LoretaA » 21 Spa 2019 05:02

AH aš , taip pat, nukerpu, bet visas kitas lenkiu. Jos didelės, didžioji dauguma labai didelės ir man tokios labai patinka :) Vieną kartą žydinčių taip pat negalima labai nutrumpinti - nežydės arba žydės menkai. Trumpinu, jeigu reikia, pavasarį - tuomet ir geniu. Kuo ilgesnės rožių šakos, tuo paprasčiau prilenkti.

AgneK
Pranešimai: 22
Užsiregistravo: 27 Kov 2019 21:49

Re: Ruduo rožyne

Standartinė AgneK » 21 Spa 2019 08:48

Aciu labai uz pamokymus :) Jei butu tokia ikonele pasirinkime, tai butu apkabinimas :D
Jei labai nepabodau, tai dar turiu keleta klausimu.. :$
1. Kuom geriau nupurksti dabar rozes? Senovines nusprende nuo MME Isaac Pereire miltlige uzsikresti.. Taip pat nemaza dalis susirgusios juoduoju demetumu. Turiu nupirktus Burgundijos rinkini ir vario sulfata. Kuom geriau butu nupurksti visas rozes, iskaitant ir ligoniukes?
2. Ar galima geneti 2 kartus zydincias senovines? Forume skaiciau, kad senovines nemegsta genejimo. Tai tai galioja tik viena karta zydincioms, ar visoms? :?
3. Ar ravite pries uzdengiant? Per tas lietingas dienas siaubingai suzele piktzoles. Vakar gabaleli sutvarkiau, bet nezinau ar jau tikslinga tai daryti..
4. Ar jau pradejote prilenkineti? Paskaicius ankstesnes temas maciau, kad jau nuo spalio pradzios kai kurie palenkineja. Is tiesu tai dar silta, ir bent savaite dar silta bus. Tad kada geriausia?
O siaip juokinga - visa sezona laukiau tai pirmuju lapeliu, tai ziedeliu, gaila buvo pakirpinet net kelis cm :) O dabar laukiu nesulaukiu kada galima bus viska nukirpti ir sutvarkyti :D Nervina mane tas netvarkingas vaizdas.. Vienos sakos 50 cm, kitos 2,5 metro, ziedai supuve, lapai demeti, viskas isgriuve.. Fee.. |( (xixi)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė LoretaA » 22 Spa 2019 05:02

1.Neturi labai didelės reikšmės kuo purkšti. Gal, jeigu yra miltligės, Burgundijos mišinys bus šiek tiek geriau. Prieš dengiant, nukirpkit miltligės apimtas šakeles ir lapus pašalinkit. Bet tik prieš dengiant ir tik ligotas šakas pašalinkit - dabar labai šilta, nukirpus, gali pradėti sprogti. Tai nėra gerai.
2. Galima genėti ir du kartus, ir vieną kartą žydinčias, tik geriau tą daryti pavasarį, o rudenį, kaip rašiau, pašalinkit tik ligotas šakas.
3.Aš raviu, žinoma, jeigu staiga neatslenka šalčiai ir spėju tai padaryti.
4. Nepradėjau, nes neturėjau kada. Jeigu pas Jus rožių nedaug, laisvai galite pakentėti.
O kas Jums maišo sodą sutvarkyti? Žiedus supuvusius nuimkite (nenukirpkite), vos besilaikančius lapus nubraukite, išgrėbkite ar išpūskite, nuravėkite ir pamatysite, kad viskas ne taip jau blogai atrodo ;)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Regina » 22 Spa 2019 08:18

Aš dalį rožių turėjau nuravėti, kad galėčiau pasodinti tulpes (sekmadienį pagaliau šitą reikalą baigiau, užtruko tris savaitgalius (xixi) (dance) ). Likusias nuravėjau sekmadienį, nes po tulpių sodinimo ir aštuonių rožių persodinimo tiesiog neturėjau ką daugiau veikti :D :D :D Oras fantastiškas, darbas ėjosi kaip iš pypkės.
Neįtikėtina, bet šiemet mano rožės sveikos kaip niekada. Net ir tos, kurios labai linkusios sirgti, gerai atrodo. Tiesa, didelė dalis styro be lapų ir be viršūnių, bet sveikos :) Neturiu supratimo, kas įtakojo tokią stiprią jų sveikatą :? Oras? Bet oras visiems buvo vienodas, o matau, kad pas kitas rožės serga. Gal todėl, kad ataugo nuo šaknų? Bet ne visos buvo iki žemės suėstos.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė LoretaA » 22 Spa 2019 08:42

Sarkastiškai pajuokausiu - pas mane, taip pat, yra "sveikų" be lapų, bet su viršūnėmis (xixi) . Šiaip, tai supratau apie ką Tu čia kalbi |( .
Kalbant rimtai - yra visokių: ir su visais lapais ir be dalies lapų ir plikų - kaip ir visada. Jokių išskirtinių reiškinių šią vasarą nepastebėjau, išskyrus, kad antrą kartą pražydo, vieną kartą žydinčios rožės :P .

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Regina » 22 Spa 2019 09:19

Aha, pas mane irgi pora žydėjo, nors neturėjo žydėti.

Ieva
Pranešimai: 53
Užsiregistravo: 16 Kov 2017 15:18

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Ieva » 22 Spa 2019 18:37

Nurėžiau rožes negailestingai, nes šiemet sirgo didžioji jų dalis. Kadangi pas mane didžioji dalis yra Leonardo ir auga jau apie 10 metų, tai pirmi metai, kai sirgo šios rožės. Kažkodėl manau, kad joms lenkimas nepatinka. Stiebai pasidarė labai stori, kai kurie nurudavo. Nusprendžiau šiemet nelenkti. Lapus nuėmiau, nuėmiau net viršutinį žemės sluoksnį, nuravėjau pedantiškai. Svarstau, kuo geriausia purkšti.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Rudenelis » 23 Spa 2019 07:41

O kiek tas negailestingai - iki žemės, 30 cm, 50 cm ar išrėžiant daug šakų? Aš Mme Isaac Pereire 2 iš 3 krūmų užpraeitą rudenį buvau patrumpinusi iki 50-60 cm, daug stiebų visai išpjoviau rudenį, taip pat išsigandau ligų. Ir tuo nesidžiaugiu, nes tos rėžtos neaugina tokių ilgų šakų kaip nepjautoji. Rūdys niekur nedingo, bet nežinant bėdos net nelabai pasakytum, kad jos serga. Dar ir dabar turi labai daug lapų. Čia toks mano pastebėjimas dėl būtent senovinių. Gal floribundinėms taip neatsitiks, jos mėgsta stiprų genėjimą. Bet aš stengiuosi kiekvienais metais, pavasarį, išpjauti iki žemės po vieną, kitą šaką ar kelias iki žemės. Tada geriau augina naujas.

AgneK
Pranešimai: 22
Užsiregistravo: 27 Kov 2019 21:49

Re: Ruduo rožyne

Standartinė AgneK » 23 Spa 2019 18:22

Loreta, Rudeneli - aciu labai! :*
Pavargau per pastarasias keleta dienu. Rytoj atvaziuoja naujos rozes, tai teko skubos budu iskasti 23 duobes.. Dar reikejo perkelti 6 rozes. Su trim nieko sudetingo nebuvo. Bet kol as iskasiau 3 praeita rudeni sodintus Frederic mistral.. (:| Krumai pasodinti arti vienas salia kito, dar prie namo ir terasos, sunku buvo kasti nes vis kas trukde, ir kazkaip nesitikejau, kad taip isisaknys per viena sezona O.O :) Beje, gal kas auginate ji? Ar prilenkiate ziemai? Pabandziau siandien, tai neisivaizduoju kaip tai reiks padaryti.. Gal tiesiog dar labiau patrumpinti, kad tilptu po danga, ir tiek? |(
Kita savaite zada jau smarku atsalima, tai reiktu uzsibaigti sio sezono darbus.. O dar kruva tulpiu, leliju, cesnaku laukia pasodinimo.. Vis tas godumas (swearing) :D Sakiau viskas, kitais metais nieko nebepirksiu (xixi) :D

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Regina » 28 Spa 2019 15:28

Uogytės, uogytės... ir žiedeliai :) :)

PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Regina » 05 Lap 2019 10:08

Ar jau pradedat dengti rožes? Jau lapkritis, bet labai šilta. Tikrai dar neskubėčiau, bet darbas ilgas, ne vienam savaitgaliui, o paskui nelabai turėsiu galimybės. Tai ir svarstau - ar jau pradėti, ar atsipūtus laukti iki Kalėdų? :?

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Rudenelis » 05 Lap 2019 11:05

Kokia buvo praėjusi žiema, žinom, o kaip būtų puiku, jei kas pasakytu kokia bus ateinanti. Jei tikrai žinočiau, kad bus kaip pernai, dengčiau tik kelias rožes. Deja deja, tik spėlionės.
Aš jau pradėjau ruošti, t. y. skainioju lapus ir lenkiu. Negaliu taip daryti visur iš eilės, nors būtų kur kas lengviau. Yra dar su žiedeliais, tai palieku tarsi džiaugsmelius kokius. Ir kieme daug gražiau, kai jos auga, o ne guli. Šiemet pasižadėjau sau ir kol kas pažadą vykdau - skinti visus lapus. Darbai labai lėtai juda, bet laikas dar kaip ir nespaudžia. Gaila nuplikinti pilnai, gal ir rožėms ne į sveikatą, todėl viršūnes palieku lapuotas, nes orai tai neleidžia joms ruoštis miegui. Jau mačiau keletą numėčiusių lapus ir su sprogstančiais naujais. Tikrai palikčiau žaliuoti ir stovėti, bet bijau, kad paskui nespėsiu ir panikuosiu. Na labai didelės jos šiemet, todėl išpjaunu kažkiek seniausių šakų. Tiesa, lenkiasi puikiai :) .

AgneK
Pranešimai: 22
Užsiregistravo: 27 Kov 2019 21:49

Re: Ruduo rožyne

Standartinė AgneK » 05 Lap 2019 14:42

Rudenėli, o kodėl nusprendėte šiais metais skinti lapus?
Aš ir nežinau ką daryti.. Kaip ir norėtųsi susitvarkyti iki galo, kad būtų ramu, bet Accuweather rodo visą lapkritį šiltą. O ir pati matau, kad dar lapukai viršūnėse skleidžias. Prieš savaitę apkarpiau lapus kokius 30-40 cm nuo apačios, bet daugiau kirpti nedrįstu, kad neiššaukčiau augimo. Iš tiesų keistas ruduo, šiandien užmačiau kelių naujai pasodintų rožių išbrinkusius pumpurus, tikiuosi neišsprogs |(
Noriu dar paklausti - kokio aukščio turi būti tuneliukai rožėms? Radau senų šeimininkų paliktus metalinius lankus, įsmeigus gaunas apie 80 cm aukščio. Ar ne per aukštas bus?
Ir dar noriu paprašyti pagalbos - gal kas gali man atsiųsti naują prisijungimo slaptažodį? Užsiregistravau kompiuteriu ir nepamenu slaptažodžio, o priminimo kažkodėl sistema neatsiunčia. Norėčiau prie forumo prisijungti ir iš telefono (sun)

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Rudenelis » 05 Lap 2019 15:04

Agne, lapus skinu tik šiemet ir kruopščiai iš visur renku, nes mano kelios rožės apsikrėtė rūdimis. Tikriausiai nepadės, bet išrinkdama lapus( ir nuo sveikų krūmų taip pat) galvoju, kad užkrato mažiau peržiemos ir liks mažiau kitiems metams. Ką išnešiu su lapais, nebus, bet liks ant stiebų, žemėje. Žadu purkšti jau gulinčias ir plikas.Sako su šia liga reikia susitaikyti. Dar negaliu, skauda žiūrėti į vargstančias. O vijoklines, kurių turiu daug, ne vienus ir ne du metus augini, kol pasidaro tokios, na vijoklinės :) .
Ar tie lankai nesusikiša giliau į žemę? 80 cm aukštis tai dažnai gaunasi, bet dėl to, kad nesigauna mažiau, nes pūpso krūmo pilvas, o jei rožės dar mažos, ir tunelis bus tuščias,tada geriau, kad būtų žemesnis. Bet būna tunelių ir metro aukščio, ir viskas būna gerai :) .

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Regina » 06 Lap 2019 14:00

Rudenėli, nuskinti lapus nuo visų rožių - man atrodo yra misija neįmanoma (no) Jūs didvyrė (handshake) (like)
Dalis mano rožių yra nulapintos, bet čia ne mano nuopelnas :D Pusę jau prilenkiau, likusias ketinu prilenkti ateinantį savaitgalį. Daug šakų išpjoviau, nemažai belenkdama išlaužiau. Senovinės dažniausiai lenkiasi labai lengvai, o modernios labai gerai lūžta prie pat žemės. Pamaniau, kad dar po poros metų natūraliai rožių pas mane labai smarkiai sumažės. Kai kurios tikriausiai jau paseno, kitos dėl įvairiausių priežasčių visai neklesti. Šį rudenį labai daug persodinau, naiviai tikėdamasi, kad atsigaus.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Rudenelis » 06 Lap 2019 15:02

Gaila, kai nulūžta rožės stiebas, dažniausiai pats gražiausias. O man vijoklinės virto labai paklusniai, net pasidžiaugiau sau, kad šiemet netrapios. Arabia, Rosanna, Antike sąmoningai apeitos ir paliktos, nes tiesiog morališkai dar negaliu - kiekvienais metais išneriu pačius gražiausius naujus stiebus iš augimo taško.
Regina, kur jau čia didvyrė, kankinė greičiau |( . Savanorė. Na, užsibrėžiau, nežinau ar padarysiu, nes ir man kartais atrodo "misija neįmanoma". Prie ramblerių neinu, bet jie patys vėliau susiprotės kai pašals, pagels ir gulėdami, beliks lapukus nupurtyti ir išpūtus susigrėbti. Jie sveiki. Čia dar planai tik :D ,nuo orų daug priklausys. Kai kurios pačios mėto po truputį, kitos jau švarios. Viskas padaroma, tik labai abejoju to nauda mano atveju (no) . Bet sergančios rožės mane labai blogai veikia.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Regina » 06 Lap 2019 15:39

Suprantu, kad sergančios rožės blogai veikia :) Ir prisimenu, kaip aš, pirmą kartą pamačius rūdžiuotą "Maximą", labai išsigandau ir skabiau lapus. Dabar paprasčiausiai nupjaunu iki žemės. Ji pas mane savašaknė ir puikiausiai atželia labai plačiai, tiesa, žiedų nematau ;) Mačiau kelias uogytes, vadinasi žydėjo :)
Vis galvoju ir niekaip negaliu suprasti, iš kur pas ją tos rūdys atsirado :? Kol kas pas mane nėra daugiau rūdimis sergančių rožių. Tai nuo ko ji užsikrėtė? Juk auga čia nuo amžių amžinųjų.
O lapus aš nupurtau pavasarį, kai atidengiu ir pakeliu krūmus. Tada su koja paspardau per šakas ir visi lapai labai gražiai nubyra (dance) :D

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Rudenelis » 07 Lap 2019 08:15

Vis galvoju ir niekaip negaliu suprasti, iš kur pas ją tos rūdys atsirado :? Kol kas pas mane nėra daugiau rūdimis sergančių rožių. Tai nuo ko ji užsikrėtė? Juk auga čia nuo amžių amžinųjų.
Matyt nuo senumo surūdijo :D .

O paspardyt rožes pavasarį labai ir man patinka :D . Rudenį tik vienai kitai po šalnų įspyriau, kitoms neaktualu, tik per jėgą lapus atiduoda.

AgneK
Pranešimai: 22
Užsiregistravo: 27 Kov 2019 21:49

Re: Ruduo rožyne

Standartinė AgneK » 15 Lap 2019 16:46

Laba!
Šiandien užsukau į sodą pamedituoti kelioms valandoms :) Pagaliau rožės nusprendė pradėti mesti lapus, tad šiek tiek joms padėjau :) Dar nukarpiau visus lapus miltlige apsirgusioms senovinėms, surišau jas kaip eglutes ir paruošiau guldymui :) Nors pagal prognozes tai žiemos gal nebus - gruodis irgi nusimato šiltas :)
Nors dar ne sezonas, bet noriu paklausti kelių klausimų apie genėjimą. Nulapinau MME Pereire, ir kilo klausimų pamačius vaizdą. Rožėms buvo pirmas sezonas, bet užaugo didelės, virš dviejų metrų. Nebuvo formuojamos, nes ir formuoti iš pradžių nebuvo ko :) Po to augo, natūraliai sviro, priaugino šoninių šakelių. Su tuo viskas kaip ir aišku. Taigi, užaugino jos gal po šešias storas pagrindines šakas. Bet iš tų šakų yra išaugę daug vos ne tokio pačio storio šakų, kurios irgi ilgos. Tos šakos auga vos ne kas 10 cm, ir pradeda augti apie 10 cm nuo žemės. Ar jas reiktų nukirpti paliekant vieną lyderį? Dar pastebėjau kelias žaizdas ant stiebų nuo kitų šakų. Ar būtina nukirpti tokias šakas iki sveikos vietos? Ačiū labai už patarimus (sun)

Skelbti atsakymą

Grįžti į