Ruduo rožyne

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Esmiralda » 18 Lap 2019 08:22

Pereiros pirmą sezoną užsiaugino po šešias dviejų metrų šakas?! :O Labai Joms pas Jus patinka (flower) (flower) (flower)
Aš savo Pereiras bandžiau formuoti kaip krūmą. Trumpinau visas šakas, ir kas met po truputį aukštinti. Galiu sakyti, kad joms tai nepatinka. Rudenėlis nesenai parašė tą patį pastebėjimą. Geriau būtų išsaugoti ilgas šakas, šoninius ūgelius patrumpinti. Iškart planuoti atramas, ir formuoti pagal jas. Dar priklauso nuo to kur ir kiek Jūsų Pereirų auga.
Gal kiti turi kitokios geresnės patirties.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Gema » 19 Lap 2019 15:47

Man regis, Paul Ricault panašiai! Loreta patikslintų. :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė LoretaA » 20 Lap 2019 06:04

Pagal tai ką parašėte - MME Pereir-os užaugo tobulos. Pavasarį šoninių šakų galiukus pakirpkite, bet tik pačius galiukus. Kaip rašė Esmiraldą ir Rudenėlis, nemėgsta ji drastiško genėjimo. Pritvirtinkite prie atramos - turėsite nerealų vaizdą ir mums visiems parodysite <3 .
Paul Ricault - sakyčiau kitoks būdas. Karpomas ar nekarpomas jis ataugina šakas, tik jos nelabai nori žydėti ar tiksliau būtų - žiedai nelabai nori skleistis. Mme Isaac Pereire iškirpus šakas ar stipriai patrumpinus - gali ir neataugti.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Rudenelis » 20 Lap 2019 12:57

Tikrai, Agne, atrodo užauginot Pereirų lobyną. Belieka lenkti ir vėliau dengti. O apie genėjimą dar nereikia galvoti, kaip ir sakė Loreta su Esmiralda, ir aš kažkada :D , trumpinimas jai nepatinka. Mano iš 3-ų dvi buvo nurėžtos, tai ir po poros metų tos 2 pjautos nekirptosios neprisiveja. Rimtesnis genėjimas rožei prasideda kažkur trečiais gyvenimo metais. Pataisykit, jei klystu. Dėl žaizdų nekirpčiau, nebent tai kokia menkavertė šakelė. Lenkiant atsiranda visokių nubrozdinimų, palieku, tikiuosi neprilys ligų užkrato, o jei kažkas nutiks, pavasarį galima bus pašalint.
Jau baigiu nulapinimo - lenkimo darbus. Vakar vakare, užsidegus šviesą darbavausi su Westerland -u. Lapus apskainiojusi buvau anksčiau, likęs koks trečdalis viršūnėse, o gražūs, švarūs net gurgžda, nors į salotas dėk :D . Ir tai dirbau pustrečios valandos. Ir ką aš ten veikiau? Ji didelė, iki antro aukšto palangės, bet lenkėsi puikiai, tik daug priaugintų šakų į plotį, tai kol sudėliojau, suglosčiau, lapus susirankiojau... Iš didžiųjų dar Super Excelsa, Dorothy Perkins, Ghislaine de Feligonde laukia eilės nupurkštos geležim, kad lapus pačios mestų. Jos tą ir daro, bet labai jau vangiai. Giardina prie namo, tai vėl kurį vakarą reikės užpult ir parverst. Ir dar Iceberg Cl., ir dar New Dawn ir... Ir pasirodo darbo dar per akis :( .

AgneK
Pranešimai: 22
Užsiregistravo: 27 Kov 2019 21:49

Re: Ruduo rožyne

Standartinė AgneK » 23 Lap 2019 14:17

Ačiū visoms už pamokas :* Tikrai būčiau kitaip genėjus.. Kiek žiūrėjau youtube filmukų kaip genimos vijoklinės rožės, tai ten praktiškai visas šonines šakas pašalina paliekant kokius keturis stagarus. Jaučiu pavasarį prašysiu pagalbos su dar kitų vijoklinių rožių formavimu :$ Gal kas turit tokias? Nahema, Palais Royal, na ir populiarusis Eden'as :)
O šiaip tai dar trečiadienį nulapinau visas rožes ir suguldžiau miegot, naujokes užkapsčiau žemėmis.. :) Man labai pasiteisino toks nuo kažko čia forume nusižiūrėtas prilenkimo būdas - surišti su virve rožes į ryšulius, užkabinti smeige virvę, ir pritraukus iki žemės smeigę prismeigti. Visos sugulė be jokių nuostolių, nė netrakštelėjusios :) (like) Tik kitam sezonui pasižadėjau sau dirbti tik su odinėm pirštinėm - iki šiol traukiu rakštis iš subraižytų rankų.. |(
Prikabinti failai
76922750_426489451366537_3447828616551858176_n.jpg
75481908_418778605697718_4095944150795419648_n.jpg

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Esmiralda » 23 Lap 2019 15:21

Aš rožių genėjimui naudoju odines su pašiltinimu suvirintojų pirštines, o lenkimui - net dvigubas, apačioj moteriškas odines pirštinaites ir ant viršaus žiemines suvirintojų (xixi) Virš 200 pernai suguldytų rožių ir nei vieno įbrėžimo (like)
Šiemet dar net nepradėjau lenkti. Su stažu tikrai nervai sustiprėja (xixi) bet užtat stirnos jau beveik visas plikai nulapino, liko tik pačiose viršūnėse lapukų, kurie po šių šalnų gal irgi netruks nubyrėti.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė LoretaA » 25 Lap 2019 06:06

AgneK rašė:
23 Lap 2019 14:17
Man labai pasiteisino toks nuo kažko čia forume nusižiūrėtas prilenkimo būdas - surišti su virve rožes į ryšulius, užkabinti smeige virvę, ir pritraukus iki žemės smeigę prismeigti. Visos sugulė be jokių nuostolių, nė netrakštelėjusios :) (like)
Sugulė lengvai kol dar jaunos :) Ne veltui sakoma - lenk medį kol jaunas. Kiekvienais metais bus vis sunkiau - teks ir pačiai ant rožės atsigulti, kad prilenkti :D .
P.S. Ateinantį savaitgalį, nesvarbu koks bus oras, dengsiu rožes. Visos suguldytos, atramos padarytos :P . Atsimenu praeitų metų košmarą, kai jokie kabliai į žemę nebelindo ir daugiau to nebenoriu (no) .

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Regina » 25 Lap 2019 08:39

Šiemet taip pat jau niekas nelenda į žemę - bent jau pas mane žemė kaip betonas. Negaliu atsidžiaugti, kad prieš dvi savaites prilenkiau. Dėl objektyvių priežasčių negalėjau uždengti, tai net ir gailėtis nėra prasmės :D Šį savaitgalį užsidengiau visas pavieniui augančias senovines - po žole žemė neįšalus. Visos modernios nedengtos, nes įsmeigti nieko neįmanoma net su laužtuvu. Belieka tikėtis, kad po dviejų savaičių žemė gal atitirps (viltis - durnių motina (xixi) ) Bet tikriausiai reikės galvoti kokį kitą dengimo būdą.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė LoretaA » 25 Lap 2019 08:53

Pas mane viskas kuo puikiausiai lenda: į pievą - be jokių problemų, į pliką dirvą - reikia truputį pasistengti :) . Praėjusiais metais, dengimo (mano) metu, buvo pats šalčiausias laikotarpis per visą žiemą - 14 laipsnių.
Nelabai suprantu kaip pas Tave nelenda - juk buvo maksimui - 6 laipsniai šalčio ir tik nepilną savaitę :? Gal labai šlapia pas Tave buvo? Dirvos gal 2 - 3 cm paviršiaus sušalęs.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Regina » 25 Lap 2019 09:09

Nebuvo pas mane labai šlapia,o gal buvo :? , nes prieš dvi savaites, kai lenkiau rožes, lijo ir visur telkšojo didelės balos. Bet šeštadienį važiuodama galvojau, kad nebus jokių problemų. Deja :( ... Prūdai užšalo, ledą pramušti reikėjo nemenkų pastangų.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė LoretaA » 25 Lap 2019 09:25

Tuomet aišku - vanduo sušalo. Kadangi pas mane lietus tik minimaliai pakrapnojo, todėl ir nėra jokių problemų.
Čia truputį į tą pačią užšalimo problemą. Savaitgalį vyro draugas išsiruošė spiningauti link Aukštadvario, per Seirijus. Pasirodo, norint išplaukti į neužšalusius vandenis, reikėjo "ledlaužio". Kadangi pas ji "gumeškė", tai teko slydimo būdu, o ir tų atvirų vandenų minimumas likęs buvo :D . Taip ir liko - nei žvyno, nei uodegos (xixi)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Regina » 25 Lap 2019 10:52

Loreta, tai likot nevalgę? (xixi)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė LoretaA » 25 Lap 2019 11:24

Oi, ne (xixi) . Kaip ir rašiau "vyro draugas". Vyras tokiai nesąmonei, kadangi buvo labai šalta, nepasirašė - nevažiavo. Kitą vertus, jis beveik niekada neima žuvies - paleidžia. Žvejyba jam geros emocijos, o ne kova dėl išlikimo :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Regina » 26 Lap 2019 10:04

Loreta, tavo vyrui reikėtų pas mus prūde žvejoti, gautų labai daug gerų emocijų ;) Pas mus dėl mažumo nevalgomų karosiukų tokia daugybė, kad galima medituoti iki begalybės :D
Beje, vanduo taip nuseko, kad kai kurios lelijos auga jau ant kranto, jų likimas aiškus :(

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Esmiralda » 27 Lap 2019 08:08

Mes prūdus prisipildėm iš gręžinio, o pas kaimynus net išsigandau pamačiusi beveik sausą duobę, tad tikrai įsivaizduoju, Regina, ir Tavo nusękusį prūdelį. Nors visą rudenį daug lijo, niekaip neprilijo.

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: Ruduo rožyne

Standartinė lelijele » 27 Lap 2019 23:34

Sveikos gyvos. Labai senai buvau užsukus į forumą. Pasirodo čia verda rudens darbai :) . Šiemet ruduo šiltas ir ilgas. Pas mus regis žemę jau atlijo. Kai kur net per šlapia buvo. Kadangi šį rudenį rūpinuosi Gemos rožių uždengimu tai pastebėjau, kad pas ją buvo ypatingai šlapia. Dabar reikalai kaip ir susitvarkė. Šaltukas sutraukė vandenį. Norėčiau paklaust kokio storio patalus ketinat ant rožių užklot. Antradienį apklojau Gemos angliškas rožes. Prisluoksniavau taip: "Apatiniai marškiniai"iš plonos agrodangos. tada sluoksnis ant karkaso plonos agrodangos ir sluoksnis storos panašu, kad 60g. Ar užteks angliškom tokio rūpesčio? Šiandien įpusėjau senovines. Jas šiek tiek ploniau pradėjau klot, nei angliškas. Nededu "marškinių" tik du sluoksnius. Vieną ploną kitą storą. Maniškės kai panosėj tai dar auga ir nesiruošia dengimui. Manu, kad dar spėsiu ir bus pats laikas.
P.S. Armatūra karkasui ir dangų prispaudimui neišpasakytas gėris. Regis 6mm.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė LoretaA » 28 Lap 2019 06:17

Taip ir galvojau, kad Gemos rožėmis rūpiniesi :* .
Kadangi pas jus, ko gero, visada būna sniego, manau, užteks. Senovinės, ko gero, ir po plonesniu sluoksniu peržiemotų. Jeigu Gema neturi išskirtinai neatsparių šalčiui rožių - viskas bus gerai :)
Dėl armatūros - pilnai sutinku. Niekaip "nenulaužiu" savęs dengti be atramų. Tik aš neturiu tokio storio armatūros - tik vienam rožynui turiu 10 mm, o kitiem sukombinuota praktiškai iš vielos, bet vis tiek ne tiesai ant rožių dengiasi, nes kalu paspirtukus (atramas), ant viršaus dedu tvoros tinklą. Darbo nemažai, bet užtai žiemą ramiai miegu - kaip meška arba ežiukas. P.S. šiemet prilenkdama rožes radau ežiuką miegantį - galvojau kurmiarausis ir dar su šienu (devil) . Savaitgalį uždengsiu - galės šiltai ir sausai miegoti :) .

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: Ruduo rožyne

Standartinė lelijele » 30 Lap 2019 00:34

Tinklas ant viršaus irgi gėris. Buvo gabalas tinklo tai panaudojau.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Gema » 02 Gru 2019 01:14

Vaida-Lelijėlei esu be galo be krašto dėkinga!!! :* Taip pat Irenai-Rudenėliui, kuri irgi vis prišoka Vaidai padėti! :* Po truputį pradedu suvokti bręstančio rožyno vertę. Kaip gerai, kad neiškasiau, ir kokia laimė turėti tokias bičiules pašonėj!!! <3 <3 <3

P.S. Bičiulis tai nuo bičių, o kaip būtų nuo rožių? (xixi)

Vartotojo avataras
Ignas
Pranešimai: 178
Užsiregistravo: 12 Rgs 2010 22:58
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Ignas » 21 Sau 2020 20:53

Gal reiktų sukurti temą "Žiema rožyne" :D, rudenį taip ir neuždengiau savo rožių. Kadangi gyvenu prie rožių vis sekiau temperatūrą ir sakiau sau uždengsiu kai rodys ilgesniam laikui žemiau -5C, bet taip ir neatėjo žiema. Aišku dar visko gali būti, bet matysim ar reikės dengti ar ne. Jau savaitė kaip snieguolės lauke žydi, įdomu kas kovo mėn žydės sode.... :?
Mano galerija
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Jūratė » 27 Sau 2020 15:07

Ignas rašė:
21 Sau 2020 20:53
įdomu kas kovo mėn žydės sode.... :?
Bijūnai....... |(

Vartotojo avataras
Ignas
Pranešimai: 178
Užsiregistravo: 12 Rgs 2010 22:58
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Ignas » 27 Sau 2020 19:59

Jūratė rašė:
27 Sau 2020 15:07
Ignas rašė:
21 Sau 2020 20:53
įdomu kas kovo mėn žydės sode.... :?
Bijūnai....... |(
:D visko gali būti...
Mano galerija
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Skelbti atsakymą

Grįžti į