Ruduo rožyne

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Gema » 04 Gru 2015 18:29

Su kokiu susegėju šaudot - su kanceliariniu ar baldiniu?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Rūta » 04 Gru 2015 19:56

Rudenėli, nepagalvočiau, kad taip galima su drėgme kovoti. Ko gero padėtų, tik tikriausiai daug tų priemonių reikėtų...

Gema, mes prišaudom baldiniu prišaudytoju – juk kanceliarinis užlenkia galus, o čia reikia, kad tik įbestų kaip vinis. Paprasti statybiniai greit išeidavo iš rikiuotės, tai pernai nusipirkom sunkų, metalinį baldinį prišaudytoją – kol kas laiko.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Regina » 06 Gru 2015 21:44

Mano rožyne ruduo liūdnas :( Liūdnas man, o kai kam netgi labai linksmas - zuikiai puotauja, jiems mano prilenktos rožės kaip ant lėkštės padėtos. Kas antra apgraužta, nužievintos nuo apačios per visą ilgį, kai kurios šakos nukąstos. Blogiausia, kad apgraužtos prie pagrindo, reikės pjauti prie žemės. Tikriausiai čia to gražuolio kiškučio, kurį radau po kopūstu, darbas, turbūt ir draugų prisikvietė...
Negana to, rožės serga bakteriniu nudegimu. Vakar nepatikėjau savo akim tą pamačius. To dar nebuvo, kad rudenį apsirgtų. tai kas bus pavasarį :?

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Gema » 07 Gru 2015 06:13

Vaje, kaip užjaučiu!

Mano kiemą saugo palaida Foksė, bet kiškių ji nevaiko, matyt galvoja, kad ėriukai. Tik kol kas pas mane ganyklos tinklais aptvertos, avys dar išeina žolės pasirankiot, gal dėl to ir kiškių dar nematyti.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė LoretaA » 07 Gru 2015 06:19

Kažkoks siaubas, o atrodo zuikių nelabai ir belikę :( .
Kas dėl bakterinio nudegimo ir pas mane pilna - čia rugsėjo šalčių pasekmė. Yra net kaip po geros žiemos apšąlusių rožių ir iš karto ant šakų atsirado bakterinis nudegimas. Ką pamačiau - iškirpau visai.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Regina » 07 Gru 2015 12:42

Aš irgi tas šakas iškirpau. Zuikių apgraužtas palikau, iškirpsiu pavasarį, nes būtų darbas vėl iš naujo - atrišti, iškirpti, surišti, prilenkti. Tik sodo tepalu užpurškiau, kad koks puvinys neįsimestų ir repelentu pritepliojau.
Gamta periodiškai kokių nors siurprizų pateikia, kad nuobodu nepasirodytų. Atrodo, jau lyg ir viskas žinoma, patirta. Aišku ką, kada, kaip daryti, dengti, genėti, kokios ligos ar kenkėjai kokiu metu turėtų pulti. Ir še tau kad nori - bakterinis nudegimas rudenį :? Mane tai tikrai labai nustebino

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Gema » 07 Gru 2015 12:55

Gal tokioj zuikių kaimynystėj rožes tiktų nubalinti medeliams skirtu baltintoju, į kurį kažko pridėta nuo zuikių? Yra specialus, mėlynas.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė LoretaA » 07 Gru 2015 13:02

Viską galima, Gema, tik kada tuos pundus šakų ar dar blogiau pavienes šakas balinti? Juk dienos dabar tokios trumpos, o ir tų ašaros. Aš net lempą ant galvos nuspirkau, kad bent kiek prailginti darbo laiką. Tuomet galima septintą ryto išeiti ir panašiai 7 pareiti.
Balinau kažkada, seniai gudobelių rykšteles nuo zuikių - tai iki šiol pamenu kiek laiko sugaišau.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Regina » 07 Gru 2015 13:08

Tiesiog reikėtų jau jas uždengti, bet vis nėra kada :) Teisybė, Loreta - kad tos dienos šviesos bent kiek daugiau būtų, ar kad aš kaime gyvenčiau :) Apie balinimą net kalbos negali būti (no)
Bala nematė tų zuikių, plaukų dėl to nesiraunu, bet vis tiek sunervino. Atžels rožės, kad tik dar daugiau nesurytų, kol prisiruošiu uždengti. Beje, senovinių nelietė (kol kas), angliškos skanesnės.
Man labiau nepatinka liga. Nušalusių, visai juodų šakų ir pas mane yra.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Rūta » 08 Gru 2015 18:48

Gaila dėl zuikių pridaryos žalos, Regina... :( Bet rožės atugs, bus dar vešlesnės o tokio priverstinio nugenėjimo. Dėl ligos tai keista... Matyt šalčių ir tokio nenormalauslaiko padarinys. Degligė juk plinta, kai yra vėsu ir drėgna, būtent tokiu oru, koks yra dabar. Tai gal ir nekeista. Greičiau jau pašaltų.

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: Ruduo rožyne

Standartinė lelijele » 08 Gru 2015 20:01

Tikrai labai gaila kiškių nugraužtų rožių. Rodos laukai dar pilni visokio ėdesio, o jie jau sodus siaubia.
Šiandien buvo tokia graži diena. Saulutė, kad ir labai žemai te pakyla,šiandien maloniai šildė. Su lopeta darbavaus iš peties ir susodinau paskutines iš tolybių atkeliavusias rožes. Džiaugiuosi, kad man vienu mėnesiu bus trumpesnė žiema, nes vis dar knaisausi po žemę. Dar neprilenkiau ir nepridengiau nė vienos rožės. Jos pas mane tokios menkos tad manu, kad per pora ar trejeta dienų susitvarkysiu.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Ruduo rožyne

Standartinė DaliaRaimonda » 08 Gru 2015 22:20

Lelijele, tikrai spėsite prilenkti ir uždengti rožes. Didelių šalčių dar nenusimato :)
Dėl Reginos nugriaužtų rožių, tai be galo gaila. Man gaila tų krūmų. Ataugs, tai ataugs, bet norimas dydis tik antroje vasaros pusėje bus pasiektas. Na, tikrai, lyg nebūtų ko graužti (hit) Pilna žolės, viskas dar žaliuoja, o čia rožių prireikė :? .
Pas mane piktžolės želia. Dar nėra taip buvę, kad gruodžio mėn. reikėtų su kauptukėliu prasieiti ir jas iškedenti |( .
Rašydama dirstelėjau į antraštę "Ruduo rožyne". Nors dabar gruodžio 8 d. vėlus vakaras, bet rožynuose dar tikrai rudeniškos nuotaikos.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Regina » 09 Gru 2015 08:01

Ačiū visoms, kad pagailėjot mano nugraužtų rožių :* Net ir man pačiai pagailo vėl prisiminus tą graudų vaizdelį. Labai viliuosi, kad repelentas padės. Kai šią vasarą rožės užaugo kaip niekad didelės ir gražios, pagalvojau, kad bus labai gaila, jeigu nušals. O čia nuostoliai dar net žiemai neprasidėjus. Na nieko, viskas bus gerai, vienos bus didesnės, kitos mažesnės, kažkas žydės gausiai, kažkas mažiau :) (flower) (flower) (flower)
DaliaRaimonda, ir man norėtųsi su kauptuku pasimojuot :D Vešlios, riebios žliūgės kaip rūtos žaliuoja :D
O, kad ta diena ilgesnė būtų! Taip ir įsivaizduoju Loretą su šachtininko lempa ant kaktos naktį vaikštančią savo rožių labirintais (xixi) Kaimynams pikantiškas vaizdelis :D

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė LoretaA » 09 Gru 2015 08:50

Jie jau įpratę prie mano keistenybių :D
Žolės ir pas mane daug, nors tarytum ir buvau viską nuravėjusi. Dabar uždengsim, įsivaizduokite koks "daržas" bus pavasarį (devil)

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Esmiralda » 11 Gru 2015 13:52

Pirmą kartą rožyne turiu uogų :) Ar jas nukarpyti rudenį prieš dengiant, ar galima palikti pavasariniam genėjimui?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Rūta » 11 Gru 2015 20:28

Pas mus rožyne uogų šiemet taip pat užderėjo. Mes nenukarpėm, viską surišom ir taip uždengėm, bet galvoju, kad gal nelabai gerai padarėm, nes tos uogelės juk supus. Kita vertus, nuo seno vadovavausi tokia kažkur perskaityta mintimi, kad uogelė – rožei signalas, kad dabar brandos metas, nevalia per anksti sprogti :) Taigi labai džiaugdavausi kiekviena uogele, kai ją rasdavau karpydama lapus, ir su džiaugsmu palikdavau tą „signalą“, bet, žinoma, kalba nėjo apie tokį kiekį, kokį šiemet subrandino senovinės. Apskritai reikėjo jas nusiskinti ir pagaminti uogienės :)

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Esmiralda » 11 Gru 2015 21:27

O uogienėms tinka belekokių rožių uogytės, ar tik tam tikrų rūšių?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Rūta » 11 Gru 2015 22:28

Manau, kad bet kokių, kad tik būtų įmanoma išimti sėklytes, t. y. nebūtų per smulkios, nesučiupinėjamos. Sako – erškėtrožių uogienė, bet kai prisimenu tas gražuoles didžiules 'La Belle Sultane' (Violacea) ir 'Nuits de Young' uogeles, niekas manęs neįtikins, kad kuo už erškėtuoges blogesnės, iš esmės visos rožės erškėčiai :)
Dar yra toks sveikas būdas nevirtos uogienės – išėmus sėklas uogas sumalti mėsmale ir sumaišyti su medum, užsukti kaip konservavimui paruoštuose stiklainiuose ir laikyti šaldytuve. Sako, ilgai stovi ir svarbiausia – nevirta, visi vitaminai gyvi. Taip dabar daryčiau, jei turėčiau uogų :)

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Rudenelis » 12 Gru 2015 08:13

Taigi, Rūta, praskleisk dengimus ir - turi uogų uogienei :D !
Nežinau kaip didžiosios uogos išsilaiko per žiemą, bet aš pernai buvau truputėlį palikusi ant ramblerių - puikiausiai raudonavo pavasarį.

Vartotojo avataras
klevo lapas
Pranešimai: 254
Užsiregistravo: 05 Vas 2013 13:48

Re: Ruduo rožyne

Standartinė klevo lapas » 12 Gru 2015 19:48

Rūta rašė:Dar yra toks sveikas būdas nevirtos uogienės – išėmus sėklas uogas sumalti mėsmale ir sumaišyti su medum, užsukti kaip konservavimui paruoštuose stiklainiuose ir laikyti šaldytuve. Sako, ilgai stovi ir svarbiausia – nevirta, visi vitaminai gyvi. Taip dabar daryčiau, jei turėčiau uogų :)
labai išsisaugotinas receptas! Tik, galvoju, kaip su tais vitaminais būna, kai užpili karštu vandeniu...
Na o kol kas pas mane uogytes augina „ne tos“ rožės – ištisas kekes subrandina Aspirinnai :)
Dydis toks, kad tikrai nieko ten nepakrapštysi... Lauksiu kitų derliaus :)

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Esmiralda » 13 Gru 2015 07:47

Ačiū, Rūta, tikrai geras receptas (like) Pabandysiu kitą sezoną, gal jau bus daugiau ir stambesnių uogyčių. Galvodavau, kad valgymui tinka tik laukinės erškėtrožės, kur miške, arba pajūry auga. Sibirka pažymi, kad Hanza uogos tinka valgymui. Tada paragausiu ir kitokių ;)
O kažin kaip Loreta daro su pvz. Christine Helene gausiu smulkių uogyčių derlium - žiemai supakuoja su jomis, ar nukarpo?
Nesinori kad apipuvusios uogytės taptų kokių ligų šaltiniu. Ypač kai šiemet tokia šlapia žiema...

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Ruduo rožyne

Standartinė DaliaRaimonda » 13 Gru 2015 10:12

Aš ne Loreta, bet parašysiu ką aš darau :) . Paliktos uogytės tikrai nebus ligų priežastis. Tačiau po pirmųjų ar vėlesnių šalnų uogos suminkštėja ir pačios pradeda kristi. Bent taip jau būna su laukinio erškėčio ir kai kurių rožių uogomis . Tuomet, kas bijote jas kirpti ankščiau, kirpkite po šalčių. Manau augalas tokiu metu jau pasiruošęs žiemai ir jam jau "zin" apie tas uogas :) Aš pati jas nukerpu kai karpau lapus. Prieš žiemą stengiuosi, kad visur aplink rožes būtų švaru.
Oi, pamiršau nuorodą apie erškėčių uogas parašyti:http://www.sekunde.lt/sveikata-ir-grozi ... ciu-nauda/

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Virginija » 13 Gru 2015 16:14

Rūta rašė:Manau, kad bet kokių, kad tik būtų įmanoma išimti sėklytes, t. y. nebūtų per smulkios, nesučiupinėjamos. Sako – erškėtrožių uogienė, bet kai prisimenu tas gražuoles didžiules 'La Belle Sultane' (Violacea) ir 'Nuits de Young' uogeles, niekas manęs neįtikins, kad kuo už erškėtuoges blogesnės, iš esmės visos rožės erškėčiai :)
Pabandysiu įtikinti :D
Praeidama nusiskyniau raukšlėtalapių erškėčių vaisių - pasigardžiuodama "sugraužiau"- minkštimas minkštas, malonaus skonio, "uogos" didelės, minkštimo storis apie 2-3 mm . Nuėjau prie La Belle Sultane - irgi nusiskyniau - vaisius dukart mažesnis, kietas (nors dabar gruodis), skonio jokio, minkštimo storis- hm..., sakyčiau jokio, tik raudonas apvalkalas, "odelė". Tai iš kur čia gali būti "uogienė"? :)
Hansa vaisiai puikūs, kaip ir daugelio kitų raukšlėtalapių erškėčių. Pas mus dažniausiai paplitusio rosa canina vaisiai irgi dar galima sakyti valgomi, palyginus su "La Belle Sultane", nors uogienę padaryti būtų sudėtinga, geriau juos džiovinti. Miškinio erškėčio vaisių neradau. Taigi - sodinkit raukšlėtalapius erškėčius - prašom kreiptis atžalų :) . O Hansa atžalų leidžia nedaug.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė LoretaA » 14 Gru 2015 06:28

"La Belle Sultane", Tuscany superb - labai tinka Kalėdiniams papuošimams gaminti. Nelabai įsivaizduoju, kad tuos nedidelius "akmenukus" galima būtų išlukštenti ir kaip nors paversti uogiene.
Žiemai visas suminkštėjusias uogas geriau po apdengimais nepalikti, nes pavasarį jos dažniausiai būna supelijusios. Tik aukščiau paminėtos gali likti, bet šių rožių kaip ir dengti nelabai reikia - nebent nuo saulės. Aš darau kaip spėju - arba nukerpu, arba ne (xixi) .
VSIO - UŽVAKAR PRADĖJOM, VAKAR BAIGĖM DENGTI ROŽES (dance) (dance) (dance) . Einu žiemos miego (sun)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Ruduo rožyne

Standartinė Regina » 14 Gru 2015 07:37

Šaunuolė, Loreta, sveikinu (like) :) Dabar galėsi iki pavasario ramiai leteną čiulpti (xixi)
Aš taip pat vakar pradėjau, bet iki pabaigos dar labai toli, beveik - kaip iki pavasario :D

Skelbti atsakymą

Grįžti į