Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Regina » 10 Bir 2015 09:20

O man labai reikalingas pjautuvas - toks, kaip tarybiniame herbe - kuriuo rugius pjaudavo. Kinietiškas netinka. Gal kas žino, kur nusipirkti kokybišką už normalią kainą?

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Gema » 10 Bir 2015 09:40

Pardavėjas "E-sodo technika" žadėjo pakalbėti su Boschu.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Gema » 10 Bir 2015 09:43

(mail)
Regina rašė:O man labai reikalingas pjautuvas - toks, kaip tarybiniame herbe - kuriuo rugius pjaudavo. Kinietiškas netinka. Gal kas žino, kur nusipirkti kokybišką už normalią kainą?
Nuostabus japoniškas pjautuvėlis vaistažolėms. Tikrai tikrai vertas tų pinigų. Iš staliausirankiai.lt.

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Paukštukas » 10 Bir 2015 11:18

Tos Bosh žirklės ir man gerai pjauna tik kiek paaugusią žolytę, siauru ruoželiu. Vienu metu reikia nuspaudus laikyti du mygtukus: pagrindinį įjungimo ir vieną greičio, o jei peraugus žolė, tai kita ranka - dar ir žolę į aukštį patempti (:| Žodžiu, greičiau tiesiog ranka nupešti tas žoliapjovės nepaimtas viksveles. Kai pirkau, svajojau kad tiks ruoželiams palei gyvatvores apeiti. Bet 40 m ilgiui reikia minimum 3 kartus pakrauti akumuliatorių.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Regina » 10 Bir 2015 12:05

Gema rašė:(mail)
Regina rašė:O man labai reikalingas pjautuvas - toks, kaip tarybiniame herbe - kuriuo rugius pjaudavo. Kinietiškas netinka. Gal kas žino, kur nusipirkti kokybišką už normalią kainą?
Nuostabus japoniškas pjautuvėlis vaistažolėms. Tikrai tikrai vertas tų pinigų. Iš staliausirankiai.lt.
ten visi įrankiai labai geri, bet mano viksvose su 10 cm geležte nėra kas veikti (no) O kitas, atrodo, irgi panašaus dydžio.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė LoretaA » 10 Bir 2015 12:29

http://www.uzubaliai.lt/dalgiai-pjautuv ... vas-300-mm" onclick="window.open(this.href);return false;
Pagooglink ir rasi ką nors tinkamo.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Gema » 10 Bir 2015 13:03

Tai gal mačetės rekia ar tokios rusiškos kapoklės, kaip Lelijėlė turi. Bet jai dabar dar karštesnis darbymetis kaip man

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Regina » 10 Bir 2015 14:04

Ne, man reikia gero, patogaus pjautuvo apipjauti pusmetrinėms storoms viksvoms apie medžius, medelius, krūmus, akmenis ir visus kitus pakraščius, kur negalima su žoliapjove prieiti. Pirštų nejaučiu nuo rovimo. Sodo žirklės netinka - turiu, bandžiau. Didelis peilis po kelių tokių kuokštų atšimpa visiškai, nespėju galąsti. Labai neblogai buvo tas plieninis kastuvėlis su dantukais iš staliaus įrankių, bet po pernykščio papjaustymo dantukų beveik neliko :( Lenktą turiu, dar saugau. Nusprendžiau, kad visai neblogai būtų senovinis pjautuvas, bet kažkada seniai bobutė į muziejų atidavė :(

Užubalius jau seniau mačiau, bet mane nervina, kad ten nėra kainų, nei normalaus aprašymo. Reikės susikaupti ir paskambinti.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Rūta » 15 Bir 2015 07:35

Užuojauta, Regina, jei tenka viksvas rankom pešti... (:| Man žoles gana gerai ir paprastas peilis ima, bet ir tai rankas paskausta.
„Bosh“ elektrinės žolės žirklės, kurias kažkada įsigijome, – vaikų žaidimas tikrame sodė. Ir atšipo greitai, o galąsti reikėtų kažkur vežti, vėl pinigus mokėti. Ir, kaip Paukštukas pasakoja, reikia ten ir laikyti nuspaudus mygtuką ir tempti kita ranka, ir nei spartumo, nei patogumo.

O šis ar netiktų http://www.staliausirankiai.lt/index.ph ... -pjautuvai" onclick="window.open(this.href);return false; Ar apie šį sakei, kad per siauras?

Man kartais žolei neblogai http://www.staliausirankiai.lt/index.ph ... -hori-hori" onclick="window.open(this.href);return false; pirmas dirvožemio peilis.
Šis dirvožemio peilis mums įrankis Nr. 1 – ir ravėti, ir persodinti, tiesiog parankinis. Turėjom ir mažesnį žaliu kotu, bet tas neatlaikė – sulūžo. Planuojam dar ir antrą didesnį (juodą) įsigyti.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė LoretaA » 15 Bir 2015 07:52

Šitas peilis dirvožemiui, kaip Rūta ir sakai, Nr.1 sode. Neįsivaizduoju ką be jo daryčiau, bet įtariu Reginai netiktų, nes ji nori žolę pjauti. Šis peilis pjauna, bet jeigu reiktų labai daug, pavargtų ranka.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Rūta » 15 Bir 2015 07:54

Na taip, tiesą sakai, Loreta, ilgai pjaunant pavargtų ranka.
Regina, o „trimeris“ ar nepadėtų išspręsti problemos? Žinoma, vyriškose rankose.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Regina » 15 Bir 2015 08:23

Turiu tokius http://www.staliausirankiai.lt/index.ph ... -ravetuvas" onclick="window.open(this.href);return false;
Kaip sakiau - kastuvėlis pernai liko beveik be dantukų. Lenktą dar saugau, bet žolės pjovimui jis nelabai - įstringa tarp tų ilgų dantų.
Trimeris darbuojasi platesnėse erdvėse (ir ne mano rankose ;) )

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Rūta » 15 Bir 2015 08:32

Tas lenktas įrankis mums nelabai pasiteisino – nelabai kur jį pritaikom, ir tarp žolių stringa, ir ravėt nelabai patogu.

O dėl trimerio, tai mums tėtis ir po rožėm nupjauna, ir jokio vargo, o jei ką reikia pasaugoti, kokį gležną augalą, tai turim tokį skydą, kur pjovėjo pagalbininkas užstoja juo nuo trimerio. Kartais taip pjaunam bendrom jėgom apie rožes, fontanėlį, bet mūsų pjovėjas šiuose reikaluose labai įgudęs, dažniausiai nė nereikia jam pagalbos. Įsivaizduoju, kad bent apie krūmus ir medelius, vyrija tikrai galėtų su trimeriu praeiti, nereikėtų Tau rankų tampyti :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Regina » 15 Bir 2015 08:47

Mano vyrija viską visur, kur tik gali prieiti, gražiai nupjauna ir su traktorium, ir su žoliapjove, ir su trimeriu :) Bet yra tokių vietų, kur tikrai sunku prieiti - pavyzdžiui, iš po akmenų išlindę storiausios viksvos, krūmuose (ne rožėse) augančios didžiausios žolės, plotelis tarp pavėsinės ir rožių - ir dar visokių sunkiai prieinamų vietelių. Jei laiku, kol dar jaunos, jų nenupešu (o laiku niekada nenupešu (xixi) ), tai paskui būna sunkoka (:|

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Rūta » 15 Bir 2015 09:16

Na aišku. Kieikvienam sode yra vietų, kur be pešimo neapsieisi :)

Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Platelių rožė » 22 Sau 2016 19:26

Gal galite patarti kur nusipirkti laistytuvą? Metalinį arba geresnį plastikinį.Vieną įsigijau , bet reikėtų dar antro 8 ar 10 litrų talpos. Šią vasarą visus turėtus pribaigėm (xixi) Metalinio senuko šonai kiauri iš senatvės, plastikiniai sueižėjo. Norėtųsi gero ir patogaus :) , bet internete nerandu .. vis tie patys po kelis eurus su niekam tikusiais antgaliais.
Taip pat būtų įdomu sužinoti kokias žirkles gyvatvorei genėti naudojate?

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Esmiralda » 22 Sau 2016 19:50

Pažiūrėjau internete - labai įdomūs tie Haws laistytuvai (like) Aš pripratus prie tų paprastų, net nemaniau, kad kitokių būna. Dar pas juos radau ir pirštines pailgintas, svajoju apie tokias iki alkūnių <3 Jau galvojau pasisiūti rankogalius, kaip vaikystėj per darbų pamokas turėdavom, kad rūbų neišsipurvinti, o dabar kad rankų nesusibraižyti ;)

Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Platelių rožė » 22 Sau 2016 20:01

Pirkau paprastesnį šešių litrų. Svajonė būtų 8.8 litro metalinis su metaline laistymo galvute <3 . Tokį pamatėm per laidą "Sodininkų pasaulis" ir nusprendėm , kad mums jo reikia :D . Dar dairysiuosi , gal pasiseks atsitiktinai rasti už ne kosminę kainą. Mane ir per pirštines subado , o su labai storom nepatogu , jau susitaikiau su tuo :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Jūratė » 26 Sau 2016 21:31

Tikrai, tie laistytuvai labai įdomūs ir, visai tikėtina, kad labai patogūs. Bet kaina... Kaip už laistytuvą tai eina peklon (swearing) Argi taip sudėtinga būtų meistram suvirinti ką nors panašaus? koks kaimo auksarankis gal galėtų pabandyt, metalo iš svartyno paieškotų, vakaras pasikrapštymui ir sodininkų džiaugsmas gatavas :B

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė LoretaA » 27 Sau 2016 06:06

Taip, kūną galima padaryti (tuomet kainuos ne ką mažiau), bet tų laistytuvų įpatinga galva. Nors kitą vertus, turiu aš plastikinį, senai pirktą laistytuvą, kur galva ne ką blogesnė. Kai laistau iš jo, atrodo, kad vanduo niekada nesibaigs. Dabar su tokiomis galvomis kažkodėl nebėra.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Regina » 27 Sau 2016 08:27

Kokios visos išrankios, net laistytuvas ne bet koks tinka (xixi) Aš labai mažai laistau, tai net nesusimąstau apie laistytuvo patogumą - bėga vanduo, tai ir gerai :D

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Gema » 27 Sau 2016 10:11

Ach, suprantu estetus - gera turėti ne tik patogų, bet ir gražų daiktą. Dailus laistytuvas - sodo puošmena, tokį ir palikus prie rožių vaizdo nepagadinsi.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė LoretaA » 27 Sau 2016 10:24

Regina rašė:Kokios visos išrankios, net laistytuvas ne bet koks tinka (xixi) Aš labai mažai laistau, tai net nesusimąstau apie laistytuvo patogumą - bėga vanduo, tai ir gerai :D
Netiesa, turi bėgti, bet labai svarbu kokiu greičiu. Iš dabartiniu pavertus išbėga per porą sekundžių - tokios didelės galvos skylės.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Regina » 27 Sau 2016 10:32

Aš semiu iš prūdo, tai ir tos didelės labai greitai užsikemša. Kitoks man net netiktų.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Gema » 27 Sau 2016 11:04

Galiu net pailiustruoti savo nuomonę! :D -

http://www.double-scribble.com/english- ... deas.shtml" onclick="window.open(this.href);return false;

Skelbti atsakymą

Grįžti į