Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Aistė » 24 Spa 2016 20:24

Esmeralda, šį karta nepadėsiu, nes vyras iš užsienio atvežė dovanų. Atsibodau su savo zyzimais :D

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė LoretaA » 25 Spa 2016 07:27

Modelis juk matosi koks parašytas ant korpuso :? . Mes taip pat pasiųsim vyrus į užsienį dovanų pirkti ;)

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Esmiralda » 25 Spa 2016 09:02

LoretaA rašė:Mes taip pat pasiųsim vyrus į užsienį dovanų pirkti ;)
(like) :D

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Aistė » 25 Spa 2016 19:36

Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Esmiralda » 22 Vas 2017 08:13

Prisiminiau, kad buvau nusprendusi pavasariui įsigyti Fokino plokščiapjovę. Jos būna dviejų dydžių, turbūt reikia pirkti abi. Tik klausimas dėl koto - ar jis kažkuom ypatingas ar galima savo prisikonstruoti, nes parduodami ir su kotais, ir be jų. Ir dar vienas klausimas - ar yra kokybės skirtumas priklausomai nuo pardavėjo? Būčiau dėkinga už patarimus :$

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Regina » 22 Vas 2017 08:25

Reikėtų ir man apie tokį įrankį pagalvoti, nes ravėti su kastuvu ir su kauptuku kartais jau būna per sunku. Gal kas jau esat išbandę?

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Gema » 22 Vas 2017 08:30

Lelijėlė turi ir jau naudojo, jeigu čia pasirodytų.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė DaliaRaimonda » 22 Vas 2017 08:31

Pasižiūrėjau apie tą žoliapjovę filmuką, tai man nepatiko, kad ja tik nupjaunamos žolių šaknys. Nejaugi žolės po to neataugs, ir tai geriau nei kad ravint? https://www.youtube.com/watch?v=Ld937oQvDI8 Beje, Mulčiavimas lt. yra LOD partneriai parodų metu. Jie prekiauja HB 101 ir Baikal'u

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Rūta » 22 Vas 2017 08:36

Taip, pernai išbandėm ir labai patiko – nusipirkom dar vieną komplektą. Pameni, Esmiralda, rodžiau jums su Jūrate, kai pas mus buvot.
Labai patogu ravėti – ypač su mažąja, o didesnė labai gerai, jei žolės didelės ar žemė sunki – tokia jau sunkioji artilerija. Tik reikia abi prieš tai gerai išgaląsti, kaip ir kiekvieną kauptuką. Sodinant lengva duobę rausti ir šiaip labai parankinis įrankis.
Esmiralda, dėl koto. Kotas ten reikalingas plokščias, nes plokščiapjovė tvirtinasi keliose vietose prie plokštumos. Prie įprastų apvalių kotų bus nepatogu tvirtinti, o gal ir nesilaikys. Mes pirkom iš http://www.shop.sodoexpertai.lt/fokino- ... za-2-kotai" onclick="window.open(this.href);return false; jau su kotais ir, jei reiktų dar, vėl taip pirkčiau. Būna nemažai padirbinių, o čia originalios. Gal galima ir pasidaryt, jei esi nagingas (kaip mūsų Tadas :) ), bet tikriausiai daug niuansų reikia žinoti, koks ten kampas ir t. t. Man geriau nupirkti ir tuoj pat naudotis :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Rūta » 22 Vas 2017 08:39

DaliaRaimonda rašė:Pasižiūrėjau apie tą žoliapjovę filmuką, tai man nepatiko, kad ja tik nupjaunamos žolių šaknys. Nejaugi žolės po to neataugs, ir tai geriau nei kad ravint? https://www.youtube.com/watch?v=Ld937oQvDI8 Beje, Mulčiavimas lt. yra LOD partneriai parodų metu. Jie prekiauja HB 101 ir Baikal'u
Oi, kad šaknys neatauga, tai tikrai ne. Tai kaip kauptukas, tik kad patogesnis.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Regina » 22 Vas 2017 08:49

Bet žoles po to vis tiek reikia išrinkti, nes paviršiuje paliktos žliūgės ar kokios "amerikonkos" labai lengvai atželia. Kai "raviu" su katuvu, tai viską apverčiu - tuo pačiu tai būna trąša.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Jūratė » 22 Vas 2017 08:57

Regina, o iš apverstų žliūgių ar amerikankų neatželia?

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Esmiralda » 22 Vas 2017 09:02

Taip, Rūtele, pas Jus ir sužinojau apie plokščiapjovę. Sodoekspertai jų neturi, tikiuosi mulčiavimas.lt parduoda taip pat originalias.
Aš pernai nusipirkau staliaus įrankių kauptuką "Nejirikama"
http://www.staliausirankiai.lt/index.ph ... -kauptukai" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Ir taip jį pamėgau, rankos visai nepavargsta, nes nereikia jėgos, kaip kad anksčiau su kapliuku tekdavo mosuoti.
Tada ir supratau kaip palengvina ir pagreitina darbą geras įrankis. Tik tarp rožių krūmų kartais nesinori lysti, ypač vasarą plonais rūbais, todėl ta plokščiapjovė manau būtų labai patogi sunkiau prieinamoms rožyno vietoms.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Regina » 22 Vas 2017 09:02

Jei nėra labai didelės, tai neatželia. Aš gana giliai apverčiu. Bet pas mane dažniausiai būna jau labai didelės :$ Jas arba su kastuvu susmulkinu, arba išmetu.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Rūta » 22 Vas 2017 09:03

Galima ir plokščiapjovėm užkasti – prakrapštyti duobę ar griovelį ir užkasti, tai lengvai darosi. Bet dažniausiai žoles išrenkam.

Taip, Esmiralda, tos plokščiapjovės labai landžios :) Labai paprasta ravėti po augalais :)

Regina, o kas tos amerikonkos? |(

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Rūta » 22 Vas 2017 09:04

Regina rašė:Jei nėra labai didelės, tai neatželia. Aš gana giliai apverčiu. Bet pas mane dažniausiai būna jau labai didelės :$ Jas arba su kastuvu susmulkinu, arba išmetu.
Oi, bet tai baisulinis darbas nuolat viską apkasinėti. Mano mikroorganizmams nepatiktų (no)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Regina » 22 Vas 2017 09:06

"Amerikonka"
http://liaudiesismintispataria.blogspot ... a-lot.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Rūta » 22 Vas 2017 09:07

Jų labai paviršinės šaknys, labai lengvai išsirauna. Va dėl jų problemų neturim, kas kita garšvos... (:|

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Rūta » 22 Vas 2017 09:09

Esmiralda rašė:Sodoekspertai jų neturi, tikiuosi mulčiavimas.lt parduoda taip pat originalias.
Tai gal dar pavasariui neatsivežę, pernai pirkom, pamenu, pavasariui jau įsibėgėjus. Reikėtų susisiekti su jais ir paklausti, ar naujam sezonui turės.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Regina » 22 Vas 2017 09:19

Rūta rašė:Jų labai paviršinės šaknys, labai lengvai išsirauna. Va dėl jų problemų neturim, kas kita garšvos... (:|
Rūta, pas mane jos dažnai užauga iki pusmetrio, išsišakoja didžiausi krūmai. Iš sunkios žemės reikia iš visų jėgų rauti. Dažnai nulūžta, šaknys lieka žemėje ir vėl želia.
Pas mane nėra taip, kad nuravėčiau vos paaugusias žolytes. kol vieną galą aptvarkua, kitame jau džiunglės būna. Dažna rožininkė pamačius mano valdas infarktą gautų (xixi)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Rūta » 22 Vas 2017 09:26

Žinau, Regina, pas mus irgi būna, kad užauga beveik į medžius :D Žinau, apie ką kalbi. Bet juk tokios didelės tu neužkasinėji? Ar užkasinėji? Ten atskiros duobės reikia.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Regina » 22 Vas 2017 09:28

:D Neeee, didelių neužkasinėju, jos keliauja į kompostyną :)

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Esmiralda » 22 Vas 2017 09:37

Oi, ir pas mane tokie amerikonkų, usnių, kiečių medžiai užauga, ir žliugės iki kelių :D
Dėl to ir galvoju apie tokį miklų pagalbininką, kad prakapstyti dar ankstyvoj stadijoj. Pastebėjau, kad jei dažniau prakedenti gėlynui užtenka 5-10 minučių, o užsileidus kartais prireikia ir gero pusdienio.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė DaliaRaimonda » 06 Kov 2017 19:19

Užsisakiau vidutinio dydžio japonišką sekatorių iš http://www.staliausirankiai.lt/index.ph ... sekatoriai Lyg ir yra jų (per seminarą kažkas sakė, kad vidutinių ir mažų nelikę), bent man leido užsisakyti :)
O tų žirklučių aš niekur internete neberandu, kad jums parodyti. Kaip ir japoniško piktžolių ravėtuvo |( Matomai nebeprekiauja jais.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Sodo ir rožyno darbo įrankiai

Standartinė Esmiralda » 06 Kov 2017 22:19

Aš pas staliaus įrankius gyvai Kaune buvau apsilankiusi penktadienį ir mačiau tik didyjį sekatorių. Sakė vidutinių ir mažų jau metai kaip negauna. Užrašė mane į laukiančiųjų sąrašą. Dalia Raimonda, jei visgi pavyks gauti - praneškit prašau.

Skelbti atsakymą

Grįžti į