Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2010-2011 m.

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Užrakinta
Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 14 Spa 2010 18:50

Vilmi, o filmukus matėt?. Turbūt, ne. Nes tie tuneliai iš vamzdžių, tiksliau puslankių, atrodo labai gražiai, o jeigu dar palyginus su "nameliais", kuriuos aš ręsdavau kiekvienai rožei atskirai, tai iš vis viršūnė.

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė vilmis » 14 Spa 2010 19:00

Deja, to puslapio kaip ir visiems neužkrauna, bet bandau pasikliauti savo vaizduote. Šiukštu nesakau, kad nameliai ir angarai :D blogai.
Pasiūlymas: kai dengsite rožes gal galėtumėt padaryti fotografijų ciklą (turėti savo filmuką būtų idealu, bet galimybės ko gero ribotos - filmavimas, montavimas..)? Tuomet nereikėtų laukti "malonės" (kol teiksis užsikrauti) iš rusų puslapio. Temą apie dengimą bus aktuali kiekvieną rudenį, o turint mintyje, kad rožinininkų/-ių vis daugės ;) būtų labai geras darbas padarytas.



p.s. Koala - į mane kreipkitės "tu" - nes kaip ir "piemuo" esu :D

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 14 Spa 2010 19:08

Fotografavimas, ko gero taip pat bus problematiškas, nes rožių dengimas mano vienos reikalas ir man niekas nepadės, o jų tikrai daug (yes) . Taigi paparastai aš dirbu, dirbu, dirbu, o fotografuoti galiu tik po visam :( Nebent darbdavys apdovanotu poros dienų atostogomis |(

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė vilmis » 14 Spa 2010 19:19

Suprantu, bet gal kas nors tokiu būdu taip pat planuoja dengti? Nors tiesą pasakius būtų gerai turėti įvairių dengimo būdų nuotraukų.

Koala, kvieskit į svečius LRD gardiją pagalbon :D

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Tadas » 14 Spa 2010 19:48

Deja po tokiais namukais 2009-10 m. žiemą rožės iššalo iki pusės apkaupimo. Kaip ir peršasi tokia mintis geriau kad jos visos atsidurtu po sniegu.Bet kaip tai pasiekti jei rožės nuo 1,5iki3 metrų. Štai kur problema.Jei jų būtu koks desėtkas tai sumastytum kažka ,bet kai ..... :)
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 15 Spa 2010 07:13

Tadas rašė:Rūta matyt dirbi prekybininkam,Loreta išlavė parduotuves :D
Oi ne :D Aš Lietuvos švietimui dirbu :D Ir pati labai mielai artimiausiu laiku ketinu prekybininkų pelną padidinti...
Tiesa, koala, ar neatkreipei dėmesio, kokios storiausios agrodangos pas mus būna? Ir kokia kaina... |(

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 15 Spa 2010 07:20

Jeigu parduotuvėje 30 g 1 m2, jeigu ne parduotuvėje (bet dabar jau nėra :( ) 60 gr 1 m2. Galima pirkti ir ploniausią 17 g 1 m2, tada daugiau sluoksnių sudėti ir jie bus pasišiaušę, kaip ir rekomenduoja ta ponia ir bus gerai. Pernai aš 3 sluoksnius tokios dėjau - viskas buvo čiki. Vakar Jonavoje akcijinės pirkau 4,9 metrus (xixi) 3,2 m pločio, 1 metro (tiesinio) kaina 0,57 Lt - labai pigu, ale, kad išpirta :(

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 15 Spa 2010 07:21

Tadas rašė:Deja po tokiais namukais 2009-10 m. žiemą rožės iššalo iki pusės apkaupimo. Kaip ir peršasi tokia mintis geriau kad jos visos atsidurtu po sniegu.Bet kaip tai pasiekti jei rožės nuo 1,5iki3 metrų. Štai kur problema.Jei jų būtu koks desėtkas tai sumastytum kažka ,bet kai ..... :)
Tik skirtumas tas, kas rusai savo namukus stato virš prilenktų rožių – žemė šildo. O dengti stačias - ir aš tuo įsitikinau - atlaiko tik švelnius šalčius ;(

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 15 Spa 2010 07:29

koala rašė:Jeigu parduotuvėje 30 g 1 m2, jeigu ne parduotuvėje (bet dabar jau nėra :( ) 60 gr 1 m2. Galima pirkti ir ploniausią 17 g 1 m2, tada daugiau sluoksnių sudėti ir jie bus pasišiaušę, kaip ir rekomenduoja ta ponia ir bus gerai. Pernai aš 3 sluoksnius tokios dėjau - viskas buvo čiki. Vakar Jonavoje akcijinės pirkau 4,9 metrus (xixi) 3,2 m pločio, 1 metro (tiesinio) kaina 0,57 Lt - labai pigu, ale, kad išpirta :(
Na taip, teks pavargti ieškant :( Aš galvojau plonesnę – 17 g 1 m2 - kaip ir rodė dėti kaip apatinį sluoksnį, o ant viršaus kloti storesnės, bet bus matyt, ką pavyks rasti.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 15 Spa 2010 07:46

vilmis rašė:Pasiūlymas: kai dengsite rožes gal galėtumėt padaryti fotografijų ciklą (turėti savo filmuką būtų idealu, bet galimybės ko gero ribotos - filmavimas, montavimas..)? Tuomet nereikėtų laukti "malonės" (kol teiksis užsikrauti) iš rusų puslapio. Temą apie dengimą bus aktuali kiekvieną rudenį, o turint mintyje, kad rožinininkų/-ių vis daugės ;) būtų labai geras darbas padarytas.
Manau, ateityje tikrai turėsim ir nuotraukų ir gal net video kaip demonstracinės medžiagos ;)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Jūratė » 15 Spa 2010 11:08

neturėjau laiko vakar pasižiūrėt tų filmukų, bet šiandien paieškojau internete ir radau štai ką http://video.mail.ru/mail/alenka1957/_v ... es/17.html" onclick="window.open(this.href);return false;
čia p. Елена Демьянчук rodo filmuotą medžiagą, kaip ji Pamaskvėj dengia rožes. Kadangi ten vaizdas labai panašus, apie ką jūs kalbat, tai gal tas pats video? Filmuku ten daug, įvairiom temom, tas vadinasi 'Укрытие роз'

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 15 Spa 2010 11:20

Ne, Jūrate, tai kitas filmukas. Kaip šaunu, kad jį radai (bravo) – aš jį žiūrėjau pavasarį, o dabar jau nebegalėjau rasti. Čia kiek kitoks dengimo būdas – visi dangalai iš viršaus keliais sluoksniais. Dabar jau nepamenu, ar šio filmuko pabaigoj, ar kitame, ši moteris rodė, kaip peržiemojo rožės - stebėtini rezultatai. Žiema buvo, kaip pas mus, o mes tuo metu masiškai kirpom pajuodusias šakas :(
Na tai ir gražus video pavyzdys, ar ne, vilmi? ;)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 15 Spa 2010 12:06

Puikus dengimo būdas ir, sakyčiau, visai greitas ir nesunkus. Man kyla tik vienas klausimas, net ne klausimas, o problema. Kaip prilenkt ir pritvirtint prie žemės pusantro metro (ir aukštesnius), labai šakotus, plačius krūmus? Šakos storos, nelanksčios, lenkimui nepasiduoda. Norint tokiu būdu apdengt neprilenktas rožes, turėčiau suręst beveik šiltnamio karkasą ir net ne vieną ;) Pabandysiu rytoj prilenkt nors vieną, bet panašu, kad nepavyks (:|

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Jūratė » 15 Spa 2010 13:03

Regina, kažkuriam iš tų filmukų, kur įdėjau nuorodą,ten ta ponia pasakoja, kad prilenkinėja Flamentanz, kurios šakos berods ~6 m ilgio. ta rožė auga netoli namo ir vasara kabinama ant atramos, rudenį nukabinama. Taip pat kažkuriam filmuke mačiau, kaip pavasarį pritvirtina buvusią nukabintą didžiulę Alchymist. Tokei pavyzdžiai nuteikia labai optimistiškai :D

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 15 Spa 2010 13:09

Flamentanz, nors ir labai ilgos ir storos šakos, bet pakankamai lanksčios. Aš saviškę irgi dažniausiai nuleidžiu ant žemės. Senovinės irgi, atrodo, turėtų pasiduot prilenkimui. Bet to nepasakyčiau apie angliškas. O jų pas mane dauguma... |(

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 15 Spa 2010 13:19

Regina rašė:Puikus dengimo būdas ir, sakyčiau, visai greitas ir nesunkus. Man kyla tik vienas klausimas, net ne klausimas, o problema. Kaip prilenkt ir pritvirtint prie žemės pusantro metro (ir aukštesnius), labai šakotus, plačius krūmus? Šakos storos, nelanksčios, lenkimui nepasiduoda. Norint tokiu būdu apdengt neprilenktas rožes, turėčiau suręst beveik šiltnamio karkasą ir net ne vieną ;) Pabandysiu rytoj prilenkt nors vieną, bet panašu, kad nepavyks (:|
Kiek suvokiu, esmė ir yra paguldyti ant žemės, o ne virš rožės ką nors suręst. Aš dėl angliškų labai nepergyvenu ir ne todėl, kad jų beveik neturiu, o todėl, kad jos mano nuomone atauga ir žydi. Bet, kai neturiu patirties jas auginant, galiu ir klysti. Tas kurias turiu - nušąla, atauga, žydi.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 15 Spa 2010 13:34

Sutinku su koala – svarbiausia paguldyt, o tada ir rentimo mažiau, o nepaguldžius iš rentimo mažai naudos. Tiesą sakant, mano rožėms šios žiemos nušalimas buvo jauninantis genėjimas ir tikrai išėjo į naudą. Bet jeigu taip kasmet, tai nusilps krūmeliai, bus blogai. Tiesiog pas mus nėra prilenkimo tradicijos, o rusai jau seniai naudoja šią metodiką. Veikiausiai yra priežastys, kodėl pas mus tai nenaudojama - ir klimatas skiriasi, kažkur jau apie tai kalbėjom RS. Bet kai matai, kad seni metodai neveikia, reikia ieškoti naujų (yes) Nors kaip tai pati padarysiu, kol kas nė neišmanau.

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė vilmis » 15 Spa 2010 13:45

OHO (yes) Po tokiais patalais ko gero ir 7 zonos rožės peržiemotų. Investicija į "dangalus" pirmaisiais metais nemenka gaunasi, bet per kelis metus naudojant atsipirktų (t.y. rožės žiedais atsidėkotų).
Hm.. Jūratės rastas filmukas mane įtikina :)

Dėl prilenkimo - tai labai norint galima prilenkti. Manau, kad rožes, kurių šakos tvirtos reikėtų nuo rudens pradžios pratinti prie žemės - vis lenkti, lenkti po truputį ir "prisilenks". Rožės šakos ne ąžuolo kamienas, nėra tokios storos. Bandant vienu ypu prie žemės prispausti tikrai nieko gero nesigaus.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 15 Spa 2010 15:23

Ir pas mane nušąla, atauga ir žydi. Bet norėtųsi, kad nenušaltų, žydėtų laiku ir gausiai.
Suprantu, kad esmė - prilenkime. O gal ne tik prilenkime, o ir tame, kad žiemojimas visiškai sausas. Pernai panašiu būdu (tik be polietileno ant viršaus) buvau uždengus savo jauną rožyną - visai neblogai peržiemojo. Prilenkinėt nereikėjo, nes jos buvo max pusmetrio. Žinau ir tą, kad neįmanoma tik kelnių per galvą apsimaut (xixi), bet... kaip puiku, kad jūs visos (visi) tokie optimistai :)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė DaliaRaimonda » 17 Spa 2010 15:40

Tokie filmukai tikrai įkvepia, ir suteikia informacijos kaip dar geriau uždengti rožes žiemai :) . Aš buvau susigalvojusi kalti karkasus iš kuolų ir ilgesnių plonų lentų. Bet armatūros ar kažkokių lankų panaudojimas tikrai palengvina šį darbą. Kas dar man išliko iš to filmo, kad rožes galima prilenkti kažkuo panašiu į kampuotį ir, kad polietileno sluoksnis dedamas tik ant viršaus. Tai leidžia neiššusti rožėms. Tiesiog ačiū už filmukus (bravo)
Dabar tik klausimas :) Kur būtų galima rasti pirkti polietileno pakavimams. Na, tokio su oro pagalvėlėmis |(

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Tadas » 17 Spa 2010 16:49

Su oro pagalvėlėmis šian mačiau mokvežoje ,Utenoje.
O prispausti agroplevelei galima panaudoti kaiščius putų polistirolo tvirtinimui,tik kad jie dėžėm parduoda :)
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė vilmis » 17 Spa 2010 16:56

O kiek dėžėje vnt tų kaiščių? Kažkas gal susitarti gali ir nusipirkę pasidalinti.

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Tadas » 17 Spa 2010 17:13

Greičiausiai 100 vnt. -40 lt. nesidomėjau kai pasakė jog dėžę reik imt. :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 17 Spa 2010 17:50

Vilmis buvo teisus: rožių šakos - tai ne ąžuolo kamienas :) Labai knietėjo pabandyt, kaip jos lenkiasi, pabandžiau :) Pradėjau nuo pirmamečių senovinių. Linko be jokių problemų. Tada perėjau prie vyresnių senovinių - irgi sekėsi neblogai. Paskui ėmiausi angliškų - pavyko. Taip įveikiau kokį trečdalį rožyno. Jokių priemonių neturėjau, tai naudojausi tik virve ir kuoliukais. Su virve surišau, palenkiau ir pritvirtinau prie kuoliukų. Keletą šakų sugebėjau išlaužt, bet savim esu visai patenkinta <3 Rankos siaubingai sudraskytos, skauda, peršti, žmonėm rytoj bus baisu pasirodyt :B
Dabar neramu dėl kitko - taip surišau su visais lapais. Ar nesušus jos taip supakuotos, ar neįsimes koks puvinys, pelėsis? Kaip jūs galvojat? Tik nesakykit, kad turiu atrišt ir nuskabyt lapus |(
Va toks dabar pas mane vaizdelis
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Tadas » 17 Spa 2010 17:57

Taip pat ir visą dieną raišiojau. Tai sušus ar supelis ne tavo vienos :D Aišku jei tai paguoda.

Užrakinta

Grįžti į