Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2010-2011 m.

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Užrakinta
Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 17 Spa 2010 17:59

Ačiū, Tadai, paguodei :) Tikėsimės, kad viskas bus gerai. Bet kuriuo atveju gerai - naudingas eksperimentas ;)

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė vilmis » 17 Spa 2010 18:28

Ir vėl aš pasireikšiu :D
Rožių lapai gana kieti, odiški ir palyginus mažai drėgmės turi (palyginus su katalpų, klevų). Neturėtų niekas ten supelyti.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė DaliaRaimonda » 18 Spa 2010 09:04

Ačiū Tadai :) . Tik man atrodo tokios parduotuvės Kaune nėra, bet bandysiu ieškoti. O agrodangą prispaudinėti galima ir vinimis, skirtais dengti stogams. Jie net turi kažkokį kitokį pavadinimą, bet niekaip nebepamenu, kaip tėtis juos vadindavo. Vienu žodžiu jie 15 cm. ir tikrai išlaiko prispaustą agrodangą nuo vėjų. Pati pavasarį savo naują rožyną dengdavau nu pavasarinių šalnų ir tvirtinau tais vinimis.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 18 Spa 2010 09:12

Šiferiniai vinys. Drįstu prieštarauti, kad išlaikys įtemptą virvę 15 cm ilgio vinys - jie išsitrauks iš karto, nebent kaltumėt į sušąlusią žemę.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė DaliaRaimonda » 18 Spa 2010 20:41

Pas mane priemolis, tai tie vinys sunkiai į žemę ir taip lenda. Nežinau, bet pavasarinius vėjus atlaikė.

Vartotojo avataras
Arijana
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: 18 Rgs 2010 12:33
Miestas: Kauno raj.-Panevėžio raj.

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Arijana » 19 Spa 2010 12:44

DaliaRaimonda rašė:Jie net turi kažkokį kitokį pavadinimą, bet niekaip nebepamenu, kaip tėtis juos vadindavo.
Mano senelis vadindavo "jezusiniais", pamenu paklausiau kodėl toks pavadinimas, sakė, kad Jėzų tokiais dideliais prikalė prie kryžiaus. :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 20 Spa 2010 10:54

Rūta rašė:Gal kam bus įdomu pasižiūrėti: http://www.websad.ru/articles.php?code=344 Žaviuosi rusų sugebėjimu statyti tuos namelius... :D Pirmame video (apie 15 min.) kalbama apie tai, kaip lenkiamos kamieninės rožės, antrame (apie 14 min.) šiaip apie daug ką (ligas, preparatus...), o trečiame (apie 20 min.) jau dengimas žiemai. Nesakau, kad dabar visi imkim taip ir darykim :D, bet moteriškė įdomiai šneka, verta paklausyti (yes)
Jau galime žiūrėti filmukus (sun)

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė vilmis » 20 Spa 2010 15:16

Drąsiai stiebines rožes prie žemės ta moterėlė lenkia (bandit) žiūrėjau ir galvojau - nulauš ar ne bent vieną.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 21 Spa 2010 10:55

Planavau šį savaitgalį važiuoti karpyti rožėms lapų ir galbūt prilenkinėt, o dabar jau aišku, kad niekur nevažiuosim – darbų mieste turiu. Bet kad tos rožės dar žaliuoja kaip rūtos – nė motais lapams -5 laipsnių šalčiai. Paprastai aš tuos lapus karpydavau vėliau, kai jau patys iš dalies nukrinta, o kita dalis būna pavytus, padžiūvus, tai ir dabar neskubėsiu. Tikriausiai per Vėlinių ilgąjį savaitgalį tuo užsiimsiu – manau, iki to laiko nepašals smarkiau.

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Aistė » 21 Spa 2010 16:01

Apimta bandos jausmuo puoliau ir aš palenkinėti rožes :D Ir kaip nebūtų keista sekesi net labai neblogai (angel). Nuo senų laikų turėjau pagaliukų, tad juos tik susmaigsčiau į žemę ir prie darbo. Išvardinsiu kelias rožes, kurios pakankamai didelės ir šakos tikrai stambios. Eden rose prisilenkė labai lengvai, nors šakos siekia net 1,5 metro. Abrahamas nedidelės šakos, bet storos prisilenkė irgi be nuostolių. Toliau sekė Rococo. Aukšta apie 1,3-1,5 prisilenkė be nuostolių. Labiausiai bijojau dėl Lagunos, Aloha ir Moolight. Laguna atsigulė prie pat žemės, nors šakos 2 metrų. Moonlight (2m) prisilenkė 30cm nuo žemės, tiek pat ir Aloha(1,5-2m). Mažųjų tokių kaip Lili Marlen, ar Baron'as net minėti neverta, nes lengviau ir nebūna. (bravo)

Klausimukas. Ar išviso dengiate Louise Odier? Prisilenktų manau be problemų, bet ar verta? Kiek prisimenu daugelis ją auginančių išviso nedengia? Bet kaip po praeitos žiemos pas Jus? Pas mane ji kiek atsimenu pernai iššuto |( bet aš jau tiksliai ir nepamenu.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 21 Spa 2010 16:35

Louise Odier šią žiemą nušalo beveik iki žemės, nors buvo apsukta agrodanga (stačia). Šiemet paguldžiau.

Nijola

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Nijola » 26 Spa 2010 08:12

Šiuo metu pats darbymetis rožyne, ruošiame žiemai rožes. Aš šiais metais taip pat pabandysiu prilenkti rožes. Prilenkinėju tik 6zonai priklausančias ir angliškas rožes. Beprilenkinėdama jau praradau dvi rožes
Graham Thomas ir Morgensen, labai gaila šios rožės išlūžo nuo pačio pagrindo. Mano pastebėjimai, jei rožė turi ataugusias vieną dvi šakas kurios viršuje smarkiai isišakoję, tokias rožes labai atsargiai lenkit, arba mažiau lenkit. Jos kažkokios trapios. Gerai įsišakojusios gausiai išauginusios šakų rožės lenkėsi labai gerai. Gal būt išlūžta tos rožės pas kurias trapi mediena |(
Pirmą kartą lenkiantiems rožes būkit kantrūs, pamažu, palaipsniui lenkit geriau mažiau negu kai išlūžta visos šakos.

Savo rožėm šiltnamių nestatysiu, prilenktas rožes dengsiu durpėmis agro danga. Šiais metais mano dengimas skirsis tik tuo, kad dengsiu paguldytas rožes, ne kaip anksčiau dengdavau - stačias.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 04 Lap 2010 09:47

Savaitgalį turėjom darbelio – prilenkinėjom rožes, o prieš tai, tiesa dar lapus karpėm, kas užėmė nepalyginamai daugiau laiko. Dabar beveik visos prilenktos, aišku, atrodo labai neįprastai. Vakare įdėsiu nuotraukų kaip dabar tos rožės atrodo |( O aš suku galvą, kaip toliau dengti. Pas mus parduotuvėse yra tik gana plonos agrodangos, o 30, 60 storumo aš tik čia radau http://www.aimgroup.lt/b-zemes-ukis/b2-agrodanga. Koala, o kur tu ketini pirkti tą „Lutrasil“ dangą, kur rašei? Na o su namukų statymu taip pat nežinau, kaip bus. Su vielos lankais, bijau bus labai daug darbo juos paruošti, ir kainuoti turėtų nemažai, o dar pirmiausia ir surasti kažką tinkamo... Ar nebus paprasčiau iš pagalių rėmus kažkokius sukalti.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 04 Lap 2010 09:58

Čia, kurią nuorodą įdėjai, ir užsakiau.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 04 Lap 2010 10:01

Galvojau ir aš kažkokius rėmus iš pagalių kalt, bet, matau, kad nieko iš to nebus :( Taigi, užpilsiu durpėm, tikiuosi atsivežt kažkiek eglišakių, o ant viršaus užklosiu agrodangą 2 ar 3 sluoksniais ir bus gerai. Viliuosi, kad ant viršaus gausiai prisnigs, o žiema nebus tokia beprotiškai šalta, kaip pernai. Jei neprilenktos pernai neiššalo, tai prilenktos turėtų puikiausiai peržiemot :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 04 Lap 2010 10:20

koala rašė:Čia, kurią nuorodą įdėjai, ir užsakiau.
Kainos jų gražios... http://www.aimgroup.lt/z-u/kainos/agrodanga.pdf Įdomu, ar reikia visą ruloną užsakinėt? Ir dar, Koala, pati pernai kalei rėmus, šiemet irgi kažkiek šį būdą naudosi, ar ne? Žodžiu, noriu sužinoti, ar pasiteisino rėmai, ar juos visiškai keisi lankais?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 04 Lap 2010 10:21

Jeigu reikia apdengti nelabai plačiai, tarp 2 - 1,5 m, ir neaukštai iki 0,5 m, tam tinka 6 mm nekaitinta viela. Per vidurį aš kaliau tarpinę šiek tiek aukščiau negu buvo viela ir vielą tada "užtempiau" - laikosi gerai. Ant viršaus su plona žalia vielyte pririšau tarpines - išėjo kaip stuburas. Jeigu rožynas platesnis, reikalinga "galingesnė" viela. Planuoju pirkti 100 metrų 8 mm cinkuotos vielos - labai brangu, bet bus metų metams. Čia tik vienam rožynui :( , kurio plotis apie 2,5 - 3 metrus. Tada reikės pririšti tris eiles "stuburo". Aplamai man gerai, kad dirbu lentpjūvėje, parsivežu nekondicinių tarpinių, bet tai lygūs išpjauti kvadratinio skerspjūvio pagaliai 2 ant 2 cm. Jeigu turėsiu laiko - padarysiu nuotraukas. Lapų nekarpiau. Kadangi dar rožių nedengiu, tai prilenktas rožes galima šiek tiek papurtyti ir dalis lapų, tikiuosi, nukris. Nes jų iš ties per daug |( Tiesa, rožėms prilenkinėti dariau ir dar darysiu, jeigu nepakaks, kablius iš kaitintos vielos - darbas eina labai greitai. Turiu galvoje prilenkimo, o ne kablių darymo :D Taigi, dabar dirbu augalų augintoja, staliumi ir kalviu (xixi) Siūlosi mano vyrukai į pagalbą, bet atsisakiau, nes man atrodo jiems reikės aiškinti, aiškinti, o laikas tai eis. Vat kai jau dengsiu agrodangą ant viršaus, tada maldausiu, kad padėtų, nes besiplaikstančią plėvelę užtraukti ant 8 rožynų po mažiausiai 25 metrus, bus sunku |(

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 04 Lap 2010 10:31

Rėmai yra gerai, bet, kadangi jie turi kampus, agrodanga pasimovusi ant jų labai nori suplyšti. Ant lankų, galvoju, bus geriau.
Aš užsisakiau 3 rulonus po 100 metrų, laukiu rytoj atvežant į darbą. Vieno rulono ilgis 2 metrai - neįsivaizduoju kaip į "Pežiuką" sukišiu :?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 04 Lap 2010 10:35

Ačiū už išsamų paaiškinimą! :) Gerai, kai žmogus turi supratimą apie tokius dalykus, matai, man tai nė į galvą neateitų, kad yra skirtumas tarp kaitintos ir nekaitintos vielos, ir kad apskritai jų tokių būna.... :$ Nuotraukytės būtų labai ne pro šalį (yes) :$

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 04 Lap 2010 10:38

koala rašė:Rėmai yra gerai, bet, kadangi jie turi kampus, agrodanga pasimovusi ant jų labai nori suplyšti. Ant lankų, galvoju, bus geriau.
Aš užsisakiau 3 rulonus po 100 metrų, laukiu rytoj atvežant į darbą. Vieno rulono ilgis 2 metrai - neįsivaizduoju kaip į "Pežiuką" sukišiu :?
Aš galvoju apie 100 m 60 storio ir tikėčiausi, kad vieno sluoksnio ant viršaus užtektų, bet iš tiesų nelabai įsivaizduoju, koks realiai tos dangos storis. Geriausiu atveju norėčiau statyti lankus, jei neišeis, rėmai irgi būtų gerai, o jei ir to neišeis, bus tiesiog agrodanga ant viršaus. Bet nusiteikusi optimistiškiausiam scenarijui :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 04 Lap 2010 10:48

Ir man atrodo 60 gr turėtų vieno sluoksnio pakakti, bet jie gavo tik 30 gr 4 m pločio - tai perku šią ir tada dengsiu 2 sluoksniais.
Galiu paaiškinti kuo skiriasi kaitinta ir nekaitinta viela. Nekaitinta spyruokliuoja ir jeigu ant jos pasiremsi (čia aš tik šiaip vaizdžai (xixi) ) tai kai "nusiremsi" ji grįš į pradinę padėti - t.y. nesusilankstys. Kaitintoje - deformacija liks, bet užtai iš jos gali daryti kablius - kokią formą jai suteiksi tokia ir bus - nesugrįš į pirminę būklę.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 04 Lap 2010 11:00

Taip, neturi jie 60-inės... Bet dviem sluoksniais 30-inė gal dar geriau bus :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Jūratė » 04 Lap 2010 11:52

aš ir savaitgalį bandžiau prilenkt rožes, gal trečdalį ir sutvarkiau. Prisilenkė puikiai, tik vieną ilgą Alchymisto šaką nulaužiau. Prilenkinėjau su visais lapais |( , tvirtinau šakas jų bendrai nerišdama, bet visas kartu prispausdama su gan plona viela, kurios abu galus stengiaus įsmeigt į žemę. Taip prismeiginėjau per rožės ilgį keliose vietose (1-2). atrodo laikosi.
tik visą laiką kirbėjo klausimas, ką daryt su tom, kurių šakos ilgos, ir šakų galai prisilenkę atsidūrė prie kitų rožių šaknų (prie tos vietos, kur rožė išauga iš žemės). Tai ar aš galėsiu tas pasodinimo vietas užpilt durpėm (sausu juodžemiu) kartu užpilant ir kitos rožės šakų galus? Ar atlenkt rožes, užpilt jų kojas, ir tik tada vėl prilenkt?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 04 Lap 2010 12:02

Šiemet pilsiu durpes ant dengiamų tik labai neatsparių šalčiui rožių, kitas durpes pilsiu ant rožių, kurių nedengsiu. Pas mane taip nėra, kad šakos gulėtų ant žemės, nes aš prismeigiau ilgiausias šakas ne daugiau kaip dviejose vietose. Be to, kadangi nesiterlioju ir nededu lentų ant žemės, tai galvoju visai gerai, kad tos šakos neprišals prie žemės. :? O, kad galus užpilsi - nematau nieko blogo. Juk stiebinei rožei ir užpila šakas. Čia mano tokie pamąstymai :?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 04 Lap 2010 12:27

Ir man atrodo, kad nieko blogo nebus, jei galus užpilsi - šilčiau jiems bus :) Aš lentų nė neketinu kišti, kaip kad anksčiau prilenkinėjau laipiojančias - lenta, ant lentų guldai rožę, susuptą į agroplėvelę ir prie lentos pritvirtini su vielom, na kaip ir apkabini. Buvo gerai, nė vieno blogo žodžio apie šį dengimo būdą negaliu pasakyt, bet šiemet rožės bus laisvos - prilenktos, bet nepaguldytos, bus oro tarpas tarp žemės ir rožės (nors kai kurias tėtis įsijautęs taip žemai prilenkdavo, kad turėjau jį stabdyti, kad negulėtų visai ant žemės). Šalia rožių kalėm žemus kuoliukus ir prie jų rišom nulenktas rožes.

Užrakinta

Grįžti į