Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2010-2011 m.

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Užrakinta
Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 19 Lap 2010 10:52

mamaviete, net nežinau - dažniau mulčiuojama durpėmis ar daržo žeme, bet ir kompostas gal tam tinka. Kartu ir žemę pagerinsit :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 19 Lap 2010 10:54

Kompostas, tikrai, geriau už daržo žemę.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 19 Lap 2010 10:56

O dabar mano klausimas - ką daryti su vazonuose esančiom dviem rožėm, kurių dabar negaliu sodinti. Pasodintos plastikiniuose vazonuose. Ar galiu užkasti į žemę kartu su vazonais, kad vazonai būtų įgilinti per 10-15 cm, nes sodindama į vazonus šaknies kaklelį palikau paviršiuje. Kaip manot?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 19 Lap 2010 11:20

Gali ;) Mano praeitą žiemą taip apie 150 vazonų žiemojo - per žiemą nei viena rožė nežuvo.

Nijola

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Nijola » 19 Lap 2010 11:44

Mano nuomone, dar geriau įkasti rožę su vazonu į žemę negu bandyti kažkur kitur statyti vynioti ir t.t., mažiau vargo kai ikasi į žemę dar užpilk durpių uždengsi ir puikiai žiemos. Aš šiais metais taip pat kai kurias užkasiau, tos kurios auga mažesniuose vazonuose.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 19 Lap 2010 12:22

Ačiū abiems! :* Taip ir darysiu, nes su tais vyniojimais, tampymais, tik vienas vargas...

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 19 Lap 2010 12:27

Tiesa, kažkaip apie rudeninį purškimą nekalbam |( Ar niekas nepurškia, ar visi jau nusipurškė ir tyli? :D Manyčiau, reiktų, bet mano rožės jau „guli“. Bet galima ir gulimojoj padėty galima nupurkšti.

mamaviete
Pranešimai: 258
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 14:17

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė mamaviete » 19 Lap 2010 13:03

ruosiuosi purkst butent si savaitgali- maziau lietaus zada sestadieni. Noreciau nupurkst pries mulciavima, naudosiu vario sulfata

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 19 Lap 2010 13:16

Taip pat galima purkšti ir fungicidu „Champion“. O kai kurie purškia ne vario, bet geležies sulfatu, bet kokie to privalumai, nežinau. Gal kas nors tuo smulkiau domėjosi?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 19 Lap 2010 13:54

Taip išėjo, kad niekuo nepurkšiu :( Reikėjo purkšti kai buvo stačios, o dabar aš nematau prasmės, nes pas mane nenulapintos ir nupurškus viršų - neteks nei viduriui, nei juo labiau apačiai. Taigi šeštadienį - sekmadienį uždengiu ir viskas.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 19 Lap 2010 14:08

Ech, kaip tau gerai - uždengsi prieš šalčius ir ramu! Kitais metais imsiu iš tavęs pavyzdį - uždengti anksčiau, kad užėjus šalčiams beliktų tik kraštus nuleisti.

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Tadas » 19 Lap 2010 14:08

Nenupurkštos.Apdengtos jau kaip dvi savaitės. Durpės,agro ant viršaus politilenas,tik šonuose jo nėra . Gal jau iššuto. :D
Nepurškiu rudeni jau kelinti metai rudeni. Pavasari taip.

Nijola

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Nijola » 21 Lap 2010 22:50

Aš pastebėjau kad šį rudenį senovinės rožės gražiai numetė lapus, rudeniškai pagelto ir nukrito. AH rožės ir kai kurios floribundinės vis dar su lapais. Ilgas ir gražus ruduo manau leido gerai pasiruošti žiemai ir ramiai užmigti :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Jūratė » 22 Lap 2010 09:12

Labas rytas,
kitą savaitgalį žada -10, tai pradėsiu pilt durpes ant rožių kojų. O agro nežinau kada uždengsiu, gal tą patį, o gal ir dar kitą savaitgalį... Kažkodėl galvoju, kad aš nevėluoju, o kaip tik laiku viską darau :$ (čia taip guodžiu save, nes turbūt jau paskutinė likau neuždengus rožių :D )
Labiausiai neramina rožės, kurios šį rudenį pasodintos. Aš jas žemių ir durpų mišiniu apkaupiau iš kart po pasodinimo, tai dabar tie kaupai prisigėrę vandens... O dar ir šią savaitę to lietaus nemažai žada, užšals viskas ledo gabale.... Turbūt kitą kart taip nereiktų daryt, o apkaupt kartu su visom rožėm kai pašals :| :?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 22 Lap 2010 09:32

Ne ne, Jūrate, tikrai ne paskutinė :D Aš tik sekmadienį saviškes dengsiu :$ Nemalonu, kad orai žada būt nesausi, lyg ir sniego žada... Dėl rudenį pasodintų rožių. Apkaupti pasodinus yra jei ne būtina, tai tikrai naudinga, kad neišgarintų vandens, o jei dabar nerimauji, nukrapštyk permirkusias durpes ir sausų užpilk, kol neužšalo. Nors kiek metų jau taip būdavo ir užšaldavo, kažkodėl jokio blogo poveikio lyg ir nepastebėjau |( Nušaldavo tik kyšančios „ausytės“.

mamaviete
Pranešimai: 258
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 14:17

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė mamaviete » 22 Lap 2010 11:24

labai dziaugiuos, kad pavyko uzsidengt rozes . Vyras parupino eglisakiu is raisto, tai rozes dabar labai graziai kailiniuotos. Plius tuos kailinius " aplankavau" siltnaminio tuneliuko lankais ( jie gatavi pirkti SENUKUOSE pries pora metu), tai jau kai lauksim didesniu salciu, apkamsysiu agro + pergaminas ant virsaus. Perdaug gal nebus? |( Si rudeni sodintas angliskasias mulciavau durpem ir dar sausom drozlem medienos, tai eglisakes jas aklinai uzdenge.Joms papildomu siltinimu gal nereiks?

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Elena » 22 Lap 2010 12:04

Dar visai nieko nedariau- nešąla. Su prognozėm visus prigąsdino, bet šaltukas lyg dar neskuba. Kai bus bent -3 minus dienos metu, tada ir dengsiu.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 22 Lap 2010 12:06

Elena, o kokiu būdu ketinate dengti?

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Elena » 22 Lap 2010 12:54

Dengsiu kaip ir pernai, ant viršaus rožių klosiu agro plėvelę, o ant viršaus klosiu šieno (turiu priruošto specialiai rožėm) Vaizdas nekoks, bet man patogu, jei labiau atšals, galima papildomai užkloti dar storiau. Nežinau, gal ant viršaus šieno dar apklosiu agro plėvelės, dėl priimtinesnio vaizdo,bet dar neapsisprendžiau.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 22 Lap 2010 13:08

Aš laipiojančias rožes panašiai kelerius metus dengiau - vyniojau agrodanga, tada šienas, ant jo vielinis tinklelis, o ant tinklelio bulviniai maišai. Tai, turiu pasakyti, šieną tekdavo vis tikrinti ir per atlydžius keisti, nes sudrėksta, pradeda pūti. Tada visą seną šieną į šalį ir kloju naujo. Žiemojo rožės be nuostolių, tik prie namo pelės apgraužė stiebus - čia jau šiokie tokie nuostoliai. Vadinas, reikia „vaišių“ pelytėms padėti.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė DaliaRaimonda » 22 Lap 2010 18:08

Rūta, tai truputį yra vargo su šienu, jei jį reikia kartas nuo karto per žiemą keisti. O kokia neperšlampama danga ant viršaus uždėjus ar ne geriau būtų?
Aš savo rožių dar irgi nedengiau. Kai pašals dengsiu, bet truputį panika ima- ar spėsiu viską padaryti. Bijau, kad labai staigiai neatšaltų, tada tikrai galiu nespėti. Tuo labiau, kad tokius darbus dirbu viena.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 22 Lap 2010 19:24

Taip, su šienu yra truputis vozonės, bet neperšlampanti danga paprastai būna ir nekvėpuojanti - rizika sušusti... Tiesiog sluoksnis turi būti pakankamai storas, tada viskas neperšlampa. Vietomis rasdavau visai sauso, vietomis būdavo truputį permirkęs, pašutęs, ir ramybės dėlei pakeisdavau.
Labai tikiuosi, kad šalčiai staigiai nesmogs ir galėsim laiku viską apdengti. Šiandien tėvai prilenkė laipiojančias rožes ir pasodino dvi rožytes su vazonais į neužpučiamą vietą, ir dar tėtis nupurškė „Championu“. Štai kokių pagalbininkų aš turiu :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 22 Lap 2010 21:24

Gerai, Rūta, tau - darbai ir be tavęs vyksta :) Šį savaitgalį man taip pat nusišypsojo sėkmė - atvyko sūnus ir mudu per nepilnas dvi dienas viską apdengėm, bet neuždengėm. Kai pagalvoju, tai vienai dar būtų darbo, ko gero, trim savaitgaliam |( Iš inercijos dar šiandien nulėkiau į Kauną ir ten kelias rožes apdengiau :D
PaveikslėlisPaveikslėlis

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Tadas » 22 Lap 2010 21:54

Oho :) čia tai bent..... Šaunuoliai !

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 22 Lap 2010 22:00

Koala, kaip visada, nėr žodžių :) O ir taip tvarkingai, dailiai viskas atrodo! (like)

Užrakinta

Grįžti į