Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2010-2011 m.

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Užrakinta
Nijola

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Nijola » 22 Lap 2010 22:11

...na man tik slėptis su savo dengimu :D gerai kad neidėjau nuotraukų :D būčiau apsijuokusi :D koala lenkiu galvą (flower) <3 :)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė DaliaRaimonda » 22 Lap 2010 22:38

Koala, taip gražiai švariai ir tvarkingai, tiesiog miela pažiūrėti (like) (like)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 23 Lap 2010 07:37

Ačiū už pagyras, bet ... yra labai daug trūkumų |( Jeigu kas nors panašiai ruošiasi daryti, tai : pirmiausia yra per mažas nuolydis ir uždėjus polietileną susidaro kišenės, kurios prisirenka vandens - daug vandens. Taigi mano padarytą darbą mes su sūnum perdarėm ir po apačią ant didžiųjų šiltamių dėjom tvoros tinklą, kuris buvo skirtas medelių aptvėrimui nuo zuikių. Tada viskas pasidaro gerai. Deja tinklas greitai pasibaigė - užteko tik trim dideliem "šiltnamiam", taigi ant kitų polietileno nedėjom. Taip dalis vandens, aišku prasisunkė, dalis nuriedėjo. Viskas gerai kur yra po vieną eilę rožių aplankuota, tada vanduo nuteka. Kadangi pas mane rožės daugumoje didelės, tos dvi eilės pasodintos išlaikant pagarbų atstumą, tada "griaučiai turėtų eiti ne lanku, o trikampiu. Kaip tai padaryti iš vielos aš dar nežinau. Arba turi būti labai aukšti, kad užtektų nuolydžio. Ir dar vienas dalykas, čia jau mano nepagalvojimas - reikėjo agrodangos kraštus susukti į dešrelę ir užkišti už virvių, o ne užmesti ir dar prismeigti kuolais. Kai pašals, o šaltis pagal prognozę ateis ketvirtadienį, aš juk jos nenuplėšiu ir negalėsiu nuleisti! Nedarykite mano klaidų!

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 23 Lap 2010 09:44

Koala, dėkui už išsamius pasidalijimus :)
Nervas ima žiūrint pro langą į tą erzinantį lietų - lietus lietus, paskui sniegas, o kaip dengt... :?

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Elena » 23 Lap 2010 14:17

Koala,matosi, kad labai daug meilės ir jėgų įdėta ir labai gražiai atrodo jūsų ruošiamas rožynas žiemai. Noriu paklausti,o kaip su lepesnėmis rožėmis, ar pilsit, klosit, ar kitaip šiltinsit rožėm kojas ir ar vyniosit, ar klosit papildomai ką nors ant šakų? Ar tokius namus paruošėte ir atsparesnėm rožėm -3,-4 zonos? Nes nedengtų lyg ir nesimato.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 23 Lap 2010 14:56

Lepiausios, jau apmūturiuotos sena agrodanga, ant viršaus kas matosi. Niekuo daugiau nemulčiuosiu. Kadangi pas mane nėra taip, kad vienas sklypas nedengiamos, kitas sklypas dengiamos, o viskas bendrai, tai ir dengdama neskyriau, visas suraitojau ir padariau stogą. Yra 8 nedengiamos augančios pavieniui, tas palikau nedengtas. Jeigu turėsiu laiko, nuo vėjo apsuksiu pergaminu ir kojas užpilsiu - nes turiu, pavasarį nugraibytų, kalną durpių maišuose :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 24 Lap 2010 12:14

Koala, iškilo pora techninių klausimukų... :$ Kokiu būdu prismeigtos virvės prie žemės? Ir dar iš nuotraukos nelabai supratau, kaip pritvirtinta agroplėvelė prie žemės? Ir kaip nedaryti? Neprismeigti agrodangos kartu su smeigais su virve prie žemės? Ar galai turėtų būti suraitoti, bet nepritvirtinti? Ar taip supratau?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 24 Lap 2010 15:45

Virves prie žemės prismeigiau savadarbiais kabliais. Kablys pagamintas iš kaitintos vielos ir ne trumpesnis kaip 25 cm - trumpesni išsitraukia. Kablys ganėtinai storas - kuo storesnis tuo geriau laikosi. Agrodangą būtina prismeigti su kablių prie žemės. Negalima buvo užmesti agrodangos galų - kur baigiasi tuneliukas ir agrodangą reikės nuleisti ant žemės kai ateis šalčiai. Bandau dar kartą: tunelio šonai būtinai prismeigiami prie žemės, o galai, jeigu dar ne šalta (bet kai dengsi įtariu bus jau šalta) tie turėjo būti gražiai susukti į dešrelę ir užkišti už virvės, kad neprisigertų vandens ir neprišaltų prie tunelio šonų, nes kai ateis laikas juos nuleisti agrodanga bus prišalusi. Pažiūrėk dar kartą antrą fotkę - kur saulė šviečia ir matosi, kad galai nenuleisti. Pirmoje fotografijoje galai nuleisti. Kadangi naktis buvo šilta tai išėjau 8 vakaro ir tuos galus pakėliau. Tikiuosi paaiškėjo.
Kalba eina tik apie galus.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 25 Lap 2010 10:22

Aha, dabar aiškiau :) Ačiū!
Bet orai tai kelia nerimą... Baltu pavydu pavydžiu, kas jau uždengęs rožes :) Gali sau ramūs šalčių laukti :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 25 Lap 2010 10:40

Rūta rašė:Aha, dabar aiškiau :) Ačiū!
Bet orai tai kelia nerimą... Baltu pavydu pavydžiu, kas jau uždengęs rožes :) Gali sau ramūs šalčių laukti :)
Neramūs, neramūs :( Jei tikrai taip smarkiai ir taip staiga atšals, o dar ir sniego nebus, tai mano uždengimas nedaug pagelbės :(

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Jūratė » 25 Lap 2010 11:56

nelabai suprantu, ko jūs panikuojat ir kokių tų šalčių bijot? :$ pažiūrėjus prognozes dviem savaitėm į priekį (kas yra absoliučiai netikslu) , bet labai baisaus nieko nematau... max -13 kažkurią naktį su daug sniego. Tai argi čia blogai? Ir dar - visą laiką dabar tą sniegą žadą, taigi labai gerai bus. Kažkas parašė straipsnį, kad bus -23 poryt, bet gi daugiau niekur pas jokius meteorologus tokios informacijos nėra.
Baikit nervuotis (flower)
(flower)

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Elena » 25 Lap 2010 12:14

Supanikavau prisiskaičiusi prognozių ir apklojau beveik visas rožes,( Hanselandus palikau kaip stovi).Nenorėjau rizikuoti, vis tik tokia staigi temperatūros kaita rožėm ne į sveikatą, tikiuosi kad patarlė (šiluma kaulų nelaužo) šį kartą tik ir rožėm. :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 25 Lap 2010 12:24

Jūratė rašė:nelabai suprantu, ko jūs panikuojat ir kokių tų šalčių bijot? :$ pažiūrėjus prognozes dviem savaitėm į priekį (kas yra absoliučiai netikslu) , bet labai baisaus nieko nematau... max -13 kažkurią naktį su daug sniego. Tai argi čia blogai? Ir dar - visą laiką dabar tą sniegą žadą, taigi labai gerai bus. Kažkas parašė straipsnį, kad bus -23 poryt, bet gi daugiau niekur pas jokius meteorologus tokios informacijos nėra.
Baikit nervuotis (flower)
(flower)
Šalčiai manęs negąsdina - jau laikas šalti, tegu šąla, būtų daug blogiau, jei plius penkiolika laikytųsi... :) Tiesą sakant, jau laukiu to šalimo. Tik nervina, kad drėgna, sniegas, lietus, o man sekmadienį rožes dengt, o visi žinom, kad dengti reikia sausas. Tik dėl to man nesmagu.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 25 Lap 2010 12:26

Regina rašė:Neramūs, neramūs :( Jei tikrai taip smarkiai ir taip staiga atšals, o dar ir sniego nebus, tai mano uždengimas nedaug pagelbės :(
Regina, juk rožes prilenkei, tai ir nėra ko bijoti :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Jūratė » 25 Lap 2010 12:28

o aš labai stoiškai laikausi kažkada mūsų pačių (!) sakytų pamokymų, kad rožes reikia dengti, kai jau jos būna pagavusios šaltuko, minusiuko, -5 - -10 jau tinkamas laikas dengt rožes.
atsimenu kažkada panikavau, kad kaip aš galėsiu įbest kokius kuolus agro plėvelei apsukt, kad jau žemė bus sušąlusi į ragą , berods Tadas (o gal klystu :$ ) tada ir sako, nu tai kuolus gali susibest kol dar gruodo nėra ir ramiai sėdėt :D

tai aš dabar prilenkus rožes sau ramiai ir sėdžiu :D ...iki ateinančio savaitgalio. tada ir dirbsiu ;) :D
Aš labai smarkiai klot nežadu (kaip bus taip) , tai gal ir ta dabartinė drėgmė gaus būdą kaip palaipsniui nugaruot... :?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 25 Lap 2010 12:34

Taip, Jūrate, aš irgi stoiškai laikausi šio principo :) Ir dengsim tą patį savaitgalį, tik pagalvojau, kad kitais metais galima uždengti ir anksčiau, tik palikt atvirus šonus ir galus, labai atvirus. O kai užeina šalčiai, tadai tik opt - ir nuleidai :D

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 25 Lap 2010 13:23

Jūratė rašė:o aš labai stoiškai laikausi kažkada mūsų pačių (!) sakytų pamokymų, kad rožes reikia dengti, kai jau jos būna pagavusios šaltuko, minusiuko, -5 - -10 jau tinkamas laikas dengt rožes.
Turiu kelias, kurioms -12 jau mirtis. Tai vieną parsivežiau namo, kitos paliktos kentėjimui - žiūrėsim, ką turėsim ;)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Jūratė » 25 Lap 2010 13:38

koala rašė:Turiu kelias, kurioms -12 jau mirtis. Tai vieną parsivežiau namo, kitos paliktos kentėjimui - žiūrėsim, ką turėsim ;)
vajetau.....
va čia tai jau aukštasis pilotažas (yes)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 25 Lap 2010 13:49

Acha, pažiūrėsim kaip joms seksis pilotuoti :D

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 25 Lap 2010 14:17

Rūta rašė: Regina, juk rožes prilenkei, tai ir nėra ko bijoti :)
Ir prilenkiau, ir durpėm užpyliau, ir 2-3 sluoksniais agrodangos uždengiau, kai kurias net polietilenu užklojau. Visa tai labiau saugo nuo žvarbių vėjų, o ne nuo didelio šalčio. Be to, po visu tuoapdengimu šlapia, nepašalus žemė, durpės aišku, jau sudrėko. Rožės įpratę prie +10 laipsnių, o ne prie staigaus atšalimo iki -15 (nenoriu net pagalvot, kad staiga gali šalt iki -23 :( )
Tai va. Nepanikuoju, juk nieko pakeist negaliu. Bet liūdna pagalvojus, kad pavasarį gali tekt vėl viską pjaut iki žemės.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 25 Lap 2010 14:31

Regina, manau, kad prilenktas jas žemė nuo šalčio šildys. Jei stovėtų stačios, tada gal būtų blogiau... O kad durpės sudrėksta... - tai kada jos nesudrėksta, juk paprastai per žiemas ir atodrėkių būna, bet po durpėmis juk neiššąla. Noriu tikėti, kad viskas bus gerai! :)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė DaliaRaimonda » 25 Lap 2010 18:31

Aš naująjį rožyną uždengiau agrodangos (plonesnės) dviem sluoksniais, bet labai viskas šlapiai atrodo po šlapdribos. Laukiu kada normaliau pašals tada dėsiu viršų, kaip rusės mokė. Pirmą kartą gyvenime ėmė panika, kaip reikės naujas rožes dengti :D . Bet atrodo normaliai viskas bus. Stuburą jau padariau ir gan greitai, liko rytdienai vielą karpyti ir šonkaulius ręsti :| O kitas- senąsias dengsiu vėliau. Jos prie namo sienų, tai tikrai nesušals.

Vartotojo avataras
zebenkstiejka
Pranešimai: 124
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 08:17
Miestas: Vilnius-Molėtų raj.
Susisiekti:

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė zebenkstiejka » 28 Lap 2010 17:53

Uždengiau šiandien savo rožes. Maniau visoms statyti "namukus" iš agroplėvelės, bet eigoje pagalvojau, gi daugelis ir iš lepesnių (5zonos) pas mane tik rudenį pasodintos- iš užžėrimo durpe kyšo po kokius 5 - 10cm galiukai.. tai su kaupu negailėdama eglišakėm uždengiau ir agrodangos nedėjau.. galgi nieko baisaus joms nenutiks..?
Keletui stačiau šiltnamukus pagal šioje temoje matytus/šnekėtus pavyzdžius, gal nevisai tiksliai bet kažkas panašaus gavosi: durpės, eglišakiai, ir per atstumą agrodangos 4 sluoksniai. Galvoju ar ant viršaus reik dėt celofano juostelę ar ne |( Rėmus darėm iš vietoje nusikirstų lazdynų, rimčiau nieko neturėjom, kitais metais reiks gal jau rimtesnių daugkartinių konstrukcijų. (Įdomu, ar lazdynas nesuluš per žiemą :? ) Čia vaizdas kai ant viršaus dar neuždėtas "stuburas" :)
Paveikslėlis
Nežinau ar gerai padariau, bet kelias jau didesnes rožes, (blush hip, bijou des prairies) pagal charakteristikas nedengiamas, prilenkiau prie žemės ir užmečiau porą eglišakių :P
Aš nuskinsiu rožių kvietkų
inlaisiu dūnojun
plauk rožele raudonoji
in mano šalelę

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 28 Lap 2010 19:10

Labai gerai padarei (like)
Pas mane jau visas sklypas baltas, ne tik tuneliukai :)

mamaviete
Pranešimai: 258
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 14:17

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė mamaviete » 28 Lap 2010 19:35

As jau praeita savaitgali rozes taip kaip ir zebenksteika apsidengiau, planavau si sestadieni jas dar uzklostyt agrodangom- pergaminais, ogi viskas jau uzsnigta pas mumis :( l Lankai apledeje, eglisakiu per sniega net nematyt... Tai tikiuosi, kad dabar sniegas joms geriausias sildytuvas.

Užrakinta

Grįžti į