Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2010-2011 m.

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Užrakinta
Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Virginija » 03 Lap 2011 18:26

Na, aišku, kad reikia savos patirties, bet manau, kad užpylus durpėmis yra didelė tikimybė, kad rožė tikrai neiššals, bus gyva, tačiau kas virš durpių... :(
Irgi galvoju kai kurias senovines rožes tik prilenkti, bet, tiesą sakant, prilenkimas didesnis darbas nei uždengimas, tai apsispręsiu paskui, žiūrėsiu, kiek užteks dangos (ir rožių daugėja, ir jos didėja :D ).

Kol parašiau, Koala parašė pirma :)

Vartotojo avataras
nijea
Pranešimai: 92
Užsiregistravo: 02 Bir 2011 20:38

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė nijea » 03 Lap 2011 19:22

va ir man atrodo, kad viršutinė dalis neperžiemos po tokio dengimo, bet pagal RS parašymą supratau, kad turėtų peržiemot, nors ir laaabai abejojau tuo... |(
žiūriu, jau randu ne pirmą pasisakymą, kad kai kurias pakanka tik prilenkti... :) ir Koala rašėte (jei vėl teisingai supratau :), kad geriau tik prilenkti nei nepaliekant oro sluoksnio dengti agrodanga, o kažin kaip su eglišakiais? tai irgi galioja?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 03 Lap 2011 20:35

SR visada duoda minimalų rožių dengimą, tokį kad rožė išgyventų. Jeigu ji žydinti pakartotinai, tai ne tik išgyvena, bet ir gausiai žydi. Kaip pastebėjote vieną kartą žydinčių rožių dengimas ar nedengimas siūlomas kitoks. Dažniausiai (su išimtimis) vieną kartą žydinti rožė būna žymiai atsparesnė šalčiui. Kitą vertus, mes paprastai neauginame tiek rožių kiek augina SR ir galime rožes uždengti ne tik, kad jos išgyventų, bet ir kad nenušaltų visai.
Rašydama, kad atsparias šalčiui rožes geriau tik prilenkti ir nedengti agrodanga, turiu galvoje tiesiai ant prilenktų rožių nedėti agrodangos. Kada rožės prilenktos ir niekuo nedengtos, sniegas gražiai užpildo visus tarp šakų esančius tarpus ir tokios rožės tikrai nesulūš per lenkimą, o būdamos sniege ir nesušals. Jeigu mes ant prilenktų rožių dėsim agrodangą, paprastai rožės neprisilenkia tiek, kad pilnai gulėtų ant žemės, bus tarpas tarp rožių šakų ir žemės, tai ta agrodanga, kai ją užsnigs, prilygs sunkiai dėžei uždėtai tiesiai ant rožės ir didelė tikimybė, kad rožių šakos lenkimo vietoje (prie pat pagrindo) sulūš. Praeitais metais, kai kurios mano rožės žiemojo ne sniege, o lede ir liko sveikutėlės. Dar kartą pabrėžiu - atsparios šalčiui rožės. Galima tada klausti, o tai kam jas iš viso lenkti. Gal ir nereikia, bet čia jau kiekvienas turi nuspręsti ar išsiaiškinti bandymo būdu kaip geriau.

Vartotojo avataras
nijea
Pranešimai: 92
Užsiregistravo: 02 Bir 2011 20:38

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė nijea » 03 Lap 2011 20:52

ačiū, Koala, už tokį išsamų atsakymą :) kai skaitai rodos ir viskas aišku, o kai reikia tai įgyvendint praktiškai ir vėl krūvos klausimų iškyla, na žiūrėsiu kaip čia man seksis, o pavasarį ir rezultatai jau bus matyti, labai noriu nenuskriausti savo rožių... :)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė DaliaRaimonda » 03 Lap 2011 21:17

Kai rožes prilenkiame ir daugiau niekuo nedengiame vistik yra tikimybė, kad jas garai uždengs sniegas :) . Paliekant stačias rožes jų visų (per visą ūgį) sniegas tikrai neuždengs, tad viršūnės esant dideliems šalčiams nušals. Vis tik išsaugojant senas šakas, vasarą sulauksime daugiau žiedų. Čia aš rašau apie visas rožes išskyrus AH ir floribundines.

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Aistė » 03 Lap 2011 21:19

Preitais metais rožes dengiau taip :) Lenkiau rožes, tada ant jų eglišakiai (kurie manau sudarė oro tarpą) tada agrodanga. Rožės iššilaikė puikiai. Tačiau praeitais metais šalia buvo kirtavitė, tad eglišakių turėjau iš kur pasiimti, šiemet aplinkui niekas niekus nevyksta, tad greičiausiai arba reikės po mišką pasivažinėti ir paieškoti kur kerta, arba kito būdo ieškoti (drunk)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Jūratė » 04 Lap 2011 07:10

pernai dengiau rožes, kaip nepataria Koala, t.y. tiesiai ant prilenktų rožių klojau agrodangą. Kai kurių rožių šakos, kurios lietėsi su agrodanga nušąlo, pvz. Erinnerung an Brod, tačiau angliškos peržiemojo 100 proc. Jos paskui kitaip nukentėjo (kai kurių itin stipriai suskilo žievė po užpiltom durpėm, palei žemę, tad teko nemažai iškirpt :( . Tiesa , nei viena rožė nuo sniego nesulūžo.
Vakar raičiau rožes, nemažai šakų išlaužiau, nors labai lėtai dirbau, stengiausi ;( Didelės Alchymist, Erinnerung an Brod niekaip nepavyko arčiau žemės paguldyt. Jei pavyks gauti spyliuočių šakų, apklostysiu jas, bet tokio kalno tikrai sniegas neužsnigs :( Dirbau tikrai su meile rožėm ir kalbėjausi su jom (kokios jos gražuolės ir gerutės), bet vis tiek dūšioj labai pergyvenu, kad kažin ar būsiu gerai paruošus žiemai...

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė DaliaRaimonda » 04 Lap 2011 07:54

Dar savaitę nebus didelių šalčių, tai gal nereikia jų taip per prievartą lenkti. Gal geriau, kaip mini ir Koala, lenkti po truputį. Aišku, jei jūsų rožės netoli nuo namų :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 04 Lap 2011 08:15

Labai keista ir gaila kad Erinnerung an Brod šakos išlūžo. Matomai skirtingose vietose visiškai skirtingai auga, nes mano liaunom, lanksčiom, ilgom šakom. Aš jas galėjau kaip tik noriu ir kurią noriu pusę lankstyti. Alchymistas, taip, šis baisingai storomis šakomis ir kaip iš "vieno kaulo". Dar priedo jo labai trapios šakelės, išaugusios ant pagrindinės šakos, kurios ir žydi. Truputį paspaudi ir išlūžta, bet dėl jų tai visai nesijaudinu, nes šias jis užsiaugina kiekvieną vasarą naujas. Šios rožės šakas dalinau į dvį dalis, kad nesigautų labai aukštas kalnas.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Virginija » 04 Lap 2011 09:06

Erinnerung an Brod šakos ir pas mane liaunos. Mano "kietosios"didžiosios rožės prilenktos iki 70 cm, o Alchymist iki 90 cm, bet aš visiškai nesijaudinu, daugiau jų neprilenkiu, bet žiemoja gerai.
Svarbu šakas lenkti ne į tą pusę, į kurią jos išaugusios, o - į priešingą arba į šoną. Tik pačios storosios iš pagrindo jau nepajudinamos, kur palinkę, ten palinkę.

Šiokias tokias atramas pernai dariau tik angliškoms rožėms, tačiau, nors žiemą nuogąstavau, o pavasarį nuiminėjau ledo luitus, jokių sulaužytų rožių nebuvo.

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Aistė » 04 Lap 2011 09:20

O aš praeitais metais nepyliau jokių durių, galvoju gal reikia šiemet užpilti kompostine žeme apačią, nes durpių pirkti visai nenoriu, o ir taip daug finansų išeina tas uždengimas, tai jeigu dar ir durpes pirkti (drunk)

Alchemistą su Symathie (jos auga viena netoli nuo kitos), prieš gerą savaitę palenkiau tiek kiek išėjo, bandysiu per ateinančias kelias dienas dar palenkti. Apie Moonligth, Lagunos palenkimą jau darbar bijau pagalvoti, tokie dideli krūmai, kad greičiausiai kelias šakas tikrai teks nulaušti |(

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 04 Lap 2011 09:27

Jeigu atkristų atramų darymas, dengimas būtų pasaka :) Nes dabar kaip ir viskas paruošta. Tik pasikviesčiau pagalbininką, kuris jau nuo rugsėjo klausia, kada atvažiuoti rožių dengti (xixi) Gal reikės ir man bandyti nepersistengti, bet nepabandžiusi labai bijau |(
Kas dėl šakų išlūžimo - nieko tokio, jeigu iš kokios kupetos kokia šaka ir išlūž. Kiek žiūrėjau filmukų apie genėjimą, visom vijoklinėm ir laipiojančiom rožėm (kitom taip pat) pavasarį ženkliai sumažinamas šakų skaičius.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Jūratė » 04 Lap 2011 11:46

antri metai nesiseka be nuostolių prilenkt Lady of Megginch. Pernai dengiant išlūžo kelios šakos, liko gal tik porą, dar vieną naują užaugino per šią vasarą. Vakar bandant prilenkt išlūžo dar dvi, jaučiu, kad po truputį prarandu šią nuostabią rožę, nes per metus jai nepavyksta atsatyt praradimų...
Erinnerung an Brod šakų neišlaužiau, sakiau tik, kad pakankamai aukštai liko išsilenkusios šakos, dėl to man ir neramu. O daugiau spaust link žemės pabijojau, nes jau labai grėsmingai viskas atrodė. Šalia auganti ir Madam Isaac Pereira sunkiai lenkėsi - liko gan aukštai...
Išlūžo Alchymisto ir kai kurių angliškų (Lady of Megginch, L. D. Braithwaite, Teasing Georgia) šakos. Nelenkiau dar Golden Celebration, jei kas bandėt - kaip ji, ar prisilenkia?

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Jūratė » 04 Lap 2011 11:51

nelabai supratau, kaip Antosė prilenkia šakas priešingai jų augimo krypčiai, man atrodo, tai neįmanoma... turėtų plyšti šaka kaip tik iš to mažesnio kampo. Įdomus reikalas, bet praktiškai pas save to nebandysiu :)

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Paukštukas » 04 Lap 2011 12:03

koala rašė:Tokie tie mano savadarbiai kabliai. Žemiau metro naudojami agrodangai prie žemės prismeigti, aukščiau - rožėms. Viela stora - arba 6, arba 8 milimetrų.
Paveikslėlis
Man nepatyręs klausimas iškilo:
ar ta rožės vieta, kuri liečiasi su metalu, neapšąla?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 04 Lap 2011 12:04

Golden Celebration pas mane liauna su vos keliom šakom - lenkėsi gerai. L. D. Braithwaite - tumpa, stora. Lenkiau nedaug - šį savaitgalį gal dar palenksiu. Teasing Georgia, taip pat, be vargo. Bet šioms rožėms sunaudojau labai daug kalbių prilenkimui: porą šakikių prilenkiu - prismeigiu ir t.t. Aplamai, angliškas lenkti tai ne senovines, bet tai mes jau pernai nustatėm :) Kas mane apstulbimo, tai Centenaire de Lourdes'. Milžinė su keliomis šakomis, kurių viena seniausia turbūt kokių 5 cm diametro. Pažiūrėjau kreiva akim, galvojau, ragas - nulaušiu tikrai. Bet kur dėsies, jeigu vidury rožyno styro. Prisilenkė praktiškai be jokio vargo, daugiau pastagų man reikėjo save įkalbėti imtis šios misijos.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 04 Lap 2011 12:23

Jūratė rašė:nelabai supratau, kaip Antosė prilenkia šakas priešingai jų augimo krypčiai, man atrodo, tai neįmanoma... turėtų plyšti šaka kaip tik iš to mažesnio kampo. Įdomus reikalas, bet praktiškai pas save to nebandysiu :)
Jūrate, taip ir reikia daryti, kitaip tu šaką guldai ir ji išplyšta. O kai ją lenki taip sakant per galvą, išaugimo vieta labai gerai prisispaudžia. ir tikrai neišlūžta. Tada susidaro lankas, kurį galima palaipsniui prispaudinėti, per daug paspaudus gali lūžti, bet tikrai ne šakos išaugimo vietoje :) Aš visas rožes taip lenkiau ;)
Paukštukas rašė: Man nepatyręs klausimas iškilo:
ar ta rožės vieta, kuri liečiasi su metalu, neapšąla?

Neapšąla, tik aprūdija :D

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 04 Lap 2011 12:47

Aš lenkiau visaip - ir pagal augimo kryptį ir prieš. Ne visada būna galimybė atsižvelgt į augimo kryptį. Lenki ir žiūri kaip geriau. Senovinių net nežiūrėjau, lenkiau ta kryptim, kaip man reikėjo. Jos visos labai lengvai linko. Tik "Chapeau du Napoleon" buvo į visas puses pasišiaušus
Jūrate, kodėl nuogąstauji dėl Golden Celebration? Juk jos šakos labai lanksčios, pačios svyra, jei neramstyčiau, tai visa ant žemės gulėtų. Iš angliškų nerimavau dėl Falstaff ir B.Britten, jos už mane didesnės, labai tvirtom, stačiom šakom, bet prisilenkė be problemų.
Sunkiausia buvo kovot su Laguna, viena jos neįveikiau, nepavyko visai paguldyt, tik palenkiau, dar reikės bandyt paspaust.
Dėl kablių lietimosi su šakom ir man buvo kilęs klausimas, net galvojau kažką pakišt po jais. Koala laiku atsakė, nereikės sukt galvos :)
Neseniai važiuodama pro kažkokias statybas pagalvojau, kad ko gero labai gerai būtų dengt putplasčiu - ir šilumos izoliacija gera, ir drėgmė nepapuola :D

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 04 Lap 2011 12:54

Kažkada baigiau statybą :D Nėra statybinių medžiagų kurios neįgertų drėgmės, bet putoplastas būtų gera tarpinė tarp rožės ir agrodangos. Ypač toms rožėms kurios lietimosi vietoje su agrodanga nušąla.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Virginija » 04 Lap 2011 18:52

Siūlau alternatyvą kabliams ir kuoliukams (tiksliau , pasiūlė mano vyras :) ), gal kam nors pravers. Tik reikės vyriškos pagalbos pasigaminti, o paskui jau darbas labai palengvės (yes) :)
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Man atrodo, čia viskas aišku - pakabinam svorį :)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė DaliaRaimonda » 04 Lap 2011 18:57

O reikia dar ir plytų turėti :D . Bet paskutinėje nuotraukoje puikiai matosi, kaip lenkiama rožė "per galvą" :)

Vartotojo avataras
Vilma_K
Pranešimai: 61
Užsiregistravo: 11 Geg 2011 14:47
Miestas: Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Vilma_K » 05 Lap 2011 11:16

Na, bet ir isradingi tie musu rozininkai ir ju pagalbininkai :D

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 06 Lap 2011 20:00

"Kablinis" prilenkimas.
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
Vis dar pilname gražume: nei raityti, nei palikti :)
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 06 Lap 2011 21:15

Pas Koalą vis dar vasara (flower) (sun)
Mano rožynuose žydi tik astrai
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė DaliaRaimonda » 06 Lap 2011 22:42

Pasidarbuota iš tiesų nemažai, bet kokie liudni vaizdai... Kai sniegas uždengia rožes, kažkaip jau gražiau būna :)

Užrakinta

Grįžti į