Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2010-2011 m.

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Užrakinta
mamaviete
Pranešimai: 258
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 14:17

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė mamaviete » 01 Gru 2011 08:02

Na, galiu tik isivaizduot , kokia itampa pastoviai jauciate, zebenkstiejka! Gerai, kad vyras jums talkina, bet tokie kaimynai tai tikrai- nelaime. As vis dvejoju, kaip pasielgt su rozemis si savaitgali- bandysiu pridengt, bet gal nereiktu keliu sluoksniu agrodangos klot? O gallica ir albas gal isvis tik prilenktas palikt? Jos sodintos si pavasari, jau prilenktos. Kazkur skaiciau, kad rozes reik uzdengt, kai nusistovi -7 temperatura, tai ir kankina dvejones, ar visoms rozems tai galioja...

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 01 Gru 2011 08:13

Prancūzines ir albas pridenkite ploniau, ne tiek nuo šalčio, kiek nuo saulės, kuri sudegina rožių žievę. Dėl tų nusistovėjusių -7 sunku ką ir pasakyti. Nes arba jie Lietuvoje nenusistovi visai arba nusistovi -20, bent jau pastarąsias dvi žiemas. Aš uždengiau ir nebesuku galvos ;) Agrodanga, tai ne šienas, durpės ar kokie šlapi lapai - tikrai nepakenks :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 01 Gru 2011 09:00

Vis stebiu orų prognozes ir laukiu bent kiek stipresnių šaltukų - rožėms tai būtų geriau. Bet kol kas (no) Mano rožės jau apdengtos, teko dengti praėjusį savaitgalį per tą uraganą ir lietų (rain) :D Mielu noru būčiau atidėjusi iki šio savaitgalio, bet negalėjau - nes negaliu važiuoti į kaimą, yra įsipareigojimų mieste. Tokio dengimo niekam nelinkėčiau - buvo baisiausias dengimas iš visų iki šiol buvusių. Vėjas kaip vėjas, nieko nepadarysi, bet lietus... (mad) Šlapino apdangalus ir pačias rožes, o juk kaip aksiomą žinom, kad rožes reikia dengti sausas. Bet agrodanga užklotos rožės greitai išdžiūvo, pačios agrodangos irgi ne tokios jau imlios vandeniui. Žodžiu, atrodo, kad su naujom priemonės (pvz., agrodanga) senosios aksiomos nėra tiek svarbios. Kaip ir dėl dengimo laiko - rusai, pavyzdžiui, jau masiškai apsidengę spalio mėnesį - gražiai uždengia saulutei šviečiant ir nesuka daugiau galvos. Tai mane nustebino, nes kirtosi su žinomomis aksiomomis. Bet jų praktika rodo, kad nieko rožėms nenutinka, kad dabar jau visai kitokie dengimo būdai (būtent su agrodanga). O kaip yra iš tiesų, pamatysiu pavasarį :)

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė RožėDD » 01 Gru 2011 09:39

Laiminga rašė:norint, kad vagysčių daugiau nebebūtų, reikėtų pasergėti ir sučiupti vagį. A rba iškabinėti teritorijoj, kad neva stebi kameros. (hit) (rock) :$
Arba "elektrinį piemenį", kaip kolūkių laikais buvo, įtaisyti, kad gerai pakratytų. (hit)
Nedieliuose miesteliuose galima prie parduotuvės skelbimą pakabinti. Perskaitęs vagis kreipimąsi suglums, kad yra galimybė greit išsiaiškinti apie staigų rožių pagausėjimą jo darže.
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Aivė » 23 Gru 2011 09:14

Labas rytas visiems :)
As gal busiu iskritusi is kokio nors medzio bet ar jau reikia dengti rozes?
Savaitgali zada iki -7 nakti, o pirmadieni antradieni diena +7 :)
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Laiminga
Pranešimai: 266
Užsiregistravo: 04 Kov 2011 14:10

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Laiminga » 23 Gru 2011 09:22

Šią dilemą sprendžiu kiekvieną savaitgalį. Gal šiemet visai nereiks dengt (like)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 23 Gru 2011 09:30

Uždengiau ir nebesprendžiu :) Kitą vertus, nesu įsitikinusi, kad vieną naktį šaltis, o sekančią dieną lietus rožėms yra gerai |( Jeigu turėčiau nedaug rožių, gal ir nebūčiau dengusi, bet man apdengti savo ūkį reikia nemažai laiko.

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Aivė » 23 Gru 2011 09:45

Teks rizikuoti, nes si savaitgali nebus laiko (party)
Visiems graziu svenciu! (sun) :*
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 23 Gru 2011 13:46

Vis ruošiuosi uždengt, atidėlioju vis kitam savaitgaliui, bet taip iki šiol dar ir neuždengiau. Tarpušvenčiu atostogausiu, tada jau tikrai reikės uždengt ir ramiai laukt pavasario. Lietus ir minusinė temperatūra pakaitomis nelabai gerai, bet gal po lietaus nebus iš karto -10 O toks nedidelis šaltukas, kaip dabar, rožes tik grūdina :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai

Standartinė Regina » 27 Gru 2011 20:49

Jei rytoj jau nebus tokios kaip šiandien vėtros, o manęs neapims neįveikiamas tingulys (atostogauju (dance) (dance) (dance) ), tai važiuosiu rožių dengt :) Nes daugiau tokių progų (t.y. atostogų žiemą :) ) nepasitaikys. Galėtų kokia pranašiška vizija, kad visa žiema tokia bus, aplankyt (sun) ...

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai

Standartinė LoretaA » 27 Gru 2011 21:14

Nevažiuok viena, pasiimk kokį pagalbininką. Kad ir menkas vėjas, vis tik dviem žymiai patogiau ir greičiau dirbti.
O mano uždengimus gal jau ir nuplėšė |( Vieną kartą jau buvo (kai Klaipėdoje arenos stogą nudraskė) nuo didžiojo rožyno dalinai nuputę, tai pusę kablių pakeičiau vietoje 20 -25 cm ilgio į pusmetrinius. Būtų žemė nors kiek sutraukta, o ne tokia pliurzė kaip dabar, tai viskas būtų kitaip. Tiesą sakant, neatsimenu, kad kada rudenį ar žiemą būtų tokios audros praktiškais be poilsio siautėjusios |(

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai

Standartinė Regina » 27 Gru 2011 21:26

Taip, iš tokios minkštos žemės prismeigimai lengvai išsitraukia. Aš agrodangą prispaudžiu akmenimis, kartais paprasčiausiom pliauskom, penai karklų šakom prismeiginėjau. Man kaime paprasčiau - nereikia stengtis, kad estetiškai atrodytų ir pagalbinių priemonių lengviau surast :)
O pagalbininką, be abejo, vežuosi :) - jis taip pat priverstinai atostogauja :D

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai

Standartinė LoretaA » 27 Gru 2011 21:36

Regina, šiemet nelaikys pliauskos - ateityje dar tiek vėjų prognozuoja. Gal geriau nemažais akmenimis prispaudinėk. Prie pat namo, prie įvažiavimo pas mane akmenimis buvo prispausta agrodanga, tai tą visą nupūtė. Šioje vietoje aš negaliu prismeigti, nes vien akmenys - žemės nėra. Vis tik kaip bebuvo, žymiai geriau tie virbai duete su virve laiko |(

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai

Standartinė Regina » 27 Gru 2011 21:45

Sutinku, kad virbai gerai. Bet aš jų neturiu. Pernai man nieko nenudraskė. Jau nepamenu, ar buvo žiemą kokių vėtrų. Akmenų pas mane irgi ne kalnai, todėl reikės naudot įvairias tvirtinimo priemones.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai

Standartinė LoretaA » 28 Gru 2011 06:24

Pernai beveik iš karto užsnigo ir prišalo, tai nieko ir nenudraskė.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai

Standartinė Jūratė » 28 Gru 2011 08:36

Pirmadienį sugalvojau, kad reikia išeit į kiemą į rožes pasižiūrėt, namiškiai atkalbinėjo, nes vėjas buvo siaubingas, sakė, supūs, sušalsi, ką tu čia sugalvojai?.. (stupid)
Prisirengiau kaip reikalas, o išėjus kieman ir šiek tiek padirbėjus (kaimynas egles genėjo, tai nemažai šakų gavau dovanų), teko persirengti, šilta buvo kaip pavasarį :D Tiesiog kaifavau nuo dienos gražumo :) Tiesa, vietomis eglišakius teko pririšinėt prie sutvirtinimų, nes vėjo gūsiai didžiausias šakas pakeldavo ir išvartydavo...
Tik vat rožės, žiopliukės, visai susipainiojusios, pvz. Stanwell Perpetual labai gražiai išsprogus
Paveikslėlis :|

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai

Standartinė Regina » 28 Gru 2011 17:17

Diena rožių dengimui fantastiška - vėjo nėra, nešalta, nelyja. Visų neuždengiau, nes reikėjo grįžt, važiuosiu dar kartą.
O atrodo šitaip :)
"Plastos" parduotuvėj pirkau tokius plastmasinius vamzdžius, rulone 50 m. Sukarpiau po 2 m ir susmeigiau kaip šiltnamiui lankus. Ant tų lankų klojau agrodangą ir polietileną, prispaudžiau akmenimis.
Jei tie lankai nesulūžinės nuo šalčio ir tarnaus kelis metus, tai bus labai gerai.
Ištisinius plotus taip dengt labai lengva ir darbas vyksta greitai. Apsunkina tai, kad mano lysvės nėra tiesios, visokie išraitymai, puslankiai.
Pavienės rožės liko nedengtos. Prie jų reikės ilgiau pasikrapštyt

PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 28 Gru 2011 17:44

Atrodo gerai. Dabar tik reikia tikėtis, kad tokių baisių audrų nebebus :)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė DaliaRaimonda » 29 Gru 2011 08:30

Aš dar vis į prognozes žiūriu ir nieko nedengiu. Rožės visos kurios ne AH- prilenktos, tik kartais reikia tuos prilenkimus pataisinėti. Stiprus vėjas pakelia šakas. Nors ir susmaigstyti ilgi kabliai, žemė labai minkšta ir puri, kartais kablių neišlaiko.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 29 Gru 2011 09:10

Jei mano rožės prie namų būtų, tai ir aš nedengčiau ir kol kas net negalvočiau apie tai. Gal visa žiema bus labai švelni. Tuomet reikėtų tik nuo pavasarinės saulės kažką užmest.
Bet mano dengimas labai simboliškas - du sluoksniai senos, paplyšusios agrodangos ir polietilenas. Labiau dėl mano širdies ramumos, o ne nuo rimtų šalčių ;)

Laiminga
Pranešimai: 266
Užsiregistravo: 04 Kov 2011 14:10

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Laiminga » 29 Gru 2011 09:25

Pagal tolimesnes prognozes vasario trečią savaitę bus virš 10 minuso, o vasaris beveik visas minusinis (vidutiniškai -8 iki -25). O kaip bus tikrovėj, tai neužilgo pamatysim. Kad išvengsim dengimo, nelabai realu.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė DaliaRaimonda » 29 Gru 2011 20:15

Nelabai ir aš tikiu, kad be dengimo apseisim. Bet kažkaip dengimą vis atidedu :D . Bet jaučiu po Naujų Metų, nelauksiu ir dengsiu, nes sausio gale išvažiuosiu, tad, kad ramu būtų teks ir man dengti :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 29 Gru 2011 21:54

Savaitgalį apžiūrėjau rožes šiltnamiukuose, man labai patiko vaizdas :) Ramios, kol kas nė neketina sprogti, o, manau, vėsesni orai ir jau nebeleis to. Dar keistas dalykas - šiltnamiukuose net šalčiau negu aplinkoje, toks jausmas lyg į šaldytuvą veidą įkišus :D Tikriausiai taip yra todėl, kad apdangalai mažina temperatūrų skirtumus, ir po šaltukų atėjęs šiltesnis oras ne taip greitai po agrodangom palenda. Vienam šiltamiuke radau botus, kaulą ir kitokių šiukšlių, ir matėsi, kad ant agrodangos gulėta, net rožės šakelė išlaužta. Net išsigandau, kad koks benamis nebūtų įsisukęs. Paskui supratau, kad tai tikrai buvo benamis - tik, dėkui Dievui, ne žmogus, o priklydęs šuo. Na tai buvo viena iš priežasčių, kodėl nusprendėm jau užsmaigstyti galus. Taip pat sutvarkėm vienintelę vėjų gairinamą rožę - Rosa Helenae - suvyniojom į agrodangą, prilenkėm, o ant viršaus pritvirtinom kelis sluoksnius Lutrasilo. Žodžiu, laukiu tikros žiemos :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 30 Gru 2011 07:29

Rūta rašė: Vienam šiltamiuke radau botus, kaulą ir kitokių šiukšlių, ir matėsi, kad ant agrodangos gulėta, net rožės šakelė išlaužta. Net išsigandau, kad koks benamis nebūtų įsisukęs. Paskui supratau, kad tai tikrai buvo benamis - tik, dėkui Dievui, ne žmogus, o priklydęs šuo.
Net šuo ir tas botais pasirūpino - gal tikrai visą žiemą lis |(

mamaviete
Pranešimai: 258
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 14:17

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė mamaviete » 30 Gru 2011 09:56

:D (like) O gal gamta sufleruoja- nu, nedangstykit jus tu roziu...

Užrakinta

Grįžti į