Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2010-2011 m.

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Užrakinta
Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 04 Lap 2010 21:22

Štai taip dabar atrodo prilenktos mano rožės.

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 04 Lap 2010 21:32

O kirvis kam - bus negeros, tu joms šmaukš per galvas :D Juokauju :)
Gerai atrodo. Nedaug trūksta, kad uždengti "websadišku" metotu. Jeigu jų yra nedaug - tai visai ir nebrangiai kainuotų |(

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 04 Lap 2010 21:38

Kirvis kuolams kalti :D Na, aišku, rožių daugiau nei matosi nuotraukose, bet nežinau ar pavyks websadiškai apdengti - ten mat jie daugiausia augina linijom - pastatei tunelius ir gatava. O maniškės po tris, tos trijulės kartais tolokai vienos nuo kitų nutolusios, tuščio ploti juk nedengsi. Tai va dar ir nežinau, kaip čia pritaikyt tą websadišką metodą :)

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Tadas » 04 Lap 2010 21:53

Bet ir ištvermė visus lapus nuskabyti :) Taikyk lietuvišką metodą.Agro ant viršaus ir viskas,gal nieko neatsitiks .

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 04 Lap 2010 21:56

Aš kvailas daiktas (stupid) - vis eksperimentuot norisi :D

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 07 Lap 2010 20:02

Šiokia tokia rožių dengimo fotosesija :)
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
1. Rožyną "apšonkauliuojame"
2.Štai ant tokios tarpinės puikiausiai laikosi viela.
3.Pririšamas "stuburas"
4.Plona kinietiška vielutė, vielutės galus būtinai reikia nulenkti žemyn, kad agrodanga nesikabintų.
5.Dar dvi eilės "stuburų"
6.Čia matosi pavyzdys siauresnio rožyno, kur viela naudota 6 mm storio, viena eilė medinio "stuburo" ir dvi eilės iš paprastos sintetinės virvės.
7.Na, o eilę iš vienos rožės tiesiog malonumas aplankuoti.
Liko tik tas matomas dar neaplankuotas didesnis puslankis :) Netikėtai baigėsi medžiagos (xixi) Kitą savaitgalį tempsim agrodangą.
P.S.Šiandien, kai baigėsi medžiagos, sugrėbiau lapus, tai dabar truputį gražiau atrodo. Lentos vietoj valčių, kai tenką lipti į rožyną - tulpyną :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 07 Lap 2010 20:44

Kiekvienąkart skaitydama ir žiūrėdama Loretos darbų nuotraukas stebiuosi ir negaliu atsistebėt jos nepaprastu darbštumu, kruopštumu, išradingumu (like) (like) (like) Viskas apmąstyta, kiekviena smulkmenėlė apgalvota, net apie tulpes pagalvota (lipu aš ant tų tulpių, narcizų ir hiacintų - išlenda pavasarį, nieko jiems nenutinka ;) ) Aš sužavėta, šaunuolė Loreta <3 , tokiuose tuneliuose nenušals nė viena šakelė :), kitą vasarą bus žiedų jūra (flower) (flower) (flower)
Ar ne per anksti dar kitą savaitgalį uždengt rožes? Aš galvoju palaukt šaltuko, tada užpilsiu durpes sausai ir uždengsiu.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 07 Lap 2010 20:53

Ačiū, Regina :) Ką tik pažiūrėjau prognozę - lietų numato. Jeigu nepasikeis - tada teks atidėti. Labai norėčiau uždengti nors kiek pradžiūvus, arba, kad uždengus palikt galus ir kraštus pakeltus, kad vėjas pratrauktų. Kur rožės pievoje, tai ten bent jau matomai nešlapia, o kur apkastos - tai man nepatinka tą makalynė.

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Tadas » 08 Lap 2010 07:48

Ispūdingai atrodo,kiek darbo padėta.Rožės tikrai atsidėkos kitais metais :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 08 Lap 2010 08:53

Koala, gražu žiūrėti į tokias konstrukcijas (bravo) Dėkui už nuotraukas ir aprašymą! :) Kaip viskas apmąstyta, kaip Regina sako, iki smulkmenų viskas apgalvota. Drąsiai galima imti už pavyzdį. Tik pasakyk, prašau, koks daugmaž vertikaliai stovinčių kuoliukų aukštis?

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė DaliaRaimonda » 08 Lap 2010 08:59

Šauniai uždengta skeletu :) . Bet ar tų "šonkaulių" gausus sniegas nesulaužys?
Beje, visą lapkritį prognuozuojama teigiama temperatūra.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 08 Lap 2010 09:02

O man dar labai būtų įdomu, kokio storio ta viela (ar čia ta, kuri lankstosi ir negrįžta į pirminę būseną?) ir kokia jos 1 m kaina.
Kažkas domėjosi, kur galima įsigyti plėvelės pokavimui (tos su oro burbuliukais). Mačiau Ermitaže platesnių ir siauresnių. 1 kv.m kaina 1.29 Lt

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 08 Lap 2010 09:12

Rūta rašė: Tik pasakyk, prašau, koks daugmaž vertikaliai stovinčių kuoliukų aukštis?
Rūta, kokio tau konkrečiai reikia, tokį ir kali. Kai pasidarai visus lankus, pamatuoji aukštį centre ir daug maž sulygini visas vielas pagrūdant ar persmeigiant iš naujo, jeigu per žemai, į žemę, kad jos būtų vienodame aukštyje per visą rožyno ilgį, į galus gali nužemėti - bus negerai, jeigu viena viela styros aukščiau, kitą bus žemiau.O aukštis priklauso nuo to kiek prisilenkė rožės. Aš dariau minimaliai, kad kas nekyšotų - jeigu buvo labai neklusnus - nukirpau :D Didesnio rožyno išėjo gal apie 70 - 80 cm, o mažesnių apie 0,5 - gal net kiek mažiau. Kuoliuką kali, kad būtų aukščiau vielos ir tada tą vielą "užtempi" - iš karto atsiranda standumas. Tik, nepamirškit, kad medžiagas naudosime ir kitais metais - nesupjaustykime per trumpai tiek kiek minimalai reikia šių metų rožėms, nes jos gali paaugti :) . Taigi vielą pjoviau ilgesnę ir iš visų jėgų grūdau į žemę - gal net kokia 40 ar 50 cm pavyko susmeigti.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 08 Lap 2010 15:08

DaliaRaimonda rašė: Bet ar tų "šonkaulių" gausus sniegas nesulaužys?
Šonkaulių nesulaužys - tik gali šiek tiek sulankstyti, stuburas yra silpnesnis :D . Kiek gausiai bebuvo sniego - pas mane vidury šio lauko niekada nebuvo daugiau 20 - 25 cm. Šiemet, tikiuosi, jeigu aplamai jo bus, jo taip neišpūstys, nes šiek tiek gyvatvorė paaugo, o ir tvora nors reta, bet nors 5 -10 procentų vėjo sulaiko.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 15 Lap 2010 20:06

Pradėjau traukti agrodangą ant pasidarytų rėmų. Agrodangos tvirtinimui naudojau virvę (taip kaip ta moteriškė iš Jūratės filmuko). Pasidariau virš 400 vnt, kablių ir labai bijojau, kad jie "neveiks". Kablių ilgis maždaug nuo 22 - 27 cm. Trumpesni būtų negerai, nes ir tie kai kurie norėjo išsitraukti. Kadangi aš viską darau viena, tai man labai svarbu, kad virvė neatsilaisvintų, kol aš aplink rožyną apeisiu. Apeiti tai yra kas, jeigu rožynas 16 m, tai min. 8 m reikia aprisnoti. O vienas yra ir beveik 40 m. Moteriškė iš filmuko virvę vieną kartą apsuko, aš apsukau du kartus, tada švyst kamuolį, pati apibėgu, įbedu kablį, vėl švys :D Ant viršaus užmečiau 1,5 m pločio polietileno, manau, virvės pjauti pavasarį nereikės |( Fotkių nėr, fotikas išeigines pasiėmė. Tiesą sakant tai ir rodyti nėra kas - viskas kaip filmuke, tik keturis kart ilgiau ir 2-3 kartų plačiau :)Tiesa, agrodangos neprismeigiau prie žemės, o dar paraitojau aukštyn kaip kokią rankovę.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė DaliaRaimonda » 15 Lap 2010 20:39

O tai ne per anksti tu jas dengi?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 15 Lap 2010 20:48

Per anksti - tik neįsivaizduoju, kaip aš viena jas galėčiau uždengti pačiu laiku. Vieną didelį rožyną šiandien dengiau virš 2 val,. o tokių pas mane dar 8 ir koks (bijau nusišnekėti) 20 - 25 mažų. t.y. iš vienos eilės rožių. Dabar, ką uždengiau, viskas pakelta, nuo apačios 20 - 30 cm, galai visai atviri. Manau, kad vėjai laisvai švilpauja ir joms nieko neatsitiks ;)

Nijola

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Nijola » 15 Lap 2010 20:54

Koala manau jei palikai atvira, nieko nenutiks, kiek supratau vėjas viską prapučia, tavo darbu lieka tik žavėtis (yes) (yes) (yes)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė DaliaRaimonda » 15 Lap 2010 22:56

Jei tarpus apačioje palikai, tai ir aš žaviuosi tokiu stropumu :) . Tada tikrai galėsi šalčių ramiai laukti :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Jūratė » 16 Lap 2010 07:51

DaliaRaimonda rašė:Jei tarpus apačioje palikai, tai ir aš žaviuosi tokiu stropumu :)
na negaliu pasakyt, kad nesižaviu. Žaviuosi ir aš. Tik jau pripratau. Tiesiog neiįsivaizduoju Koalos kitip besielgiančios, jei sakytų ji, kad ai šį savaitgalį tingėjau ir nieko nedariau, tik kavą lauke gėriau, tai turbūt skambinčiau ir klausčiau ar viskas gerai :D :D :D

Aš savaitgalį tesugebėjau pabaigt prilenkt visas rožes, lapų nekarpiau, tik ten, kur jie laisvai krito, tai nurinkau. Dar keletą šakų nulaužiau: Lady of Meginch be galo trapi, jei storesnę šaką lenki-ji iškart lūžta, Laguna irgi prarado šaką, o daugiau lyg ir viskas tvarkoj.

Kada reikėtų pradėt užpilinėt kojas? kai jau gruodas suima ar galma ir anksčiau?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 16 Lap 2010 08:00

Pernai pyliau, kai jau buvo pašalę. Kadangi jau ir neatleido, tai visai neblogai buvo. Šiemet pilsiu tik toms, kurios liks visai nedengtos, o tokių labai mažai. Tiesiog, labai nepatogu buvo išskirti kai visos iš eilės pasodintos - tą dengsiu, tą nedengsiu ... Et, paėmiau ir visas aplankavau, tik kur pavienės augo, tai tos liko. O angliškos, tikrai, visai kitokios medienos, negu senovinės. Senovinės, dažniausiai, kaip šilta vilna susiraitė, o su Austino visai kita padėtis ir nežiūrint į tai, kad šakos tai vienų metų ! Tai kas bus kai jos bus senesnės |(

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 16 Lap 2010 08:23

Na kur nesižavėsi tokiu stropumu ir meile rožėms (sun) Ir dar viską viena!!! Aš tai tokiems darbams bent pagalbininką tėtį turiu, tiksliau jis mane už pagalbininką turi – buvau jaunasis darbininkas, kuris vis vinį kaldamas pro šalį pramauna... :$ Mes vidur lauko statėm „šiltnamius“. Gaila, kad darbus baigėm patamsy, ir nespėjau nufotografuoti. Kadangi klojime radom nestoros, bet nekaitintos vielos, o pagalių – į valias, nusprendėm šiemet papildomai nieko nepirkti ir išsiversti su tuo, ką turim. Musų viela nepalyginamai plonesnė, nei Koalos, ji ne tik pagalių, bet ir pati savęs neišlaikytų, todėl iš pagalių kalėm rėmus - kur didesni ploteliai, per vidurį aukštesnis, iš šonų po žemesnį, o ant viršaus dėjom vielos lankus giliai įsmeigdami į žemę. Viela apglėbė rėmus ir standžiai prie jų prisitraukė. Kur mažesni ploteliai, ten tik vienas pagalys per vidurį ir vielos lankai. Galuose pritvirtinom vielutėm, kaip rodė Koala, tik vielutė ne tokia graži, kaip jos, o kažkokia aprūdijusi, lauže degusi ir labai lanksti - mums ilgiems metams jos užteks, jei galutinai nesurūdys. Kadangi tarpai tarp vielų vis dėlto, mano galva, didoki išėjo, galbūt ant viršaus dengiant pritvirtinsiu savo žaliuosius tinkliukus, kurių gyvas galas liko nuo praėjusių metų dengimo būdo. Kaip bebūtų, esu labai patenkinta, nes tai planas „pa maksimumu“ (sun)

Kol kas iki dengimo stovės pliki rėmai, agrodanga trauksiu tik kai pašals. Dar nežinau, ar pilsiu durpėm, ar ne. Tikriausiai vertėtų - vis dėlto tai geriausia apsauga. Na ir tikriausiai dar plonos agroplėvelės į vidų dėsiu, kaip ta moteris rusė video klipe iš websado rodė. Dar neapsisprendžiau, kaip daryti.

Mane labai nudžiugino, kad toks užsitęsęs ruduo rožėms nedaro neigiamos įtakos - bijojau, kad sprogti nepradėtų susipainiojusios. Nes kai prieš dvi savaites prilenkinėjom, nelabai gerai nuteikė pabrinkę kai kurių pumpurai. Bet nieko - rožytės ramios.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 17 Lap 2010 14:22

Pažiūrėjau prognozes - kitą savaitę jau minusinę temperatūrą žada :( Kaip dabar tas rožes skubiai užsidengt? Dabar lietūs prasidėjo, paskui staiga pašals - net iki -9 rodo. O aš naiviai tikėjausi, kad bus sausa, nedideliam šaltukui spustelėjus užpilsiu durpes, kur nors surasiu eglišakių - užmesiu, tada neskubėdama užklosiu agrodanga ir..........nenušals nė viena šakelė ir aš vasarą džiaugsiuosi žiedų jūra <3
Bet, atrodo, bus kaip visada, dengsiu paskubom, kam klius, kam neklius, o pavasarį - natūrali atranka ;(
Kaip blogai, kad aš nesu tokia darbšti kaip Koala...

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 17 Lap 2010 19:15

Taip.... prognozės nedžiugina.... :( Aš šį savaitgalį, deja, savo rožėms niekuo negalėsiu padėti, beliks paprašyti tėvų, kad užmestų ant jų prieš šalčius maišų, senos agrodangos ar kažko panašaus. Tikiuosi, turėtų nesušalti, kol dar kitą savaitgalį atvažiuosim dengti.

mamaviete
Pranešimai: 258
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 14:17

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė mamaviete » 18 Lap 2010 13:14

Kazin, ar rozes ziemai mulciuot tinka kompostu? Turiu ir durpiu dar, gal pamaisyt |( ? Sestadieni jau mulciuosiu savasias, gal ir eglisakiu uzmesiu, jei iseis i miska ieit(bais slapia). O agrodanga tai veliau ...

Užrakinta

Grįžti į