Re: 2016 pasiruošimas žiemai

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Pasiruošimas žiemai 2016

Standartinė Aistė » 21 Spa 2016 09:30

Mano visos rožės jau palenktos. Bet užklojinėt su agro danga dar turbūt ankstoka?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pasiruošimas žiemai 2016

Standartinė Rūta » 21 Spa 2016 09:37

O Dieve, kokios spartuolės! :) Aš dar tik pradedu mąstyti apie žiemą :$ Visą mėnesį į kaimą neturėjom galimybės nuvažiuoti – mašinytė sugedo, o šį jau labai tikiuosi, kad galėsim važiuoti, nors iš meistro dar jokių žinių. Tai net fiziškai nebuvo galimybių tuo rūpintis...

Aiste, uždenginėti dar tikrai ankstoka. Rožės, sako, turi gauti truputį šaltuko, kitaip neužsigrūdins, todėl nepatariama per anksti uždenginėti.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Pasiruošimas žiemai 2016

Standartinė Gema » 21 Spa 2016 10:10

Gismeteo, kuris nėra labai patikimas, rodo, kad 11.01 naktį gali būti jau -8°C :?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Pasiruošimas žiemai 2016

Standartinė LoretaA » 21 Spa 2016 11:53

Nieko tokio - tegul būna. Juk jau buvo ir - 2 ir - 4. Vėliau atšils - tikiuosi :) .

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: Pasiruošimas žiemai 2016

Standartinė Egidija » 31 Spa 2016 16:25

Sveikos. Gal jau rozes lenkiat? Ar lapus skabote? Atsiprasau,kad be lietuvisku raidziu. Telefone nera ju.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Pasiruošimas žiemai 2016

Standartinė Rudenelis » 31 Spa 2016 21:15

Aš jau prilenkiau gal kokį trečdalį, tik prilenkiau ir pritvirtinau, nei lankų, nei dengimo dar nedariau. Kai kurias lenkiau su lapais, kai kurioms apmušiau vytele, kad būtų mažiau, o labiausiai patiko kelios, kur sirgo dėmėtumu -tik lenk, jokio nulapinimo. Man pasirodė, kad šiemet labai gerai linksta, jokio trapumo. Ak, kad dienos ilgesnės būtų, o tai žiūri- čia rytas, čia jau ir vakaras...

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2016 pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 02 Lap 2016 16:21

Taip jau išpuolė, kad šią savaitę turiu atostogų - rožėms tvarkyti. Šiandien, kiek orai leido, skabėm lapus. Daug rožių pačios padėjo mums – nelabai daug tų lapų belikę. Planuojam per šią savaitę susitvarkyt su dengimo darbais, o paskui jau ramiai laukti žiemos. Orai, žinoma, ne itin malonūs, bet jau dabar nieko labai ir negali tikėtis. Dabar, kai tik pradėjom tvarkyti rožes žiemai, atrodo to darbo dar tiek tiek daug...

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: 2016 pasiruošimas žiemai

Standartinė Egidija » 02 Lap 2016 18:05

Labas vakaras.Ketinu dar spėti nupurkšti rožes mėlynuoju akmenėliu,nepadariau to savaitgalį |) ,tad dabar per šlapdribą neištaikau sauso momento.O gal jau neverta?
Viena klientė darbe pasakė kaip prilenkinėja rožes,kad jos nelūžtų lenkiamos: įbeda šalia rožės kamieno storą virbą ar vielą(įdomu, ar bedant nepažeidžiamos šaknys?),truputį pariša prie jos stiebą ir lenkia prie žemės. Nepaklausiau,bet turbūt,paskui jį ištraukia?...ar bandėt kas taip lenkti? Mano kelios vijoklinės: Raubritter,New Dawne,Flamentanz,Alchymist,MMe Isaac Pereire šiemet išaugino 3-4 metrų stiebus :),gaila būtų nulaužti...
Nenurinkau visų lapų po rožių krūmais(buvo ir ligotų),nes jie biro ne vienu metu,o buvo dėta po jomis birželį mėšlo,pastoviai pilama nupjauta žolė,berti ant viršaus pelenai,tie lapai ten įsimaišė (koks geras dalykas rūtų gyvatvorė,visiškai paslepia mano rožių "kojas",nes ten tikra maišalynė visokio "maistingo gėrio"). Dabar,arba reikia visą šitą "gėrį" nuimti ir palikti pliką žemę,arba palikti kaip trąšą,bet su ligotais lapais.Nežinau kaip pasielgti?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2016 pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 02 Lap 2016 20:51

Egidija, dar nei vienais metais, niekada negrėbsčiau lapų iš po krūmų. Nei rudenį, nei pavasarį. Niekada jų ir neskabau. Rišu, lenkiu ir dengiu su visais lapais, jeigu jie patys nenubyra. PVisada nebuvo jokių problemų, tik pernai truputį papelijo, bet nedaug. Man rodos, dėl to net ne lapai kalti, o nesumedėję šakos, kurių neišpjoviau. Nepastebėjau, kad nesugrėbti lapai kuo nors pakenktų rožėms - nei daugiau serga, nei labiau kenkėjai puola negu pas tas rožininkes, kurios lapus išgrėbsto.
Dėl lenkimo. Bandau įsivaizduoti, kaip prilenkinėčiau rožes, prie kiekvienos smaigstydama vielą :? Ko gero, iki pavasario nebaigčiau :) Galima bandyti pažaisti, jeigu rožių nedaug.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2016 pasiruošimas žiemai

Standartinė Jūratė » 03 Lap 2016 07:42

pirmadienį tik spėjau iškasti jurginus ir iš kart po piet pradėjo snigti... O apie rožių žiemojimą dar visai neturiu kada pagalvot, tiksliau, tik pagalvot ir yra kada :D gal kiek prilenksiu savaitgalį, bet visų tikrai nespėsiu, bus gerai jei nors trečdalį įveikčiau. Lapų taip pat neskabau, lenkiu su visais kaip yra.
Antradienį tiek pridrėbė pas mus sniego, kad dar vakar visas nebuvo ištirpęs..

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2016 pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 03 Lap 2016 07:45

Man labai nepatinka orų prognozės - nuo ateinančios savaitės vidurio žiema :? , o nuo ateinačios savaitės pabaigos gili žiema :| .

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2016 pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 03 Lap 2016 08:02

Taip, prognozės kardinaliai pasikeitė :( Praeitą savaitę mėnesiui į priekį rodė pliusą arba nedidelį minusiuką, tuo aš labai džiaugiausi - daug gražaus laiko sutvarkyti rožes. Pažiūriu šiandien gismeteo - žiema ant nosies. Panašu, kad senovinės ir vėl liks nedengtos, ir vėl žiedų nematysiu :( Savaitgalį pulsiu gelbėti modernias, bet ir jų visų nesuspėsiu.
Dabar dar pasitikslinau Accuweather - jie taip baisiai negąsdina, tik vieną naktį -8 aptikau (dance) Kas belieka - pasitikėsiu jais, gal gamta pasigailės ir viskas bus gerai :)

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: 2016 pasiruošimas žiemai

Standartinė Rudenelis » 03 Lap 2016 08:56

Taip, geriausia būtų pradėti lenkti rožes jau spalio mėnesį - neskubant, pasimėgaujant, nepavargstant. Bet man norisi kuo ilgiau pabūti su jomis žaliuojančiomis, dar tebežydinčiomis nors ir ne pačiais gražiausiais jau žiedais. Aš dar neseniai baigiau kavos gėrimą pakrūmėse - kava per greit ataušta :D .
Pas mane labai šlapia, dar ne visas sniegas ištirpo, lyja. Tikriausiai nupurkšti neteks jokiais sulfatais, o taip planavau. Ir kaip nesmagu bus varvančias apklojinėti. Pelėsio pavasarį visada turiu, tik nematau tame bėdos, bent jau žiemojimo rezultatams įtakos nepastebėjau. Lapus stengiuosi surinkti, žalių daug prikrenta lenkiant, tuos taip pat sugraibau, nes pavasarį nelabai yra kur juos padėti, dar sočiai tų, kurie lieka ant krūmų, o pavasarį atsiranda po krūmais, vėjas tik nešioja, kai nuimi dangas.
Pavasarį taip pat kaip Egidija, dėjau mėšlo. Paskui visą vasarą, beveik kas savaitę apdėdavau nupjauta žole, bet pas mane viskas kažkaip prapuolė. Retkarčiais vasarą šakėmis papurendavau .Tik vienoj vietoj po keliais krūmais, ten labai sausa po liepa, liko nesuirusi žolė, dabar šlapia, apipuvusi, matyt dirvos gyvūnėliai nesidarbavo sausroje. Tą puveną išgrėbiau kartu su lapais, man prieš uždengiant turi būti švaru ir supurenta.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2016 pasiruošimas žiemai

Standartinė Jūratė » 03 Lap 2016 12:03

na nieko sau, jei ne jūs, tai būčiau žiemą pražiopsojus :| kažkodėl buvau įsitikinus, kad turiu daug laiko. Berods, šiandien ryte per Lietuvos radiją kaip tik sakė, kad didesnių atšalimų galime tikėtis nebent apie Kalėdas ar Naujus metus...

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2016 pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 03 Lap 2016 12:45

Na taip, net nuo vakar vakaro prognozės labai pasikeitė... Teks paskubėti.
Lenkimo nereikia bijoti, tik, žinoma, atsargiai reikia elgtis. Kai kurios rožės trapesnės, jų kasmet nori nenori vieną kitą šakelę būna išlauži, bet kai rožių nemažai, tai dėl to nė nesuki galvos. Egidjos aprašyto būdo nelabai įsivaizduoju, bet čia tiktų tik tada, jei nedaug rožių...
Šiais metais ne visas rožes nulapinsim, be to, negrėbstysim lapų iš po jų, nes tai papildoma paklotė rožių šaknims, nesinori jų „apvogti“.
Ruošiuosi purkšti „Champion“. Gal ištaikysiu sausą momentą. Tai vienintelė mūsų chemija per visą sezoną, bet kol kas nesiryžtu jos atsisakyti.
O kad žiema gali būti ankstyva, rusai prognozavo, sakė, kad sniego galim sulaukti jau lapkričio pradžioje – išsipildė kaip iš rašto. Va čia skaičiau: http://2017god.com/kakaya-budet-zima-v- ... -v-rossii/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2016 pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 03 Lap 2016 13:05

Pagaliau ir lietuviai pabudo:
http://gamta.lrytas.lt/gamtaorai/ziema- ... saltis.htm" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: 2016 pasiruošimas žiemai

Standartinė Gema » 04 Lap 2016 08:08

Man didžiausias galvosūkis - kuo prie žemės prispausti prilenktas rožes. Pernai prisigraibiau visokių plytų, akmenų ir rišau kaip svarmenį. Šiemet rožės aukštesnės, nebeužteks. Turių virbų lankams, bet tik tiek.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2016 pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 04 Lap 2016 08:53

Gema, mes šią problemą sprendžiam taip: rožę surišam į šluotą (su smailėjančiu viršum – labiau panašu į teptuką :) ) ir prilenktą arba rišam prie kitos rožės „kojų“, jeigu rožės auga greta, arba įkalam įkypai kuoliuką į žemę - tvirtai įkalam tvirtą kuoliuką - ir prie jo rišam rožę. Prie vieno kuoliuko būna ir tris pririšam arba guldom kaip pėdus vieną ant kitos – viena - prie kuoliuko, kita, prie tos rožės. Kuoliukai labai padeda.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2016 pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 04 Lap 2016 09:05

Man nepavyksta dideles rožes prismeigti su vieliniais lankais. Rožės už tuos lankus būna stipresnės ir juos ištraukia. Dažnai net nepavyksta jų giliai įsmeigti, jie sulinksta, išsikreivina. Rezultatas tas pats - išsitraukia.
Dideles rožes (o dabar tokių yra absoliuti dauguma) tvirtinu mediniais kuoliukais. Vyras iš nukirstų krūmų prigamino kuoliukų, nusmailino vieną galą. Krūmą supančioju virve, kuoliuką įstrižai, kad neišsitrauktų, smeigiu prie prilenkto krūmo viršūnės ir stipriai pririšu. Dažnai vieno kuoliuko neužtenka.
Ant Lagunos ir Flamentanz užverčiu kopėčias arba porą rąstų.

Kol rašiau, Rūta jau parašė beveik tą patį :)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: 2016 pasiruošimas žiemai

Standartinė Gema » 04 Lap 2016 09:59

Abi viena kitą papildėt :) Ačiū. Buvau pamiršusi apie tuos kuoliukus. Ir visokių senų kopėčių turiu. Gerai, kad mėgstu visokio šlamšto prisitaupyti. Nors vyrai talkininkai amžiais man kartoja "reikia sukūrenti, reikia sukūrenti", bet aš atsilaikau, nes kai reikia ko nors panašaus, nė vieno neprisišauksi, kad padarytų :D

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: 2016 pasiruošimas žiemai

Standartinė Aistė » 04 Lap 2016 11:34

Aš lenkiu identiškai su Rūta ir Regina. Rišu prie mediniu kuoliuku.

Reina
Pranešimai: 45
Užsiregistravo: 03 Kov 2016 15:03

Re: 2016 pasiruošimas žiemai

Standartinė Reina » 04 Lap 2016 11:44

Šiandien peržiūrėjau gismeo prognozes ir vėl rodo, kad šalčiai tik mėnesio gale nusimato, tai dengti kuo skubiau ar nedengti, štai kur klausimas? (yes) (no)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2016 pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 04 Lap 2016 12:54

Dengti, dengti ir pamiršti iki pavasario :)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: 2016 pasiruošimas žiemai

Standartinė Gema » 04 Lap 2016 17:17

Reina, aš ir sakau - net neabejokite! Man akmuo nuo krūtinės nusirito sužinojus, kad šalčiai pasislinko. Taip norėjosi anksti uždengti ir nebesinervinti, bet gavosi kaip visada.

Dauguma mano rožių žaliuoja kaip rūtos, vos viena kita su nukritusiais lapais. O jau pumpurųųų!!!

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2016 pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 04 Lap 2016 19:10

Tai jau taip - žaliuotų tos rožės su pumpurais, kol sušaltų :) Gailus tas laikas, kai reikia nukirpti pumpurus, nuplėšyti lapus, rožes rišti ir migdyti žiemos miegeliui... Bet ką darysi, jos, kvailutės, pačios nesupranta, kad taip žaliuodamos sušals. Mūsiškės jau beveik visos surištos – kai kurios prilenktos, kai kurios dar stovi kaip kalėdinės eglutės. Šiandien diena buvo tiesiog tobula darbui, nemažai padarėm, bet ir pavargę kaip ciuciukai...
Prognozės, dėkui Dievui, pasikeitė, bet toks „prognozavimas“ rodo tik viena – prognozės ne itin patikimas dalykas, gali šaltis užeiti ir visai neprognozuojamas. Tokiu metu geriau susitvarkyt ir, kaip Loreta sako, pamiršt iki pavasario :)
Šiaip patirtis rodo, kad nuo pirmojo rimto pasnigimo iki žiemos šalčių būna apie mėnesis. Pirmasis sniegas pas mus laukus nubalino pirmąją lapkričio dieną, tai, tikėtina, gruodžio pradžioje sulauksim rimtesnio šaltuko.

Skelbti atsakymą

Grįžti į