Pavasaris 2017

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: Pavasaris 2017

Standartinė Alinda » 23 Kov 2017 14:23

Dar negirdėjau,kad kepsnius keptų ant rožių pelenų-ir ką? Gerai? Nebūna kokio įpatingo kvapo?Be to rožės dažnai purškiamos cheminiais preparatais.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Pavasaris 2017

Standartinė Esmiralda » 23 Kov 2017 15:16

Nuostabi pavasariška diena (sun) Jau ne tik paukšteliai, bet ir bitutės pabudo, krokų žiedeliuose maudosi <3
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Pavasaris 2017

Standartinė Esmiralda » 23 Kov 2017 15:34

Rožininkės yra minėjusios, kad nukirptas rožių šakas susmulkina, krauna į maišus ir išveža į mišką. Aš rožių šakas ir eglišakius sudeginu, o smulkinu išgenėtas obelis, berželius, klevus, karklus, tai dalį jų sukraunu ant augalų, dalį į komposto krūvą.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris 2017

Standartinė Regina » 23 Kov 2017 15:44

Kat tu žinotum, Esmiralda, kaip aš tau pavydžiu! Tokia nuostabi diena, ir tu gali būti kaime, genėti, grėbstyti ar tiesiog mėgautis saule ir bundančia gamta (sun) (flower) Bet tas mano pavydas geras, gražus :)

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Pavasaris 2017

Standartinė Esmiralda » 23 Kov 2017 17:01

Oi Regina, net pati sau pavydžiu :) Nors jau nejaučiu nei rankyčių, nei kojyčių :D

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Pavasaris 2017

Standartinė DaliaRaimonda » 23 Kov 2017 18:05

Alinda, rožių stiebus naudoju tik laužo įkūrimui ir po to, kai baigiu kepti ir pavalgome, dar šakų padeginu. Na, bet čia žaidimas, o ne šakų naikinimas (xixi) Kepsnių tikrai ant rožių šakų neiškepsi, kad ir kaip norėtum. Tam reikalingos geros malkos :)
Šakas aš smulkindavau ir su karučiu į mišką. Pas mus tokia loma yra, tai beveik visi ir naudojame ją kaip kompostinę. Bet daug paprasčiau pačiam su šakų smulkintuvu susimulkinti ir kažkur sode išberti vietoje mulčo.
Šiandiena ir aš pradėjau genėjimo darbus. Miela darbuotis, kai šilta :) Pietų atokaitoje kai kurios rožės jau pradėję sprogti, kitur dar neskuba.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Pavasaris 2017

Standartinė Jūratė » 24 Kov 2017 09:29

Kaip manot, ar galima tas susmulkintas šakas (tame tarpe ir rožių) naudoti vietoj granulių kūrenant katilą (na ne nuolat, bet kiek jų yra :) )?

Ieva
Pranešimai: 53
Užsiregistravo: 16 Kov 2017 15:18

Re: Pavasaris 2017

Standartinė Ieva » 24 Kov 2017 09:47

O nugenėtas rožes purškiat?

Ieva
Pranešimai: 53
Užsiregistravo: 16 Kov 2017 15:18

Re: Pavasaris 2017

Standartinė Ieva » 24 Kov 2017 09:52

Niekada nepurškiau rožių profilaktiškai. Purkšdavau tik tada, jeigu susirgdavo. Šiemet bandysiu nupurkšti. Tik bijau praleisti purškimo laiką. Vario sulfatu nupurškiau rudenį. Patarkite, kada ir kuo purkšti. Ačiū

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Pavasaris 2017

Standartinė Rudenelis » 24 Kov 2017 11:07

Ieva, šitoj pačioj rožių priežiūros temoj, žemiau, yra prirašyta 11 puslapių apie pavasarinį rožių purškimą nuo ligų ir kenkėjų. Atsirinksi kas tinka, o gal ir visai nepurkšti nutarsi ;) .

Vartotojo avataras
Artūras
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 03 Gru 2016 16:36
Miestas: Vilnius

Re: Pavasaris 2017

Standartinė Artūras » 25 Kov 2017 09:14

Sveiki,
Prisijungiu į jūsų gretas :) Visą rudenį ir žiemą studijavęs informaciją apie rožes, skaitęs visus įmanomus forumus, pagaliau sulaukiau ir užsakytų sodinukų.
Užsakinėjau iš Vitafloros ir Sibirkos rožyno. Kadangi sodinsiu tik ryt, tai dar pilnai išpakavęs nesu, bet matosi, kad abiejų tiekėjų rožės gyvos ir sveikos.
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Šiek tiek gailiuosi, kad neužsakiau daugiau iš Sibirkos, 'nes apetitas kyla bevalgant", o ir vizualiai tiek sodinukai, tiek visas įpakavimas atrodo žymiai "skanesnis" :)
Nors rožės sode auga daug metų, bet be tinkamos priežiūros jos visą laiką atrodė prastai. Tikiuosi dabar su didesniu žinių bagažu, galėsiu ateity pasigirti panašiais vaizdais kaip ir pas jus :)

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Pavasaris 2017

Standartinė Rudenelis » 25 Kov 2017 09:59

Sveikas, Artūrai (handshake) ! Malonu, kad prisijungei su visu žinių ir rožių bagažu (like) . Sibirkos sodinukai labai geri, bet ir Vitafloros esu sodinusi plikom šaknim, labai gerai prigijo ir auga. O kad nedaug užsisakėt tai nieko - bus dar daug rudenių ir pavasarių, darysit papildymus. Ir kiekvienąkart laukiant naujų rožių bus džiaugsmo.
Labai smalsu kas parašyta ant etikečių, bet nieko neįžiūrėjau :) .

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Pavasaris 2017

Standartinė Gema » 25 Kov 2017 10:05

Artūrai, nuostabu matyti naujus veidus! (like) Lauksime nuotraukų - nuo planavimo, duobių kasimo iki žydėjimo (flower) O kur tos rožės ruošiasi žydėti?

Vartotojo avataras
Artūras
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 03 Gru 2016 16:36
Miestas: Vilnius

Re: Pavasaris 2017

Standartinė Artūras » 25 Kov 2017 10:49

Ačiū :)
Rudeneli, iš Sibirkos pagrinde užsakinėjau angliškas, o iš Vitafloros populiariausias (pažiūrėjau kokios pas jus forume atrodo gražiai- tokias ir užsakiau). Bendrai, su anksčiau pasodintom, šiai dienai turėsiu 20 skirtingų veislių, bet planuose yra dar minimum 30 ir norai vis didėja :D
Gema, būtinai stengsiuos įdėti :) o augs viskas 24km nuo Vilniaus link Molėtų :)

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Pavasaris 2017

Standartinė Esmiralda » 25 Kov 2017 11:08

Sveiki, Artūrai (handshake) Labai smagu, kad forumo diskusijos pažadino Jums rožių "alkį" ir plečiate savo rožyną (like)
Dar smagiau, kad mums rašote ir dalinatės. Entuziazmo Jums sodinant ir prižiūrint, kantrybės laukiant norimo rezultato - ir rožės Jums tikrai atsidėkos gražiais kvapniais žiedais (flower) (flower) (flower)

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: Pavasaris 2017

Standartinė Egidija » 26 Kov 2017 18:35

labas vakaras visoms,ir sveikas Artūrai (handshake) ...prieš kelis metus aš čia buvau naujokė,taip ja ir likau (xixi) ,bet smagu,kad ne viena jąja būsiu (handshake)
šiandien prieš valandą vos parsivilkau iš lauko...ryte pikiavau pomidorus,lėkiau į kitą sodą(už 20 km),pakirpau ir papurenau rugosas (visos 23 puikiausiai peržiemojo,joms tai pirma žiema ),tada grįžau atgal ir savo 60 numylėtinių nupurškiau Championu,vijoklines rišau prie atramų,dar pagenėjau kai kurias iki pat žemės ;( ,grėbsčiau ir dar spėjau šiltnamį pasilaistyti,nes žiemą sniego neprisinešiau...na va...dabar "stimburys" nebeišsitiesia (:| ...galvoju ar vijoklines ant atramų dar agroplėvele pridengti? šalnas tik nuo antradienio nakčiai praneša ir tai apie -3...o gal visai nedengti?...aš labai skubu darbus nudirbti,kadangi balandžio 1 d. 8 dienoms į Italiją atostogauti važiuoju (dance) ...

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Pavasaris 2017

Standartinė Gema » 26 Kov 2017 18:40

Kitą kartą man irgi reikės panašiai kelionę susiplanuoti - labai geras stimulas greitai viską pasidaryti ;)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Pavasaris 2017

Standartinė DaliaRaimonda » 26 Kov 2017 19:07

Tikrai, kai laikas spaudžia, daug daugiau visko padarai, tačiau kojas po to vos velki (xixi) .
Egidija, aš nedengčiau, jau. Tie -3 rožėms nebaisūs.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris 2017

Standartinė Regina » 26 Kov 2017 19:18

Sveiki, Artūrai (handshake) Labai smagu forume pamatyti naujų vardų :) Lauksim vyriškų minčių apie rožių auginimą ir, žinoma, nuotraukų :)

Egidija, galit pridengti, jei turit tokią galimybę. Blogiau tikrai nebus.

O aš šiandien spaudžiu sau ranką - per vakar dieną ir šiandienos pusdienį atidengiau visas rožes, sutvarkiau lankus, kuoliukus, smaigus, atrišau ir pastačiau rožes ir netgi dangas tvarkingai susikroviau (dance) Negana to - penkis krūmus nugenėjau :) Čia buvo jau ne darbas, o poilsis, beveik kaip meditacija (xixi) Žiemojimo rezultatai geri. Senovinės žiemos visai nepajuto, angliškos kaip visada - žiemojo puikiai. Visos sprogsta, jau nemaži ūgliukai. Bet yra ir negražių vaizdų. Pavyzdžiui AH nušalo iki žemės, kai kurios gal ir visai iššalo. Bet jos ir augo prastai. Liūdniausiai atrodo "Summer Memoiries"

PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Artūras
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 03 Gru 2016 16:36
Miestas: Vilnius

Re: Pavasaris 2017

Standartinė Artūras » 26 Kov 2017 19:58

Sveiki sveiki :)
Šiandien visą dieną nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro skyriau sodinimo darbams. Pamenat sakiau, kad gailiuosi jog nenusipirkau daugiau? Atsiimu savo žodžius. Link vakaro kasdamas paskutinę didžiausią duobę nenorėjau net pagalvot apie tai. Puikiai suprantu Egidiją :). Sode pagrinde molis, tai su vienos duobės (60*60*60) iškasimu ir paruošimu užtrukdavau gerą pusvalandį.
Paveikslėlis
Patarimas sau į ateitį - ruošti duobes reikia iš anksto rudenį. Per pertrauką dar spėjau nupurkšti jau peržiemojusias rožes bordo mišiniu. Tad tikiuosi tikrai turėsiu ką parodyt vasarą :)
Beje, kam įdomūs buvo rožių pavadinimai- galit įžiūrėt atsidarę nuotraukas:
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Pavasaris 2017

Standartinė Esmiralda » 27 Kov 2017 05:26

Puikus buvo vakar oras ir sodinimui, ir rožių nudengimui. Dabar vėl porą dienelių saulutė pašildys. Aš dar šiandien pagenėsiu (dance) Kol kas geniu tik modernias, ir ištisai gailiuosi, kad negalėjau sudalyvauti seminare, tad improvizuoju (xixi)
O kažin genėti geriau sausu oru ar drėgnu? Aišku, geriausia genėti kada turi laiko, bet kaip rožėms geriau? Užpurškiu šakų nukirptas vietas sodo tepalu, tai nelabai gražiai atrodo, kaip su briliantine žaluma užtepta.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Pavasaris 2017

Standartinė DaliaRaimonda » 27 Kov 2017 07:31

Artūrai, gražių rožių užsisakei :) O duobes molyje kasti tikrai ne smagiausias darbas, bet tas vargas jau vasarą duos gražių rezultatų. Lauksime nuotraukų ir įspūdžių ar tokias rožes ir užsakydamas įsivaizdavote.
Esmiralda geriausia genėti saulėtu oru. Saulė džiovina žaizdą ir 'užmuša' bent kažkokią dalį virusų.
Ir aš šiandiena genėsiu toliau. Beje, senovines, o jų pas mane vos kelios, genėjau ketvirtadienį. Ir kaip aišku viskas, kiek ko kirpti, net pati savimi patenkinta buvau (xixi)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Pavasaris 2017

Standartinė Regina » 27 Kov 2017 07:39

Artūrai, nors rožės jau pasodintos, noriu įspėti dėl James Galway :) Tai milžiniška, labai galinga rožė, jai reikia labai daug vietos. Ji užgoš visas kitas šalia augančias. Stambesnė netgi už Teasing Georgia ir Crocus R. Įdomu, kokiais atstumais susodinote rožes :?

Vartotojo avataras
Artūras
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 03 Gru 2016 16:36
Miestas: Vilnius

Re: Pavasaris 2017

Standartinė Artūras » 27 Kov 2017 08:28

Ačiū, Regina. Pagrinde sodinau per 70-80 cm. Vijoklines per 1m. James Galway, kaip ir priklauso, pasodinau "vidury pievos". Kadangi jis beveik be spyglių, tai netrukdys vaikščiot aplinkui :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Pavasaris 2017

Standartinė Rūta » 27 Kov 2017 10:10

Esmiralda rašė: O kažin genėti geriau sausu oru ar drėgnu? Aišku, geriausia genėti kada turi laiko, bet kaip rožėms geriau?
Sakoma, kad genėti reikia sausu oru, nes genint šlapias lengviau plinta grybinės ligos. Tai mes ir taikom šlapių ar lyjant negenėti. Bet, manau, dideliuose rožynuose į tai nekreipiama dėmesio :)

Skelbti atsakymą

Grįžti į