2017 m. pasiruošimas žiemai

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: 2017 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Rudenelis » 09 Sau 2018 10:21

Ot tai mažokai plėvelės papirkta :D .Ir man matėsi, kad viso rulono neužteks. Dar kažkiek pasilikau žaliosios, tiesiog gaila buvo visą supjaut. Mažiau krintančias į akis vietas klojau senąja.
Na jau šita žiema davė laiko dengimui. Bent iki dabar atrodo, kad to nereikėjo visai. O gal ir nereikės?
Jau kieme visai neturiu ką dirbti. Jei ne minusas, galima būtų nubalinti vaismedžius. Vakar uždenginėjau dengimų galus, nuleidau šonus. Švietė saulė, pažiūrėjus vidun po dangom - kaip ten jauku! Ir visai nešlapia.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2017 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 09 Sau 2018 10:27

Panašu, kad kitą rudenį ir vėl dangas užsakinėsim ;)
Gaila, kad pas mus orai visai neprognozuojami. Gal tikrai tik tokia žiema bus. Bet realiausia, kad vasarį, o gal net ir kovą šaltukas gali nors ir trumpai, bet stipriai paspirgenti.

Reina
Pranešimai: 45
Užsiregistravo: 03 Kov 2016 15:03

Re: 2017 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Reina » 09 Sau 2018 11:06

Sveikos mielosios rožininkės IR rožininkai,
SU NAUJAISIAIS JUS VISUS <3 Linkiu,kad mūsų kiemuose ir įirdyse būtų kuo daugiau žydėjimo (flower) (flower) (flower)

Aš savąsias irgi uždengiau tik sekmadienį su agro danga ir šiaudais :) Tikiuosi, kad to užteks :$

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2017 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 10 Sau 2018 11:59

Reina, įdomi bus Jūsų patirtis, kaip sekėsi naudoti šiaudus dengimui, ar jie pelyčių neprivilios. Tikriausiai vaišėmis joms pasirūpinot? :)

Sutinku, kad kitam dengimo sezonui pirksim dar dangos – žalioji nuostabi! Mes savo rožes užsidengėm jau senokai – gruodžio pradžioje. O gerokai prieš Kalėdas ir galus apsismaigstėm, žodžiu, visiškai uždarėm rožes ir daugiau galvos dėl jų nesuku. Dėjom pakankamai vidinių sluoksnių – besniegių šalčių prevencija. O žaliąją dangą vienu sluoksniu dėjom viršum baltosios – grynai kaip dekoratyvinę. Prismeigėm baltąją ir žaliąją dangas atskirai, kad prireikus pavasarį būtų galima žaliąją nuimti anksčiau. Žinoma, tai pareikalavo ir dvigubai daugiau darbo apsmaigstant, ir daugiau smeigų. Taigi, keista, šiemet mūsų rožės apkūtotos kaip niekad, o žiemos nėra :D Tačiau per anksti džiaugtis... Šie trys mėnesiai ir net dalis pavasario – žiemos karalija, nieko negali numatyt.

Beje, mums labai patiko U formos lenkiški smeigai, nors atrodė, kad per trumpi. Gerai, kad paėmiau „dėl pilnos pakuotės“. Mūsų reikalui jie tobuli, nes smeigai skirti tik plėvelei prie žemės pritvirtinti, iš esmės jie nieko nelaiko. Kitam sezonui užsisakysim kokį tūkstantį... :) Nepalyginsi su savadarbiais, daug lengviau įsmeigti, daug tvirtesni.

Reina
Pranešimai: 45
Užsiregistravo: 03 Kov 2016 15:03

Re: 2017 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Reina » 11 Sau 2018 11:12

Kadangi mano rožės dar tik 2-3 m., tai šiaudais labai puikiai tiko, dėl pelyčių dar patirties neturiu, kolkas šalčius praneša iki - 10, labai dar nemuturiuoju, kad tik lietaus nebūtų (rain)

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: 2017 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Egidija » 13 Sau 2018 14:48

Laba. Šiandien apkūtoti bandžiau rožes,bet kuriozas-mano plėveliniame šiltnamyje laikoma plonoji agroplėvelė visa į dulkes subyrėjo....tikrai taip,paėmiau i rankas,o ji, visa sutrupėjo O.O ...tada beliko dėti tris sluoksnius šitos lenkiškos plėvelės.Vieną sluoksnį paraičiau aplink krūmus,o dvigubu uždengiau...nebent,dar mąstau plonos agroplėvelės nusipirkti ir dar kartą visas apeiti. Pirmą kartą kutoju agroplėvėle. Žemių nepilta,eglišakių nedėta. Paimu gabala plėvelės ir galvoju kaip čia geriau apsukti? aplink krūmą apsuku,vudurys krūmo lieka tuščias ,tada dar likusiu galu ant viršaus užmetu,kažkaip nešiltai man atrodo :?

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 2017 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Esmiralda » 13 Sau 2018 17:59

Egidija, agrodanga sudūlėjo, nes buvo neatspari UV poveikiui. Man vieną kartą irgi taip nutiko su Senukuose pirkta danga. Ant daržo pavasarį užklojau ir po dviejų-trijų savaičių liko tik skuteliai. Labai pykau ant Senukų, kad tokį šlamštą veža į Lietuvą, ir pinigų gaila, ir baisiai neekologiška, nes liko tik išmesti.
Dar dėl rožių - nelabai supratau dengimo būdo. Ar jų nerišai, nelenkei?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2017 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 13 Sau 2018 18:00

Egidija, nieko nesupratau |( . Ką Jus vyniojate, rožės juk prilenktos - taip bent turėtų būti.

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: 2017 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Egidija » 18 Sau 2018 13:03

Sveiki. Dabar tik prie kompo prisėdau.Mano rožės prilenktos jau senai ir buvo užmestos dviguba plėvele. Dabar paspaudus šaltukui atidengiau ir rožių kojas apsukau plona agroplėvele. Tai ir galvoju,gal reikėjo ne kojas ir žemę aplink krūmą sukti,o tik ant kupros papildomai dar plevelės užmesti. Man nesuprantamas tas žodis,kai rašote-apkūtojimas.Dabar rožių šakosi papildomos plėvelės negavo.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2017 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 18 Sau 2018 14:30

Aišku, kad reikėjo ant viršaus užmesti - kam atidenginėti ir vėl viską iš naujo pradėti. Nors ekstremalių šalčių nebuvo - didžioji dalis rožių būtų ir visiškai nedengtos ištvėrusios tuos - 10 ar -12 C.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 2017 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Esmiralda » 18 Sau 2018 14:38

Bet kojyčių apvyniojimas irgi labai gerai (like) Dedant ant viršaus sluoksnį dangos būtų gerai kažkokiu būdu oro tarpą padaryti. Nes mano rožės buvo uždengtos 2-3 sluoksniais dangos tiesiog viena ant kitos ir po lietaus tos dangos sulipo ir sušalo į vieną ledinį sluoksnį.

Vartotojo avataras
Gina
Pranešimai: 200
Užsiregistravo: 10 Kov 2011 21:33
Miestas: Klaipėda

Re: 2017 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Gina » 25 Sau 2018 19:31

Šį sezoną dėl įvairių susiklosčiusių aplinkybių neuždengiau nieko. Pirmi metai, kai visos rožės liko stovėti taip, kaip buvo rudenį. Tiesa kalėdoms dar prisiskyniau puokštę visai neblogų žiedų. Gal turėsiu nuostolių, o gal ir ne, jei ir toliau bus tokie orai. Žemiausia temperatūra pas mus buvo berods -7 c.

audra
Pranešimai: 54
Užsiregistravo: 14 Rgp 2012 09:05
Miestas: Utena

Re: 2017 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė audra » 02 Vas 2018 18:05

O aš šiandien pasidarbavau išguldydama rožes eglišakiais ir apkasiau drūtai sniegu :) Tikiuosi sniegas taip greit neištirps ir jeigu naktimis paspaus šaltukas mano angliškos rožytės atsilaikys |( (flower) Pas mane eglių eilė auga pakraštyje sklypo. Paveiksliuko tik neišėjo prikabinti (:|

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: 2017 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Rudenelis » 02 Vas 2018 19:37

Ir žaviuosi, ir stebiuosi - iš kur tiek kantrybės ir drąsos iki vasario mėnesio išlaukti su nedengtomis rožėmis (like) ?

audra
Pranešimai: 54
Užsiregistravo: 14 Rgp 2012 09:05
Miestas: Utena

Re: 2017 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė audra » 02 Vas 2018 22:25

Rudenėli, barti čia jau reikia, o ne stebėtis :$ Tiesa, džiaugiuosi, kad nuo 2013 metų nei vienos nepraradau.Turiu 18 rožių , daugiausiai angliškų. Pirmus du metus dengiau eglišakiais ir dviguba agro, o pastaruoju metu eglišakiais ir nepagailiu sniego ;)

Vartotojo avataras
LadyIndre
Pranešimai: 102
Užsiregistravo: 22 Bir 2017 09:51
Miestas: Kaunas

Re: 2017 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė LadyIndre » 18 Vas 2018 19:35

Sveikos. As tik dabar prisiminiau kad kazkuriai neatsiskaiciau uz zalia agro plevele. Man ja perdave DaliaRaimonda. Labai atsiprasau. Nepamenu kas uzsakinejo ir kam skolinga esu. :? ;( (:| Lauksiu atsakymo. Kovo24 d per genejima atvezciau. Pas mane vienas pokas.5 m.

Vartotojo avataras
Gina
Pranešimai: 200
Užsiregistravo: 10 Kov 2011 21:33
Miestas: Klaipėda

Re: 2017 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Gina » 27 Vas 2018 14:38

Praeitą naktį mano sklype -24, šianakt -22. Nei vienos uždengtos rožės, pirmi metai kai negalėjau uždengti. Įdomu kas išgyvens.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2017 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 27 Vas 2018 14:59

Oho, koks šaltis Klaipėdoj O.O Jei neuždengėt, tai tikriausiai ir neprilenkėt. Nieko gero :( O kaip sniego? Ar daug? Jei sniego yra, tai turėtų išgyventi, kas po sniegu. Neprilenktos šakos nušals. Gaila.

Vartotojo avataras
Gina
Pranešimai: 200
Užsiregistravo: 10 Kov 2011 21:33
Miestas: Klaipėda

Re: 2017 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Gina » 27 Vas 2018 20:08

Sniego apie 20 cm. Rožės nedengtos, neprilenktos. Dabar 9 vakaro jau -16 c. Kažkodėl nesinervinu, bus kaip bus.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2017 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 27 Vas 2018 20:52

Gina rašė:Sniego apie 20 cm. Rožės nedengtos, neprilenktos. Dabar 9 vakaro jau -16 c. Kažkodėl nesinervinu, bus kaip bus.
Tai jau taip - ką tie nervai bepadės :) Ir aš nesinervinau, kai anais metais visos senovinės liko nedengtos. Apšalo, nušalo, nežydėjo. Paskui ataugo, bet kai kurios ir kitais metais dar skurdo.

Skelbti atsakymą

Grįžti į