2017 m. pasiruošimas žiemai

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: 2017 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Egidija » 17 Spa 2017 17:00

Labas vakaras. Artūrai,noriu į jus kreiptis. Aš šiandien parduotuvėje žiūrinėjau pirkti tuos plastikinius baltus vamzdžius,tai kaina buvo 1,5-2 eur/m O.O,bet ne Ermiteže ir ne Senukuose,o pas mus vietinėje parduotuvėje ...tada parodė juodus 20 -ies diametro(nežinau kaip dydis jų matuojasi),tai 0,42 cnt. metras.nusipirkau 20 metrų,nes nežinau ar tie juodi tinka? Juokas suėmė,man iš jų išeis uždengti, geriausiu atveju, vieną eilę palei namą...tai kiek metrų man pirkti? gal ir plonesnis tiktų?

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 2017 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Esmiralda » 17 Spa 2017 17:10

Egidija, aš manau kad tiks ir tas juodas techninis vamzdis. Aš nenaudoju, bet kažkada su vyru svarstėm apie tokį dalyką. Tik pamenu tada galvojom, kad būtų patogu į žemę smeigti ne patį vamzdį, o kokius armatūros ar kitokio tvirto metalo strypus ir ant jų užmauti lankus.
Gal Artūras ir ką nors dar gudresnio patars, nes jau išbandęs.

Vartotojo avataras
Artūras
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 03 Gru 2016 16:36
Miestas: Vilnius

Re: 2017 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Artūras » 17 Spa 2017 18:32

Sveiki,
na, mano pirkti vamzdziai turbūt bus irgi apie 18mm diametro. Tiksliai galėsiu pamatuot nebent po savaitgalio. Kadangi mano dengiami plotai tikrai nepalyginami su jūsų, tai man dirbti su plonesniais kur kas patogiau (spalva manau tikrai nesvarbi). Lengvai galima išlankstyti bet kokią formą, kuri laikosi per visą žiemą. Dideliems plotams gal ir netiks, nes ilgi vamzdžiai gali išlinkti nuo gausaus sniego (tokiu atveju apsidraudimui padėčiau po danga kokius nenaudojamus plastikinius vazonus ar pan, kad neprislėgtų augalų). Į žemę tokie vamzdžiai irgi labai lengvai įsismeigia, bet kaip Esmiralda ir paminėjo, metalo ar medžio kuoliukai užfiksuotų juos tvirčiau ir neleistų smigti žemyn, jei daug sniego iškristų dar nepsėjus sušalti pačiai žemei. Bet ir be kuoliukų šį pavasarį radau visą dangą tokią, kokią palikau pernai rudenį :) O karposi šie vamzdžiai taip pat labai lengvai paprasčiausiom šakų žirklėm arba tiesiog sekatorium.
Kadangi su kiekvienais metais rožių vis daugėja (šį rudenį jau bus apie 50), tai ateity dengimo būdai gali pasikeisti.. bet nedideliems augalams aš manau tai labai optimalus ir greitas variantas.

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: 2017 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Elena » 18 Spa 2017 07:45

oi oi oi kaip jūs sudėtingai ir teisingai dengiat. Pas mane visą laiką sukasi apie pusketvirto šimto rožių, tai dengiu kuo paprasčiau ir greičiau.Nekarpau ir neskabau lapų, mano įsitikinimu tai laiko gaišimas, palenkiu rožes, prismeigiu ir užmetu dviguba agro danga,taip dengiu senovines, apsninga ir sniegas prislegia,ir nieko joms nenutinka, gal ir pasitaiko kokia išlūžusi šaka, na ir kas, o šiaip visos peržiemoja.Panaudoju turimus senus agro dangų draiskalus, užmėtau ant palenktų rožių ir užtiesiu susiūta difūzine, kad būtų platesnė,gaunasi trejų metrų pločio, to pakanka laisvai uždengti. (difūzinės plotis 1,50m), prismaigstau metaliniais kabliais, bet to nevisai pakanka(pakilęs vėjas dažniausiai išpašo dangą, ištraukia kablius), tai dar kraštus prispaudžiu akmenimis. Turiu tam pasiruošusi visą didžiulę šusnį. Vaizdelis gal ir nedžiugina,įvairių spalvų ir tekstilės dangos, bet nieko pakeisti nebegaliu, nes įsigyti vienodą dangą, tai papildomos lėšos.Vyras žadėjo išbandymui metalinius kaiščius susukti,o tik tada užlenkti, gal tokie kabliai geriau laikytųsi,tada galėčiau atsisakyti akmenų ar kitų svorių,(dangų prispaudimui) papildomo tąsymo. Žadėt žada, bet kol kas tik pažadai.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 2017 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Esmiralda » 20 Spa 2017 07:28

Sulaukėm pirmos šalnos. Ryte jurginai suledėję dar bandė puikuotis, bet saulutei pašildžiui turbūt susmuks.
Vakar iškasiau tik bebaigiančius žydėti, šiandien teks visus likusius iškasti. Jau galima sparčiau pradėti žiemai ruoštis...
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: 2017 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Rudenelis » 20 Spa 2017 08:05

Taip, daug kas susmuks. Bet ir gerai, nebus gaila pjauti, o darbų darbelių, dar nekalbant apie dengimą. Tikiuosi rožės dar pažydės.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2017 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Jūratė » 20 Spa 2017 13:49

pas jus tik dabar pirma šalna? mes jau ne pirmą kart mašinos langus gremžėm (xixi)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2017 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 20 Spa 2017 14:01

Mašinos langus gremžti yra viena, o šalna ant augalų - kita. Mašina metalinė ir labai greitai apledėja, o augalai tuo tarpu išlieka neliesti šalčio :) . Pas mane buvo anksčiau viena šalna labai švelni, tik žemės paviršiuje, jurginai puikiausiai žydėjo. Kaip po šios nakties - nežinau, dar nemačiau, bet turbūt ne kas. Ir taip ilgiausiai jos nebuvo arba kitaip tariant, ilgiausiai žydėjo jurginai :) .

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 2017 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Esmiralda » 20 Spa 2017 17:43

Tokia stipri šalna tikrai buvo pirmą kartą šį rudenį. Labai džiaugiuosi, kad ne prieš kokį mėnesį kaip pernai. Laukai visi buvo baltutėliai, jurginų dauguma pasidarė negražūs. Suskubau visus iškasti, kol dar šiek tiek matėsi kokia veislė. Juolab jei šiąnakt sulauksim lietaus - maniškiai po šlapių gyvenimo sąlygų šiemet ilsisi vonioj ant šildomų grindų (xixi)
Ir visdėlto daug kas nemėgsta jurginų dėl jų iškasinėjimo ir saugojimo per žiemą, o aš šiandien pamačiau koks tapo kiemas liūdnas be jurginų. Tikrai verta juos auginti!

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: 2017 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Egidija » 21 Spa 2017 08:37

Sveiki...tai kada pradėti jau prilenkinėti rožes,nes šalnas praneša kitą savaitę? norėjau šią savaitę,bet taip dar žaliuoja viskas,o ir lietus lyja...

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 2017 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Esmiralda » 21 Spa 2017 08:59

Jei prasidėtų šalnos ir nebesiliautų - lenkčiau dabar, bet po šalnų vėl bus šilumos, vat tada ir lenksiu. Gal jau tada bus sausiau. Ir dar reikėtų su variu nupurkšti.

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: 2017 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Elena » 21 Spa 2017 09:04

Po truputį jau pradėsiu, kol reikės dengti,prilenktos gali pabūti ir ilgiau, nieko joms neatsitiks.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: 2017 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Rudenelis » 21 Spa 2017 10:35

Kažkurį vakarą taip gražiai žiogas čirškė. Nieko su rožėm nedarau, dar taip gražu. Kaip Egidija sakė - vienos rožės su lapais, kitos be, kai kurios smagiai žydi, kai kurios baigė. Dar taip nesinori jų sulankstyti, nulapinti, dar didelio šalčio nesitikiu, o šaltukas tegul pagrūdina. Paskui bus streso, nebus laiko, žinau.

Vartotojo avataras
Artūras
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 03 Gru 2016 16:36
Miestas: Vilnius

Re: 2017 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Artūras » 22 Spa 2017 15:37

Dengti rožes planavau tik po kelių savaičių, tačiau kažkieno aštrūs dantys pakoregavo mano planus... Pirmąja (ir matyt skaniausia) auka tapo Schneewalzer. Visos jaunos šakelės nuskabytos, o vienintėle likusi- apgraužta. Užtepiau sodo tepalu. Įdomu, gal kitais metais smarkiai augimo tai neįtakos, jei ją palikti? :?
Paveikslėlis

Nusprendžiau daugiau nerizikuot ir dalį rožių jau lengvai uždengiau danga. Tikiuosi, likusios kol kas praslįs pro ilgaausių akis (ir dantis)...

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2017 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 22 Spa 2017 20:08

Ketinau rašyti, kad neskubėtumėt prilenkinėti rožių, pas ką jos auga ne gyvenvietėj. Taip, prilenktos jos gali ilgai laukti uždengimo. Bet tik gyvenvietėj arba už rimtos tvoros. Kas auginat sodyboj, skubėt nevertėtų. Tuo jau įsitikino Artūras. Aš tą patyriau prieš kelis metus. Artūrai, apgraužtų šakų palikti neverta, bet galima ir pabandyti, jei dabar labai gaila pjauti. Aš taip pat kruopščiai purškiau sodo tepalu, bet pavasarį visas šakas reikėjo išpjauti. Tokių apgraužtų tada turėjau labai, labai daug. Neskubėdama visas prilenkiau ir tikėjausi be streso ir skubėjimo uždengti, kai tam ateis laikas. Atvažiavus po savaitės gulintys krūmai gražiai baltavo. Šakos buvo sugraužtos per visą ilgį.
Daugiau taip nedarau. Lenkiu ir dengiu iš karto. Tik surišu šakas iš anksto. Bet dar ir tam ankstoka. Dabar pas mane stropiai darbuojasi brigada genėtojų ir nulapintojų :D Dauguma rožių jau visai neblogai nugenėtos, dalis yra nulapintų ;) Kol yra ką genėti, tai lapus skabyti neskuba :)

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 2017 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Esmiralda » 22 Spa 2017 20:39

Labai gaila žvėrelių suniokotų rožių. Aš irgi ramiausiai miegu kai mano rožės po dangom (xixi) Tik pirmą žiemą buvau pamiršusi pridėti pelėms vaišių (nes dar negalvojau kad tai labai svarbu), tai pavasarį keliose vietose radau vietoj rožių tik krūvas pagaliukų.
Dabar pas mane irgi aktyviai darbuojasi genėtojos ir nulapintojos, tai pumpurų beliko tik ant ilgų ilgų meškerių (devil)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2017 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 23 Spa 2017 07:27

Artūrai, jei būtų aštriųjų dantukų žymės mažesnės – ne taip giliai ir ne taip gausiai, gal ir galima būtų palikti ir gydyti. Vienais metais pelių dantų žymes užpurškiau sodo tepalu ir tą sezoną tos šakos dar gyveno, bet šiuo atveju pažeidimai per dideli. Neverta palikti, nes po dangom tos žaizdos tik ligų židinys bus, o pavasarį tokios šakos tikrai visavertiškai negyvens. Negailėkit, jūsų rožės jaunos, ataugs šakos dar stipresnės.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2017 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 24 Spa 2017 07:35

Žiemos prognozė.
https://www.gismeteo.lt/news/naujienos/ ... os-ziemos/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
ZanetaGa
Pranešimai: 144
Užsiregistravo: 09 Kov 2014 21:42
Miestas: Vilnius, Klevinė

Re: 2017 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė ZanetaGa » 28 Spa 2017 18:25

Skaičiau, kad atsisakėt dauguma kaupti durpėmis - labai norėčiau išdrįsti taip padaryti... Aš visad kaupiu durpe, ir išgyvena dažniausiai tik ta dalis kuri yra po ja. Neprilenkinėjau, dengiau stačias. Dabar rožių jau daug, šiandien nužiūrėjau kad eilėm/tuneliais galėčiau jau jų dengimą apjungti. Bet vis svarstau ką su ta durpe daryt... O.O Nes dabar sausos durpės vargu ar kur begausiu, šlapia šaltukui spustelėjus į ledą pavirs ir bus kaip prieš porą metų_ kirvuku daužiau ir prasprūdus jam iki greitosios teko nulekti O.O
Beje, iš kur gauti Lutrasil dangos? O.O
"All gardeners live in beautiful places because they make them so"... (Nežinomas autorius)

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 2017 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Esmiralda » 29 Spa 2017 08:41

Žaneta, apie dangas rožėms parašyta http://www.roziudraugija.lt/forumas/vie ... 150#p38781" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Meilu Tau persiunčiau apie Lutrasil.

Ką galvojate apie baisų šaltį nuo lapkričio 11-tos ? Prognozės rodo, kad beveik visą savaitę naktimis bus -11-15 ir dienomis bus minusas. Po savaitės tokio šalčio žemė gali ir nebeatsileisti... Rožių tikrai iki to laiko nespėsiu uždengti. Kad tik spėčiau viską susisodinti. Lieka tikėtis kad nebus taip blogai...

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: 2017 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Egidija » 29 Spa 2017 15:37

labas. Šį savaitgalį galvojau pradėti lenkimą rožių,bet man tas lietus visai nepatinka,tad vėl nieko nedariau. Jei proguozuojamas toks šaltis :? ?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2017 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 31 Spa 2017 08:10

Vaje, ir kur jūs matot tą baisų šaltį? „Accuweather“ rodo labai gražius orus iki pat lapkričio pabaigos, kai -1, -2 laipsniai šalčio bus. O šiuo šaltiniu labai pasitikiu.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2017 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 31 Spa 2017 09:07

Rūta, tokiais baisiais šalčiais gąsdina gismeteo. Nenoriu tuo tikėti. Jei tikrai taip nutiktų, tai kitais metais man reikėtų atnaujinti pusę rožyno. Nes vandenyje staigiai įšaldytos rožės tikrai neišgyventų.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2017 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 31 Spa 2017 09:16

„Gismeteo“ nuo seno garsėja labai baisiom prognozėm, kurios neišsipildo. Užtat jau daug metų jo išvis nežiūriu. Nesigąsdinkim, užsidengsim rožes sėkmingai kaip kasmet.

Vartotojo avataras
LadyIndre
Pranešimai: 102
Užsiregistravo: 22 Bir 2017 09:51
Miestas: Kaunas

Re: 2017 m. pasiruošimas žiemai

Standartinė LadyIndre » 31 Spa 2017 10:38

LoretaA rašė:Oi, dar net minties apie dengimą neturiu :? . Vakar dar suskyniau kelis rožių bukietus. Ir aplamai ši rudenį kaip niekad daug rožių bukietų merkių, nes, jeigu nepamerksiu aš - sumerks lietus :) .
Ar protingai mastau, kad jei skinsiu rozes, prades naujos sakutes augti. Bijau skinti rozes pries ziema.

Skelbti atsakymą

Grįžti į