Re: 2018 pavasaris

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Egidija » 21 Bal 2018 23:55

Rožėms storas dangas nudengiau prieš dvi savaites gal balandžio 8 d.,palikdama tik vieną ploną sluoksnį agroplėvelės...po savaitės nudengiau visiškai,nupurškiau vario sulfatu,nugenėjau,tiksliau ,atlikau tik kosmetinį galiukų apkarpymą,kadangi pernai visos iki žemės buvo nukirptos,tai nebuvo ko labai genėti...pašalusių nebuvo,gal viena kita šakelė,ir tai,labiau panašu į degligę...kelias rožes buvau nenuskabiusi lapų,nes labai tankios buvo,tai gal nuo sušutimo buvo juodos šakos,teko iki pusės kirpti...labai pasiteisino dengimas agroplėvele,gerai,kad jūsų paklausiau ir nebevargau su durpėmis ir eglišakėmis...vijoklinės,tai pasaka,Alchimistas kokie du-trys metrai į dangų šovė,kai parišau <3 ...dar praeitą savaitę supurenau žemę,sūnus atvežė mėšlo,dar kažkiek žemių užpyliau,nes labai suzmego nuo pernai...
Šį savaitgalį toliau raviu,purenu,parišinėju,paliejau šultzo trąšomis kokį 50 krūmų,nes daugiau pritrūkau trąšų,galvoju kuo likusias palieti :? ...kažko lapeliai kaip nudegę,pajuodę,trupa,matyt per greitai atidengiau saulėtą ir vėjuotą dieną...bet tik tie pirmieji,toliau viskas gerai...pats pumpuras sveikas...dabar meldžiuosi,kad nebūtų šalnų,nes vėl trauksiu plėvelę ir apmėtysiu nakčiai,tik va,jau pumpurai tai apsilaužo...galvoju,gal prie -1 nedengti,tik,jei kokis -3-5 praneštų,tada dengti?

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Esmiralda » 22 Bal 2018 07:50

Labai įdomus šis pavasaris! Esu girdėjusi, kad jei pražysta vandens lelijos - šalnų nebebus. Viena vandens lelija jau praskleidė du žiedus! To dar nėra buvę, kad pralenktų alyvas ir šalpusnius. Nuteikia optimistiškai, kad bus labai geri metai (sun)
Rožių dar nebaigiau genėti, daržo pirmą partiją jau susėjau. Bus matyti, kas gausis.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 2018 pavasaris

Standartinė DaliaRaimonda » 22 Bal 2018 12:15

Esmiralda, kur tu tą vandens leliją matei O.O ? Kokiame savo nedideliame tvenkinėlyje ar normaliame ežere (upėje) ? Iš tikro, kai pražysta vandens lelijos šalnų nebebūna, nes jos žydi po šalnų ;)

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Egidija » 22 Bal 2018 13:50

prisišnekėjau,šianakt šalnas praneša vietomis nuo -1 iki -5...ir ką dabar daryti,teks dengti vakare (:| ...
šiandien vos paršliaužiau iš savo sodo,padariau nemažai, liko nepabaigtos ravėti avietės ir žolę nupjauti jau reikia...pabaigiau perkasti velėną,sodinau gėles,raudonlapį klevą,tamsų ir šviesų šeivamedžius,jurginus ,ravėjau,purenau erškėtrožes,bet dar netręšiau...kokia Selmute dygliuota ir pašalusi visa,bet iš apačios atželdinėja...viskas,mano darbai baigti-sutino dešinės rankos pirštų sąnariai,lankstyti skauda,nebepadirbu nieko...dabar kavos puodelis,truputis poilsio ir vėl prie namų eisu darbuotis...

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Esmiralda » 22 Bal 2018 20:46

Lelijos pražydo mūsų prūdelyje. Prieš savaitę pamačiusi pumpurus negalėjau patikėti savo akimis, o vakar atvažiuojam - žydi !

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Esmiralda » 22 Bal 2018 21:28

Egidija, belieka tik stebėtis Jūsų darbštumu (dance) Aš jau kelinti metai nebespėju iki aviečių ravėjimo prieiti (:| Labai norėčiau viską padaryti, ir galėčiau, tik laikas greičiau už mane bėga (xixi)

pakalnute
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 12 Bal 2016 17:46

Re: 2018 pavasaris

Standartinė pakalnute » 23 Bal 2018 08:28

Aš irgi nemažai laiko praleidau prie rožių, nes atėjo paskutinė siunta iš Latvijos. Iš Floribundos, Sibirkos ir Schultheis jau susodintos, dabar sodinu latviškas, Pastarieji sodinukai jau tokie gležnučiai, pirmamečiai. Net poskiepis nesumedėjęs. Įskiepis dar sutvirtintas su lipnia juosta. Net baisu judint jas. Turbūt tą lipnią juostą reikia palikt, O po kokių metų reikės durpę atkapsyt ir nuimt. Kitaip bijau kad pasileis tie daigai kas sau. Tai tokios naujienos pas mane. Iš Vokietijos užsakymą dariau dėl Ash Wednesday. Nuotraukose ji mane sužavėjo. Dar pirkau Ilzę Krown Superior ir Swan See. Ir dar porą. Latviai irgi turi įvairesnių veislių, bet reikės palaukt kol normaliai įsiaugs. Kas auginat Zoic, kaip jums ši rožė? Rosebook.ru tai gana kritiškai atsiliepia. Tai vėl susimėčiau. Tiesiog nėra kada dirbt kitų darbų. Namiškiai visai nesižavi mano hobiu. (no) . Kai kurios rožės dar nustebino mane pajuodindamos po šaką kitą. Eisiu dabar nukirpt jas. Nesuprasi ko jos kaprizijasi. (no) . Kad ir tokia Merveille ar Sharifa Asma. Atrodo turėtų būt normalios, bet ale vat kažko nepatenkintos.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2018 pavasaris

Standartinė LoretaA » 23 Bal 2018 08:45

Neturiu kuo girtis - gal tik pusę rožių nugenėjau. Kai kurias jau nelabai ir įmanoma genėti - lapai kaip vasarą. Uogas tik iškirpau kur styrojo. Mačiau jau ir pumpurų. Nesinervinu, nes nuo to niekas nepasikeis, o ir šiaip dėl tokių menkniekių nervintis neverta (sun) .

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Rūta » 23 Bal 2018 09:02

Mes irgi genėti dar nebaigėm – labai nedėkingas tam mums šis pavasaris laiko prasme... Regis, pavasaris bus sausas – reikės rožes laistyti.

Pakalnute, o kurios Jūsų rožės kaprizijasi – senbuvės ar naujokės? Na jos tokios yra – ne veltui karalienės, reikia išmokti joms įtikti :)

pakalnute
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 12 Bal 2016 17:46

Re: 2018 pavasaris

Standartinė pakalnute » 23 Bal 2018 09:16

Dar kartą ką tik apėjau , nukirpau tas šakeles. Antra vasara šioms rožėms bus. Bet dabar jau išvis sunerimau. Man atrodo, kad ten bus degligė ir labai bijau, kad nesynyktų visi krūmai. Reikia turbūt fungicido joms užfundyt. Ale kažin ar gausiu kokio pirkt. Svarbiausia kad ir tokia Bouquet Parfait, Graži šaka storoka su išsprogusiais ir paaugusiais lapeliais, o nuo žemės kokių dešimt centimetrų juoda. Man tai atrodo gana rimta. Eisiu dabar ir tą nukirpt, nes prieš dešimt minučių dar buvo gaila. (xixi) . Vienžo... (devil) . Norisi truputį pasikeikt.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2018 pavasaris

Standartinė LoretaA » 23 Bal 2018 09:22

Jeigu degligė - fungicidai nepadės. Gali būti, kad nušalo prie pat pagrindo. Tuomet neturi reikšmės, kad sprogsta aukščiau - reikia kirpti iki sveikos vietos.

pakalnute
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 12 Bal 2016 17:46

Re: 2018 pavasaris

Standartinė pakalnute » 23 Bal 2018 12:00

Ačiū, Loreta. Susilaikysiu tada ir stebėsiu kaip bus toliau.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Regina » 23 Bal 2018 12:45

Rožes auginu jau senokai. Maniau, kad apie rožes žinau pakankamai. Na, bent jau tiek, kiek reikia paprastam rožių augintojui - kaip sodinti, laistyti, tręšti, genėti, dengti. Žinios įvairios: iš literatūros, iš seminarų, iš savos patirties, iš kitų augintojų patirties ir patarimų. Bet vakar genėdama įsitikinau, kad nieko aš apie tas rožes nežinau ir nesuprantu. Na, pasakykit, kas tai rožei negerai, jei pradėjus trumpinti gražias šakas, paaiškėja, kad tos šakos viduriukas rudas, kai kurių net beveik juodas? Kerpi, kerpi ir nukerpi beveik iki žemės ar visai iki žemės. Kai kurių gražių, didelių, išsišakojusių krūmų beveik nieko neliko. Ir tokių krūmų yra daug. Ir tai ne jaunos, nesumedėjusios šakos. Tai antrametės, trečiametės. Šiemet ir pernai rožės buvo tikrai gerai uždengtos. Tokių, kaip sako Pakalnutė, pajuodusiu kokių 10 cm virš žemės - begalė. Žinau, kad kai kurioms veislėms tai būdinga, nes kartojasi kasmet. Nesvarbu, kaip jas bedengčiau, kaip kojas bekūtočiau, rezultatas tas pats. Viena iš tokių - Graham Thomas. Toks jausmas, kad kuo geriau aš jas dengiu, tuo blogiau žiemoja.
O visą šį genėjimo džiaugsmą vainikavo Commandant Beaurepaire - įdedu jos nuotrauką. Prieinu genėti - kažko visos šakos sudžiūvę. Pajudinu - kruta. Trukteliu - ir ji išgriūva. Krūmas didžiulis, virš 10 m. amžiaus. Tas buvęs po žeme kamienas beveik 15 cm skersmens. Grėblį pridėjau tam, kad šiek tiek gabaritai matytųsi.

PaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2018 pavasaris

Standartinė LoretaA » 23 Bal 2018 13:30

Pas tave kaip visada su "įdomybėmis" |( . Čia ko gero vandeninių žiūrkių darbas ...
Dėl juodų, prie pat išaugimo vietos, šakų gal reiktų kaltinti drėgmę. Pas mane tik nedengtos rožės praeitų metų šakos pajuodo apačioje, o viršus sprogsta. Dar nespėjau išpjauti, nes aplamai dar nelabai išsprogusios - pirmiausia lekiu prie sulapojusių.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Regina » 23 Bal 2018 14:00

Man labiau patiktų gyvenimas be šitų įdomybių... Gal vandeninė žiurkė, nežinau, už uodegos nenutvėriau. O gal pelėnas - šitų prieš keletą metų buvo pilna, daug žalos buvo pridarę. Išnaikinau, buvo ramu, bet gal ir vėl prisiveisė.
Beje, geniu, tokia visa prispangus, serganti - beveik ant "auto piloto" (xixi) , tai iš karto net ir nesupratau, kodėl tokie keisti rožių ūgliai. Vieni gražiai sulapoję, kiti nemažai išsprogę, bet kai kuriose vietose daug tokių, lyg būtų tik pusė arba matosi, kad buvo, bet nėra. Na, galvoju, aš lyg taip baisiai jų neišlaužiau, dar priėjus net nebuvau. Paskui tik topt - tai juk nuėsti! Šiemet, tikėtina, žiedų bus ne itin daug. Turiu daug pas mane besimaitinančių.
O dėl tų pajuodusių šakų - tikėtina, kad dėl drėgmės. Nors masinis reiškinys kaip tik ten, kur buvo sausiausia. man labiausiai rūpi, kodėl viduriai parudavę.

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Egidija » 23 Bal 2018 16:36

Esmiralda rašė:Egidija, belieka tik stebėtis Jūsų darbštumu (dance) Aš jau kelinti metai nebespėju iki aviečių ravėjimo prieiti (:| Labai norėčiau viską padaryti, ir galėčiau, tik laikas greičiau už mane bėga (xixi)
Sveiki,einu kaip tankas per gėles todėl,kad neturiu jų daug...gal apie 130 rožių ir 20 metrų daugiamečių gėlių juostos , dar kažkiek pavienių medžių,krūmų vaiskrūmių...,rožes sutvarkiau ir savo sodą sutvarkiau,o čia prie namų obelys nebalintos,negenėtos,serbentai,braškės,avietės,hortenzijų gyvatvorė,ūkinio bei namo pašaliai neapravėti,šiltnamis bus tik naujas statomas,tad aplink jį netvarka,prieskonių darželis suzmegęs,daugelis mėtų neišlindusios dar...jau žolė pjaunama...o bjauriausia tai,kad ranka nepraeina skaudėti,vos tušinuką darbe nulaikiau,rakto negaliu rakinti,vakar tepiau arklio tepalu,patarė šlapimo kompresą,...gal vakare diedui po nosimi reikia pasmardinti (xixi) (xixi) (xixi)
...

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Egidija » 23 Bal 2018 16:48

nedengiau vakar rožių,bet kai paskaičiau kiek kitur šalnos buvo O.O ...rizikuosiu ir toliau nedengdama,labai gaila jau sulapojusių rožių pumpurų prarasti,nes atidengiant nusilaužytų...gal mano Kaišiadorių rajoną aplenks didelės šalnos?

dėl rožių rudu viduriukų stiebuose,aš kai kur palikau augti tokius stiebus,apsimečiau,kad neprimatau genėdama...pasirinkau savo filosofiją: ką kiekvienais metais vargti iki žemės nukerpant ir laukti to grožio,kurio nesulaukiu,tai tegu lieka su tokiais viduriukais...na ir kas,kad greičiau rožė susens,tada aš ją pakeisiu nauja,atsparesne,o dabar tegul žydi ir ant tokio koto...

pakalnute
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 12 Bal 2016 17:46

Re: 2018 pavasaris

Standartinė pakalnute » 23 Bal 2018 17:40

Kadangi mano rožytėa prie namų, tai aš jas ryte palaisčiau, jau antrą kartą šiemet, dabar supurenau žemę , peržegnojau ir pagalvojau, kas bus tebūnie. Ale vistiek keista. Anapus gatvės kaimynė nė kiek nedengė, tik sniego užkasė kai jau dideliausius šalčius pranešė, o rezultatas -panašus. Man onoras nebeleidžia tiek tūpčiot apie jas ir galiausiai neaišku ar teks žiedais normaliau pasidžiaugt. Turiu prisipažint, kad rudenį nenupurškiau , nes visai laiko nebuvo. Gal kiek ir tai turėjo įtakos. Pas mane perpus mažiau rožių nei pas Egidiją , bet ir taip jau kiti darbai stoja, nes man apie rožes vaikščiot labiau patinka, nei burokus sėt. Gaila tik, kad joms reikia keletos metų, bent penkių, turbūt, kad jau normalūs krūmai būtų, Užtat ir sodinu, nebelaukiu.Kitaip tik tolsta gražūs rožių krūmai, kaip miražas.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Virginija » 23 Bal 2018 20:23

Sveikos, mielos rožininkės,
galvoju sau - visos patyliukais pluša , pagaliau jau didžiausi darbai į pabaigą... Baigiau ir aš rožių genėjimą ir kalną negražių , o ir žalių šakų jau šiandien sudeginom, jau galima atsidusti (:| .
Aš jau supratau, kad rožių auginimas Lietuvoje tikrai nenuobodus |( - vis tikimės, kad rožės eis vis didyn ir gražyn, bet turbūt per daug norim :) . Turiu pasakyti, kad pas mane jau nemažai senesnių rožių kasmet darosi vis mažesnės ( nors aš tai aiškinu mano dirvos skurdumu), bet jau su tuo susitaikiau ir ramiai sau pavasarį karpau daug negalvodama. O kai jau ir kalno šakų nebėra, tai visai ir smagu :) . Tik pas mane jau kai kur labai sausa.
Regina, man atrodo tos senosios šakos pašalusios jau prieš pora metų ir gal kažkiek kasmet, tik dar vis norėjo žydėti. Pas mane irgi tokių yra ir kaip nedengtum, prie krūmo pagrindo dažnai randu tunelius, šaknys kabo, tai turbūt tikrai turi įtakos pašalimui. Kaip Jums pasisekė pelėnus ar peles išnaikinti, neįsivaizduoju, jų tokia galybė, kažkada irgi vienas krūmas netikėtai išsitraukė, o šiemet irgi kažkiek šakų pagraužė, nors ten nuodų ir buvo (matyt, pritrūko :D ).
Nežinau, kur Pakalnutės rožės, bet netikiu, kad kaimynės rožės taip pat žydės kaip ir uždengtos, nebent rožės kitokios. Kai jau žydės, parašykit, nors, aišku, pas Jus bus gražaiau r tikrai bus kuo pasidžiaugt.
Egidija, tiesiog pastebėkit, kaip šalnos pas Jus siejasi su prognozėmis. O dėl rankos patarčiau pabandyti Perskindol, nesinaudokit anuo patarimu :) .
Bet vistiek pagaliau gana smagus pavasaris ir tikėsimės, kad šalnos labai nekankins.

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Egidija » 24 Bal 2018 18:15

PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Egidija » 24 Bal 2018 18:32

Atsiprašau,įsijaučiau su nuotraukų dydžiu,dabar nebeišeina sumažinti O.O ...norėjau perteikti hiacintų kvapą... ;)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 2018 pavasaris

Standartinė DaliaRaimonda » 26 Bal 2018 07:26

Labas rytas :) Visai geras tas nuotraukų dydis, nereikia papildomai pasididinti.
Regina, man labai gaila tokių didelių rožių praradimų, bet matomai rožynuose to neišvengsime. Teks su tuo susitaikyti, kad kaip ir gaila bebūtų ;( Pas mane pati blogiausia situacija su AH grupės rožėmis. Gal rožynas blogoje vietoje, bet kai rudys buvo užpuolusios prieš kelis metus, tai dabar tos sirgusios rožės atrodo, kad visos ir nusibaigė. Šiemet dar bandysiu kelias atsodinti, bet jei ir kitais tokia pati situacija kartosis, persodinsiu visą rožyną. Šiemet tam jau neturiu laiko, sodinu hortenzijas ir kitus pavėsio augalus paradinėje namo pusėje. Dar namo remontai užsitęsė, tai rožės netręštos ir nenuravėtos :$ :$ :$ Bet po truputį pabaigsime visus darbus. Parašiau po truputį ir pagalvojau, kad nė velnio, ne po truputį (xixi) , kai pasineri į tuos darbus, nejauti, kaip diena praėjo ir grįžti namo jau šliauždamas. Kitą rytą iš lovos taip pat vėl iššliauži ir reikia geros valandos kol prasimankštini (xixi)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Regina » 26 Bal 2018 09:15

Tai jau tikrai, Dalia Raimonda - po truputį niekaip neišeina :D :D :D Blogiausia, kad tas pavasaris labai trumpas, savaitgalis dar trumpesnis, o darbai vyte vienas kitą veja.
Pas mane AH nėra daug, bet jos tikrai neklesti. Reikėtų kokių porą dešimčių (ne tik AH) išrauti ir išmesti, bet vis pagailiu. Be reikalo pagailiu. Galėjo pelėnai tas skurstančias sugraužti, bet ne - ėmėsi gero krūmo. Jau keli metai, kai niekur nededu nuodų. Tai vėl tų kenkėjų prisiveisė. Kadaise suėdė daugybę tulpių, pragrauždami net metalinius tinklus, sunaikino nemažai jaunų vaismedžių. Stropiai nuodijau ir kurį laiką buvo ramu.
O dėl tų parudavusių šakų - tai ir aš galvoju, kad pašalo. Bet kodėl nepašaldavo seniau, kai dengiau tik pora sluoksnių 17-likinės agrodangos ir polietilenu ant viršaus, bet pašalo gerai uždengtos? Gal geriau polietilenas, negu keli sluoksniai storos dangos?

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Esmiralda » 26 Bal 2018 11:36

Regina, labai suprantu ir užjaučiu, nes ir aš pastoviai turiu gintis arba dalintis su visokiausiais gyvūnais. Savaitgalį jau statysiu stovelius su repelentais, dar vyro prašysiu pritaškyti aplink su kraujo miltais - naudojam dvigubą apsaugą.
Pas mane jau du joninių laužai šakų sukrauti, o dar ne pabaiga genėjimo (xixi) Vakar turėjau galimybę pagenėti visiškai sužaliavusius kelis krūmelius, vaje kaip gaila buvo, tai pirmą kartą džiaugiausi aptikusi kokią ligotą šaką, nes kitaip ranka nekilo nukirpti vos ne žydinčias šakas. Palikau gan aukštus tuos krūmus su mintim pagenėti po žydėjimo, bus matyti kaip gausis.
O šiaip tikrai daug iškarpiau, labai daug degligės. Kirpau visas šakas kur tik pamačiau ką nors įtartino. Gal ir persistengiau |( Pernykštės šakos išvis dauguma buvo su rusvu viduriu, net garsas jas kerpant kitoks. Nors ir šalčių ankstyvų pernai nebuvo. Taip ir nesuprantu kame priežastis. Bet sau pasižadėjau dar vasarą visas tystančias meškeres patrumpinti, gal tada spės subręsti.

Lidija
Pranešimai: 6
Užsiregistravo: 04 Bal 2018 13:11

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Lidija » 26 Bal 2018 13:22

Ir vėl naujokė prašo patarimo :)
Šiandien gavau siuntą iš Latvijos. Rožės jau pilnai su lapais ir net kelius pumpurus radau. Sodinukai vienmečiai. Kad neleisti žydėti pirmus metus - žinau (tuos pumpurus teks pašalinti), bet ką daryti su tomis normaliai išsprogusiomis šakomis (ar jas trumpinti)? Kai pernai gavau siuntą (bet iš Rožių rojaus), rožės nebuvo tokios sulapojusios :)

Skelbti atsakymą

Grįžti į