Re: 2018 pavasaris

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2018 pavasaris

Standartinė LoretaA » 26 Bal 2018 13:59

Žiūrėkit kokios šaknys. Net neįsivaizduoju kaip atrodo vienmečių atsiųstų rožių šaknynas. Jeigu jos standžiai supakuotos, tai jas reikia pamirkyti ir tuomet išskleisti. Kadangi lapai daug garina drėgmės, juos reiktų bent patrumpinti - kirpti pusiau ar dar daugiau, o pumpurus nelaukus išskabyti. Kada rožė pradės augti pasodinta - tikrai galite leisti jai žydėti, bent jau tiek, kad pamatytumėt ką nusipirkote.

Lidija
Pranešimai: 6
Užsiregistravo: 04 Bal 2018 13:11

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Lidija » 26 Bal 2018 14:06

Ačiū, LoretaA. Siuntą gavau darbe, tad kai grįšiu namo - bandysiu žiūrėti kas ten viduje :). Blogiausia, kad šiandien (o gali būti kad ir rytoj) jų pasodinti nespėsiu. Gal padėti jas kur nors vėsiai iki šeštadienio ryto?

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Egidija » 26 Bal 2018 15:56

Esu reklamos auka...užsisakiau tokį dalyką,rankinį žemės purintuvą Kultivatorių Tornado,mokėjau su siuntimu 31 eur...Facebuke komentaruose išgirtas,bus matyti...
Paveikslėlis

pakalnute
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 12 Bal 2016 17:46

Re: 2018 pavasaris

Standartinė pakalnute » 26 Bal 2018 16:17

Mano latviški sodinukai maksimum pirmamečiai. supakuoti tūtelėse, Per celofaną matosi baltos šaknelės. Aš nė nemirkiau, pasodinau paprastai, bet į gerą žemę, pusiau durpę. Viskas puikiai, prigijo iškart, matosi, leidžia naujus lapelius. O vat vokiški, gražūs sodinukai, bet beveik dvi savaites pakeliavę, tai sunkokai prisiima. Šakelės žalios, storos , tikiuosi, kad viskas ir su jomis bus gerai. Šiemet ir aš pirkau akumuliatorinį trimerį iš LIDLo, kad apie rožes būtų patogu apeit, kad neišlaužyčiau šakelių su žoliapjove (flower) . Stengiuosi iš visų jėgų (:|

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Rūta » 27 Bal 2018 07:25

Egidija, geroj ir minkštoj žemėj purintuvas turėtų būt gerai, papasakosit savo įspūdžius :)

Pakalnute, gražiai dėl savo rožių stengiatės! :) Pirmamečių su baltom šaknelėm ir nereikėjo mirkyti – gerai darėt. Tos šaknelės tokios liaunos, kad su jom reikia kuo švelniau apsieit.
O mirkomos jau vyresnių sodinukų šaknys. Tikriausiai vokiškųjų mirkėt? Tai nėra būtinų būtiniausia, bet gerai. Dėl pavasarį sodintų vyresnių sodinukų tai nusiteikit, kad jie kabinsis sunkiau negu sodinti rudenį, nes jiems daug didesnis stresas būt persodintiems pavasarį. Šiaip jau stengiuos rožes sodinti tik rudenį, mažiau nervų kainuoja. Bet šį pavasarį pamiršau tiesiogine šio žodžio prasme šią savo nuostatą, norėjau pasiskubint ir tik paskui susivokiau... Nieko, sodinukai stiprūs, įsikabins ir sėkmingai prigis.
Akumuliatorines žirkles turėjom, naudojom kurį laiką, bet jas reikia galąsti, kitaip jau paskui prasčiau pjauna. Čia reikia žaisti – jei kiemas yra ne hektaras ir viskas labai išpuoselėta, tai gražu su tom žirklėm :)

pakalnute
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 12 Bal 2016 17:46

Re: 2018 pavasaris

Standartinė pakalnute » 27 Bal 2018 19:04

pas mane Chipendeilas krauna pumpurą. Vienintelis pumpuras per visą rožyną. :D . Mano įšaknydintas, tarp kitko, o motininis krūmas sprogsta sprogsta ir dar normaliai taip ir nešsprogsta. Laukiu, kad atšiltų ir tada jau kaip pasipils pumpurai (flower) . O pas jus jau normaliai pupuruojasi? Gal kokio kalio joms užfundyti?

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Egidija » 29 Bal 2018 19:00

kaip įdomiai pas mane rožės,vienos vos ne žiedus krauti ruošiasi,lapeliai jau vešlūs,o kitos dar plikomis šakomis stovi,tik pumpurėliai rodytis pradėjo?...Raubriter plika,O Alchimistas per sprindį apsilapojęs :? gal Raubriteris pašalęs,ar jis vėlyvesnis?Išsigandusios Grafin von Handerberg,Benjamin Briten.Vietoje stovi jau treti metai Altisimo ir Apache,pašalo Lyda Rose iki tos vietos,kur buvau zupariniu maišu apvyniojusi...tačiau,visumoje, gražu...Šiandien nupurškiau Score ir Actara kartu supylusi profilaktiškai,nors dar nematau kenkėjų,bet dauguma rožių tokiais dideliais lapeliais,kad bijau pražiūrėti......Prisiminiau (dance) ...visą vakarą sukau galvą,kuo pernai purškiau pavasarį nuo ligų ir užteko visam sezonui-Previcuru...bet ar jo yra prekyboje?

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Egidija » 29 Bal 2018 19:11

Ai,pamiršau paminėti,kad dvi dienas jau dirbau su naujuoju įrankiu Tornado,kuris purena žemę...kuo toliau,tuo labiau jis man patinka (like) ...labai suplūktą žemę sunkoka išpurenti,bet įmanoma.Taip sunkiai purenau apie avietes,bet aplink kiekvieną rožių krūmą,mano pasodintas gėlių lysves,tai pasaka kaip "prasinešiau"...ir greita,o svarbiausia,visai nugara nepavargo,nors delnai paskaudo...aplink hortenzijas,tai nepatiko purenti,labai šaknis užkabina,tad prie pat koto su šakėmis purenau...
Sode neįmanomai daug grambuolių lervų pritraiškiau,net kojas,rankas ir veidą apsitaškiau...fuui...paimu tarp pirštų ir spaudžiu,tai jie ir trykšta į visas puses,tada paėmusi į žemę tryniau...o prisidirbau aplink gyvatvorę taip todėl,kad mulčiavau gausiai,tai jie rudenį ir sulindo tenai,kitur tik pavienius iškasdavau,o čia jiem lizdus pati per kvailą galvą padariau....tai rinkau jau iš antro karto,ir tikrai dar daug pririnkau...Nu kiek daug,aplink krūmą kokis 10 surenku,o kai kur ir nei vieno...

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Regina » 30 Bal 2018 07:10

Darbštuolė Egidija (like) (handshake) Visi darbai sode padaryti, belieka laukti žiedų :) Na bet grambuolių traiškymas rankomis - brrrr (no) Ar nebūtų paprasčiau koja užminti :?
Kažkaip be vargo per pustrečio savaitgalio pabaigiau genėti ir netgi supurenau kokį penktadalį rožynų. Mano purenimas vyksta su kastuvu viską perkasant. Tai būtų maždaug viso sodo sklypo, o gal ir daugiau, perkasimas. Šiemet žemė ypatingai kieta, suplūkta nesibaigiančio rudeninio lietaus. Visada nukertu keletą lelijų, nors ir būnu pasižymėjus jų vietas. Besisukiodama nulaužau daug rožių ūgliukų. O dar tų daugiamečių visur prikaišiota...
Labai reikia laistyti geruoju Rūtos kokteiliuku, bet kaip gi viską suspėti :? ...

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Jūratė » 30 Bal 2018 07:24

Pagaliau baigiau genėt
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Rūta » 30 Bal 2018 07:49

Įspūdinga Jūratės krūva (like)

Na mes save irgi sveikinam po šio savaitgalio su genėjimo pabaiga :) Šiais metais susisukom per rekordišką laiką – keturias savaitgalių dienas.
Regina, mes purenam su siaurom šakėm, labai patogu, nereikia tiek jėgos, o ir dirvožemiui taip sveikiau. Reikia pasakyti, kad nuo to laiko, kai nebenaudojam fungicidų, dirvožemis labai gyvybingas – sliekų knibždėte knibžda, visokių vabaliukų ir kvepia kitaip, ne taip kaip būdavo anksčiau – pelenais, tiesiog negyva asla būdavo.

Pakalnute, koks pumpuravimasis?.. dar tik lapelių skleidimosi metas, nereikia dar tų pumpurų. Ir jokio kalio joms atskirai nereikia – patręškit pavasarinėm trąšom (rožėm ar bulvėm ar kokiom kitom panašiom pagal sudėtį į jas) ir bus gerai. Viskas bus – neskubinkim įvykių. Rožėms reikia dar šakeles užsiauginti, lapus, o jau tada tebūnie žiedai :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Regina » 30 Bal 2018 08:05

Rūta, su kokiom šakėm!? Aš vos kastuvą galiu įsmeigti. Žemė - kaip plūktinė asla. Kai kuriose vietose net hiacintai nepajėgia išlįsti. Žiūriu, koks ten luitas kyla. Pakeliu jį, o ten po juo hiacintai bando saulę pasiekti.
Gera Jūratės šakų krūva :) Mes du už mane aukštesnius laužus sudeginom ir dar vienas liko.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Rūta » 30 Bal 2018 08:17

Regina, žinau žinau tą pavasarinę žemę... Tik mums patogiau tai daryti štai tokiom sodo šakėm https://shop.josephbentleyus.com/produc ... duate-fork" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Regina » 30 Bal 2018 08:23

Šakės geros, bet su jomis galėčiau nebent antrą kartą purenti. Dabar beviltiška. Kiekvienam savo :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2018 pavasaris

Standartinė LoretaA » 30 Bal 2018 08:52

Tikrai kiekvienam savo ;) , nes nei su šakėm, nei su kastuvu nepurenu - būtų šaknų kapojimas. Turiu nagus ilgu kotu, truputį paviršių padraskau ir viskas.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Gema » 30 Bal 2018 09:51

Aš irgi vakar baigiau genėti. Rudenį po senovinėm buvau lapus sugrėbusi, genėdama norėjau nuimti, bet kiek ten varlyčių!!! Kaip aš jomis apsidžiaugiau! Kokios gražios! Tai palikau tuos lapus. Pernai, kai stipriai nugenėjau, vėliau lapojosi, tai ir kenkėjai nespėjo, anksčiau apsiskraidė. Na, apie žiedgraužius nekalbu, bet pernai ir jų mažiau buvo. Nepurškiu jau kelinti metai, niekuo! Daug paukščių, varlyčių ir visko, ko nespėju pastebėti. Bet tai senoviniame rožyne, angliškas 'tvarkingesnis', bet ne toks tvarkingas kaip pas daugelį, tad ten irgi gyvybės yra!

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Jūratė » 30 Bal 2018 15:13

Ar pervedėt 2 proc. LRD? Aš eilinį kartą ir vyrą nukreipiau teisinga linkme ;)

pakalnute
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 12 Bal 2016 17:46

Re: 2018 pavasaris

Standartinė pakalnute » 30 Bal 2018 20:29

Ačiū Rūta, nuraminot mane. Kadangi aš šiemet esu užsibrėžusi rožytėms skirti daugiau dėmesio, tai nerimauju truputį, gal ir per daug kartais. Vakar nupurškiau su Aktara. Pastebėjau, kad skruzdės marširuoja kamienais pirmyn atgal, o vakare akurat jau amarų aptikau ir net pjūklelio musę besisukiojančią pričiupau. Turėjau truputį aktaros, pirktos pernai turguje, ir nupurškiau nieko nelaukus. Pas mane yra ir bitučių, bet jos jau buvo aviliuose. Tik čipendeilas su pumpurais , bet dar nedickais. Daugiau- anei pumpuro, tai galvoju, kad nebūt pas mane vien lapai. Juk ne salotas auginu. :D .
Sveikinu Egidiją, įveikusią grambuolių armiją. (like) Ji tikrai aštrių pojūčių mėgėja. :D Net nesugalvočiau su pirštais traiškyt tuos rubuiliukus.
Šįvakar palaisčiau savo naujokes Biopon rožių skystaliuku ir viskas. Mačiau ragų miltų pirkt, bet susilaikiau. Maksimoj nusipirkau Kemiros trąšų. Kai prieis eilė, duosiu šių. Kaimynas jomis tręšia, tai labai patenkintas. Rožės pas jį subujoję, lapai didžiausi, gražu žiūrėt. Gal vis dėlto nusipirkt tų ragų miltų? Nepilni du eurai už kg. Tomas Philipse.
Šarifa Asma vos gaivelėjasi, antrametė. Gal ir teks atsisveikint. Net keista, kas jai netiko.
Gero vakaro ir laisvadienio visoms. :)

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Egidija » 30 Bal 2018 20:55

Jūratė rašė:Ar pervedėt 2 proc. LRD? Aš eilinį kartą ir vyrą nukreipiau teisinga linkme ;)
aš pernai VMI penkiems metams iš karto pasirašiau pervesti Kaišiadorių bažnyčiai...taip jau darau 10 metų...NESU PAMALDI (xixi) (angel) ...tik ji man graži ir noriu ją puoselėti...tad,dabar turėsiu laukti tris metus...nežinOjau,kad galiu pervesti LRD... (no)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Regina » 02 Geg 2018 13:49

Vakar nuvažiavus radau nemažai rožių visai plikom šakom. Stirnos, o gal zuikiai pasidarbavo kaip reikiant - nuėdė 5-10 cm ilgio ūgliukus. Visai neturi sąžinės, aplink pilna žolės, žaliuojančių medžių ir krūmų - tai ne, jiems reikia rožių...

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Esmiralda » 02 Geg 2018 19:13

Užjaučiu... Man net viendienes kelias sugraužė (devil) prismardinau su repelentais visą kiemą, net patiems nosį riečia nuo smarvės, tikiuosi ir elniukams nepatiks...

Vartotojo avataras
Gina
Pranešimai: 200
Užsiregistravo: 10 Kov 2011 21:33
Miestas: Klaipėda

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Gina » 04 Geg 2018 06:48

Pernai rudenį nieko neuždengiau, tai nukirpau beveik visas rožės iki 10 cm palei žemę. Visai iššalusių nėra, bet augti pradės nuo nulio. Gaila tik senovinių. Iš 3m aukščio Ispahan, Juno, Variegata di Bologna, liko 10 cm. Niekad jų nedengdavau ir nenušaldavo nei cm, šiemet žiema pragenėjo. O va Pink Leda visa žalia, visai neapšalo. Visai neliko aukščio Robustos ir Red Rugostar. Neapšaldavo, o dabar nupjoviau pjūkliuku iki žemės, nes tokių storų šakų sekatorius neapėmė. Susumuojant rezultatus, šiemet iš aukštų turiu tik Pink Leda, Versicolor, dvi kanadietes irrrrr... viskas.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Rūta » 04 Geg 2018 14:26

Gina, nieko tokio, atsinaujins rožės – joms tik į sveikatą išeis :)

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Esmiralda » 05 Geg 2018 06:57

Aišku, Gina, labai gaila. Bet tikrai ataugs ir kitais metais bus tik dar gražesnės. Kol nepažinojau rožininkų, turėjau vieną senovinę rožę, ir jokio supratimo kaip ją prižiūrėti. Tai žydėdavo kas antri metai labai gražiai, nes iš neišmanymo nukirpdavau iki žemės, tada užaugdavo gražios šakos, kurios aišku nežydėdavo. Kitais metais jos būdavo gražios ir aš joms nieko nedarydavau, jos puikiai žydėdavo. O dar kitais metais pažiūrėdavau į tas išsidraikiusias šakas ir šnai iki žemės (xixi) Ir vėl viskas iš naujo (xixi)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2018 pavasaris

Standartinė Regina » 07 Geg 2018 07:27

Gina, labai gaila Jūsų rožių. Bet, kaip sako Rūta, jos atsinaujins. Šiemet teks be žiedų pakentėti ;) Keista, kad nušalo Klaipėdos krašte, ten žiemos lyg ir švelnesnės būna. Bet šiemet žiema kažkokia keista buvo - lyg ir nebuvo šalčių be sniego ir išvis labai didelių šalčių nebuvo, ir pavasarį niekas nepašalo, o žiemojimo rezultatai ir mane nelabai džiugina.
Vakar dar vieną seną rožę be šaknų ištraukiau - Souvenir du Docteur Jamain, šalia auganti Reine des Violettes 2 taip pat įtartinai kruta. Kol kas nebandžiau rauti, pažiūrėsiu, kaip ji jausis. Guboja toj vietoj irgi sudorota.
Po mano genėjimo toliau darbuojasi stirnos, suryti ilgiausi jau bemedėjantys ūgliai. Vėl kirpau iki nenuėstų ūglių, tai reiškia, kad beveik iki žemės. Nieko jos nebijo - nei repelentų, nei žmonių. Pliaukšėjau išsijuosus tokia garsia tarškyne, tai tik pažiūrėjo atsisukus ir toliau stovi baltą užpakaliuką atstačius.

Skelbti atsakymą

Grįžti į