2018 metų rožių augimo ir žydėjimo įdomybės

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

2018 metų rožių augimo ir žydėjimo įdomybės

Standartinė Nijola » 11 Bir 2018 11:02

LoretaA rašė:
Nijola rašė:mano senovinės labai prastai žydi neturėsiu praktiškai ką skinti, o jau kai kurios ir nužydėjo,

o kas įdomiausia - anomalija ALchimistas nesukrovė nei vieno žiedo O.O |( gal kas žino kodėl ?? aš nežinau, tik netinka kad neturėjo senų šakų, netinka kad nugraužė pjūklelis, nes purškiau ir nieko nesugraužė, krūmas didelis bet ale nei vieno žiedo :(((
Senovinės, ypač galikos ir mano žydi prastokai (man per akis), o Alchymist labai kukliai, yra šaka ant kurios 1 žiedas. Mano galėjo nuėsti pjūklelis - ypač galikas - buvo daug juodų sudžiuvusių galiukų.
Ir pas mane galikos labai slilpnai žydi kai kurie krūmai balandžio mėnesį praktiškai išdžiuvo, kažkol gerai nedirbo šaknys prasčiausiai džiuvo vieną kart nukarpai, paskui vėl džiuvenos ir vėl praktiškai ir dabar dar karpau.
Rožes nupurškiau aktara tik besiskleidžiant lapams tai pjūkliuko buvo vienas kitas pažeistas tik tos kurios daug vėliau sprogo
Aš tai su galikom įtariu kad nepatinka kažkoks genėjimas ir damaskai ne kaži ką , priaugina naujų uglių kurie tik lapai be žiedynų, o apie Alchimistą aš išvis tyliu taip tikėjausi kad žiedų bus daugybė išsilaikė puikiai sprogo puikiai nupurškiau kad nesuėstų pritrešiau o vat kad nori jis man špygą žiedų nėra :( augina šakas kaip pasiutęs. Aš rožes laistau, nors į savaitę kartą bet labai gausiai praktiškai visas.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Vasara rožyne 2018

Standartinė LoretaA » 11 Bir 2018 11:33

Genėjau panašiai kaip ir pernai - pernai buvo daug žiedų, turiu galvoje galicas, o šiemet ant kai kurių vienas kitas, ant kai kurių daugiau, bet ne marios, kaip kad įprasta prancūzinėm.
Nesiskundžiu, nes šiaip tai žiedų sode begalė.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Vasara rožyne 2018

Standartinė Esmiralda » 11 Bir 2018 11:51

Nuraminot mane, nes ir aš nesuprantu kas mano galicoms - vienas kitas žiedas. Galvojau, kad persistengiau genėdama. Gal per vėlai genėjau. Krūmai užaugo gražučiai, stovi kaip mūras, ale nežydi. Dauguma užsibaigia aklais ūgeliais. Pjūklelio kaltinti negaliu, laiku nupurškiau. Vieną kitą stirnos nukramtė. Nu bet vistiek turėjo daugiau žydėti. Alchymistai žydi, bet pernai tikrai gausiau žydėjo.
Nu bet užtat angliškos kaip nuostabiai žydi (sun) Tik vienos jau baigia, kitos vos vos pradeda.
Net ne visos ir palietos, patręštos dar šiemet. Gal šią savaitę pagaliau palis ir ant mano rožių.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Vasara rožyne 2018

Standartinė Rūta » 11 Bir 2018 12:34

Keistybė su tom silpniau žydinčiom ar nežydinčiom senovinėm. Pas mus tas pats – kai kurios žydi silpniau, kai kurios beveik visai nežydi. Pjūklelis, manau, nekaltas, tikrai ne taip masiškai jis pažeidė ūglius šįkart, kiek yra naujų mūru augančių ir nė neketinančių žydėt šakų. Genėta pas mus kaip visad – senovinės tausojančiai. Santolinos pas mus šiais metais irgi nežydi. Pernai taip pat nežydėjo, bet buvo persodintos per anksti ir pašalo, bet šiemet to tikrai nebuvo. Drįsčiau įtarti, kad čia yra kažkoks klimato veiksnys, su kuriuo anksčiau nesusidūrėm – per šalta, per karšta ar dar kažkas buvo joms neįprasta, neįtiko. Nors kas tai gali būti – nė neįsivaizduoju...
Įdomu, kad Sibirkoj ir ką jie apie tai mano.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Vasara rožyne 2018

Standartinė Jūratė » 11 Bir 2018 12:46

Pas mane su senovinėm tas pats.

Vartotojo avataras
Artūras
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 03 Gru 2016 16:36
Miestas: Vilnius

Re: Vasara rožyne 2018

Standartinė Artūras » 11 Bir 2018 13:06

Nijola rašė:
LoretaA rašė:
Nijola rašė: o kas įdomiausia - anomalija ALchimistas nesukrovė nei vieno žiedo O.O
Pritarsiu, mano Alchymistas taip pat nesukrovė šiemet nė vieno žiedo... bet jau išleido 6 bazalinius ūglius. Visgi manau kitais metais atsigriebs... O įtakojo turbūt tokį poelgį praėjusi labai šalta ir lietinga vasara... Matyt pernai nespėjo pasiruošti kitam sezonui :?

Į temą- Alchymistas Kauno botanikos sode:)
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Vasara rožyne 2018

Standartinė Nijola » 11 Bir 2018 14:33

Aš klausiau Dovilės dėl Alchimisto, bet ji nežino tik Dovilė paminėjo kad Violačėja nemėgsta buti genima kaip jie geni tai yra kaip mes genėjom botanikos sode.
Aš jau seniau pastebėjau jau kiektai metų kad Violačėja skurdžiai žydi, aš ją visada pakankamai stipriai genėdavau nes ji ti pas mane labai išsiplėtusi tai labai retindavau ir trumpindavau tai gal jai tas nepatinka.
Ką dar galėčiau pasakyti apie Violačėją tai ji išsprogo labai bėlai gal tik gegužės pabaigoje stovėjo ilgai pajuodusi ir padžiuvusi galvojau kad nudžiuvo bet pasirodo ne. Iš anlkstesnių pastebėjimų ji auga labai stati, šakos ilgos, sprogsta vėlai ir apačia krūmo beveik plika nes lapai daugiau viršunėse, kai pageni ir žemesnes šakas labai ilgai nesprogsta, paskutiniai du- trys metai labai skurdus žydėjimas, krūmui dabar apie 12 m pradžioje ji labai gausiai žydėdavo ir buvo viena iš favoričių, sakiau šį sezoną negenėsiu pažiūrėsiu gal daugiau žydės.
Taip angliškos kaip pasiutę žydi tik žiedai labai trumpai laikosi sausra joms nelabai tinka.
Tarp kitko superb tuscani ir tuscani dar nežydi bet mačiau kad tik keli pumpurai.
Bet puikiai žydi albos be priekaištų.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

2018 metų rožių augimo ir žydėjimo įdomybės

Standartinė Rūta » 11 Bir 2018 15:26

'Vioacea' pas mus genėta silpnai, t. y. beveik negenėta. Auga labai tanki kaip serbento krūmas, bet beveik nežydi.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2018 metų rožių augimo ir žydėjimo įdomybės

Standartinė LoretaA » 11 Bir 2018 16:00

Pakeičiau pavadinimą, nes vis tik kalbame kas mus šią vasarą nustebino, o ne šiaip giriamės žydėjimu.
Taigi, dar viena šios vasaros įdomybė - pas mane nėra vabalų - nei bronzinukų, nei dar mažesnių rudų, panašių į išpampusią erkę. Per dieną vieną kitą pamatau. Užtai skruzdėlės mėgsta susirinkti žiedo viršuje - matomai randa ko nors saldaus, bet tokių aplipusių žiedų nedaug.
Iš blogesnių dalykų - taip sergančių rožių praktiškai nemačiau net rugpjūčio mėnesį. Jos jau sirgo tik atidengtos, kai genėjau daugybė lapelių buvo pažeisti dėmėtumo. Na, kad kabinasi miltligė, nieko nuostabaus. Nusprendžiau kai kurias rožes nukirpti iki žemės - vakar grįžusi sugalvojau. Tiesa, rožės niekuo nepurkštos nei rudenį, nei pavasarį.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 2018 metų rožių augimo ir žydėjimo įdomybės

Standartinė Esmiralda » 11 Bir 2018 16:37

Pas mane tfu tfu tfu - niekas neserga kol kas, purkšta gruodžio mėnesį karbamidu su vario sulfatu, nudengtas rožes dar nupurškiau čempionu. Ir pasirodžius pjūkleliui - nupurškiau su actara+efectorius.
O užtat vabalų dar niekada tiek nemačiau (devil) (devil) (devil) graužia net šviežučius besiskleidžiančius pumpurus (mad)
Dar vienas šių metų pastebėjimas - tikrai daug silpniau rožės kvepia. Galvojau kad tik man vienai, bet ir vyras patvirtino, ir svečiai mano rožes apvadino bekvapėm. Iš pat ryto dar kvepia, saulutei pakepinus - visas kiemas pakvimpa, ir paskui vos besijaučia. Gal lietutis ir vėsesnis oras atgaivins jas.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2018 metų rožių augimo ir žydėjimo įdomybės

Standartinė Regina » 11 Bir 2018 16:49

Labai gera ir reikalinga tema, nes šiemet tikrai viskas visai kitaip. Tiesa, pernai irgi buvo kitaip, bet į priešingą pusę :D (rain)
Jau pavasarį skundžiausi, kad kuo geriau rožes dengiu, tuo jos prasčiau žiemoja :( O juk ir žiema buvo normali, ir sniego buvo, ir didelių speigų nebuvo, nei pavasarinių šalčių ir šalnų.
Taigi. Kai pradėjau genėti, tai genėjau ilgai ir nuobodžiai kelis kartus. Kažkodėl šakų viduriai buvo rudi. Kodėl - man iki šiol neaišku. Iš kai kurių rožių beveik nieko neliko ir dabar dar ne kažin kas yra. Gerai, kad išsirutuliojo tema apie senovinių nenorą žydėti, nes galvojau, kad čia tik pas mane taip gal nuo pernykščio skendimo. Pasirodo, kad problema ne šaknų mirkime vandenyje. Kai kurios senovinės neparodys nei vieno žiedelio, kai kurios turi tik po kelis pumpurėlius. Sakau pumpurėlius, nes pas mane dar beveik niekas nežydi. Bus tik keli gausiai žydintys krūmai. Kažkiek prisidėjo miško kanopiniai ir skeltalūpiai, kažkiek pjūklelis, bet kai kurios rožės kažkodėl tiesiog nesukrovė pumpurų. Beje, mano toks gana varganas Alchymistas jau pražydo ir turi dar kelis pumpurus :) Būtų žydėjęs dar gausiau, bet "ačiū" stirnom ir pjūkleliui. Sakau varganas, nes lyginant su jūsiškiais Alchymistais, jis yra gana apgailėtinas - kokios keturios plikos šakos su keliom pumpuruotom šakelėm.
Pas mane ir modernios nekaip atrodo. Kai kurių krūmų beveik ir nesimato. Prisodinau į tarpus jurginų, kad ne taip matytųsi plika žemė. Kol kas žiedų tik vienas kitas. Gausiai ir nebus, nes jaunas šakeles genėtojai ir dabar skabo.
Pas mane, kaip ir pas Loretą, kol kas vabalų nėra (gal todėl, kad nėra žiedų :? ). Beje, šiemet beveik nėra ir lelijas ryjančių vabaliukų, lelijos atrodo labai gražiai. Bet tokios gausybės amarų dar niekada nesu mačiusi - šakelės net linksta. Ir skruzdėlių labai daug. Visur, ne tik rožėse. Atvažiavus po savaitės Aicha radau visai pliką, vietoj lapų tik gyslučių voratinklis. Nežinau, kas ją taip suvalgė, kirminukų nei didelių, nei mažų nepastebėjau. Bandysiu nupjauti iki žemės.
Dėmėtumo yra, net nustebau pamačiusi. Pas mane rožės taip pat nepurkštos nei nuo ligų, nei nuo kenkėjų. Nusipirkau žalio muilo, bet neturėjau laiko purkšti :(

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: 2018 metų rožių augimo ir žydėjimo įdomybės

Standartinė Gema » 11 Bir 2018 21:15

Pas mane šiemet kaip niekada gražūs angliškų rožių krūmai, daugybė pumpurų. Pjūklelis kur ne kur padarė žalos, bet tkrai ne masiškai. Tik vieną rožę radau labjau jo apgadintą, augančią atskirai nuo kitų. Viename rožyno kampe iš pradžių labai puolė žali kirminukai, o dabar bronzinukai - puola smarkiai, bet ne taip kaip užpernai, žiedus spėju pamatyti. Apie amarus net nekalbu - praeidama vis braukau ir braukau nuo stiebų, aplipę neįprastai storai. Purkšti visai neturiu kada.

Tarp senovinių nežydės gal tik viena dvi - sukrovė mažai pumpurų, bet pamaniau, kad tai dėl genėjimo, nors šįkart saugojausi, stengiausi. O apskritai visos rožės labai labai pumpuruotos, kaip niekad. Gal mano sodas jau pagaliau subrendo? Į ligas nekreipiu dėmesio, grožio man užtenka. Dėmėtumo kaip visada turi tos pačios kelios senovinės - Temple (HP), ir pora burboninių. Vėliau, žinoma, atsiras daugiau.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2018 metų rožių augimo ir žydėjimo įdomybės

Standartinė Rūta » 12 Bir 2018 08:44

Įdomus tas šių metų žydėjimas... Gal įtakos turi ir tai, kad ne vieno iš mūsų rožės jau nebejaunos? Štai Gemos jaunesnės – ir nieko. Botanikos sode irgi ne senutės... Bet ir mūsiškės nėra nuskurdusios, o vešlios, augios, gyvybingos, tik nežydi. Vis tik manau, kad čia kažkoks visuotinesnis mums dar nežinomas veiksnys.

Pas mus ligų truputėlis esama, bet dauguma krūmų atrodo visai sveiki, gražūs ir augūs. Šiemet rožės mažiau genėtos, t. y. aukščiau, tai krūmai dideli, kaip man ir patinka. Modernios, angliškos žydi labai gausiai.

Loreta, gal ankstyvam ligų paplitimui turėjo įtakos, kad rožės žiemojo su lapais?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2018 metų rožių augimo ir žydėjimo įdomybės

Standartinė Regina » 12 Bir 2018 09:05

Rūta, pas mane rožės visada žiemoja su lapais. Sakyčiau, kad ligotumui tas nedaro absoliučiai jokios įtakos. Galima manyti, kad daugiau kenkėjų lapuose peržiemoja, bet ir šiuo atveju galiu abejoti. Juk kiekvienais metais įvairių vabalų, kirminų, amarų ir kt. būna skirtingais kiekiais.
Beje, mano rožės dar niekada nesirgo miltlige. Tfu, tfu, tfu...

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2018 metų rožių augimo ir žydėjimo įdomybės

Standartinė LoretaA » 12 Bir 2018 09:27

Nemanau, nes mano rožės visada žiemoja su lapais - per visą rožių auginimo istoriją, tik vieną kartą buvau nuskynusi. Manau, kad daugiausia įtakos turėjo staigus temperatūros pakilimas, kas paskatino labai greitą pumpurų brinkimą ir lapų augimą ir, žinoma, niekuo nepurškimas. Manau, reikėjo anksčiau atidengti, kad rožės būtų ne po dangomis, bet niekas nesitikėjo, kad po žiemos prasidės vasara.
Amarų iš ties begalė. Kadangi pas mane gudobelių gyvatvorė, labai daug jų joje ir puotauja. Kai ją nukerpu - didžioji ilguma šakelių su amarais nusikerpa, tuomet jie persikelia ant rožių. Svečių atvykimo proga, kad jų labai nešokiruoti, nupurškiau Rūtos pasiūlytų mišiniu - žaliu muilu+aliejumi. Padėtis labai pagerėjo. Dabar jau vėl reiktų purkšti. Tiesa, labai nemažai karpiau iššovusių galicų šakelių, kaip aiškino Mindaugas, tik kad jos nebuvo virš žiedų, gal tik Gipsy Boy kažkiek žiedų atsidengė.
Pusę žiemos rožės žiemojo tik su agroplėvelės uždengimu ir tuo metu buvo apie -20 laipsnių. Čia aš į Reginos pastebėjimą, kad sniego buvo pakankamai ir rožės tikrai gerai peržiemojo, išskyrus tradiciškai Sally Homs. Bet jos nenukirpau, kaip kad derėtų, o tik pažeminau krūmą ir ji dabar nuostabiai žydi.
Šiemet, sakyčiau, rožės labai išaugo - anaiptol nėra nusususios, kai kurias pakartotinai išretinau, negaliu sakyti, kad išgenėjau, nes iškirpau šakas su pumpurais, kadangi negalėjau prasibrauti.
A Shropshire Lad ir taip buvęs nemenkas, tapo neįsivaizduojamu gigantu. Net specialiai pažiūrėjau jo gabaritus nurodytus HMF, kurie nurodyti 1,5-1,85x0,9-1,5 m. Mano tikrai nemažesnis kaip 2,5x2,5.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2018 metų rožių augimo ir žydėjimo įdomybės

Standartinė Regina » 12 Bir 2018 09:47

Loreta, tavo A Shropshire Lad pritrenkianti <3 <3 <3 Nepažinau pamačiusi, nes maniškė man iki kelių, turi 2 šakas. Pamačius pas tave, kokia ji gali būti, pernai pasodinau antrą :D Kol kas ne kažin kas, nes buvo "vamzdelinė".

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: 2018 metų rožių augimo ir žydėjimo įdomybės

Standartinė Nijola » 12 Bir 2018 09:53

Pas mani yra mintis Reginos postui, kai ji sako, kad šakos kai genėjo buvo vis rudos, mano mintis tokia: praėjusi metai buvo labai lietingi šlapi, augalai kai kurie net mirko, prisigėrė vandens
gal medėjo sunkiau tai gal kai stiebuose per daug vandens ir didelio šalčio nereikia, gal dėl to ivyko pašalimas, mano toks pamastymas.
Aš kažkodėl kvailai laukiu kad mano Alchimistas sužydės rudeniui (xixi) :D gal jis susipainiojo laike |(

pas mane tų rudų vabalų yra, bet ne perdaugiausia, pas mane mažos sraigės su dideliais dantimis kurios net girdžiu kaip ĖDA rožių žiedus :? (bandit) renku jas per kartą prirenku pusė kibiro |(
Savo rožes purškiau nuo ligų ir nuo kenkėjų, šeip sveikos ir amarai nekankina, nes nupurkšta (dance)

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: 2018 metų rožių augimo ir žydėjimo įdomybės

Standartinė Nijola » 12 Bir 2018 10:01

Kai paskaitai visus postus ir žinai iš kurių kraštų yra nariai labai idomi situacija dėliojasi, reiškias rudiems vabalams praėjusių metų drėgmė nepatiko jų visgi mažiau pas visus, na amarai kaip amarai :D
o vat galikoms damaskams nepatiko nebuvimas pavasario tai yra po žiemos startuoti į vasarą - pas visus panašiai

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2018 metų rožių augimo ir žydėjimo įdomybės

Standartinė Rūta » 12 Bir 2018 10:12

Va čia tikriausiai ir bus priežastis – per staigus startas į vasarą. Matyt, galikoms ir damaskinėms reikia ilgesnio ramybės ar pereinamojo periodo. O tai bus gražu – pasidarys pas mus klimatas kaip Afrikoj, kur negali senovinių rožių auginti :D

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 2018 metų rožių augimo ir žydėjimo įdomybės

Standartinė Jūratė » 13 Bir 2018 16:25

Dar pastebėjau, kad geriau žydi tos galikos, kurios buvo nedengtos (lyginu vienodas veislės)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2018 metų rožių augimo ir žydėjimo įdomybės

Standartinė LoretaA » 14 Bir 2018 05:56

Nijole, dėl tavo Alchymis nežydėjmo - paskaitinėjau truputį, tai rusų rožininkės šios rožės žydėjimo sulaukdavo maždaug ketvirtais metais. Kai kurios jau būdavo ir beraunančios lauk. Vakar dar pasižiūrėjau į saviški - kukliai, netgi labai, bet žydi. Mes pripratome, kad vienais metais Alcjymist auginasi šakas, kitais metais tos šakos jau ir žydi, pasirodo būna ir kitaip.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2018 metų rožių augimo ir žydėjimo įdomybės

Standartinė Regina » 14 Bir 2018 07:28

Vakar buvau kaime, tikėjausi pamatyti kažką gražaus, bet panašu, kad šiemet to galiu tikėtis nebent per antrąjį žydėjimą. Nėra nei pačiai į ką žiūrėti, nei kitiems rodyti, nei ką fotografuoti, nei ko skinti. Senovinės bent jau gražiai auga, ko nepasakyčiau apie modernias. Nesakau, kad visos rožės prastai atrodo, bet labai daug suvargusių. O gal aš per daug tikiuosi? Bet kasmet pirmasis žydėjimas būdavo tikras pliūpsnis, o dabar... Kai kurios visai neaugina naujų gražių šakų, o juk dar nėra senos. Matau, kad be chemijos nepavyks išsiversti. Jei savaitgalį nelis, tai tikrai purkšiu ir nuo kenkėjų, ir nuo ligų. Per tiek metų, kai auginu rožes, tokios neįsivaizduojamos daugybės amarų nesu mačiusi. Atrodo, kad jie valandomis dauginasi ir tuoj neliks nei vienos švarios šakelės. Vis daugėja rožių su sudžiūvusiais išgraužtais lapais - tikriausiai cikadų darbas, o gal erkių.

pakalnute
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 12 Bal 2016 17:46

Re: 2018 metų rožių augimo ir žydėjimo įdomybės

Standartinė pakalnute » 14 Bir 2018 10:50

Regina, būkit gera,kai nupurkšit, parašykit kuo apdorojot nuo ligų. Nuo vabalų ir amarų purškiau muilu su aliejum, bet dar teko su aktara naujus lapelius papurkšt, nes pjūklelis vis dar graužia. Nuo miltligės paskutiniai du kartai buvo bambalinis alus,bet pradeda lįst dėmėtumas. Viskas būtų pusė bėdos, bet nenoriu kad nusilptų mano rožytės, nes paskui blogai peržiemos. Kai turėsiu daugiau laiko bandysiu užsisakyt iš Austino parduotuvės chemijos. Įdomumo dėlei. Daug visko prisiskaičiau, bet ne viską gali gaut pirkt , o ir patirties trūksta. Dėkoju iš anksto.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2018 metų rožių augimo ir žydėjimo įdomybės

Standartinė LoretaA » 14 Bir 2018 11:03

Pakalnute, palikt rožes ramybėje! Ir grauš, nes pratinate visokius gyvius prie chemikalų. Actara per sezoną naudojamas 2 kartus. Iš viso! Ne vieną rožę galima nupurkšti du kartus, o iš viso sode galima purkšti du kartus. Jeigu vieną kartą purškėt vakar, o po poros dienų vėl ką nors purškėt, jau yra du kartai!
Amarai iš viso rožėms praktiškai nedaro žalos, tik atrodo neestetiškai, o su pjūkleliu reikėjo kovoti kada buvo laikas. Kai kirminas gyvena rožės stiebe, jokie chemikalai nepadės.
Mieli rožininkai, skaitykite instrukciją. Ji tam ir rašoma, kad ją atidžiai skaitytume.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2018 metų rožių augimo ir žydėjimo įdomybės

Standartinė Rūta » 14 Bir 2018 11:11

Jau ruošiausi rašyt praktiškai tais pačiais žodžiais, kaip Loreta parašė... Kankindama savo rožes chemija, tikrai joms nepadėsit, o tik įsivelsit į nepabaigiamą kovą su gamta, kurioje žmogui niekada nelaimėti. O dėl žalos gamtai dar ir skaudžiai mokam – ir mes, ir mūsų rožės! Man patiko kažkada seniai seniai Nijolės pasakyti žodžiai, nors ir skambėjo žiauriai – jei nervai neatlaiko, geriau išvis neauginkit rožių. Nereikia iš jų reikalauti kažkokio tobulumo, nė dėmelės ir pan... Tiksliau tas tobulumas bus, jei mes išmoksim labai subtiliai sutarti su gamta, nenuodydami rožių ir ekosistemos, kuri yra apie rožes. Mes to nematom, nesuprantam, bet tai yra be galo svarbu. Tai vėliau, jei tikrai norėsit jomis rūpintis natūraliai – ir čia kiekvienas randam savo būdus, jei norim. O pradžiai pagaliau baikite nuodytis ir nuodyti rožes.

Skelbti atsakymą

Grįžti į