Žiema rožyne

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Žiema rožyne

Standartinė Regina » 27 Sau 2020 16:15

Keista rašyti "žiema rožyne", kai nėra sniego nei kruopelės, nei šalčio. Mačiau visokių žiemų, bet kad iki sausio galo visai, visai nebūtų sniego, o temperatūra net ir naktimis beveik visada būtų pliusinė, tai tokios žiemos neprisimenu (no) Nesinorėtų, kad žiema persikeltų į balandžio mėnesį (no)
Taip kruopščiai uždengiau rožes, gali būti, kad visai be reikalo.

Sausio 26-oji

PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Ignas
Pranešimai: 189
Užsiregistravo: 12 Rgs 2010 22:58
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: Žiema rožyne

Standartinė Ignas » 27 Sau 2020 20:04

Gražios ir pavasariškos foto Regina (xixi) į žiemą nepanašu. Ir tema manau reikalinga, jei taip ir toliau tai taps nauja norma tokios žiemos.
Šiemet jau tikiuosi ilgalaikių šalčių nebus, nes visas sode auga, net rožių oumpurai matosi pučiasi, ypač senovinių...

Galanthus nivalis jau kuris laikas žydi, tik foto nesugebėjau padaryti. O čia matosi dar tik pumpurai.
Paveikslėlis

Stambesnė Galanthus elwesii
Paveikslėlis
Mano galerija
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Žiema rožyne

Standartinė Gema » 29 Sau 2020 10:55

Šiaurės rytų Anglijoj, prie jūros, jau net krokai skleidžiasi, nekalbant apie snieguoles ir erančius, kurie žydi visu smarkumu. Rožių lapeliai išsprogę. Kitur Anglijoj pasninga, čia kol kas šilta, tarsi būtų užuovėja. Sako prieš keletą metų tokiu metu buvo pilna sniego, kas man sunku patikėti. Nors Golfo srovė vėsta, bet vis vien, bent jau kol kas, šilta. Žiūrėsim, koks bus vasaris.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Žiema rožyne

Standartinė Regina » 02 Vas 2020 13:10

Šiek tiek keistokas vaizdelis, tiesa? :? (xixi)
Taip norisi viską imt ir atidengt... Vasario visomis naktimis rodo minusą, o ateinančią savaitę net ir dieną lengvas minusiukas pradžiugins. Tik minkšto, puraus sniegučio dar labai norėtųsi :) Įdomu, kuo nustebins kovas :?

PaveikslėlisPaveikslėlis

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Žiema rožyne

Standartinė Rudenelis » 04 Vas 2020 14:45

Labai įdomiai atrodo balti, pilki debesėliai, išmėtyti po dirvonus. Kiek daug atskirų salų!
Seniai kalbam, kad žiemos, pavasariai ir t.t. būna labai skirtingi, bet tokios žiemužės kaip ši dar neteko matyt turbūt ir pačiam seniausiam Lietuvos gyventojui. Kažkuriuo momentu pagalvojau, kad veltui dengta, lenkta, skinta lapai, bet vėl gi, jei matyčiau stovinčius plikus krūmus ir besikeičiančias orų prognozes (ne orus, jie kaip tik beveik nesikeitė), labai imtų nervas. O dabar tegul sau pranašauja, mano rožės jaučiasi gerai. Suguldytos, apklotos, apsaugotos nuo įkyraus lietaus, vėjo. Tegu sau augina pumpurėlius kurios to nori, ką padarysi. Kai tik pradėjau auginti rožes, net žiemą neturėjau kantrybės ir lysdavau po dengimais žiūrėti kaip ten jos jaučiasi. Ir matydavau, kad kai kurios pumpuruotos būna net ir per šaltą žiemą.
Pavasario ir nelaukiu, dar ne laikas, bet jau nelabai ir šalčių norėtųsi.

Vartotojo avataras
Ignas
Pranešimai: 189
Užsiregistravo: 12 Rgs 2010 22:58
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: Žiema rožyne

Standartinė Ignas » 04 Vas 2020 20:42

Rudenelis rašė:
04 Vas 2020 14:45

Pavasario ir nelaukiu, dar ne laikas, bet jau nelabai ir šalčių norėtųsi.
tikros žiemos aš ir noriu ir jos reikia, bet jau ne šį sezoną, augalai jau tikrai ne tik kad bunda, bet jau pabudę, magnolijos pumpuruose jau spalva matosi, narcizai ankstyvesni jau su pumpurais or ir hiacintų pumpurus mačiau. Aišku šalčiai ir sniegas nesunaikins augalų, bet nesinori prarasti žiedų :)

Regina rašė:
02 Vas 2020 13:10
Šiek tiek keistokas vaizdelis, tiesa? :? (xixi)
Visai geras vaizdas :) Nors mano nedengtos rožės, nes vis laukiau šaltesnių orų, bet jei būtų dengtos tai tikrai be kovo nieko nenuiminėčiau, paskui jau saulėta daugiau bus tai gali sušusti ar pan.
Pas mane vaizdelis visai kitoks (xixi) šeštadienį buvo įkvėpimas sode padirbėti, nes piktžolės auga jau, beje pilnas žemės paviršius sliekų.
Rožės atrodo neblogai, kai kurių pumpurai brinksta, tik foto nesimato.
Paveikslėlis
Pradeda žydėti pirmosios raktažolės sode.
Paveikslėlis

Laukiu prasiskleidžiant:
Paveikslėlis

Paveikslėlis
Mano galerija
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Žiema rožyne

Standartinė Rudenelis » 05 Vas 2020 09:27

Gražu žiūrėt, kaip padirbėta! Žieminiai žiedai gražūs, bet kažkaip ne taip džiugina kaip pavasarį. Nekalbu apie eleborus, su tais viskas tvarkoj. Turiu baltus, tai nuo rudens iki dabar žydi. Kai buvo keli laipsniai minuso, pagulėjo, atšilo, vėl sau stovi ir šviečia. Šiandien ryte vėl gulėjo |( .
O rožė-vijokliukas nuo atramos matau nenuimtas? Gal Kaune ne taip baisu laukti žiemos su nedengtom rožėm, bet Utenoj nedrįstu. O kai pagalvoju, kiek laiko ir jėgų išeina, kol nuimi nuo atramų, suguldai, paskui vėl keli, geni, riši (:| ... Prisiauginau vijoklinių, tai jau nepaprastai sunku darosi. Bet jos mano mylimiausios rožės. Kai kurios apsirgo rūdimis, jei taip ir toliau, reiks atsisveikinti. Kai kirsiu, balsu raudosiu ;( ...

Vartotojo avataras
Ignas
Pranešimai: 189
Užsiregistravo: 12 Rgs 2010 22:58
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: Žiema rožyne

Standartinė Ignas » 06 Vas 2020 20:54

Rudenelis rašė:
05 Vas 2020 09:27
O rožė-vijokliukas nuo atramos matau nenuimtas? Gal Kaune ne taip baisu laukti žiemos su nedengtom rožėm, bet Utenoj nedrįstu. O kai pagalvoju, kiek laiko ir jėgų išeina, kol nuimi nuo atramų, suguldai, paskui vėl keli, geni, riši (:| ... Prisiauginau vijoklinių, tai jau nepaprastai sunku darosi. Bet jos mano mylimiausios rožės. Kai kurios apsirgo rūdimis, jei taip ir toliau, reiks atsisveikinti. Kai kirsiu, balsu raudosiu ;( ...
yra vijoklinių arba tokių kurias kaip vijoklines galima augint ir nereikia dengti, aišku mes renkamės pagal žiedus ir dažniausiai tos atsparios šalčiams ne tokios jau populiaros :) bet jei ir toliau tokios žiemos bus tai ir Jums nereiks prilenkinėt ir dengti vijoklių :D
Rožė-vijokliukas yra 'Etoile Pourpre' (R. gallica officinalis X Etoile de Hollande) ir ji tikrai didesnė auga nei paminėtas aukštis 150 cm HMF. Turiu ją keli sezonai, kokios 4 žiemos žiemojo nedengta ir viskas su ja buvo gerai, bet ir žiemos buvo be ilgalaikių stiprių šalčių kelis metus iš eilės. Daugiau foto čia:

http://www.roziudraugija.lt/forumas/vie ... f=27&t=718
Emilija rašė:
05 Vas 2020 10:42
Vis buvo įdomu, kai elgiatės tokią "žiemą" su rožėmis. Aš vis dar neuždengus, stebiu orų prognozes ir jau atvirai sakant nebeturiu ūpo jas kloti |( Nes jau pavasaris visai čia pat!
Esu susmaigsčiusi lankus, ant kurių dengiu medžiagą, bet kol kas taip viskas ir stovi. Apgenėjau rožes prieš porą savaičių ir jaučiuosi kaip kokioj Anglijoj (xixi)
Taigi matau, kad ne aš viena esu neuždengusi rožių.
Labai gražus sodas (like) Aš taip pat šiemet padariau, seku orų prognozes, bet jau sunku patikėti, kad kovo mėn atšals taip stipriai, kad dengti rožes reikės...Tik dar negenėjau nes ir taip kai kurių pumpurai matosi didėja, dar palauksiu ir gal kovą jei orai geri bus, genėsiu.
Mano galerija
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Žiema rožyne

Standartinė Regina » 29 Vas 2020 20:22

Šįryt pavyko nutverti žiemą už uodegos galiuko :)

PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Ignas
Pranešimai: 189
Užsiregistravo: 12 Rgs 2010 22:58
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: Žiema rožyne

Standartinė Ignas » 01 Kov 2020 11:53

Oho! Atrodo kaip tikra žiema! Labai gražios foto. Kaune mes tropikuose gyvenam palyginus su šiom foto :D
Žiemos paskutinės foto iš sodo, Vasario 23 dienos:
Chrysosplenium macrophyllum
Paveikslėlis

Corydalis flexuosa 'Blue Panda'
Paveikslėlis

Crocus chrysanthus 'Romance'
Paveikslėlis

Helleborus
Paveikslėlis

Helleborus sodinukas iš Dalios Raimondos, užaugo ir pražydo po 3 metų :)
Paveikslėlis

Galanthus woronowii
Paveikslėlis

Galanthus nivalis 'Flore Pleno'
Paveikslėlis
Mano galerija
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Žiema rožyne

Standartinė Jūratė » 05 Kov 2020 08:01

Pasižiūrėjau, ką apie žiemą rašėt, na nerealiai gražiai žydinti žiema buvo (xixi) O eleborai tai iš vis kosminio grožio <3

Skelbti atsakymą

Grįžti į