Rožės vazonuose

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 3998
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Rožės vazonuose

Standartinė Jūratė » 30 Rgs 2010 09:33

Papasakokit, prašau, apie savo patirtį, kaip sekasi augint rožes vazonuose. Ar jos pas jus būna tik vieną sezoną, na tarkim, pavasarį gavau rožę, įsodinau į vazoną vasarai, o rudenį perkeliu į nuolatinę vietą? Ar kai pasodinu vieną kartą, tai ruošiuos augint ne vieną vasarą, bet kur kas ilgiau...
Aš turiu ir tokių, ir tokių variantų. Tiksliau, ruošiaus kelias rožes sodint į vazonus ir laikyt visą laiką juos, kad puoštų kiemą kur nors, kur tuo metu manau reikėtų, o paskui gal keliautų vėl kažkur kitur ir puoštų kitą vietą :) . Deja, paauginus rožes vazonuose porą vasarų (menka dar patirtis), supratau, kad labai sunku taip augint rožę, kad ji būtų graži tame vazone, kad jai ten patiktų. nėra taip paprasta. Pasakysiu, su kokiom bėdom susidūriau. Karštą vasaros dieną vazonas įkaisdavo ir nors stengdavaus dažnai liet, žemė, o kartu ir rožės šaknys vis tiek užkaisdavo; vazonuose labai pamėgo įsikurt skruzdės, naudojau papildomai chemiją, nes naturalūs būdai, kuriuos bandžiau, nepadėjo, o tos chemijos savo kieme norėčiau kuo mažiau naudot; per audras (o jų buvo ne viena ir ne dvi) kai kuriuos vazonus išvartydavo, apsilaužydavo jaunos šakelės... Stengiaus rožėms padėt, tai kartais tampydavau tuos vazonus, slėpdavau už kokių užuovėjų... kaip katė su kačiukais.... Per visus tuos karščius, negandas ir kenkėjus maniškės gana smarkiai vargo, ne itin gražiai atrodė :|
Daugiau nežinau ar apsiimsiu kokią rožę augint vazone, nebent tas vazonas būtų didžiuuuulis, kad nei karštis, nei vėtros negrėstų. Koks nors iš hypertufos :D aš jau pradėjau bandymus šiuo klausimu, kol kas nedidelius ir rezultatai nelabai mane nudžiugino. dar ekperimentuosiu ;)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6120
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožės vazonuose

Standartinė LoretaA » 30 Rgs 2010 10:00

Vakare gal parašysiu daugiau. Mano patirtis, kaip ir tavo - labai menka. Galvoju, kad yra rožės kurios gerai jaučiasi vazonuose ir kitos, kurias mes bandome auginti juose. Šiemet kieme turėjau (nesuskaičiuoju dabar) gal 7 vazonus. Tai dviejuose labai gerai augo, 2 labai blogai, 2 iš pradžiū gerai, vėliau prastai ir 2 pakenčiamai. A, tai vazonai 8. Vėjas man nei vieno nevartė - pati kai kuriuos vos pavilkdavau, nes vis reikėjo perstatyti, kad žolės po jais nenusigalabytų.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 3998
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožės vazonuose

Standartinė Jūratė » 30 Rgs 2010 10:39

koala, o skruzdės neįsiveisdavo?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6120
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožės vazonuose

Standartinė LoretaA » 30 Rgs 2010 10:41

Vieną kitą skruzdėlę mačiau, bet skruzdėlyno neįveisė, ko negaliu pasakyti apie dirvoje pasodintas rožes.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 3998
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožės vazonuose

Standartinė Jūratė » 30 Rgs 2010 11:17

o aš neperseniausiai tris rožes iš vazonų perkėliau į žemę, tai kiekvienam buvo pilna kiaušinių ir tikri tuneliai išrausioti :x , nors paviršiuj tų skrudzdžių ir nesimatė, kad jos ten gyvena.... manau, kad ir kituose vazonuose jų yra, tik kitų dar nejudinau.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6120
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožės vazonuose

Standartinė LoretaA » 30 Rgs 2010 11:24

Tai gal ir pas mane yra. Tik kaip tu tuos tunelius pamatei. Aš persodinėjau vieną rožę į žemę, tai radau tokį tvirtą šaknyną, kuriame kad ir kaip norėsi nieko neįžiūrėsi. Nebent jį supjaustyti. Tuo pačiu nustačiau, kad nors ir daug liedavau, jai drėgmės trūko.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 3998
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožės vazonuose

Standartinė Jūratė » 30 Rgs 2010 11:47

kai ištraukiau šaknų gumulą iš vazono, kiaušiniai vietomis net pabyrėjo, tiesiog siukiojau tą žemės gumulą ir bandžiau kiek įmanoma iš griovelių iškratyt kiaušinius :twisted: brrrr...

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožės vazonuose

Standartinė DaliaRaimonda » 30 Rgs 2010 21:10

Mano parirtis tai dar mažesnė nei jūsų. Pasisodinau tris skirtingas miniatiūrines rožes į medinius konteinerius. Iš tikro tai atsibodo kiekvieną pavasarį ir rudenį į juos sodinti vienmetes gėles. Taigi, rožės auga kartu su miniatiūriniais spygliuočiais ir bent šią vasarą jokių problemų dėl jų augimo nebuvo. Kadangi konteineriai nemaži, tai ir drėmė juose užsilaiko ilgiau, negu vazone. O labai dideliuose vazonuose auginau floribundines "Lady of the Dawn". Na, neturėjau vietos aš joms, tai ir susodinau į du vazonus. Taip pat augo, bet ne taip gerai, kaip kitos floribundinės rožės normaliai grunte. Rudenį jas planuoju perkelti kur nors į nuolatinę augimo vietą. Manau mažų dydžių rožes tikrai galima auginti dideliuose vazonuose. Bet tik reikia išspręsti vazonų su rožėmis žiemojimo klausimą.

Nijola

Re: Rožės vazonuose

Standartinė Nijola » 30 Rgs 2010 21:29

Čia ko gero aš vazonuose mėgstu auginti rožes :roll: ir tikrai auginu jau pakankamai senai, visko buvo. Žinoma kad rožė vazone augtų ir gražiai atrodytų tikra tiesa reik nemažai pastangų ir kantrybės.
Pirmų pirmiausia aš auginu vazonuose stiebines rožes, ir kitas kurias tik sugalvoju :roll: Mano patirtis rodo, kad geriausiai auga vazonuose mini rožės, poliantinės ir AH - kaip nekeista :roll: Kažkada dariau eksperimentus (didžioji eksperimentatorė :lol: )sausio mėsesį prisitempiau į namus daug vazonų kurie pražydo kovo mėnesį, bandžiau pražydinti skirtingas veislias bet čia reiktų kada prisėdus išpasakoti detaliau :roll: patirties ir pasebėjimų yra :)
Visgi reiktų pripažinti kad kaip besistengtum grunte rožei geriausia :roll: :)
Pirma jei auginsi ne vienus metus rožę vazone, vazoną pasirenki didesnį minimum 50cm aukščio, pastebėjimas geriau vazonas siauresnis bet aukštesnis.Žemė vel gi apie žemę reik šnekėti daug :roll: galiamprisigalvoti visko, juodžemį maišau su moliu smėliu raudonų plytgalių ant dugno dedu :roll: Vazonuose greičiau rožes puola ligos ir kenkėjai, kodėl ? matyt to nesužinosiu niekada :cry: Vazonai geriausia šviesūs, o dar geriau dvigubi (netaip kaista) keramikos atsisakiau - sunku, brangu ir žiemą problematiška. Vanduo trašos svarbiausi faktoriai, laistai kasdien ir labai gausiai treši minimum kartą į savaitę ir tai nėra per daug - rožė auganti vazone alkana rožė :lol: Visada reik vazoną statuti ant kažko, ant žemės nėra gerai, jei ant žemės judink vazoną nepamirš jo vienoje vietoje. Skruzdėlių vazonuose neturėjau manau vien dėl to kad tasau tuos vazonus, jei neperkeli tai bent pastumk vazoną į šoną, nes po vazonais isiveisia įvairūs gyviai kurie gal ir graužia šaknis. Vazonuose augančias rožes būtina purkšti nuo ligų profilaktiškai, ir stengtis jei tik pastebi ligos požymius naudoti vaistus aš greit maišau efektorių ir purškiu, grunte rožių tiek nepuršiu. Vazonuose augančias rožes myli voratinklinė erkutė :evil: kova prasideda nuo liepos vidurio :evil: kodėl? nežinau gal kas pasakys.
Mano klaidos per maži vazonai, sodintos rožės stambios, persodinimo klaidos, reik persodinti pakeisti žemę kas 2/3 metai.
Žinoma ne viską pasakiau bet užduokit klausimus ką žinosiu tą pasakysiu :roll:

Nijola

Re: Rožės vazonuose

Standartinė Nijola » 30 Rgs 2010 21:33

Medinis konteineris turi savo minusų. Buvo pirkta vyno statinė perpjauta per pus gavosi du dideli vazonai kuriuose auga po 10 AH rožių jos jaučiasi gerai gražiai atrodo nes tanku.
Mediniai vazonai apipelija, kas man netrugdo- patys greičiau paseno :) Jų nepajudinsi iš vietos, rožės gali per šaltą žiemą iššalti. Sunku supurenti žemę, daug vandens, statinės nuo trūkumo vandens "išsižioja" :roll:
p.s tasausi su vazonais :? :? :? vėjas varto šiasis metais juodai, pykau ir sakiau prikalsiu vazonus, ir verkt norėjosi kaip juos paridena per kiemą, lekiu per audras ir tasausi :cry:

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3006
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožės vazonuose

Standartinė Rūta » 04 Spa 2010 09:17

Mano „vazoninė“ patirtis nedidelė. Pirmą kartą sodinau vazonuose rožių sodinukus pavasarį, nes tuo metu neturėjau laiko normaliai pasodinti. Tuo metu jos buvo su pumpurais, leido ūglius. Buvo matyt, kad rožės vargsta. Kai kurių ūgliai sudžiūvo, buvau labai išsigandusi dėl jų :? Tada man vazonai labai nepatiko. Dėl visų bėdų juos kaltinau. Bet tikriausiai čia ne vazonai buvo kalti, o tiesiog sunkus pavasarinis laikas. Nuo to laiko nusprendžiau rožes sodinti tik rudenį, nežinau, ar pavyks to laikytis... :lol:
Kita patirtis – šių metų. Teko dvi iš rudenio pasodintas ir jau sulapojusias rožes iškasti, nes dėl sodybos tvarkymo darbų reikėjo vietos traktoriui pravažiuoti. Ir buvo iškastos dvi gražuolės angliškos 'Port Sunlight' ir 'Tradescant'. Ši patirtis visai priešinga. Regis, rožės nė nepajuto persodinimo, vazonuose gražiai augo, nesirgo ir gausiai žydėjo. Kadangi laikėm užuovėjoj šalia namų, vėjas vazonų nevartė. Mama juos laistė ir rūpinosi, jos rankos geros visiems augalams :) Tiesa, kaip ir kitas rožes laisčiau stiprintoju HB-101, kitom trąšom, purškiau kaip ir visas.
Tai vat ir nežinau, kokia mano patirtis su tais vazonais :roll: Manau, kad daugiau gera, nei bloga. Labai tuo noriu tikėti, nes turiu planą chuliganą auginti rožes vazonuose daugiabučio balkone... :lol: Taip, sutinku – jūs visiškai teisūs – tikra beprotė :mrgreen:

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6120
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožės vazonuose

Standartinė LoretaA » 04 Spa 2010 10:06

Nebeprotystė, jeigu tai ne pietinis balkonas ir bus kam pažiūrėti kai tavęs nebus namie. O taip, manau, taip pat būna ;)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3006
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožės vazonuose

Standartinė Rūta » 04 Spa 2010 10:55

Balkonas kaip tik pietinis... Tiksliau, du balkonai :mrgreen: Bet galvoju, kad galima būtų įrengti medines žaliuzes, kad taip neprikaitintų. Na ką man daryti - reikia man rožių šalia... Į kaimą nuvažiuoju tik kas dvi savaitės, pasidžiaugi, pabūni trumpam ir viskas - vėl be rožių. Jūratei užsiminiau apie savo planus per rožių vakarą ;) Gal net šią vasarą būčiau pradėjus kažkokius veiksmus, bet labai jau laiko nebuvo. Užtat dabar viską apgalvoti galima. Kol kas visa tai tik projektai ir apmąstymai :)
Pasvarstykim - trūkumus galima paversti privalumais :roll: Balkone (4 aukštas) vasarom labai šilta - vadinasi, galima rinktis lepesnes veisles. Nepavojingas lietus - galima rinktis rožes, kurios šiaip jau augdamos lauke dėl drėgmės pertekliaus mūsų sąlygomis neparodo viso savo grožio. Neabejotini trūkumai - didesnis ligų, ypač voratinklinių erkučių pavojus. Na ir išsaugojimas žiemą, aišku, sudėtingesnis. Reiks eksperimentus daryt - matuot, kokia temperatūra būna balkonuose ir lauke, koks skirtumas.
Vasaros pradžioj buvau tiesiog apsėsta šios minties. Kaip nerami dūšia vaikščiojau po visas pakeliui pasitaikančias gėlių krautuvėles, dairiausi miniatiūrinių - tų kur per gimtadienius dovanoja. Bet... nenusipirkau nė vienos. Jos visos kažkokios plastmasinės, be to, neradau nė vienos kvepiančios, o dabar man rožė be kvapo tai jau truputį ne tokia tikra rožė. O paskui jau ir kitokie rūpesčiai užklupo.
Na pagaliau paeksperimentuoti kas uždraus :lol:

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožės vazonuose

Standartinė DaliaRaimonda » 04 Spa 2010 12:15

Gali drąsiai ekspermentuoti. Juk gali sodinant į žemę įmaišyti drėgmę palaikančių granulių (iš http://www.stockosorb.lt/). Naudoti dvigubomis sienelėmis vazonus ir dar "Biolux" įmaišyti.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3006
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožės vazonuose

Standartinė Rūta » 04 Spa 2010 12:24

Ačiū, Dalia Raimonda :) , manau, ši informacija bus naudinga visiems, auginantiems rožes vazonuose. Gaila, kad nerašo, kokia tų sugeriančių granulių kaina. Šiaip ir dirvoje augančioms rožėms būtų naudinga.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 3998
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožės vazonuose

Standartinė Jūratė » 04 Spa 2010 12:32

dar naudojamas perlitas arba vermikulitas ( galima rast turbūt visose Senuku, Ermitazu ir pan. parduotuvėse) tam, kad sulaikytų drėgmę. 3 l to gėrio kainuoja berods apie 10 lt. Tik nežinau , kokiu santykiu jo reik dėt į žemę. Mačiau viena akim tokio daikto ir statybinių medžiagų išparduotuvėj Statau (bet labiau nenagrinėjau ir neatsimenu nei tikslaus kiekio, nei kainos, bet lyg pigiausiai ten buvo).

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6120
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožės vazonuose

Standartinė LoretaA » 04 Spa 2010 12:39

Rūta rašė:Ačiū, Dalia Raimonda :) , manau, ši informacija bus naudinga visiems, auginantiems rožes vazonuose. Gaila, kad nerašo, kokia tų sugeriančių granulių kaina. Šiaip ir dirvoje augančioms rožėms būtų naudinga.
Na aš čia nesutinku, juk ne Sacharoje mes jas auginame. Vazonuose taip, dirvoje - kaip rusai sako 'samnevajus odnako' :mrgreen:

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3006
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožės vazonuose

Standartinė Rūta » 04 Spa 2010 12:55

Na taip, visam plote nėr reikalo, bet jei augini specifinėse vietose, kur atokaitoj pietinėj pusėj, tai mažu ir naudinga būtų?

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožės vazonuose

Standartinė DaliaRaimonda » 04 Spa 2010 19:54

100g granulių maišoma su 100 l. žemių. Kaina 11.99 lt. ( 100gr. pakuotės). Rašo, jei dirva smėlinga, tai 300g. x 100 l. žemių.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 3998
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožės vazonuose

Standartinė Jūratė » 05 Spa 2010 07:19

Savaitgalį sodinau Marguerite Hilling, štai kaip atrodė viskas, kai ištraukiau iš vazono (apie tuos skruzdelynus vazonuose jau pasakojau ankščiau)
Paveikslėlis Vasarą buvau dar dėjus Medvetoks granulių :evil:

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3006
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožės vazonuose

Standartinė Rūta » 05 Spa 2010 07:23

O kai sodinai, skruzdėlių ten dar buvo?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6120
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožės vazonuose

Standartinė LoretaA » 05 Spa 2010 07:28

Taip ... Pievoje tai man 100 procentinai padėdavo elementarus palaistymas "Fastak" tokiu santykiu kaip rožes purškiu. Į laistytuvą (kažkur girdėta) :mrgreen: pasidarydavau skiedinio ir praeidavau. Dėl vieno skruzdėlyno nesukčiau galvos, bet jų tiek pas mane būdavo :o

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 3998
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožės vazonuose

Standartinė Jūratė » 05 Spa 2010 08:23

Rūta rašė:O kai sodinai, skruzdėlių ten dar buvo?
pasididinus nuotrauką centre matosi, baltuoja - visas kolektyvas su kiaušiniais susirinkęs :twisted:

Vartotojo avataras
Arijana
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: 18 Rgs 2010 12:33
Miestas: Kauno raj.-Panevėžio raj.

Re: Rožės vazonuose

Standartinė Arijana » 05 Spa 2010 10:43

Jūrate, pas mane visos rožės vazonuose turi "įnamius"- skruzdėlynai susiformavę net tuose vazonuose, kur stovi ant betonuoto pagrindo, prie įėjimo į gryčią, ten betonas gal ~10kv.m, o mat skruzdėm tai netrūkumas. Na bet aš kažkaip nepanikuoju, manau pavasarį persodinsiu ir neliks tų įnamių (kokiam mėnesiui :lol: ).
Beje, kalbant apie drėgmės palaikymą vazonuose-Ąžuolyne žalioj palapinėj esu pirkus tokius kaip žele drebučius, jie dar prisotinti mums žinomų "Seasol" trąšų; tai jie skirti tokiems atvejams-augalai vazonuose, negali žmogus dažnai laistyti ir pan. Man gavosi savaiminis eksperimentas su vazoniniais pomidorais-tie , kuriems prie šaknų buvau pabėrus šio daikčiuko, augo nepalyginamai geriau, buvo labai vešlūs.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 3998
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožės vazonuose

Standartinė Jūratė » 05 Spa 2010 11:11

kokia kaina ir koks kiekis tų 'drebučių'?

Skelbti atsakymą

Grįžti į