Puslapis 11

Infekcinis nudegimas

Parašytas: 04 Lap 2010 13:53
Rūta
Nors dabar ne pavasaris, kai paprastai pasireiškia ši liga, bet ji susijusi ir su dengimu žiemai. Gal bus įdomu.
Paveikslėlis

Re: Infekcinis nudegimas

Parašytas: 14 Bir 2018 09:32
Artūras
Sveiki,
šį pavasarį turėjau labai daug infekcinio nudegimo pažeistų rožių. Pastebėjau, kad ligos židiniai pagrinde buvo tose vietose, kur buvo pažeista žievė arba skilę stiebai po žiemos.
Tikėtina, galėjau pats prisidėti prie ligos plitimo, nes rudenį nuskabiau visus lapus prieš dengiant. Galbūt lapus reikėjo kirpti žirklėm ar panašiai? Lapus tiesiog nuskabant, matyt, atsiranda pažeidimai, kurie palengvina ligos patekimą į vidų.
Nesinori kartoti senų klaidų. Taigi klausimas- kaip jūs pašalinat lapus rudenį (tie, kurie tai daro)? :) Ar tas skabymas gali įtakoti ligos plitimą ar tai visgi neturi jokios reikšmės?

Re: Infekcinis nudegimas

Parašytas: 14 Bir 2018 09:56
Rūta
Artūrai, esate teisus – pažeidimai ant stiebo skabant lapus palieka žaizdeles, per kurias lengvai patenka ligų sukėlėjai. Lenkiant rožes ir taip atsiranda tų pažeidimų – įlauži šakas ar nubrozdini. ir šių užtenka. Todėl nėra jokio reikalo dar papildomų žaizdų daryti nuplėšiant lapus.

Mes jau daug metų lapus kerpam su sekatorium ar patogiom žirklėm. Yra rožių, kurių lapai lengvai atsiskiria ir nepalieka žaizdelių – tokių esama tarp senovinių, jos anksčiau žiemai ima ruoštis, kai kurios jau ir stovi be lapų. Yra ir tokių rožių, kurių lapai gerai nusibraukia nuo lapkočio. Lapkotis lieka, ir dėl jų nesukam galvos, netrukus jie nukrenta. Jei lapai gerai braukiasi, tai taip ir darom (rankom, apsiginklavę tvirtom odinėm pirštinėm), nes tai nepalyginamai greičiau, o jei nesibraukia, karpom sekatorium. Yra rožių, kurios labai nenori su savo lapais atsisveikint, jie labai tvirtai laikosi, tai tenka ilgai prie vieno krūmo stovėt ir karpyt. O turint galvoj krūmų didumą... Tai yra labai didelis darbas rudenį. Galima ir nekarpyt lapų, kaip kai kurie mūsų rožininkai daro ir nesiskundžia, bet mes irgi nesiskundžiam :)
Rožės irgi ;)

Re: Infekcinis nudegimas

Parašytas: 14 Bir 2018 10:04
Artūras
Ačiū, Rūta, už išsamų atsakymą :)
Atrodo, toks paprastas dalykas, bet ir čia yra savų niuansų... :)

Re: Infekcinis nudegimas

Parašytas: 14 Bir 2018 10:54
LoretaA
Dar pridėsiu - yra rožių kurios pastoviai ir gausiai pažeidžiamos bakterinio saulės nudegimo. Iš tokių "spartuolių" Summer Memories" ir 'Uetersener Klosterrose ®'. Nors vasarą greitai atgauna prarastas formas ir puikiai žydi. Šioms abejoms rožėms kerpu lapus (neskabau), nes palikus gautųsi silosas, tik supelijęs - tiek daug rudenį jos turi sveikų, didelių ir riebių lapų, o dengti jas reikia labai rimtai.