Apie rožių ligas

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Apie rožių ligas

Standartinė LoretaA » 04 Spa 2013 07:59

Paskaičiau ir aš. Su kenkėjais viskas gerai, bet šiaip, visur akcentuoja, kad turėtų būti nukritę bent 15 procentų lapų. Galima daryti išvada - ligotoms rožėms tinka, sveikoms - nelabai.

mamaviete
Pranešimai: 258
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 14:17

Re: Apie rožių ligas

Standartinė mamaviete » 04 Spa 2013 08:15

Manau, kad surizikuosiu, aisku, dar luktelsiu pora savaiciu, nors rozes jau dabar pakastos salnu... Et, blogiau, negu praeita ziema gal nebus.Apie 60 procentu krumu peles sugrauze iki pat zemes, bet atsprogo absoliuciai visos, ir dar sveikesnes :)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Apie rožių ligas

Standartinė DaliaRaimonda » 04 Spa 2013 10:18

Jūrate, nors karbamide yra azoto, bet juo purškiama rudenį ir anksti pavasarį (jei rudenį nespėta). Matomai kitokia forma tas azotas karbamide. Čia jau cemikai galėtų paaiškinti :) .

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Apie rožių ligas

Standartinė Rūta » 04 Spa 2013 11:50

Mano kolegė chemikė paaiškino, kad karbamide nėra nitratų (kurie paprastai būna azotinėse trąšose), o yra aminai - kita azoto forma. Kadangi jie mažai tirpūs, tai tikrai neturėtų rožėms pakenkti. Dar sakė, kad tai pirmosios susintetintos trąšos, pagal savo prigimtį panašios į organines medžiagas :)
Mamaviete, pavasarį būtų įdomu sužinoti eksperimento rezultatus :)

mamaviete
Pranešimai: 258
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 14:17

Re: Apie rožių ligas

Standartinė mamaviete » 04 Spa 2013 13:26

(yes) man paciai labai idomu isbandyti sita metoda. O apibendrinimu tai daugiau padarysiu- nuo vidurvasario viena rozyna antys labai pamego- is pradziu vaikiau, bet paskui sumasciau, kad galiu tureti naudos is to :D Ir kenkejus apnaikins, ir trasa gal nebloga ( jei nenudegins). Svarbiausia, kad kuo maziau chemijos reiktu naudot

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Apie rožių ligas

Standartinė Aivė » 22 Kov 2014 15:19

Noriu paklausti ką darote su rožėmis, kai jos atrodo visiškai sergančios.
Įmetu 'Lagunos' nuotraukas . Auga apie ketverius metus, augalas jau tikrai nemažas, storom šakom, bet visos šakos dėmėtos, sutrūkusios.
Paskutinėse 3 nuotraukos šalia augančios William Sheks. - atrodo panašiai :(
Ar stipriai nugenėt ar jau raut lauk kol kitas neužkrėtė?

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Apie rožių ligas

Standartinė Aistė » 22 Kov 2014 15:49

Nežinau gal kitos ką protingesnio patars, bet mano Laguna panaši ir jeigu gerai pamenu, tai jinai visada ne gražiom žaliom šakom, o panačiom. Aš iškerpu kur jau visai negražios, senos. na bet žydi, bent jau pernai tikrai ne prastai žydėjo. O kad jos užkrėstų šalia esančias nepastebėjau. Tik iš manęs menka patarėja šiuo klausimu, gal kitos ir kitaip patars. Bet šiandien toks gražus oras, kad visos turbūt aplinkui rožes šokinėja.

O prie to pačio, kokia ten žarna? Gal kokia laistyvo sistema? Savadarbė ar kažkur pirkot?

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Apie rožių ligas

Standartinė Aivė » 22 Kov 2014 16:08

Aistė rašė:Nežinau gal kitos ką protingesnio patars, bet mano Laguna panaši ir jeigu gerai pamenu, tai jinai visada ne gražiom žaliom šakom, o panačiom. Aš iškerpu kur jau visai negražios, senos. na bet žydi, bent jau pernai tikrai ne prastai žydėjo. O kad jos užkrėstų šalia esančias nepastebėjau. Tik iš manęs menka patarėja šiuo klausimu, gal kitos ir kitaip patars. Bet šiandien toks gražus oras, kad visos turbūt aplinkui rožes šokinėja.

O prie to pačio, kokia ten žarna? Gal kokia laistyvo sistema? Savadarbė ar kažkur pirkot?
Ir aš aplinkui jas šokinėju :) Lagunos šakos rudos bet ne visad buvo dėmėtos, o šiemet ypač...
Taip, padarytas automatinis laistymas. Vejoje purkštukai, o gėlynams labiausiai tinka lašalinis ;)
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Apie rožių ligas

Standartinė Regina » 22 Kov 2014 21:07

Nieko tragiško nematau, nepanašios į visiškai sergančias. Pirmose nuotraukose šakos išvis puikiausios, šeštoj matau violetinių taškų. Bet jei jų tik tiek, tai baika. Su tiek taškiukų aš palieku, nes kitaip reikėtų beveik visas šakas išpjaut.

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Apie rožių ligas

Standartinė Paukštukas » 23 Kov 2014 02:54

Supratau, kad per daug išpjaunu šakų. Iš, pasirodo, visai normaliai išsilaikiusio Rosarium Uetersen liko apie dviejų sprindžių ilgio penkios šakos, o turėjo šansų gigantu patapti |( Panašiai ir angliškos kenčia nuo negailestingo genėjimo.

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Apie rožių ligas

Standartinė Aivė » 23 Kov 2014 09:38

Regina rašė:Nieko tragiško nematau, nepanašios į visiškai sergančias. Pirmose nuotraukose šakos išvis puikiausios, šeštoj matau violetinių taškų. Bet jei jų tik tiek, tai baika. Su tiek taškiukų aš palieku, nes kitaip reikėtų beveik visas šakas išpjaut.
Šiandiena naujom akim pasiužiūrėjau- gal ir ne tragiška situacija :D Vakar ir aš negailestingai genėjau, matyt užėjo genėjimo manija :B
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Apie rožių ligas

Standartinė DaliaRaimonda » 23 Kov 2014 18:10

Aive, tikrai ten viskas tu šakomis gerai :) . Jei yra kokia 4 metų senumo pageltusi šaka- tą pjauk.

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Apie rožių ligas

Standartinė Aivė » 24 Kov 2014 11:19

DaliaRaimonda rašė:Aive, tikrai ten viskas tu šakomis gerai :) . Jei yra kokia 4 metų senumo pageltusi šaka- tą pjauk.
Aga, gerai kad sustojau laiku (xixi)
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Apie rožių ligas

Standartinė Jūratė » 26 Geg 2014 16:48

Kuo purkšti nuo netikrosios miltligės?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Apie rožių ligas

Standartinė LoretaA » 26 Geg 2014 17:38

Infinito arba previkuru.
http://www.vynmedziai.lt/index.php?c=auginimas&p=6" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Apie rožių ligas

Standartinė Jūratė » 26 Geg 2014 17:50

LoretaA rašė:Infinito arba previkuru.
http://www.vynmedziai.lt/index.php?c=auginimas&p=6" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Ačiū!

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Apie rožių ligas

Standartinė Jūratė » 27 Geg 2014 07:29

skaitau apie Previcur ir Infinito, jie labai panašūs, dar randu "PREVIKURAS ne tik gydo ir apsaugo augalus nuo ligų, bet stimuliuoja šaknų sistemos ir viso augalo vystymąsi" http://www.balticagro.lt/index.dsp?page=2782" onclick="window.open(this.href);return false;
Tai darau išvadą, kad Previcur geresnis.. (? :? )
O kokia jūsų patirtis?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Apie rožių ligas

Standartinė Regina » 27 Geg 2014 07:39

Previcurą aš naudodavau visokiems puviniams, raganių vytuliams gydyti. Rožėms nesu naudojus.
Beje, dėl netikrosios miltligės. Aš nesu įsitikinus, kad pas tave ji. Rosebook rašo, kad esant netikrajai miltligei, lapai gelsta ir krinta iš viršaus į apačią. O tavo rožių lapai gelsta ir krinta nuo apačios. Yra du susirgimai, kurių sukėlėjai skirtingi - netikroji miltligė ir juodasis dėmėtumas. Manau, kad pas tave yra pastarasis, nes jam esant gelsta apatiniai lapai. Netikrąja miltlige mano rožės sirgo tik vienais metais, o šituo dėmėtumu serga kasmet. Bet, galų gale, koks skirtumas, kaip tos ligos vadinasi ;) , gydymas tas pats

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Apie rožių ligas

Standartinė Jūratė » 27 Geg 2014 09:32

Nesu tikra ar tas pats gydymas, nes "produktas (Previcur) naikina Phytophthora, Pythium, Rhizoctonia, Peronospora, Bremia genčių ligų sukėlėjus", o juodojo dėmėtumo grybas yra Marssonina rosae...Taigi , jis juodajam dėmėtumui visai netinka.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Apie rožių ligas

Standartinė Regina » 27 Geg 2014 09:42

Sakau gydymas tas pats, nes Rosebook nurodo tuos pačius preparatus abiem ligom gydyti. Tiesa, juodąjį dėmėtumą gydo pakaitomis su kitais. Scor ir Topaz turėtų būti ir pas mus, seniau tai tikrai būdavo pirkti.
Netikrosios miltligės sukėlėjas Pseudoperonospora sparsa - tai Previcur taip pat netiktų.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Apie rožių ligas

Standartinė LoretaA » 27 Geg 2014 10:11

Jeigu norim gydyti nuo netikrosios miltligės nei Scoras nei Topas netinka, tik prie Previcur rašo, kad gydo N.M.
http://www.litagra.lt/Previcur-607-SL" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.litagra.lt/Score-250-EC" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.litagra.lt/Topas-100-EC" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Apie rožių ligas

Standartinė Regina » 27 Geg 2014 11:43

Aš Jūratės rožes gydau nuo juodojo dėmėtumo, nes man atrodo, kad tai jis :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Apie rožių ligas

Standartinė Jūratė » 31 Geg 2014 11:39

Negaliu per telefoną įkelt nuotraukos, pas kaimynę kelios rožės žemyn susuktais nuleistais lapais. Jokių kenkėjų nėra. Kas gali būti ir kaip gelbėt? Savo sode tokių dalykų neturėjau.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Apie rožių ligas

Standartinė LoretaA » 02 Bir 2014 07:09

Paklausk kaimynės ar kartais nepurškė kuo nors piktžolių.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Apie rožių ligas

Standartinė Regina » 02 Bir 2014 07:28

Pas mane ant kai kurių rožių kasmet būna šiek tiek tokių lapų. Visada būna ant Mme Isaak Pereire. Taip ir neišsiaiškinau, kas tai galėtų būti. Lyg ir panašu į virusinį rožių vytulį http://www.rosebook.ru/roses/viruses/vi ... uvjadanie/" onclick="window.open(this.href);return false;

Skelbti atsakymą

Grįžti į