Puslapis 17

Apie rožių ligas

Parašytas: 10 Spa 2011 10:36
Aivė
Informacija apie rožių ligas labai naudinga, bet pasigendu forume. Siemet kaip niekad puole demetlige, nepadejo nei purskimas, tad ziema planuoju surinkti kuo daugiau info apie prevencija ir gydyma. Yra daug info uzsienio kalba, tik va naudojami fungicidai, kuriu pas mus paprasciausiai nera.

Re: Apie rožių ligas

Parašytas: 10 Spa 2011 12:00
Rūta
Aive, o ar bandei sezono pradžioje profilaktiškai purkšti „Canditu“?

Re: Apie rožių ligas

Parašytas: 10 Spa 2011 20:23
Aivė
Purškiau efektoriumi, bet įtariu geriau tinka purkšti profilaktiškai, nes ligai įsigalėjus jis jau nefektyvus. Kitų dar nebandžiau.
Dabar prieš žiemą reikiai bandyt su kažkuo purkšti, nes vaizdelis nekoks :D
Tik kelios rožės visiškai atsparios - nei dėmelės.

Re: Apie rožių ligas

Parašytas: 10 Spa 2011 20:32
Rūta
Iš dviejų metų patirties galiu pasakyti, kad „Canditas“ tikrai gana efektyvus. Juo purškiau profilaktiškai tris kartus su dviejų savaičių tarpais iki rožių žydėjimo. Nors vasaros viduryje rožių vaizdas buvo truputį suprastėjęs (dėl to daugiausia kaltos voratinklinės erkutės), dabar nėra nė vienos be lapų ar smarkiai sergančios - tik pavienės dėmelės ant lapų. Nežinau, ar čia daugiau „Candito“ profilaktikos, ar vėlesnių purškimų „Efektoriumi“ nuopelnai. Tik prisimenu, kad iki „Candito“ vasaros pabaigoje vaizdelis būdavo liūdnesnis. Pernai tai visą sezoną rožės buvo labai sveikos, aš net stebėjausi.

Re: Apie rožių ligas

Parašytas: 10 Spa 2011 20:41
Aivė
Ir mano pernai buvo sveikesnės - nors visai nepurškiau :)
Štai radau kad prieš žiemą reikia nupurkšti vario preparatais -Bordo ar vario sulfatu 1 %
Bandysiu ;)

Re: Apie rožių ligas

Parašytas: 10 Spa 2011 22:20
Rūta
Pavasarį ir rudenį iš vario preparatų renkuosi fungicidą „Champion“ - sako, modernesnė, veiksmingesnė priemonė nei Bordo skystis.

Re: Apie rožių ligas

Parašytas: 11 Spa 2011 12:46
Aivė
Geras :D O aš net nepastebėjau, nes turiu nusipirkusi ir 'Championą'.
Dėkuj (handshake)

Re: Apie rožių ligas

Parašytas: 02 Lap 2011 20:17
Aivė
Paskutinė žydinti rožė Knirps melsvais lapais, nupurkšta Championu :D Maniau lietus nuplaus viską, bet klydau.
Paveikslėlis

Re: Apie rožių ligas

Parašytas: 02 Lap 2011 21:21
DaliaRaimonda
Vienintelis minusas, kad, tas melsvumas lieka. Bet tuoj žiema ir kitą met lapai bus vėl žali :)

Re: Apie rožių ligas

Parašytas: 05 Lap 2011 11:47
vilmis
Diskusijose apie rožę "Home and Garden" buvo paminėta, kad pas vienus ši rožė sveika, o pas Koalą serga. Negaliu daryti rimtų išvadų, bet iš to ką šiemet pastebėjau savo sode darau prielaidą, kad net ir atsparios veislės serga jei šalia auga labai imli ligoms. Mano trys stiebinės "New Dawn" užpultos dėmėtumo. Šalia auga dvi stiebinės "Jacques Cartier" - viena arčiau, kita toliau. Toji kur arčiau rudeniop taip pat pradėjo sirgti - pirmiausia dėmėtumas atsirado ant lapų esančių arčiausiai "New Dawn", o vėliau ir ant kitų. Esanti toliau dėmėtumo požymių beveik neturi. Žiūrėsiu kaip bus kitąmet.

Re: Apie rožių ligas

Parašytas: 06 Lap 2011 08:48
DaliaRaimonda
Taip Vilmi tu teisus. Bet bent jau pas mane atsparios ligoms rožės neserga visiškai, o kurios turi vos nedidelį polinkį sirgti, augdamos prie labai neatsparių ligoms rožių kaip mat pasigauna pastarųjų ligą. Galiu pasakyti, kad "Home and Garden" du metus (tiek tik ją auginu) nesirgo visiškai, O auga šalia "Frau Karl Druschki" (ji serganti ir miltlige, ir lapų dėmetumu, na dėmetimas būna ne toks baisus ir lapų nenumėto). Iš kitos "Home and Garden" pusės auga "Mariatheresia" (serganti, kaip rašo ir tuo, ir anuo :D , pas mane sirgo miltlige šiek tiek). Na, lyg ir vidutinio ligotumo rožių auga aplink, bet ko tai "Home and Garden" neserga.
Bet jei jau prakalbome čia apie ligas, tai dar galiu parašyti ir apie latvių gaminamą "Biolux" produktą: http://biolux.lv/index.php?page=Rozems Šį pavasarį sodintoms rožėms bėriau šio produkto į duobes(mišinyje su žemėmis), bet jau netoli augalų šaknų. Dabar galiu jau pasakyti, kad tos rožės tikrai nesirgo. Tai buvo ir senų iš kito sklypo iškastų ir persodintų rožių. Buvo ir naujos jaunos rožės sodinamos. Bet tikrai tarp jų yra sergančių miltlige bei lapų dėmetumu. Taigi, ligų požymių arba iš vis nebuvo arba buvo vos 2 lapeliai, pažesti ligos. Gal kas nors bandėte šį produktą taip pat? Žinau, kad NIjolė vazonuose auginamoms rožėms naudojo :) . Na, kaip? Ar pastebėjote kokį nors poveikį?

Re: Apie rožių ligas

Parašytas: 06 Lap 2011 13:52
vilmis
Kaip matau latviško preparato sudėtis yra bakterijos, kurios pagerina rožės apsirūpinimą maisto medžiagomis. Stipresnis augalas labiau atsparus ligoms. Reikėtų išmėginti (yes)

Re: Apie rožių ligas

Parašytas: 22 Sau 2012 07:00
Gema
Gal tas Biolux yra panašiai or gal ir tas pats kas augimo stimuliatorius? Ten irgi yra mikroorganizmai?

Ar labai brangus Bioluxas? Skamba be galo patraukliai. Jų interneto svetainėje kainų nėra, atsakys į mano paklausimą gal tik irmadienį.

Pernai pirkau ekologiškas vengriškas trąšas Biokal savo daržui (ir augalus stiprina), gal jų paslaptis irgi mikroorganizmuose? (Jie paslapties neišduoda). O parduoda čia - http://www.agla.lt" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Apie rožių ligas

Parašytas: 02 Vas 2012 11:39
Gema
Man paaiškino, kad "BIOKAL trasos pagamintos is vaistiniu augalu, biohumuso ekstraktu naudojant mineralini vandeni, pridedant augaliniu eteriniu alieju, gausu mikroelementu ir bioaktyviu medziagu". Įdomu, kas tos "bioaktyvios" medžiagos? Gal tada nepakenktų papildomai pridėti tų mikroorganizmų šaknims?

Bandau išsiaiškinti, kuo skiriasi visi šie progduktai, kokiu principu jie veikia. Jeigu rašo, kad pagal visas taisykles su BIOKAL sodinant bulves nepuola net koloradas, tai gal ir rožių niekas nebepuls?

Biokal galima naudoti ir daržovėms, ir vaismedžiams, ir dekoratyviniams augalams. Pernai Biokal laistytos mano daržovės tikrai savo kokybe skyrėsi nuo to, ką užaugindavau anksčiau (mano daržininkystės ir sodininkystės patirtis labai jau menka, bet po truputį kaupiasi).

Gal kas geriau gaudotės šituose produktuose?

Re: Apie rožių ligas

Parašytas: 02 Vas 2012 11:51
Virginija
Tą priedą "bio"dabar vartoja kur reikia ir kur nereikia...Man atrodo, jei sudėtyje yra kokie mikroorganizmai, bakterijos, tai turėtų būti efektyviau, o visokios "bio" medžiagos -tai iš to pačio komposto, tik koncentruota, patogu naudoti ir brangu.

Re: Apie rožių ligas

Parašytas: 02 Vas 2012 15:49
Gema
O tas augimo stimuliatorius, pvz. iš Staliaus įrankių, su mikroorganizmais ar ne? Arba Biolux?

Gal žinote, kurie produktai yra su mikroorganzmais?:)

Man tie mikroorganizmai ar pan. medžiagos skamba taip viltingai, atrodo, jie turėtų taip sustiprinti augalą (rožes), kad jam niekas nebebaisu.

[Atsiprašau, kad neatstojų (drunk) :)}

Re: Apie rožių ligas

Parašytas: 26 Vas 2012 05:26
Gema
Sibirkos Mindaugas man plačiau paaiškino apie Biolux ir sutiko, kad jį pacituočiau:

“Latvių produkciją naudojame jau tris metus. Jos esmė – mikroorganizmų rinkinys, kuris padidina augalo atsparumą ligoms, skatina jų šaknų sistemos vystymąsi, kas padeda geriau įsisavinti maisto medžiagas. Tačiau tai nėra normalių trąšų pakaitalas. Taip pat – jų apsauginis veikimas nėra toks “efektyvus” kaip cheminių augalų apsaugos preparatų. Esant nepalankioms oro sąlygoms augalai vis viena sirgs, tačiau gerokai mažiau. Polinkis sirgti labai priklauso ir nuo augalo veilės.
Pradėjus naudoti šiuos preparatus negalėsite naudoti pesticidų (cheminių apsaugos priemonių), nes pesticidai vienodai žudo tiek ir ligų sukėlėjus tiek ir Biolux preparatą sudarančius mikroorganizmus. Mes asmeniškai jų preparatais esame patenkinti, nes nebereikia lakstyti su dujokauke ir purkšuvu – nebereikia naudoti chemijos ir nuodytis. Jei kartais ir pasirodo ligos – jos neišsivysto į epidemijas. Ar preparatas taip pat efektyviai veikia ir jį naudojant mažuose plotuose – nežinau.”

Klausiau apie biostimuliatorių naudojimą kartu su Biolux:

“Tikrai nesipjautų, tačiau nežinau, ar jų iš viso tų stimuliatorių reikia. Na, gal ir yra prasmės apdoroti šviežiai pasodintus augalus, kol jie pakankamai neįsitvirtinę.
Latviški “bio” mišiniai – iš esmės jokios ne trąšos, todėl papildomas tręšimas – reikalingas. Tinka bet kokios papildomos trąšos, tačiau geriausias derinys, jei naudojamos organinės trąšos (pvz., mėšlas, kompostas), tada mikroorganizmai iš BIO mišinio turi maisto ir tą “maistą” perdirbę jį perduoda augalui. Jei dirvožemis itin skurdus – tai ir bio mišinio efektas bus menkas, nes mikroorganizmai blogai dauginsis.”

Re: Apie rožių ligas

Parašytas: 26 Vas 2012 14:32
Rūta
Gema rašė:O tas augimo stimuliatorius, pvz. iš Staliaus įrankių, su mikroorganizmais ar ne? Arba Biolux?

Gal žinote, kurie produktai yra su mikroorganzmais?:)

Man tie mikroorganizmai ar pan. medžiagos skamba taip viltingai, atrodo, jie turėtų taip sustiprinti augalą (rožes), kad jam niekas nebebaisu
Ak, Gema, kaip norėtųsi, kad būtų koks nors preparatas nuo visų negandų :) Bet rožių augimui ir atsparumui ligoms juk turi įtakos daugybė veiksnių – pačių veislių augumas ir atsparumas, tinkama vieta, tinkamai ir laiku atliekama agrotechnika... Šis pastarasis veiksnys, kaip žinome, irgi labai gerai saugo nuo ligų :)

Re: Apie rožių ligas

Parašytas: 26 Vas 2012 15:26
Gema
Tai, žinoma, Rūta, bet gerai, kai sužinai ir papildomų gudrybių ;)

Re: Apie rožių ligas

Parašytas: 26 Vas 2012 16:19
Rūta
Jau kelerius metus naudoju „Kemiros“ tirpias trąšas „Humistar“, „Ruter“ ir „Aton“. Pirmasis gerina dirvą, antrasis skirtas įsišaknijimui (ypač gerai naujai pasodintoms rožėms), o trečiajame yra azoto. Pavasarį jų mišinys būna pirmasis mano rožių tręšimas, kai rožės jau ima atgyti. Man patinka šios priemonės, gerai veikia.

Re: Apie rožių ligas

Parašytas: 26 Vas 2012 17:01
Gema
Mišinį pati pasidarote iš tų trijų?

Re: Apie rožių ligas

Parašytas: 26 Vas 2012 18:24
Rūta
Taip, iš visų trijų, pilu kiek mažiau negu po šaukštą į kibirą ir po kibirą kiekvienai rožei. Oi, tai kibirų tąsymo metas :D Ypač gerai, kai pavasaris būna sausas, nes tai ir laistymas.

Re: Apie rožių ligas

Parašytas: 27 Vas 2012 06:38
Gema
Dar aptikau tokį įdomų dalyką su mikroorganizmais - http://www.sodyba.org/index.php?site=em" onclick="window.open(this.href);return false;. Šie mikroorganizmai, beje, naikina ir apkapotas piktžoles.

Dabar matau, kad ne visai tinkamoje temoje rašau apie rožių atspraumo didinimą. Gal kas nors perkeltų dalį šios diskusijos į tinkamesnę temą? Ji ne visai apie trąšas, ir ne visai apie ekologinį rožių auginimą. Net nežinau kur.... :)

Re: Apie rožių ligas

Parašytas: 28 Geg 2012 07:27
LoretaA
Mano daugybė rožių atrodo kaip rudenį - lapai dėmėti, krenta. Matomai ir nukris, o vasarą auginsis naujus - svajoju. Net nežinau kokia šio reiškinio priežastis. Tik visiškai nušalusios rožės augina sveikus lapus. Gal reikėjo purškšti vario preparatais pavasarį, nes tokios bezabrazijos niekada nebuvo. Žinoma, dabar jau šakštai po pietų - čia tik raštu pamąsčiau |(

Re: Apie rožių ligas

Parašytas: 28 Geg 2012 07:44
Rūta
Loreta, nežinau, kokia to priežastis, bet maniškės irgi variu pavasarį nepurkštos, bet dėmėtų lapų palyginti nedaug (jų yra ant kai kurių rožių, kurios pasižymi neatsparumu dėmėtligei, bet lapai kol kas nekrenta, kai kuriuos labai dėmėtus pati vakar iškarpiau). Pažeisti daugiau anksčiau išaugę lapai, o jaunesni sveiki. Manau, kad „Canditas“ ligą stabdo - purkšta jau du kartus ir dar vienas kartas šią savaitę laukia.