Puslapis 13

Amarai

Parašytas: 05 Kov 2011 12:51
vilmis
Amarai minta augalų sultimis, tad nieko keista, kad jiems "skaniausi" ir mėgstamiausi tie kurių stiebai lėtai medėja arba yra žoliniai ir yra sultingi. Tiesą sakant aš su jais nelabai ir kovoju - laikausi principo, kad užteks visiems. Bet jei apnikdavo rožes labai gausiai tai į pagalbą pasitelkdavau ūkinį muilą.

Re: Amarai

Parašytas: 06 Kov 2011 18:39
DaliaRaimonda
Aš laistydama rožes nuplaunu pumpurus aplipusius amarais, po stipria vandens srove. Kol kas, toks kovos būdas mane pilnai tenkindavo :) .

Re: Amarai

Parašytas: 06 Kov 2011 18:51
LoretaA
O iš kur jus tą stiprią vandens srovę įmatę |(

Re: Amarai

Parašytas: 06 Kov 2011 19:04
DaliaRaimonda
Vandentiekis, iš paprasčiausios "šlangos'. Laistai rožes ir "apeini' visas amaruotas viršūnes. Per visą vasarą, taip gaunasi kokius tris kartus.

Re: Amarai

Parašytas: 06 Kov 2011 19:50
LoretaA
Aš laistau tik pastovėjusiu vandeniu arba lietaus, nes vandentiekio vanduo pas mane kaime baisus ir šaltas - rožių aš tokiu vandeniu nelaistau. :( Praėjusią vasarą Iš ryto į plastikines statines pripyliau vandens, pavakare atvažiavo draugė, tai kai pasiūliau jai išsiteptas rankas nusiplauti, ji man pasakė - šis vanduo surūgęs (xixi) (xixi) (xixi) Kiek supratau, taip ir nepatikėjo, kad tas vanduo tik nuo ryto stovi :(

Re: Amarai

Parašytas: 06 Kov 2011 20:52
Timka
Taip pat naudoju vandentiekio vandenį, kuris iš upės ateina į vandens bosą ir iš jo atiteka pas mane ir vanduo tikrai nebūna ledinis. ;)

Re: Amarai

Parašytas: 02 Bir 2011 08:39
Rūta
Gal kas žino, kas atsitinka su vandens srove nuplautais amarais?Jie iškeliauja į dausas ar atgal ant rožių ropščiasi?

Re: Amarai

Parašytas: 20 Bir 2011 09:06
Reda
Savaitgalį ant balkone augančių rožių radau amarų, 3-iam aukšte (mad), buvau apstulbus, kaip čia jie 'įsikūrė' tokiam aukšty?
Per beveik dešimt metų balkone ant augančių gėlių to 'gėėrio' dar neteko matyti.

Re: Amarai

Parašytas: 20 Bir 2011 19:43
DaliaRaimonda
Rūta rašė:Gal kas žino, kas atsitinka su vandens srove nuplautais amarais?Jie iškeliauja į dausas ar atgal ant rožių ropščiasi?
Kaip ir keliauja į dausas (xixi) . Jie atgal negrįžta (dance)

Re: Amarai

Parašytas: 27 Rgp 2011 17:25
Evelina
Reda rašė:Savaitgalį ant balkone augančių rožių radau amarų, 3-iam aukšte (mad), buvau apstulbus, kaip čia jie 'įsikūrė' tokiam aukšty?
Per beveik dešimt metų balkone ant augančių gėlių to 'gėėrio' dar neteko matyti.
pas mane penktam aukšte šiais metais nerealiai daug amarų buvo. gal tris kart prausiau krūmus muilo tirpalu ir vistiek viską bjaurybės nuėdė. dabar išvežiau į kaimą, atsigauna abi rožės ir panašu, kad dar kartą žydės ;-)

Re: Amarai

Parašytas: 31 Geg 2012 08:27
LoretaA
Nežinau kodėl, bet vakar mačiau jau truputį mažiau amarų. Gal įtakos turėjo staiga atšalęs oras, gal dalį nuplovė lietūs, bet vaizdelis ne visai tragiškas. Ko negaliu pasakyti apie pjūklelio "išdaigas" |(

Re: Amarai

Parašytas: 09 Bir 2012 13:32
Gema
Šiandien man viena protinga mergina patarė aplink rožę apiberti soda, tada prie rožės neis skruzdės ir nesuneš ant rožės savo "karvių" bandos - amarų. Ar kas nors taip darote/darėte?

Re: Amarai

Parašytas: 09 Bir 2012 17:27
Pavasaris
Pirma karta girdziu, tik ar nepakenks soda roziu saknims jeigu prades lyti ir istirpusi soda paklius ant roziu saknu ?

Re: Amarai

Parašytas: 07 Geg 2014 07:39
DaliaRaimonda
Šiemet tikrai rožių nepurkšiu jokia vabalus naikinančia priemone. Pažiūrėjau, kaip gražiai amarus nuo rožių stiebų renka žvirbliai :D . Surenka net tuos kurie berenkant nukrito ant žemės :D Kielės rožyne gaudo visus vabaliukus skriadančius apie rožes, na tiesiog tobula apsauga (dance)

Re: Amarai

Parašytas: 07 Geg 2014 07:51
Jūratė
Skamba tikrai tobulai, mūsų žvirbliai šiek tiek palesioja, bet neturiu vilčių, kad nurinks didžiąją dalį amarų :( Kai purkšiu nuo pjūklelio, tai ir amarai gaus savo dozę. Žadam purkšt ir vaismedžius. Nelabai žinau, kas bus, jei paukščiai prisiles nunuodytų vabalų; Regina minėjo, kad ji sode chemiją naudoja ir paukščių knibžda. Tai turiu viltį, kad paukštukams nepakenksiu :?

Re: Amarai

Parašytas: 07 Geg 2014 08:20
Rita
Aš tai senoviškai,savo metodą naudoju,skalbiu šakeles ūkišku muilu.Dabar pats laikas visoms,turinčioms didelius rožynus juoktis (:| (:| (:|

Re: Amarai

Parašytas: 07 Geg 2014 08:24
LoretaA
Jūratė rašė:Nelabai žinau, kas bus, jei paukščiai prisiles nunuodytų vabalų; Regina minėjo, kad ji sode chemiją naudoja ir paukščių knibžda. Tai turiu viltį, kad paukštukams nepakenksiu :?
Manau, nepakenksi, nes negyvų paukštukai paprasčiausiai nelesa - juk pilna gyvų.

Re: Amarai

Parašytas: 07 Geg 2014 14:35
Esmiralda
O su kuo ir kada purkšti nuo pjūklelio?

Re: Amarai

Parašytas: 07 Geg 2014 14:56
Paukštukas
Aš jau randu ir amarų, ir pjūklelio pažeistų ūgliukų (vakar radau porą su kirmėle viduje (devil) )

Re: Amarai

Parašytas: 07 Geg 2014 15:09
lelijele
Aš jau aną ketvirtadienį nufastakinau amarus ir pjūklelius. amarai numirė. Pjūkleliai tikiuosi irgi.

Re: Amarai

Parašytas: 07 Geg 2014 17:16
DaliaRaimonda
Taip tai Actara nuo amarų ir pjūklelių naudojama. Bet ji dabar parduodama tik dideliems ūkininkams. Tipo, tik jie moka su ja tinkamai elgtis. O kai ją perka ir puškinėja paprasti sosininkai tai nuo Actaros žuva bitės ir kiti naudingi padarai. Kažkaip nematau logikos. Išpurškus ant tūkstančių hektarų- bitės nežus :D

Re: Amarai

Parašytas: 07 Geg 2014 20:51
lelijele
Actara geras dalykas. Aš jos pernai prisipirkau nes žinojau, kad šiemet nebebus mažomis pakuotėmis. Fastakas yra sisteminio veikimo insekticidas. Pasklinda po visą augalą ir bile kokios kirmėlės užgraužią to augalo nudvesia. Jis veikia kaip atbaidantis suaugėlius atskridusius kiaušinėlių dėti (veikia apie 2 sav). Amarai gležni ir jautrūs daug maž visokiems insekticidams: Decis, Chinmix, Karate. Anksti pavasarį profilaktiškai nuo grybinių ligų galima nupurkšti vaismedžius 5-7% karbamido tirpalu. Šitas purškimas taip pat sunaikina amarų bei daugelio kitų kenkėjų kiaušinėlius padėtus žiemojimui medžių žievės plyšiuose. Nežinau ar efektinga tai būtų nupurškus rožes, bet kai aplinkoj mažiau kenkėjų tai ir rožėms ramiau.
Naikinant kenkėjus naudinga kas metai keist naudojamą preparatą, nes ilgainiui kenkėjai įgauna atsparumą net chemikalams.
Ekologiniams ūkiams siūlo Nymazalį. Nuo amarų gal kiek ir padeda, bet nuo kitų kenkėjų tai kaip mirštančiam žvakė :) .

Re: Amarai

Parašytas: 08 Geg 2014 06:28
Nijola
lelijele rašė: Ekologiniams ūkiams siūlo Nymazalį. Nuo amarų gal kiek ir padeda, bet nuo kitų kenkėjų tai kaip mirštančiam žvakė :) .
:D :D :D gerai pasakyta :D

Re: Amarai

Parašytas: 08 Geg 2014 07:23
Jūratė
Kada purkšti nuo pjūklelio yra labai slidus klausimas, kai jau pamatai pirmą pažeistą ūglį, tai manyk, kad jau pavėluota. Bet dažniausiai gaunas, kad būtent tada ir purkši :$ Yra kažkokie stebėjimai dėl temperatūros, tipo, kai pasiekia vidutinė paros temperatūra kažkiek laipsnių, tada pradeda skraidyt pjūklelio patelės ir dėt kiaušinius. Spėju, kad dabar po šio atšalimo reikia kuo greičiau ištaikyt tinkamą orą be lietaus ir purkšti, nes ilgiau laukti jau nėr ko... |(

Re: Amarai

Parašytas: 08 Geg 2014 08:17
Rūta
Taip, aš irgi manau, kad nuo pjūklelio reik purkšti, kai tik praeis lietūs ir kuo greičiau. Aš pukšiu „Fastaku“.