Loretos A „rožių sodo“ kūrimas (Ukmergės r.)

Moderatorius: Jūratė

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Loretos A „rožių sodo“ kūrimas (Ukmergės r.)

Standartinė LoretaA » 15 Geg 2012 07:29

Dar pamiršau parašyti, ji labai vėlai sprogsta ir galbūt pas jus dar išsprogs, o lapai rudenį iš tiesų ne per gražiausi.

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Loretos A „rožių sodo“ kūrimas (Ukmergės r.)

Standartinė RožėDD » 15 Geg 2012 07:50

Taigi, kad ir aš labai dėl katalpos nustebau. Tokio aukščio :? ir išties pas mus nežiemojančios, bet pas Loretą, kadangi vieta fenomenali, tai visokių stebuklų galima sulaukti :P
Katalpos dažniausiai pardavinėjamos rutulio formos.

O tulpės, tai mano manymu ten laukinių rūšis. Jų nebūtina žiemai iškasinėti, daugiažiedės. Pas Jus, Loreta, gali būti Tulipa humilis 'China Coral'.
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Laiminga
Pranešimai: 266
Užsiregistravo: 04 Kov 2011 14:10

Re: Loretos A „rožių sodo“ kūrimas (Ukmergės r.)

Standartinė Laiminga » 15 Geg 2012 07:51

supratau, kad iš jos reikia laukti siurprizų. Gal dar kada reiks pakartotinai įsigyti, tik nelabai kas jų turi.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Loretos A „rožių sodo“ kūrimas (Ukmergės r.)

Standartinė Rūta » 15 Geg 2012 07:52

Loreta, taip šiltai, jaukiai ir gražiai pavasariška, kad net jau vasara ir pirmaisiais rožių žiedais dvelkia <3 <3 <3

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Loretos A „rožių sodo“ kūrimas (Ukmergės r.)

Standartinė LoretaA » 15 Geg 2012 07:59

Tulpiukų ir neiškasinėju, nes jie pas mane tarp koloninių obelaičių pasodinti, o jų šaknys paviršinės, tai labai sužaločiau.
Ta katalpa rūšinė - jokių pribambasų ir tikrai turėjo praktiškai visi miškų ūkių medelynai, neiškokit blatnuose medelynuose.

Laiminga
Pranešimai: 266
Užsiregistravo: 04 Kov 2011 14:10

Re: Loretos A „rožių sodo“ kūrimas (Ukmergės r.)

Standartinė Laiminga » 15 Geg 2012 08:23

va taip, medelynuose. (like)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Loretos A „rožių sodo“ kūrimas (Ukmergės r.)

Standartinė LoretaA » 15 Geg 2012 09:11

Miškų ūkio medelynai dekoratyvinius augalus augina patys, jie nėra įsivežtiniai iš Lenkijos, Olandijos ar dar kokios šalies, todėl, mano manymų, visi augalai daugiau - mažiau adaptuoti mūsų klimatui ir tikrai didesnė tikimybė, kad augs ir klestės :)

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Loretos A „rožių sodo“ kūrimas (Ukmergės r.)

Standartinė Dausa » 15 Geg 2012 10:53

Tulpiukai gali būti 'Little Beauty' (jei viduriukai mėlyni baltame žiede), bent jau tokiomis daugiausia Lietuvoj prekiauja, arba tiesiog Tulipa humilis, nes jų atspalvių gali būti įvairių. Veisles sunku atpažinti, net perkant su pavadinimais. O už pavadinimus pas kolekcininkus reikia ,,primokėti".
Botanines tulpes nebūtina iškasinėti, bet kas keli metai siūlyčiau tai padaryti, nes nukeliaus giliai kaip krokai (juk negali ,,atsiremti" kaip tėvynėje į uolą) ir greičiau supus šlapią vasarą.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Loretos A „rožių sodo“ kūrimas (Ukmergės r.)

Standartinė LoretaA » 15 Geg 2012 12:00

Tikrai šių tulpių viduriukai mėlyni baltame fone :)

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Loretos A „rožių sodo“ kūrimas (Ukmergės r.)

Standartinė Virginija » 15 Geg 2012 20:19

Katalpą pirkau Kauno botanikos sode. Visos katalpos ten buvo nugenėtos ir aiškiai matėsi, kad jos kone kiekvienais metais nušąla ir vėl atauga. Bet pas mane teišsilaikė pora metų.

Vartotojo avataras
dale
Pranešimai: 272
Užsiregistravo: 13 Gru 2010 20:19

Re: Loretos A „rožių sodo“ kūrimas (Ukmergės r.)

Standartinė dale » 15 Geg 2012 21:47

Pas mane medzius genejo vaikinukas is botanikos sodo, tai jis irgi pasakojo, kad katalpos atrodo mirusios, o ima ir staiga atsigauna. Jos gajos, auga greitai, bijo salcio-bet tai grazus aukstas medis. Kauno botanikos sodas turi bent 3 rusis ir nebrangu. Dar turiu medi , kuris rudeni kvepia karamele...uzstrigo pavadinimas, irgi yra kauno botanikos sode.


Loreta, o kiek pas jus roziu? Sportinis klausimas, nes as jau ziuriu kad su savo 80 turiu ka veikti, neskaitant " roziu kaimynu".

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Loretos A „rožių sodo“ kūrimas (Ukmergės r.)

Standartinė LoretaA » 16 Geg 2012 04:53

Kvepia karamele - puošmedis. Šį taip pat auginu - nuostabaus grožio medelis :)
Rožių pas mane, manau, apie 350 |( Reikės duoti svečiam tokį darbelį - suskaičiuoti (xixi)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Loretos A „rožių sodo“ kūrimas (Ukmergės r.)

Standartinė LoretaA » 20 Geg 2012 22:01

Pirmas ir paskutiniai.
Paveikslėlis
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Loretos A „rožių sodo“ kūrimas (Ukmergės r.)

Standartinė Rasa » 21 Geg 2012 04:41

Aš šiemet nustebau pastebėjusi, kokias dideliais žiedynais žydi Berberis ottawensis (čia juk šitas raugerškis, ar ne?)
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Loretos A „rožių sodo“ kūrimas (Ukmergės r.)

Standartinė LoretaA » 21 Geg 2012 05:18

Taip šitas - Berberis x Ottavensis Superba. Nei jam šalčiai, nei jam kirmėlės maišo - tfu, tfu, tfu.
Tiesiog negaliu atsigrožėti - dabar tai tikrai man viso sodo puošmena :)

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Loretos A „rožių sodo“ kūrimas (Ukmergės r.)

Standartinė Rasa » 21 Geg 2012 06:13

Turiu tokį, besimėtantį vazone :$ , jau galvojau atsikratyti, bet kai pamačiau, kaip gražiai žydi, gal dar rasiu jam vietą (nors užims vietos, į kurią tilptų koks desėtkas kitas daugiamečių :? )
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Loretos A „rožių sodo“ kūrimas (Ukmergės r.)

Standartinė Rita » 21 Geg 2012 06:47

Nu,Loreta,pas Jus tikrai stebuklai,pas mane tik vienas pumpurėlis spalvą parodė,o pas Jus jau rožės žydi (flower) (flower) (flower)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Loretos A „rožių sodo“ kūrimas (Ukmergės r.)

Standartinė LoretaA » 21 Geg 2012 06:53

Kai šviečia saulė aš ateinu iš kitos pusės ir spoksau, spoksau (sun) - kažkas neįtikėtino. dabar jis ne mažiau kaip dviejų metrų ūgio ir labai badosi - ypač kai reikia rožės, prie jo augančias, dengti (xixi).
Rasa, išmesti negalima, sodinti :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Loretos A „rožių sodo“ kūrimas (Ukmergės r.)

Standartinė Rūta » 21 Geg 2012 07:12

Su pirmu žiedu, Loreta! (flower) (flower) (flower) Labai gražios nuotraukos <3

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Loretos A „rožių sodo“ kūrimas (Ukmergės r.)

Standartinė LoretaA » 28 Geg 2012 17:22

Niekada taip nebuvo, kad dar (sąlyginai) žydėtų tulpės, putinas, vilkdalgiai ir jau skleistųsi rožių žiedai |(
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Loretos A „rožių sodo“ kūrimas (Ukmergės r.)

Standartinė Regina » 28 Geg 2012 18:52

Toks puošnus, prabangus putinas, bet rožininko širdžiai vis dėlto mieliausi rožių žiedai, ypač pirmieji (flower) (flower) (flower) <3 <3 <3 Tik patingėjai pavadinimus tų pirmųjų gražuolių parašyt ;) Man labai patiko dešimta nuotrauka - pumpurėliai primena grakščias žvakes daugiašakėj žvakidėj :)
Loreta, gal truputį perlenkei lazdą, sakydama, kad rožynas atrodo kaip rudenį :? Aišku, iš tolo, iš panoraminių nuotraukų sunku ką blogo įžiūrėt, bet bent jau šitose nuotraukose rožynas atrodo labai gražiai (flower)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Loretos A „rožių sodo“ kūrimas (Ukmergės r.)

Standartinė LoretaA » 28 Geg 2012 19:06

Galvoji žinau pavadinimus (xixi) Pumpurų tai tikrai nežinau, o 10-oje nuotraukoje angliška rožė, kurios niekas neaugina (manau ir neaugins) 'Mayflower'. Iš angliškų stabiliai pražysta pirmoji. Pačią pirmąją šaltąją žiemą, paskaičiusi apie jos unikalų atsparumą šalčiui, nedengiau - nenušalo :? Būna ir stebuklų.
Tokiose nuotraukose beveik nieko neįžiūrėsi, vis dėlto užmesk akį į ketvirtą nuotrauką 'Felicia' ir pamatysi taškus, kurie atsirasdavo tik rugsėjo mėnesį. Tragiškai plėmuota, jau net netaškuota, 'Conrad Ferdinand Meyer' - šešta nuo galo, bet ką noriu tą ir rodau.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Loretos A „rožių sodo“ kūrimas (Ukmergės r.)

Standartinė Regina » 28 Geg 2012 19:24

Aš gal visai akla, prikišus nosį prie monitoriaus stengiausi kažką įžiūrėt, bet nieko nepamačiau. Tiesa, penktoj nuotraukoj matau keletą taškelių, ten tikriausiai ir yra Felicia, o ne ketvirtoj nuotraukoj.
O kodėl sakai, kad Mayflower niekas niekada neaugins? Kažkada norėjau, bet kažkur išskaičiau, kad labai bijo lietaus ir nepirkau. Ar bijo lietaus?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Loretos A „rožių sodo“ kūrimas (Ukmergės r.)

Standartinė LoretaA » 28 Geg 2012 19:35

Penktoj, penktoj Felicija. Regina, tai juk patys paskutiniai išaugę lapai ir jau taškuoti, o kas dedasi žemiau - geriau jau tau nematyti.
Mayflower negražiai atrodo lietui lyjant ir aplamai nelabai gražiai |( Žiedų daug, jie smulkūs, greitai peržydi, reikia kirpti, o kirpti nėra kam ...

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Loretos A „rožių sodo“ kūrimas (Ukmergės r.)

Standartinė Regina » 28 Geg 2012 19:48

Aha, vadinasi gerai padariau, kad nepirkau :)
Vienais metais taip buvo susirgęs mano "Jacques Cartier" - vasaros pradžioj visi jauni lapai buvo nusėti bjauriom bordinėm dėmėm. Buvo netikroji miltligė - kai suserga ir krinta jauni lapai. Galvojau, kad vargšė rožė nusibaigs. Purškiau kažkuo, pasveiko. Jau kelinti metai neserga, tfu, tfu, tfu...
Atsigaus ir taviškės po truputį. Aišku, reikalas tikrai bjaurus :(

Skelbti atsakymą

Grįžti į