Loretos A „rožių sodo“ kūrimas (Ukmergės r.)

Moderatorius: Jūratė

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Loretos A „rožių sodo“ kūrimas (Ukmergės r.)

Standartinė LoretaA » 12 Geg 2014 18:42

Įdomu, čia obelis ar...?
http://juragiumedelynas.lt/dekoratyvine ... rairiefire" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: Loretos A „rožių sodo“ kūrimas (Ukmergės r.)

Standartinė lelijele » 12 Geg 2014 18:55

LoretaA rašė:Įdomu, čia obelis ar...?
http://juragiumedelynas.lt/dekoratyvine ... rairiefire" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
nu gi parašyta, kad obelis. Labai graži (bravo). Įdomu nuotrauka jau Lietuvoj užaugintos ar Užjuriuose nufotkintos įdėta. Vis dar neperprantu zonų skaičiais. (Galėtų rašyt iki -30 ar -40 būtų daug aiškiau). Čia pazymėta 9-5 lyg ir jautroka šalčiui. Jos gi neprilenksi žiemai kaip rožės.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Loretos A „rožių sodo“ kūrimas (Ukmergės r.)

Standartinė LoretaA » 12 Geg 2014 18:59

Kas parašyta aš matau ;) , bet ar mūsuose ji gali taip atrodyti. O nuotrauka neabejoju, kad skolinta ir ne iš lietuvio |(

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Loretos A „rožių sodo“ kūrimas (Ukmergės r.)

Standartinė LoretaA » 12 Geg 2014 19:02

Pagooglinau ir radau lygiai tą pačią obelį atsparesnę šalčiams (xixi) . Žodžiu, norint galima rasti tos pačios veislės, bet jau užgrūdintą :?
http://www.pnwplants.wsu.edu/PlantDispl ... lantID=206" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
ir dar atsparesnė (stupid)
http://davesgarden.com/guides/pf/go/74858/" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Arijana
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: 18 Rgs 2010 12:33
Miestas: Kauno raj.-Panevėžio raj.

Re: Loretos A „rožių sodo“ kūrimas (Ukmergės r.)

Standartinė Arijana » 12 Geg 2014 19:20

Aš manau,kad tikrai jos visai atsparios,nes pas mane jos 2-viena šviesesnė,kita ryškesnė,abi matosi nuotraukose, o pas tą sodininką, kurio rezultatai auga pas mane, yra daugiau obelaičių(mūsų sklypai ribojasi), ryškios ir šviesesnės, bet taip svyrančių nėra , padrikesnė forma, visos absoliučiai atsparios šalčiams.Aš klausiau, kodėl neužsiima dauginimu, juk būtų paklausa, bet aiškaus atsakymo nebuvo.Greičiausiai žmogus tai daro malonumui, neturi komercinių užmačių.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Loretos A „rožių sodo“ kūrimas (Ukmergės r.)

Standartinė Regina » 12 Geg 2014 19:47

Kaip gaila katalpos :( , ji tokia graži pas tave buvo... Čia jau viskas ar dar atsigaus? Pas mus normalūs vietiniai ąžuoliukai nušalo, lapukai sudžiūvę, tai ką kalbėt apie lepesnius augalus :(
Tos rojaus obelaitės man nepaprastai gražios, visada norėjau, nesuprantu, kodėl taip ir nepasodinau :? Dvi prie mūsų daugiabučių auga - šviesesnė ir tamsesnė - kasdien praeidama grožiuosi. Tamsesnioji ypatingai graži, lapukai tamsūs bordo, žiedų spalva sodri, tokia prabangi atrodo <3

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Loretos A „rožių sodo“ kūrimas (Ukmergės r.)

Standartinė LoretaA » 12 Geg 2014 19:57

Kaip sako Nijolė - reikia atsinaujinti ;) . Šiaip gaila ir man, nes didžiausias medis, mano užaugintas, buvo. Dabar didžiausias bus skroblas, tik jis nelabai matosi. Tiek jau tos katalpos, beje, turiu dar vieną nedidukę kitoje vietoje ir kitokios veislės ;) , o dabar sodinsiu obelį raudonais žiedais ir tamsiais lapais - nebūtinai ji turi būti rojaus :) .

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Loretos A „rožių sodo“ kūrimas (Ukmergės r.)

Standartinė Rasa » 13 Geg 2014 04:35

O va pas mane buko lapai taip nušąlo :? įdomu, nėjau medis dėl to gali ir numirti? rožės ir tos atsprogsta juk.
O apie obelis. Aš pati kažkada baisiai norėjau veislės kuo tamsesniais lapais, tai pasisodinau 'Royalty' . Ir nebepatinka ji man. Tamsūs lapai, tamsūs žiedai, tamsūs vaisiai, jokio kontrasto. Mielai ją pakeisčiau į ką nors kito
Tai paskutinio apsilankymo Pailgės medelyne (kai žydėjo skirtingos dek.obelys) galvoju rasti vietą kokiai vienai (ar 6 (xixi) ) žalialapėms. Renkuosi tarp 'Everest' (gana įprasti obels žedai, bet rudenį gausu oranžinių mažų obuoliukų, kurie tinka perdirbimu, labai jau jų norisi dėl grožio) ir 'Street Parade' (labai stambūs žiedai, bet obuoliukai maži kaip uogos, ir gana stati forma, bet ne glaustašakė). Šita dar skaitoma labai atspari ligoms, nes yra Malus baccata .
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Loretos A „rožių sodo“ kūrimas (Ukmergės r.)

Standartinė LoretaA » 13 Geg 2014 05:35

Įtariu, kad gali numirti - aš apie buką ir katalpą. Rožės, net užprogramuotos iš tos pačios akutės užauginti tris pumpurus, medis - kažin.
Žiūrėjau ir aš tarp vedančių geltonus vaisius ir nusprendžiau, kad rudenį ir taip pakanka geltonos spalvos, o štai vyšninės jau ne kažin kiek. Kiek žiūrėjau paveiksliukų, obelis Prairiefire" vasarą beveik žaliais lapais ir vaisiai turėtų išsiskirti lapijos fone. Žiedai labai dideli - pavasarį turėtų atrodyti įspūdingai. Tik Juragių medelyne klaidinanti informacija dėl šios obels dydžio "mažas medelis ar krūmas", google "rašo", kad tai didelis medis - mažo man ir nereikia.
http://www.missouribotanicalgarden.org/ ... 901020.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Loretos A „rožių sodo“ kūrimas (Ukmergės r.)

Standartinė Rasa » 13 Geg 2014 05:48

Ot būtų gražu :? šalčius išgyvena, o menkos pavasario šalnos - ne.
Apie 'Prairiefire' esu skaičiusi nemažai gerų atsiliepimų, ypač dėl jos sveikumo
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Loretos A „rožių sodo“ kūrimas (Ukmergės r.)

Standartinė Nijola » 13 Geg 2014 05:55

obelis Prairiefire" ar gali būti koloninė ?, aš esu pirkusi labai panašią, dabar žydi labai graži, bet aš pirkau kaip koloninę, jei ne tai reiktų greičiau persodinti, nes tokiai užaugti jai vietos nebus ten kur dabar auga |(

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Loretos A „rožių sodo“ kūrimas (Ukmergės r.)

Standartinė Rasa » 13 Geg 2014 05:57

ne, 'Prairiefire' ne koloninė
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Loretos A „rožių sodo“ kūrimas (Ukmergės r.)

Standartinė Nijola » 13 Geg 2014 06:02

Rasa rašė:ne, 'Prairiefire' ne koloninė
bet gal įmanoma kažkaip paskiepyti |( sakė kad koloninė ji dar nedidelė, reiks patikrinti yra užrašas gal tik žiedų spalva panaši

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Loretos A „rožių sodo“ kūrimas (Ukmergės r.)

Standartinė LoretaA » 13 Geg 2014 08:26

Daugmaž išsiaiškinau - Juragių medelynas turi tik skiepytą šią obelį, o aš tokios nenoriu (nuotrauką tai įsidėjo paprastos). Bijau, kad ir kiti medelynai prekiauja skiepytomis formomis.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Loretos A „rožių sodo“ kūrimas (Ukmergės r.)

Standartinė Regina » 13 Geg 2014 08:38

Aš nesupratau (no) - o kuo blogai skiepyta obelis :? Juk visos kitos, kurias auginam dėl obuolių, taip pat yra skiepytos

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Loretos A „rožių sodo“ kūrimas (Ukmergės r.)

Standartinė LoretaA » 13 Geg 2014 08:59

Visos kitos skiepytos prie žemės, o ši ant koto. Nepatinka man šis skiepijimas, nes gali nusisukti galva.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Loretos A „rožių sodo“ kūrimas (Ukmergės r.)

Standartinė Regina » 13 Geg 2014 09:20

Aa, dabar supratau :) Bet jei nerasi normalios, tai turės tikti ir tokia ;)

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Loretos A „rožių sodo“ kūrimas (Ukmergės r.)

Standartinė Paukštukas » 13 Geg 2014 10:06

Atsiprašau, Loreta, kad lendu į Jūsų sodą. Žemiau manosios, skiepytos maždaug 1.3 m aukštyje, nuotrauka. Man garantavo, kad su laiku skiepo vietą paslėps laja. Tas gumbas ir kreivumas kiek erzina, bet dar tebeformuoju "šukuoseną", tad šakų ilgis dar ne tas, kad užmaskuotų skiepą. Obelaitei bus trečia vasara. Į kairę nuo jos- pietryčiai, kankina stiprūs vakarų vėjai. Po savaitgalio radau be vieno raiščio |( Lyginant su ta, kokią pirkau, laja paplatėjo, iš viršutinės šakos, augančios "kabliu", jau žemyn svyra kur kas daugiau šakelių.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Loretos A „rožių sodo“ kūrimas (Ukmergės r.)

Standartinė LoretaA » 13 Geg 2014 10:24

Labai prašom - lyskit, bet skiepytos aukštai - nepirksiu. Man reikia gero, tvirto medžio, o ne lepūnėlio :P Pirksiu kitokį, bet tik ne su pridėtine ševeliūrą.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Loretos A „rožių sodo“ kūrimas (Ukmergės r.)

Standartinė LoretaA » 13 Geg 2014 11:03

Štai koks obelėlių pasirinkimas - gal yra ir neskiepytų. Siunčia - važiuoti nereikia :)
http://www.vitaflora.lt/tipas/vaismedzi ... oratyvines" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Loretos A „rožių sodo“ kūrimas (Ukmergės r.)

Standartinė LoretaA » 19 Geg 2014 17:05

PaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Loretos A „rožių sodo“ kūrimas (Ukmergės r.)

Standartinė Regina » 19 Geg 2014 19:51

Bijūnas tai laaabai gražus <3

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Loretos A „rožių sodo“ kūrimas (Ukmergės r.)

Standartinė LoretaA » 20 Geg 2014 06:34

Ačiū, ... nors tulpės gražesnės, jos tokios "išieškotos" (xixi) . Lapai apvesti siaura, balta juosta, žiedų ant koto 3 - 4, pradžioje skleidimosi jie taip pat apkraštuoti vos matoma balta juostele, kuri vėliau virsta rausva.

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Loretos A „rožių sodo“ kūrimas (Ukmergės r.)

Standartinė Paukštukas » 20 Geg 2014 06:37

Tikrai, tulpės neeilinės (flower) Parašėte, atkreipėt dėmesį ir "akys atsivėrė" :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Loretos A „rožių sodo“ kūrimas (Ukmergės r.)

Standartinė Regina » 20 Geg 2014 07:09

Tikrai, tulpės labai gražios <3 Kaip sako Paukštukas - "akys atsivėrė" :D Mačiau rausvus pakraštėlius, bet baltos juostelės neįžiūrėjau. Tokių daugiažiedžių nesu mačius, pas maniškes tik 2 žiedai ant koto :)

Skelbti atsakymą

Grįžti į