LaimIngos rožių sodas

Moderatorius: Jūratė

Laiminga
Pranešimai: 266
Užsiregistravo: 04 Kov 2011 14:10

LaimIngos rožių sodas

Standartinė Laiminga » 18 Bir 2012 09:14

Rožės jau paaugo ir vertos būti parodytos.
Prieš įkeldama nuotraukas pirmiausia norėčiau padėkoti Dievui, Motinai Gamtai, Savo Šeimai ir Jums brangiosios Rožininkės. Dėkoju už gyvybės stebuklą, palaikymą, žinias ir bendrystę. Kūryba sode, bendravimas su jumis yra didžioji mano Laimės dalis.

Šias nuotraukas dariau nekantriai laukdama pirmųjų žiedų:
https://picasaweb.google.com/1182534694 ... trI8bCSyQE#" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Jau įsibėgėjus:
https://picasaweb.google.com/1182534694 ... qbentHz6QE#" onclick="window.open(this.href);return false;
Tęsinys vėliau...

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: LaimIngos rožių sodas

Standartinė LoretaA » 18 Bir 2012 11:13

Fantastiško grožio sodas <3 <3 <3 Begalė mažosios architektūros elementų. Nuostabu, romantiška, švelnu ir labai labai jauku (flower) (flower) (flower)

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: LaimIngos rožių sodas

Standartinė Paukštukas » 18 Bir 2012 11:30

Išties Jūs esate laiminga, džiaugdamasi tokiu grožiu ir puoselėdama jį <3 Kai pagalvoji, kad grožis dar tik pradeda skleistis... Kaip visa tai atrodys po kelerių metų? <3

Laiminga
Pranešimai: 266
Užsiregistravo: 04 Kov 2011 14:10

Re: LaimIngos rožių sodas

Standartinė Laiminga » 18 Bir 2012 12:15

Ačiū! Malonu, kad ne tik man patinka. Turiu tik 12 arų, nėra kur prasineša. viens du ir apėjai.

Norėčiau patarimo, ar, kur ir kokius plėsti rožynus. Norisi palikti ir vejos šiek tiek, bet ir rožių daugiau labai norisi. Šiemet dar darysiu takelį palei robinijų ir rožių eilę, tad planuoju kitoj takelio pusėj tokį pat variantą padaryt. Ir svarstau - ar tarpuose tokias pačias robinijas sodint, o gal obeliskus (apsivytų raganės su rožėm). Būtų toks kvepiantis takelis į uždarą aikštelę. Kaip galvojat? Gal kokių idėjų turit?

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: LaimIngos rožių sodas

Standartinė DaliaRaimonda » 18 Bir 2012 16:00

Pas tave taip subtilu, elegantiška, kad apie rožyno plėtimus patarti sunku nemačius visko gyvai. Pati turi tikrai puikų skonį, tai daryk, kaip tau atrodo tinkama :) . Tikai manau nesuklysi.

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: LaimIngos rožių sodas

Standartinė RožėDD » 18 Bir 2012 16:27

Inga, pas tave visa tai ko norėčiau ir aš: balandinė, pergolės, netradiciniai ir estetiški sprendimai. Gaila, kad viskas remiasi į pinigus...todėl ir belieka tik pasvajoti |(

Manau tavo Baltasis Sodas yra vienas pirmųjų Lietuvoje toks efektingas sukurtas pačios pastangomis. Jį reiktų demonstruoti kuo plačiau per TV, žurnalus, o žiūrėk ir sutartį su užsienio kompanija sudarysi dėl tik jiems vieniems suteiktos teisės jį fotografuoti ;)

Geriau jau tu mūsų neklausk kaip tau įsirengti, tikrai išspręsi viską aukštam pilotaže.
Gal tik dėl obeliskų.... mano akimis jų reikia tik tiek, kad būtų tik kaip saldainiukai (skanūs akcenčiukai), tipo ne per daug :D Nežinau ar supratai ką norėjau pasakyti |(

Labai labai fantastiška <3 (sun) <3
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: LaimIngos rožių sodas

Standartinė Rita » 18 Bir 2012 17:18

Dieve,dieve,kaip gražu,nėra žodžių <3 Laiminga,Jus tikrai susikūrėt nuostabius namus,galvoju,kad čia visos šeimos triūsas ir meilė,nepaprastai gražu :)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: LaimIngos rožių sodas

Standartinė Gema » 19 Bir 2012 12:53

Man labiausiai patiko rožės tarp tų medelių liaunias kamienais ir apvaliom lajom (žirnmedžiai?) - kvepia Karaliaus Saulės sodais Versalyje:) O dar jeigu tie medleiukai būtų susodinti į medines Versalio stiliaus dėžes, tai jau būtų galima alpti.....

Pamačiusi smaugikus ant pergolės kolonų tik dabar surpatau, kodėl jis smaugijas. Jam reikia vietos, didesnio mastelio stodo, tada matyt ir atsiskleidžia visu gražumu, nes lja kaip lapija, o štai vijimosi stilius...

Įdomu koks plotis tarp pergolės kolonų kur iš abiejų pusių rožės? Kai krūmai suauga, arodo, kad dar truputį ir jau nebegalėsi prasibrauti. Esu skaičiusi tokį patarimą planuojant sodus: negailėkite pločio takeliams, pergolėms ir pan., nes kai augalai atrodo mažim, būna vienaip, o kai suauga, nebėra vietos. Jeigu padarysi per mažus, atrodys kaip sodas nykštukams (na, Laiminogs sodui negresia tokiam atrodyti:)

LaimInga, matau, vertina kokybiškus ir stilgingus dalykus: pergolė, meidnės durys durelės, metalo dirbiniai. Svarbiausia, kad esmė ne visai piniguose, o požiūryje, skonyje. Man kaimynai irgi sako, oi kaip pas tave gražiai padaryta (namas), bet tam reikia daug pinigų. Nesutinku, nesutinku ir dar kartą nesutinku (no) (no) (no)
Paskutinį kartą redagavo Gema 19 Bir 2012 13:07, redaguota 1 kartą(us).

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: LaimIngos rožių sodas

Standartinė LoretaA » 19 Bir 2012 13:05

Gema, atleiskit, bet tik su požiūriu ir skoniu bet be pinigų, nei namų nepastatysi, nei sodų nepasodinsi, o juo labiau su tokia gausybe mažosios architektūros elementų.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: LaimIngos rožių sodas

Standartinė Gema » 19 Bir 2012 13:23

Parašiau Loretai superinį atsakymą ir neišsaugojau :D :D :D

Tai va, kartoju - kokybė ir skonis nebūtinai lygu pinigai. Bet kuriame sode gali būti tik vienas skoningas dekoro elementas, bet kokybiškas.

Galima turėti ir mažą kuklią trobelytę, bet jeigu ji tvarkinga, šalia sodelyje tik vienas bijūnas/jurginas/erškėtis, rąstelis atsisėsti ir paukštelių girdykla iš įdubusio lauko akmens - šito visiškai pakanka. bet reikia tik tą trobelytę apkalti plastmase (tai kainuoja), vietoj kamino uždėti koka kolos skardinę (kainuoja), kieme pastyti gandrą, o kitą patupdyti lizde (tikrai nepigu), tvenkinėlyje paleisti gulbytę ir t.t. ir pan. - visa tai tirkai kainuoja. Čia aš apie tokią kaimynų sodybą - žmonės super tvarkingi ir labai myli tuos savo du grandus ir gulbę, tik vis dejuoja kaip jei neturi pinigų.

Gausa versus minimalizmas - tai tik skoniai, požiūriai, prioritetai, bet ne pinigai.

Oi. vėl vos neuždariau lango!!! (xixi)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: LaimIngos rožių sodas

Standartinė LoretaA » 19 Bir 2012 13:40

Diskusija ne vietoje, teks kraustytis kur kitur.
Trobelytę apkalti teks vis tiek, nes jai jau netoli šimto metelių, deja medis kainuoja daugiau nei plastmasė. Ne už plastmasę aš, bet mano trobelė laukė du metus nulupta, kol sukrapsčiau pinigus jos apkalimui medžiu. Viduje nėra nieko, tik tos pačios nukrapštytos sienos. Į dumtraukį teko dėti skardinį indėklą, kitaip gali ir raudono gaidžio sulaukti - tai taip pat kainuoja ir t.t. Vienos kokybiškos sodo puošmenos, taip pat niekas nepadovanos, taip, kad nereikia, kad viską galima be pinigų padaryti.

Laiminga
Pranešimai: 266
Užsiregistravo: 04 Kov 2011 14:10

Re: LaimIngos rožių sodas

Standartinė Laiminga » 20 Bir 2012 07:35

Ačiū, mielosios, už gražius žodžius.

Dėl pergolės. Jos ilgis apie 9 m. Buvo plati ir gerai praeinama. Bet šiemet klimbing Iceberg taip išsibujojo, kad vaikščiot pro ją neleidžiu. Taip laukiau šios rožės žydėjimo, kad nutariau ją tvarkyti po didžiojo žydėjimo.

Dėl medelių tarp rožių - tai grožis ant peilio ašmenų, nes ten Robinijos. Pas mane jos bujoja ir neapšąla. Šiemet norėjau dar nusipirkti, tai medelyne pasakė, kad jų atsisakė, nes motininis augalas iššalo ir jų daugiau nedaugins, nes mūsų klimatui netinka.

Dėl pinigų. Dirbam valdiškuose darbuose ir nuo algos iki algos, kaip didžioji dalis Lietuvoj. Medžiagas perkam geras, bet viską ką įmanoma darom patys (namo statyba, trinkelių klojimas, tvoros statymas ir t.t.). Namą ir visa kas jame ir už jo pati suprojektavau iki smulkaiusių detalių (namo projektas, baldai, el.instaliacija, židinys, visos interjero detalės ir t.t.). Turiu keletą meistrų, kurie realizuoja mano užmanymus (kalvis ir staliai).

Labai pritariu Gemai. Ne viskas pinigais nuperkama. Galima viską skoningai minimalizuoti ir semtis idėjų iš gamtos, nes ten viskas tobula.

Siekiu griežtai vadovautis taisykle. Artimai aplinkai (namams ir sodui) renkuose pirmiausia ne tai kas patinka, o tai kas tinka. Tada išvengiu atsitiktinių iškrentančių iš bendro konteksto daiktų, augalų ir kitų dalykų.

Dėl šeimos. Vaikai (du berniukai) naudojasi mielai visu geru, tačiau jiems jei viso to nebūtų, būtų ne ką blogiau. Didysis (15 m.) turi pareigą pjauti veją namų teritorijos ir kita tiek aplink valdiškoj žemėj bei iš reto padaryti atskitus mažus darbelius. Mažasis pas mus dėl grožio ir laimės (6 metai) :). Vyras daro superiniai, bet reikia man (liežuviu) gerokai paplušėti, kad tie darbai būtų daromi. Palaikymą turiu iš jo šimtaprocentinį.

Aleksandra
Pranešimai: 181
Užsiregistravo: 08 Gru 2011 21:24
Miestas: Zarasu rajonas

Re: LaimIngos rožių sodas

Standartinė Aleksandra » 20 Bir 2012 08:39

:) be galo grazu,ir geles ir augalai ir rozes.Saunuole.Laiminga :) sekmes

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: LaimIngos rožių sodas

Standartinė Gema » 20 Bir 2012 11:29

Na, vyresniajam - dešimtukas už taip gražiai nupjautas vejas. Perduokite jam linkėjimus!

Labai keista girdėti, kad Robinia pseudoacacia (liaudiškai "akacija") apšąla. Jomis Vilniuje apsodinta pusė Lazdynų ir Karoliniškių, čia jos jau subrendusios, tik, gaila, kažkoks kvailys iš seniūnijos ar savivadlybės kažkuriais metais sugalvojo, kad jas reikia "apgenėti".

http://lt.wikipedia.org/wiki/Robinia_pseudoacacia" onclick="window.open(this.href);return false;

Jos nepaprastai gražus kamienas, ir be galo kvapni, dvelkia Italija ar apskritai Pietų Europa. Vieno dvaro parke, gal Linksmakalnyje? nepamenu kuriame, yra tanki robinijų giraitė, prieškary sodinta, mačiau apleistą. Laibi, giliai vagoti kamienai kuria tokią labai pietietišką atmosfeą.

Laiminga
Pranešimai: 266
Užsiregistravo: 04 Kov 2011 14:10

Re: LaimIngos rožių sodas

Standartinė Laiminga » 20 Bir 2012 11:45

Cia kitokia robinija visai nežydinti. Akacija ir pas mano kaimynę žydi.

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: LaimIngos rožių sodas

Standartinė RožėDD » 20 Bir 2012 12:21

Laiminga rašė: Dėl pinigų. Dirbam valdiškuose darbuose ir nuo algos iki algos, kaip didžioji dalis Lietuvoj. Medžiagas perkam geras, bet viską ką įmanoma darom patys (namo statyba, trinkelių klojimas, tvoros statymas ir t.t.). Namą ir visa kas jame ir už jo pati suprojektavau iki smulkaiusių detalių (namo projektas, baldai, el.instaliacija, židinys, visos interjero detalės ir t.t.). Turiu keletą meistrų, kurie realizuoja mano užmanymus (kalvis ir staliai).
Taigi, kad užmanymai ir savo paties idėjos nekainuoja tik (finansiškai), o tai kas sudaro tų idėjų įgyvendinimą - tie patys staliai ir kalviai - yra pagrindas svajonės įgyvendinimui, kuris remiasi į labai didelius pinigus. Plius, kaip teisingai Loreta sako, vien medžiagos mažajai architektūrai kainuoja ($) kas ir yra sodų perliukai ir viso ko pagrindas. Dar skirtumas yra paslaugų ir prekių kainos skirtinguose regionuose (didmiesčiuose ar kaime) ir pan.

Šiaip net ir mintys, idėjos, jų perdarinėjimas, tobulinimas kainuoja labai daug - laiką ;) Žinau ką reiškia sėdėti savaitėm ir mėnesiais iki 2,3 val. ryto, kai, tiesiogine žodžio, prasme gyveni projekte. Teisingi sprendimai, išvengiant klaidų ir jų taisymo, kaip Inga ir stengiasi juos sudėlioti, sumažina kaštus, bet panašaus sodo neįstengsiu tikriausiai susikurti niekada, kad ir kokios puikios bei racionalios idėjos šautų į galvą, nes... :( ($) :B

(coffe) Svarbiausia, kad yra pas ką nuvažiuoti paliesti svajonę (sun)
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Laiminga
Pranešimai: 266
Užsiregistravo: 04 Kov 2011 14:10

Re: LaimIngos rožių sodas

Standartinė Laiminga » 20 Bir 2012 12:34

Sunku surasti kontra argumentų. Bet kiti ir numiršta su milijonine sąskaita banke nieko doro nenuveikę. Toks jau žmogus, jei duoda viena, tai atima kitą. Mano šeima, tarkim norėtų daugiau keliauti (pati prisivažinėju darbo reikalais). Kai vyko statybos ir po to dar 3-4 metus (viso apie 5 metus) nebuvom kartu net nosies galiuko niekur iškišę.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: LaimIngos rožių sodas

Standartinė Gema » 20 Bir 2012 12:51

Sutinku su RožeDD, kainos priklauso nuo to, kur gyveni. Kaime, jeigu gerai integruojies, pažįsti gyventojus ir jie tave priima kaip savą, tai sužinai apie visokiausiu meistrus nebrangininkus, kurie už darbą dar senobiškai prašo, tikrai ne vilnietiškom ir ne kaunietiškom kainom.

Pavyzdys, nors čia gal ne visai į temą, bet kalbant apie kronis, tradicinių "mūrščikų" beveik nebėra. Jiems krosnis - ne prabanga, o paprastas virtuvės elementas, būtinybė, o jų žinios ir patirtis - tai normalus eilinis amatas, ir kainos atitinkamos (nors irgi nepigu). Dabar gi perskaitai skelbimo dvi eilutes, kad mūrija visokias krosnis, ir atvažiuoja "mūrščikas" su džipu, kalba apie pasakiškus pinigus, nes neva kažkokia paslaptį žinąs, kaip ilgiau užsilaiko šiluma. Mes, laimė, radom pigiau, bet šiluma irgi labai gerai išsilaiko:)

Lietuvoje didelis deficitas paprastų kokybiškai dirbančiu amatininkų su normaliais įkainiais, kokių Vakaruose pilna. Lietuovje už pigiau gali gauti daugiausia plastmasę, o jeigu nori natūralių medžiagų - kainos išpūstos, nebent randi kur kaime fainą dieduką, gabų ir negodų savo amato žinovą. Bet jų yra, tikrai yra.

Bet čia vėl visai ne į temą.....

Laiminga
Pranešimai: 266
Užsiregistravo: 04 Kov 2011 14:10

Re: LaimIngos rožių sodas

Standartinė Laiminga » 20 Bir 2012 13:04

viskas labai į temą: apie gyvenimą :)

Pušaitė
Pranešimai: 54
Užsiregistravo: 07 Bal 2011 09:50
Miestas: Vilnius

Re: LaimIngos rožių sodas

Standartinė Pušaitė » 20 Bir 2012 13:13

Laiminga,
Kadangi jūsų gėles jau visi išliaupsino, noriu pridurti, kad labai graži tvora ir varteliai. Bravo (like) . Puiki idėja.

Laiminga
Pranešimai: 266
Užsiregistravo: 04 Kov 2011 14:10

Re: LaimIngos rožių sodas

Standartinė Laiminga » 20 Bir 2012 13:17

Ačiū labai. Mano kūryba, meistrų išpildymas. Visada renkuosi meistrus, kurie griežtai prisilaiko užsakovo norų.

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: LaimIngos rožių sodas

Standartinė vilmis » 20 Bir 2012 19:51

Gražus sodas, o čia moterys apie pinigus.. (drunk) Esmė ne pinigų kiekyje, o jų panaudojime ;)

Peržiūrėjau pora kartų nuotraukas ir ko gero dar žiūrėsiu. Labai gražus modernus lietuviškas sodas :) Esu tikras, kad surasit vietos dar visam būriui rožių, o vejos vis mažės ir mažės :D

Robinia pseudoaccacia "Umbraculifera" (baltažiedė robinija) puikus medelis, tik Lietuvoje visada yra rizika žiemą netekti, nes ir rūšiniai jauni medeliai kartais apšąla. Kiek girdėjau reikia kas pora metų stipriai apgenėti, kad išlaikytų gražią formą. Turiu tokią, tik maniškė skiepyta 1m aukštyje.

Laiminga
Pranešimai: 266
Užsiregistravo: 04 Kov 2011 14:10

Re: LaimIngos rožių sodas

Standartinė Laiminga » 21 Bir 2012 06:07

Robinijas karpau kiekvienais metais, žiemos pabaigoj. Labai mėgstu karpyti čak čak :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: LaimIngos rožių sodas

Standartinė Jūratė » 21 Bir 2012 08:32

vilmis rašė: Esu tikras, kad surasit vietos dar visam būriui rožių, o vejos vis mažės ir mažės :D
Labai labai gražu pas Inga <3
Man šis Vilmio sakinys labai patiko, man toks artimas dūšiai projektas būtų, na o maniškis man pasakė - dar nors vieną rožę pievoj pasodinsi (sodinu pakraščiuose, pievoj tik 4 pasodintos), visas 'k čiortu' iškasiu... |( :D :D

Vartotojo avataras
dale
Pranešimai: 272
Užsiregistravo: 13 Gru 2010 20:19

Re: LaimIngos rožių sodas

Standartinė dale » 21 Bir 2012 20:00

Labai grazus sodas-ir ir augalu daug ir tuo paciu labai erdvu. Lauksiu dar nuotrauku- yra ko pasimokyti, pasisemti ideju :) :) :)

Skelbti atsakymą

Grįžti į