Gemos sodas „sibire“ (Utenos r.)

Moderatorius: Jūratė

Skelbti atsakymą
Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Gemos sodas "sibire" (Utenos r.)

Standartinė Gema » 06 Vas 2015 14:49

Winčesterio Katedra, balta ir ne visai balta:

Paveikslėlisb\ Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Čia akmeninės katedros vaizdai -
https://www.google.lt/search?q=Winchest ... 40&bih=754" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: Gemos sodas "sibire" (Utenos r.)

Standartinė lelijele » 06 Vas 2015 15:05

labai gražu. Žiemą jos dar gražesnės atrodo. Senovinės vasarą gi kupėjo žiedais. Ar bus tęsinys?

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Gemos sodas "sibire" (Utenos r.)

Standartinė Gema » 06 Vas 2015 15:11

Ir kelios senovinės rožės, nes kažkodėl mažai fotografavau, nors lėkiau ir lėkiau žiūrėti. Gal maniau, kad jos žydės amžinai...

Paveikslėlis
Agar (B)

Paveikslėlis
Ferdinand Pichard (HP)

Paveikslėlis
Gloire Lyonnaise (HP). Labai įdomu, kad yra daug senovinių rožių su Liono miesto vardu, tokias turiu dvi ar tris. Ten buvo daug stiprių rožininkų? Nespėjau pasidomėti.

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
Kronprinzessin Viktoria (B)

Paveikslėlis
Sir Joseph Paxton (B). Krūmas "lūžo" nuo žiedų.

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
Spencer (HP). Labai darbšti.

Paveikslėlis
Iki šiol nepasižiūrėjau jos vardo! Bet tai buvo pats paskutinis metų žiedas.

Paveikslėlis Paveikslėlis
Po pirmojo šaltuko.

Na, atrodo, kad iki vasaros viskas. Ačiū už dėmesį. Turiu skubėti, kad neišvažiuotų paskutinis mano "traukinys". Ryt į Vilnių! Į klausimus atsakyti galėsiu jau iš namų arba iš autobuso ryt. Man būtų labai įdomūs jūsų pastebėjimai, nebūtinai tik pagyros (kurių tikiuosi bent keleto ;)), viena kita abejonė irgi būtų labai į sveikatą.

Kas pradėjote žiūrėti anksčiau, žinokite, kad pirmosiose žinutėse šį bei tą papildžiau, bet nedaug.
Paskutinį kartą redagavo Gema 07 Vas 2015 08:26, redaguota 2 kartą(us).

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Gemos sodas "sibire" (Utenos r.)

Standartinė Virginija » 06 Vas 2015 15:28

Labai gražios rožės ir aplinka, kur jos auga <3. Ir vėl stebina kai kurių rožių spalvos, kaip jos skiriasi kiekvienam sode. The Dark Lady labai mėgstu, bet juodumo jos žieduose lyg ir neradau pas save.

Linkiu Gemai ir toliau "nepamesti" pavydėtino užsidegimo, tikiu, kad viskas tame sode klestės (flower) (flower) (flower).

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Gemos sodas "sibire" (Utenos r.)

Standartinė LoretaA » 06 Vas 2015 18:14

Paklausiu iš smalsumo. Kiek pamenu, pergolės buvo labai aukštai suolas, kad tik aukštaūgis meistras laisvai siekė kojomis žemę, o dabar :? Arba svečiai labai aukšti, arba žemę pakėlėt, arba suolą nuleidot. Anksčiau man pergolės spalva nelabai įsipaišė į kaimišką aplinką, dabar - super. Ar nudažėt, ar patamsėjo natūraliai?
Ir iš lazdų padarytos atramos -vigvamai visai neblogai žiūrisi, gal tik lazdos galėtų būti plonesnės. Tuomet labiau matysis augalai, o ne konstrukcija. O šiaip, prie bendro kaimiško peizažo, tikrai tinka.
Šropširo berniokas avių fone (like) <3
Puikia atrodo dengimas pušų šakomis. Viskas apsijungia į visumą ir negadina bendro sodo vaizdo.
Užaugs The Dark Lady. Pradžioje būna nedidukas krūmelis, vėliau stiepiasi, juolab tokių kaimynų apsuptyje.
Gerai, kad Abraham Darby perkėlėt į pietinę pusę - jai reikia daug saulės.
Eglantyne galit drąsiai genėti ir nepalikit jokių pažeistų šakų, tai liečia ir kitas rožes.
"Golden Celebration" tikrai ne "Golden Celebration". Vasarą padarykit daugiau nuotraukų - bandysim spėt.
Ačiū už puikią ekskursiją po Jūsų sodą, už eiles, už pažintį su žmonėmis, kurių vardus nešioja Jūsų sodo rožės <3 <3 <3
P.S. Kaip gaila, kad neturite normalaus interneto.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Gemos sodas "sibire" (Utenos r.)

Standartinė Rūta » 06 Vas 2015 19:11

Miela Gema, kaip pamylėjot jūs mūsų širdis šiuo išsamiu pasivaikščiojimu po Jūsų sodą! <3 Atrodo jauti erdves ir net vasariško vėjo gūsį iš nuotraukų, rožių švelnumą ir kvapą! Nuostabu matyti, kiek daug gali žmogaus noras, darbštumas ir užsidegimas. Jūs tiksliai žinote, ko norite, turite aiškią viziją ir jos atkakliai siekiate. Tai labai jaučiasi iš paties sodo, nes viskas apgalvota, jaučiasi bendra sodo dvasia, tam tikra visa ką siejanti gija, angliško tipo sodo estetika.
Mums su Linute labai patiko sodo dermė su supančiu peizažu, miško medžiais tolumoje, senu sodu. Atrodo, kad gėlynai ir toji aplinka yra nedalomas vienis. Reikia gi šitaip sukurti! Dar mums labai patiko ir sužadino širdyje tam tikros spalvos (tik nežinau kokios :D) pavydo jausmą tos dailios pušų krūvelės. Tobulas žiemos vaizdas! Tik nežinau, kiek pušų reikės po metų trejų |(
Rožės gražios, be galo gražios. Bet dar labiau patiko, kad ir pavadinimai Jums nėra bereikšmė etiketė, kad gilinatės ir žinote, kas buvo tie žmonės ar tos vietos, kurių vardais pavadintos rožės. Intelektualus požiūris (flower)
Sakote, nereikia vien pagyrų, bet tai ne pagyros. Neturiu ko kritiško pasakyti, nes visiškai akivaizdu – Jūsų sodas po kelerių metų bus kaip iš pasakos. Tai padarys Jūsų darbštumas, sekimas sava vizija ir, žinoma, didysis visų sodininkų pagalbininkas laikas :)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Gemos sodas "sibire" (Utenos r.)

Standartinė Gema » 06 Vas 2015 21:47

Labai ačiū visoms už pastebėjimus ir už palaikymą, tai įkvepia. Nepaprastai įdomu pasitikrinti jūsų akimis, kas man čia gaunasi, ar manoji sodo "kalba" kitam yra suprantama.

Virginija, aš tą "juodą" suprasčiau kaip tamsią intensyvią spalvą. Gal tie sonetai yra apie juodbruvą moterį ar dar kokią, kaip tiksliai reikėtų išversti nežinau, nes visų sonetų neskaičiau, labai atsitiktinai radau.

Loreta, man ta šviežios medienos spalva irgi nepatiko, bet žinojau, kad ji ilgai tokia nebus, laukiau, kol saulė, vėjas ir lietūs ją pasendins - tokia papilkėjusi spalva ir buvo mano tikslas. Netepiau niekuo, kad netyčia neatsirastų kito atspalvio. Man nėr gražiau kaip augalai senos medienos fone! Truputį gaila, kad namas apkaltas lentelėm, jeigu būtų senų rastų, sodas jo fone atrodytų pasakiškai.

Po suolu teko papilti žemių, kad mano ir svečių, bent jau suaugusių, kojos nekabotų.

O apie atramas galvoju toliau... Galbūt jos atrodė per didelės, nes augalai dar per maži, persodintos raganės nespėjo suvešėti.

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Gemos sodas „sibire“ (Utenos r.)

Standartinė Rita » 07 Vas 2015 06:19

Labai ačiū,Gema,už visą grožį ir gėrį :)
Kadangi visos rašiusios viską apibūdino daug gražiau negu aš sugebėčiau,todėl pritariu viskam ir sakau,kas mane labiausiai paveikė-namus supantis gamtovaizdis ir rašymo forma <3 Su malonumu lauksiu Jūsų naujų rašinių :)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Gemos sodas „sibire“ (Utenos r.)

Standartinė Gema » 07 Vas 2015 08:57

Dar apie The Dark Lady: pagalvojau, kad galbūt ją reiktų auginti pusiau pavėsy, tada besiskleidžiančiame žiede tikrai pasimatytų soneto "juodoji akis" ;)

Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: Gemos sodas „sibire“ (Utenos r.)

Standartinė Platelių rožė » 08 Vas 2015 12:39

Pasijautėm lyg svečiuos pabuvusios :) Pasakyta daug gražių žodžių, bet kaip gali nepagirti angliškai - lietuviško peizažo su avytėm , romantiškų raganių ir taip mylimų rožių <3 O jau draugė kaip iš prerafaelitų paveikslo .. ir ta dvasia jaučiama visur.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Gemos sodas „sibire“ (Utenos r.)

Standartinė Jūratė » 08 Vas 2015 14:18

Viskas aukščiau labai teisingai parašyta apie Jūsų sodą <3 ir tikrai labai gaila, kad internetas yra tik retkarčiais...
Apie draugės nuotrauką, kol jos nepasididinau, galvojau, kad tai atvirukas ar piešta knygos iliustracija - vaizdas kerintis! Ir avytės <3 (sun)

Vartotojo avataras
klevo lapas
Pranešimai: 254
Užsiregistravo: 05 Vas 2013 13:48

Re: Gemos sodas "sibire" (Utenos r.)

Standartinė klevo lapas » 08 Vas 2015 18:00

tikrai labai gražu ir rožės didelės! Tikrai buvau patikėjusi, kad dar mažos pas jus (xixi)
o jau ištrauka ir dar skirtingi jos vertimai papirko galutinai :) man irgi rožių vardai
rūpi, gi jau turiu tris The Pilgrim ir dvi Sebastian Kneipp (šis buvo vokiečių kunigas,
propagavęs sveiką gyvenseną ir išpopuliarinęs vandens procedūras), tad vėliau galvojau sode
įkurdinti Austino St. Sesilia, St. Alban, bet pasirinkau sveikesnes rožes :B
Gema rašė:Truputį gaila, kad namas apkaltas lentelėm, jeigu būtų senų rastų, sodas jo fone atrodytų pasakiškai.
negaila, jūsų namas atrodo kaip saldainiukas :) o avys, gandras (!!!) ir horizonto plotis – neįkainojami
dalykai, tikrai tikrai.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Gemos sodas „sibire“ (Utenos r.)

Standartinė Gema » 09 Vas 2015 21:04

Klevo lape, aš irgi stebiuosi, kad kai kurios mano rožės taip išaugo. Tos dvi angliškos - The Generous Gardener ir St. Swithin - po verandos langu, sodintos 2013 m. rudenį, gal per daug jas pamaitinau :?

O tos senovinės rožės 'pataluose' sodintos 2013 pavasarį, tą vasarą laksčiau apie jas kaip išprotėjusi, purškiau visokiais natūraliais purškalais ir, matyt, dėl to suvešėjo. Kitą grupę senov. rožių sodinau 2013 rudenį, jos kaip susitarusios auga daug prasčiau, gal kad tupinėjau apie jas mažiau (xixi)

Su daugiamečiais bandau derinti tik angliškas. Pradžia sunki, kaip ir Jums (Jūsų pasakojime atpažįstu savo bėdas), bet po anos vasaros rusmenių sąžalyno supratimas šioks toks jau randasi. Tad nepraraskim vilties! (flower)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Gemos sodas „sibire“ (Utenos r.)

Standartinė Gema » 10 Vas 2015 13:54

Platelių rožė rašė:O jau draugė kaip iš prerafaelitų paveikslo .. ir ta dvasia jaučiama visur.
Ačiū, Patelių rože, koks įdomus pastebėjimas!

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Gemos sodas „sibire“ (Utenos r.)

Standartinė Gema » 10 Bal 2015 20:50

Išėmiau nuotr. su savo draugų veidais, kad netyčia kur neiškeliatų, kaip Reginos. Vis vieną jau visi atsidžiaugėm :)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Gemos sodas „sibire“ (Utenos r.)

Standartinė Gema » 27 Geg 2015 10:59

Na, pabandžiau sudėti nuotraukas į plus google albumą. Sudėti labai paprasta, tik neišsinagrinėjau, kaip įdėti komentarus, bijojau sugadinti.

https://plus.google.com/photos/10327634 ... l9bJvoC3YQ" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Šį pavasarį mano sode įvyko mažas stebuklas - iškilo pavėsinė, kuri ir patamsės, ir per porą trejetą metų apaugs rožėm, senovinėm krūminėm ir laipiojančiom, geltonlapiu sodo apyniu, sausmedžiais. Nuotraukoje matosi betoniniai stulpeliai, ant kurių užmauti stulpai. Mediena iš mano miškelio, kainavo tik nužievinimas ir surentimas. Projektas iš interneto (raktiniai žodžiai: arbours, pergolas), pakoreguotas pagal savo poreikius. Dar atsiras arkų, bet meistras pabėgo - atpratę čia kai kurie dirbti kasdien, nebeturi ištvermės. Padirba porą dienų ir jiems jau atrodo, kad labai ilgai ;)

Šiemet nemažai tulpių virusavo: Lilac Time, Alladin, Burgundy Lace, kelios Dordogne ir Abu Hassan. Iš Alladino (raudonos) ir Lilac Time padariau natiurmortus. Lilac Time tikra alyvinė spalva matosi vienoje nuotraukoje.

Įdėjau nuotraukas kaip parišau vieną rožę pagal Rūtos įdėtas Saros Raven nuotraukas (ačiū Rūtai!); taip pat svareliai, kuriuos pakabinau ant Louise Odier šakų, kad nulinktų, ir "boba", kuria įkalu kuoliukus (gavau ją kartu su el. piemens kuolais).

Tulpių ne visus pavadinimus žinau, nes kažkada gavau svogūnėlių dovanų ir juos užsiauginau iki žydėjimo. Dauguma nuotraukų darytos atsitūpus arba gulint ant pilvo, todėl kai kur sodas atrodo toks vešlus!!! Lauksiu solidžių komentarų ;) ;) ;)
Paskutinį kartą redagavo Gema 29 Geg 2015 13:02, redaguota 2 kartą(us).

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Gemos sodas „sibire“ (Utenos r.)

Standartinė Dausa » 27 Geg 2015 11:48

Solidžiai komentuoti nemoku, bet prisijungiau stebėti, tai vis lauksiu naujų nuotraukų. Nežinojau, kad esate vyras.
Aš irgi G pliusinė, visko ten nemoku, bet gal galėsiu ką paaiškinti, jei reiks.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Gemos sodas „sibire“ (Utenos r.)

Standartinė Gema » 27 Geg 2015 11:57

Ką turėjote minty, rašydama "vyras"??? negi kur nors prisistačiau vyriška gimine??? :D :D :D

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: Gemos sodas „sibire“ (Utenos r.)

Standartinė lelijele » 27 Geg 2015 15:07

Visos nuotraukos gražios, bet pradedant 13, kur matosi senos ievos ir suoliukas, grožis neišpasakytas. sakytum būtų senas dvaro parkas (like) .

Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: Gemos sodas „sibire“ (Utenos r.)

Standartinė Platelių rožė » 27 Geg 2015 15:15

Dideli medžiai sodybos puošmena :) O man labai patiko , kad suolas su raganėm ir naujoji pavėsinė yra vieno stiliaus.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Gemos sodas „sibire“ (Utenos r.)

Standartinė Gema » 27 Geg 2015 16:37

Taip, seni medžiai suteikia sodui brandumo. Esu tos nuomonės, kad niekada nereikia skubėti jų pjauti, atvirkščiai, imti juos savo sodui kaip pagrindą ir aplink tuos medžius improvizuoti su savo augaliukais. Šitos ievos (tarp jų ir vienas šermukšnis) įpusėjusios šeštą dešimtį, kaip ir aš :)

Viena mano bičiulė, puiki sodininkė, labai mane atkalbinėjo, kad tik nesodinčiau po ievom rožių. Nepaklausiau ir pasodinau tarp ievos šaknų savo pirmąsias senov. rožes: Hippolyte, Tuscany Superb ir Felicite Permantier, ir jos klesti.

Man tik labai gaila, kad pastačius verandą ievoms teko nugenėti apatines šakas. Kai čia įsikūriau, žydinčios šakos nusvirdavo iki panosės!

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Gemos sodas „sibire“ (Utenos r.)

Standartinė Dausa » 27 Geg 2015 16:51

Gema rašė:Ką turėjote minty, rašydama "vyras"??? negi kur nors prisistačiau vyriška gimine??? :D :D :D
Neužpildėte profilio, tai automatiškai taip išvertė. O aš viską iššnipinėjau. Nebūtina jį pildyti, tik juokinga pasirodė.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Gemos sodas „sibire“ (Utenos r.)

Standartinė Gema » 27 Geg 2015 17:14

Reikės pasidomėti tuo savo profiliu, ką ten google apie mane prikūrė!

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Gemos sodas „sibire“ (Utenos r.)

Standartinė Regina » 27 Geg 2015 20:04

Labai gražu pas Jus, Gema <3 Man pati gražiausia vienuolikta nuotrauka - tokia romantiška, pastoralinė, tik avyčių ir piemenėlių trūksta <3 , ir 18-ta su ievų užuolaida <3
Sakot sodas "Sibire", o magnolija tai žydi :) Šaunuolė, kad pasodinot (like) O aš taip seniai noriu magnolijų, bet taip ir neišdrįsau pas save pasodinti.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Gemos sodas „sibire“ (Utenos r.)

Standartinė Gema » 28 Geg 2015 04:57

Ačiū, Regina. Avys dabar kitoj pusėj ganosi. O užuolaida čia kaukazinės slyvos - tai dar vienas stebuklingas medis pavasarį.

Skelbti atsakymą

Grįžti į