Kuriame naują rožyną

Moderatorius: Jūratė

Skelbti atsakymą
Nijola

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Nijola » 20 Sau 2012 09:59

pas mane vat tokia eglė auga prie rožių Picea abies 'Inversa' ji tikrai siaura http://www.bodnar.pl/p/index.php?co=kat ... y=1&id=477" onclick="window.open(this.href);return false;
tik jos ta viršūnę reik koreguoti, - prie pagaliukų viršūnę parišinėji kad ji tiesiai augtų taip leidi jai augti tokio aukščio kokio nori, o paskui kai neparišinėji viršūnė linksta žemyn, tai irgi sodinant galima numatyti į kurią pusę ji links. Ši eglė pas mane auga prie Ledos ir Pink ledos.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Jūratė » 20 Sau 2012 10:05

šita eglutė nereali, bet man atrodo, kad ji gražiausiai žiūrėtusi, kai iš kurios nors pusės būtų atvira, ne visai paslėpta augalų. Ji per graži mano atveju. Man reikėtų, kad spygliuotis būtų tolimiausioj eilėj ir tik kaip fonas rožėm...
turbūt tos siauros pušys ir kadagiai būtų tinkamiausi. Ar kadagius galima formuot, t.y. karpyt šonus (viršūnės neliesiu - tegul į dangų auga, kiek nori)?

Nijola

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Nijola » 20 Sau 2012 10:34

Jūratė rašė:šita eglutė nereali, bet man atrodo, kad ji gražiausiai žiūrėtusi, kai iš kurios nors pusės būtų atvira, ne visai paslėpta augalų. Ji per graži mano atveju. Man reikėtų, kad spygliuotis būtų tolimiausioj eilėj ir tik kaip fonas rožėm...
turbūt tos siauros pušys ir kadagiai būtų tinkamiausi. Ar kadagius galima formuot, t.y. karpyt šonus (viršūnės neliesiu - tegul į dangų auga, kiek nori)?
Žinoma, kad galima genėti, mano atvėju ši eglė auga iš krašto, nukarusi viršūnė eina į pievos pusę.

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė vilmis » 20 Sau 2012 11:43

Nemanau, kad kadagiai taip stipriai išsiplės į šonus, kad juos reikėtų karpyti. Skirtumas tarp kadagių (paprastųjų, uolinių, virgininių) ir tujų yra tas, kad tujos iš principo yra pavėsį pakenčiantys augalai ir jų šakos žaliuoja net ir užspaustos kiek tik gali (viskam yra ribos), o kadagiai negavę šviesos plinka, retėja. Karpymo kiek žinau nemėgsta. Tu labai nesijaudink dėl nurodomų pločių. Labai šviesomėgiai augalai (kadagiai, pušys) iš atstumo jaučia kur bus šviesos trūkumas ir nesineša į plotį.

Nijolės eglutė labai graži :) tik tokiai geriau palikti erdvės kad būtų galima grožėtis.Man rodos Jūratės "kompanijoje" ji pasimestų.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė LoretaA » 20 Sau 2012 19:08

Jūratė rašė: 1.Šalia tujos (į pietų pusę) Complicata
Ką sodint į jų priekį? Prieš tują - pakartotinai žydinčią ar vieną kart? Ką prieš Complicatą? Loreta, man labai reikia tavo nuomonės :$ Gal dar kas auginat Complicatą???? Prieš ją į pirmą planą man labai norisi Nestor, o prieš tują Paul Neyron.

2.Toliau rombas - pati tolimiausia, t.y. prie tvoros, Rosa Glauca. Prieš ją Charles de Mills ir President de Seze, arčiausiai praeinančių žmonių Scepter'd Isle.

3.Toliau palei tvorą Madame Lauriol de Barney /..kažkas iš aukštų daugiamečių, o gal raganė.. /Duc de Cambridge / Kathleen Harrop / Belle de Crecy
Beveik priešais Madame Lauriol de Barney - Souvenir de Madame Auguste Charles, truputi gilyn, link daugiamečių - Sophy's Rose, toliau trys Baroness Rothschild, priešais Kathleen Harrop - Winchester Cathedral.
1. Complicata iš prigimties didžiulė rožė, manau, ji gali 3 metrus pasiekti, bent jau iš to kaip dabar auga. Nestor, ko gero nebus net iki pusės jos. Aš tik dabar nelabai atsimenu kaip ji auga - iš pradžių voliojosi ant žemės, po to susiruošė visai nusibaigti ir lyg tai pavyko iki rudens šiek tiek atgriebti, tai man atrodo, kad šakos pakilo. Nuostabūs šios rožės žiedai, visiškai plokšti, išoriniai žiedlapiai šviesesni, vidiniai tamsesni - labai tokie patinka. Žiedas labai tvarkingas, žiedlapiai tobulai sudėlioti. Spalvos tikrai nesipjaus, mano skoniui gal kiek per mažas atspalvių skirtumas. Kitą vertus viena tuščiavidurė, kita pilnavidurė. Nežinau kokia gali būti Nestor, dabartiniu momentu reikėtų bent dviejų krūmų, kad atsvertų Complicatą. Čia yra Coplicata su Erinnerung an Brod - man labai gražu. Nuotrauka iš Hortus Carmeli Blog-o.
http://4.bp.blogspot.com/_p0xGXA438Og/S ... _0078c.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Iš tavo turimų rožių prie Complicatos sodinčiau Belle de Crazy arba Duc de Cambridge (dar viena nepaprasto grožio rožė), po to Nestor-ą.
3. Išmesk Kathleen Harrop - ji taip pati sau, kad prie jos, mano galva, tinka tik Zéphirine Drouhin ir jos sportai, be to ji milžiniška, sodink ją vieną prieš kokį spygliuotį.
Paul Neyron - tai tas pats, kas rožiniai bijūnai, prie jų (bijūnų) man atrodo tiktų Souvenir de Madame Auguste Charles. Baroness Rothschild status krūmas tvirtomis šakomis (kaip ir Paul N.) ir visada aukštyn žiūrinčiais švelnios rožinės spalvos žiedais.
Išsekau (:| , daugiau nieko nesugalvoju (xixi)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Jūratė » 20 Sau 2012 20:28

Loreta, tu - auksas <3
Tavo įdėtą nuotrauką (kur nuorodoj) kažkada ilgai laikiau ant 'desktopo' užsidėjus, tada net nepasidomėjau, kokios tai rožės, tiesiog buvau nepaprastai susižavėjusi vaizdu. O, pasirodo, einu (su Tavo pagalba (handshake) ) teisingu keliu - jau turiu abi šias gražuoles.
Pabandysiu dabar savaitgalį pasidėliot worde rožes su paveiksliukais, gal kažkaip aiškiau bus. Kol kas viskas labai painiojasi... :D

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Jūratė » 21 Sau 2012 13:43

Koks atspalvis "Prairie Joy" - vienur nuotraukose ji turi tokį savotišką koralų rausvumą, kitur gryna švelni rausva?..

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė LoretaA » 21 Sau 2012 14:02

Kaip ir visos (beveik) rožės - ji visokia. Aš taip preciziškai nederinu ir grubiai tariant ji švelniai rožinė. Jos spalva nesikeičia taip drastiškai kai Angel -os - šią tai tikrai reikia labai pagalvoti prieš sodinant, rudenį ji tampa visai į save nepanaši.
Prairie Joy
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Jūratė » 21 Sau 2012 14:20

pažiūrėjus nuotraukas, man ji tinka prie senovinių ir angliškų. kaip manai?
O gal ji tiktų prie Kathleen Harrop ?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė LoretaA » 21 Sau 2012 14:36

Kaip pasodinsi taip ir tiks :) Nesodinčiau jos prie Kathleen Harrop bent jau dėl to, kad KH reikės kruopščiai dengti, o šią galima ir visai nedengti. Šios abi rožės pas mane labai didelės tik skirtingų figūrų. Prairie Joy pradžioje augina neilgas šakas, o šią vasarą išmojavo dvimetrines ir daugiau, KH nors ir rašo, kad tai Bourbonas, bet elgiasi kaip vijoklinė - iškart augina ilgiausias šakas ir prašosi būti parišta, nors galima ir taip:
http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=21.171265" onclick="window.open(this.href);return false;
Spalvos, ko gero, labai artimos ir kartu pasodinus bus milžiniškas rožinis debesys. Gal kokių šviesiai melsvų pentinių pasodink tarp jų |(

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė LoretaA » 21 Sau 2012 14:55

Nors KH nėra rožinė, ji, kaip sakai, labai švelnios koralų spalvos. Kaip čia išsireiškus :? Prairie Joy priskirčiau prie "prasčiokių", o KH tikra "aristokratė" - todėl aš jų nesodinčiau kartu :) Nežinau, ar tapo aiškiau |(

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Jūratė » 21 Sau 2012 19:55

koala rašė:Nežinau, ar tapo aiškiau |(
maždaug :D

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Jūratė » 21 Vas 2012 20:36

Seminaras baigėsi, galima jus toliau kankint :D
Ar tiktų priešais R.glauca sodint Belle Sans Flaterie?
Priešais Paul Ricault - Baroness Rothschild?
Priešais Complicata - Camaieux?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė LoretaA » 22 Vas 2012 12:41

Priešais Complicata - Camaieux nesodinčiau, nes Complicata gigantė, o Camaieux tikrai nedidukė. Kaip pataikyti, kad neliktų Camaieux po Complicatos "sijonu" |(

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Jūratė » 22 Vas 2012 12:46

Camaieux pasiektų metrą?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė LoretaA » 22 Vas 2012 12:48

Gal ir pasiektų (maniškė numiriojo, dabar vėl užsisakiau), bet Complicata pasieks 3 metrus.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Jūratė » 22 Vas 2012 12:58

man Complicata tokia graži, kad bijau pasodint kažką augesnio prieš ją, kad neužstotų |( Dar pasižiūrėsiu namie savo "išklotines" (susikarpiau rožių paveiksliukus ir priklijuoju lipnia juosta ant pagrindo, kad galėčiau kilnot :) ), gal geriau kaip ir buvo pirminiam variante - Belle de Crecy?.. Ji truputį spalva sukontrastuos ir abi gerai matysis...

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė LoretaA » 23 Vas 2012 09:56

Jūrate, o nenori prikabinti tiek savo, tiek mano sudėliotus "rožynus" - gal bus nuomonių. Aš nuoširdžiai galvojau dvi savaitgalio dienas, kai man atsiuntei ir nieko protingesnio negaliu pasiūlyti |(

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Jūratė » 23 Vas 2012 10:39

Pirminis mano variantas visai nebepatinka.. o čia LoretosA pakoreguotas:
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
dabar sudėliojau, kad nebūtų trim eilėm.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė LoretaA » 23 Vas 2012 11:07

Žiūrėjau, žiūrėjau ir pirmame lape siūlau sodinti ne raganę ar rožę, o violetines alyvas :) Nes prie Rosos Glaucos raganė tiks, o prie Complicatos nelabai |(

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Jūratė » 23 Vas 2012 11:24

o balta Mme Plantier visai netiktų niekur?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė LoretaA » 23 Vas 2012 11:46

Plantier toje vietoje nesodinčiau, nes man nedera nei lapai, nei žiedai :( Ji man labiau prie Paul Ricault ar Mme Lauriol de Barny. Mano galva prie šių ir žiedų, ir lapų tinka, o jau kaip sudėlioti tai tau spręsti :) Tarp Glaucos ir Complicatos sodinčiau kokį nors kitą augalą, o ne rožę, nes vienas iš jų erškėtis ir reikėtų sugalvoti kaip apjungti erškėtį su rožę :) Gal net kokių milžiniškų žolių kupstą, kurios gražiai atrodo rudenį, o šių dviejų rožių uogos tarp žolių, taip pat, turėtų atrodyti neblogai :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Jūratė » 23 Vas 2012 11:56

Loreta, apie žoles aš visai nepagalvojau, tavo mintis man labai patinka (yes) (flower)
Alyva man nelabai... yra kitur jų prisodinta, čia kažko kitko man norėtųsi :$ , va žolės tai tikrai labai įdomu :)
o dar mintis - laipiojanti hortenzija, ar ji per stambi būtų?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė LoretaA » 23 Vas 2012 12:02

Kaip suprantu ten vis tik bus saulė, o hortenzijai reikia pavėsio. Kiek metų ja domėjausi, tai žinau, o dar ir Rita tą patvirtino.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Jūratė » 23 Vas 2012 12:16

aaa tiksliai , tada netinka.
Aš dar buvau prieš tai į pirminius variantus įmetus kemero nuotrauką, o jei ten įtaisyt kemerą Atropurpureum. Rasa yra minėjus, kad jis prie erškėčių tinka, gal ir prie Complicatos tiktų?

Skelbti atsakymą

Grįžti į