Živilės rožyno kūrimas

Moderatorius: Jūratė

zivile
Pranešimai: 27
Užsiregistravo: 24 Sau 2014 12:16
Susisiekti:

Re: Živilės rožyno kūrimas

Standartinė zivile » 27 Sau 2014 21:08

Dar turiu new dawn ne vietoj augančią, galvoju gal pasodinti kokia atrama paruošus, tik ar norės ji but persodinama birželio vidury?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Živilės rožyno kūrimas

Standartinė Regina » 27 Sau 2014 21:14

Tuo metu ji norės tik vieno - žydėt

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Živilės rožyno kūrimas

Standartinė LoretaA » 27 Sau 2014 21:23

Regina parašė ir aš dar pridėsiu, jeigu sugalvojot kur kelsit, tai kelkit kai tik žemė atitirps. New Dawn labai didelė rožė, gali nepavykti iškasti tiek šaknų, kiek bus viršunėlių, tuo atveju tektų gerokai patrumpinti šakas.

zivile
Pranešimai: 27
Užsiregistravo: 24 Sau 2014 12:16
Susisiekti:

Re: Živilės rožyno kūrimas

Standartinė zivile » 28 Sau 2014 15:03

Vadinasi liks augt kur augusi... Pavasarį neturiu galimybės, o vasarą jei per vėlu tai bus gerai ir taip...

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Živilės rožyno kūrimas

Standartinė LoretaA » 28 Sau 2014 16:38

Jokios rožės, nei didelės, nei mažos, nepersodinamos ir nesodinamos (išskyrus augančias vazonuose) vasarą. Rožes galima persodinti - sodinti tik ankstyvą pavasarį ir įpusėjus rudeniui. Šiame puslapyje (ne forume) yra apie rožių sodinimą ir ne tik.
Spaudžiam kairėje pusėje "Lietuvos rožininkų draugija" > Apie rožes>Rožių auginimas>Rožių priežiūra. Tuomet kairėje pusėje, po gražia nuotrauka, rinkitės kas Jus domina :)

zivile
Pranešimai: 27
Užsiregistravo: 24 Sau 2014 12:16
Susisiekti:

Re: Živilės rožyno kūrimas

Standartinė zivile » 28 Sau 2014 22:50


zivile
Pranešimai: 27
Užsiregistravo: 24 Sau 2014 12:16
Susisiekti:

Re: Živilės rožyno kūrimas

Standartinė zivile » 13 Lie 2014 15:48

Pagaliau artėja metas mano rožių sodinimo... truputį gamintojai užvėlavo su nameliu, dabar dar orai neleidžia pabaigt dažymo darbų... Tiesa, persigalvojau dėl rožyno vietos ir nesodinsiu kur buvau suplanavus anksčiau- dabar mano rožės augs čia

Paveikslėlis
Lysvė apie 5.3m ilgio ir 1.2m pločio. Pakraščiais noriu sodinti levandas "Platinum nico" (arba katžoles "Walkers low", nenusprenžiu kurios geriau) šalavijus "Caradonna" ir rasakilas. Rožės- Abraham darby, Lady of shalot, graham thomas ir 2 vnt. jubilee celebration. Kaip patartumet man jas išrikiuot ir kokiu atstumu viena nuo kitos sodint Jubilee celebration, kad suaugtų vienas krūmas?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Živilės rožyno kūrimas

Standartinė LoretaA » 14 Lie 2014 09:43

Plotis mažokas - netilps viskas. Nekalbant apie rožes, rasakilos užims maždaug pumetrį, šalavijai apie 70 cm, o kur tuomet rožės? Iš patirties pasakysiu, ne visuomet spėjam žiedlapius byrančius sugaudyti ir kai apsninga arti prie rožių pasodintus augalus, nėra gerai - ypač, jeigu dar ant jų ir palyja.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Živilės rožyno kūrimas

Standartinė Virginija » 14 Lie 2014 14:24

Ir aš pagalvojau, kad lysvė siauroka, bet tikriausiai nesiruošiat eilėmis sodinti levandas, šalavijus ir rasakilas? Aš pasirinkčiau tik levandas ar šalavijus, rasakilos tokios galingos, kad paskui ir iškasti problema, nekalbant, kad "spaudžia" rožes. Tada dar galima sutalpinti ir rožes. Rožių išdėstymas - skonio reikalas, bet bet kaip bus gražu :). Aš ko gero nesodinčiau 2 Jubilee Celebration krūmų greta, o įterpčiau juos tarp kitų trijų. Šiaip tarp dviejų vienodų krūmų paliekamas nedidelis atstumas - 40-50 cm. Daug kas priklauso nuo to, kur Jūs gyvenat ir kokia pas Jus dirva.
Sėkmės :)

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Živilės rožyno kūrimas

Standartinė Paukštukas » 14 Lie 2014 14:58

Pritariu Loretai ir Virginijai - mažas numatytas lysvės plotis. Rasakilos, katžolės ir šalavijai augo (kai kas auga ir dabar) minimaliu rekomenduojamu atstumu nuo rožių - apie 40 cm (per du gerus sprindžius). Atstumas tikrai per mažas. Katžolės Walkers Law ypatingai suveša, šalavijai Caradonna labai neblogai sėjasi, rasakilas siūlau žemesnes, nei alchemila molis. Mano angliškos, pvz., Winchester Cathedral, nespėja taip greitai suaugti, kaip minėti daugiamečiai, jie labai užgriūna rožę tokiu atstumu pasodinti, kaip minėjau. Iš Jūsų norimų, čia tilptų tik levandos, nes apšąla ar bendrai ilgiau "išjuda" pavasarį, duodamos ir rožėms sutvirtėti. Šiuo metu pas mane levandoms apie 40 cm nuo rožių tikrai ne per daug.

zivile
Pranešimai: 27
Užsiregistravo: 24 Sau 2014 12:16
Susisiekti:

Re: Živilės rožyno kūrimas

Standartinė zivile » 14 Lie 2014 19:54

Paveikslėlis
Aš galvojau tokiu principu sodint apvadus. Tai kažin kokio pločio man tą lysvę daryt? Arba jei rinktis levandas tai ką dar tarp jų pamaišyt?
O tai kaip iš tikrųjų dėl sodinimo Jubilee C. du krūmus šalia vienas kito? Kažkuri man patarė taip daryt, kad viena nebus vešli tai dvi ir užsisakiau :D

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Živilės rožyno kūrimas

Standartinė Paukštukas » 14 Lie 2014 20:46

Labai graži nuotrauka (like) Aš pagal ją taip pat sodinau apvadą :) Jis gerai atrodo taip, kaip pademonstruotas - įkypai iš šono žiūrint. Žvelgiant tiesiai - per daug įvairovės, turint minty, kad dar ir rožės nevienodos augs. Taigi, jau antri metai nebeliko katžolių Walkers Low, šios perdaug užgriūdavo ant tuomet dar tik pasodintos alba rožės Celeste, ką jau kalbėti apie angliškas. Dabar, kai Celeste jau ketvirta vasara auga, prie jos minėtos katžolės galėtų augti, bet nesodinčiau prie angliškų. Tokiam apvadui su tinkamu atstumu nuo rožių palikčiau metro plotį ir rožes už jo sodinčiau aukšas. Pvz., dar neiškeltų Ballerina, Winchester Cathedral rožių matosi tik geras sprindis. Siūlau rinktis žemesnes rasakilas, nei paprasta švelnioji rasakila (šios plotis dabar, su pilnais žiedynais trys dideli sprindžiai, t.y. apie 60 cm), ar žemesnes katžoles, levandas (levandos dabar pas mane užima apie pusmetrį), žemesnius šalavijus. Man prie rožių pasiteisino raudonžiedžiai snapučiai, tokie kaip geranium sanguineum Elsbeth ar Album - tvarkingi, neišgriuvę, gražūs kereliai. Pirmų plotis dabar apie 40 cm, aukštis žemesnis; Album dar pirma vasara po persodinimo prie rožių, tad objektyviai nevertinami kol kas.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Živilės rožyno kūrimas

Standartinė LoretaA » 15 Lie 2014 05:13

Nuotraukoje iš ties nuostabiai atrodo, bet ... rožės tai už tvoros :).

zivile
Pranešimai: 27
Užsiregistravo: 24 Sau 2014 12:16
Susisiekti:

Re: Živilės rožyno kūrimas

Standartinė zivile » 15 Lie 2014 07:54

Vadinasi pirksiu levandų, šitos turėtų atlaikyt žiemas gerai, ir nesuksiu galvos :D klausimas ar rasiu (xixi)
http://www.daugiametes.lt/index.php?pag ... &Itemid=58" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Živilės rožyno kūrimas

Standartinė Aistė » 15 Lie 2014 08:59

Kaip šita žiema parodė, levandas geriau dengti kartu su rožėmis. Kad ir kokios atsparios jos būtų, bet mūsų nenuspėjamos žiemos jas gali labai greitai praretinti. O nuotrauka labai graži <3

zivile
Pranešimai: 27
Užsiregistravo: 24 Sau 2014 12:16
Susisiekti:

Re: Živilės rožyno kūrimas

Standartinė zivile » 15 Lie 2014 10:15

Va va, is kitoj vietoj pasodintų 4 krūmų tik vienas liko..

Šiek tiek žydėjimo....
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

zivile
Pranešimai: 27
Užsiregistravo: 24 Sau 2014 12:16
Susisiekti:

Re: Živilės rožyno kūrimas

Standartinė zivile » 07 Gru 2014 14:43

Seniai buvau čia, taigi įkeliu šiek tiek prabėgusios vasaros vaizdų. Viskas ir sukosi aplink šitą nameliuką, liko tik žolė nepasėta...
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Živilės rožyno kūrimas

Standartinė LoretaA » 07 Gru 2014 19:07

Labai graži rožytė ir nuotrauka labai vykusi.
P.S. Nesinaudokite šia nuotraukų talpykla - kaip matote ji nuotraukų nepalaiko.

zivile
Pranešimai: 27
Užsiregistravo: 24 Sau 2014 12:16
Susisiekti:

Re: Živilės rožyno kūrimas

Standartinė zivile » 07 Gru 2014 21:52

Ačiū. Visos jos man buvo gražios, bet ši foto kaip atvirutė gavosi :) o kokią siūlot talpyklą? Kiek pastebiu tai nemažai jų kaip ir virusus meta...


Vartotojo avataras
klevo lapas
Pranešimai: 254
Užsiregistravo: 05 Vas 2013 13:48

Re: Živilės rožyno kūrimas

Standartinė klevo lapas » 11 Vas 2015 15:40

nuostabus ir nuostabiai kompaktiškas jūsų atostogų namelis :)
gražios ir pergolės, ar čia iš kokių senukų? (neišmanau asortimento) ar specialiu užsakymu?

dėl Sibirkos – tiesa, bet likę dar nemažai puikių rožių – Teasing Georgia, J. Celebration, Redoute, Lions <3

zivile
Pranešimai: 27
Užsiregistravo: 24 Sau 2014 12:16
Susisiekti:

Re: Živilės rožyno kūrimas

Standartinė zivile » 11 Vas 2015 17:28

Ačiū Klevo lape :) pergolės, arba kaip aš vadinu arkos, yra mano sumanymas, o vyro su broliu įgyvendinimas. :) prie didžiosios nuo tujų galo pasodinom vynuogę, o nuo šulinio- raganę. Po žiemos bus matyt kas išliko, nors kai žiema šilta, tai manau visi augalai bus išgyvenę. Užmanymas dar buvo visą tą konstrukciją užsukt palei tujas, bet atostogos buvo per trumpos ir namuko statymui ir arkų konstravimui :D

Skelbti atsakymą

Grįžti į