Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Moderatorius: Jūratė

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė DaliaRaimonda » 02 Sau 2016 22:42

Taip gražiai apklotos rožės :) Bet šakų tikriausiai labai daug sunaudojote? Ar ten vien šakos ar dar kas nors yra po apačia?

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Rudenelis » 03 Sau 2016 08:23

Šakų ir daug ir ne. Šiemet viena standartinė automobilio priekaba su borteliais. Šakos nuo nukirstų medžių, tai yra ir labai riebių, ir paplikusių. Čia tik nuotraukose atrodo, kad jų kalnai, o iš tikrųjų tai ant kupsto po 3-4 šakas vien dėl paslėpimo visko, ko prikraunu ant dengimų. Ten rastum akmenų, pagalių, lentgalių skirtų prispausti dangalams nuo vėjo. Dengiu dažniausiai balta agrodanga ant gulinčių krūmų, antras sluoksnis pas mane gaunasi juodas, papuoštas eglišakiais. Šakos labai gerai sulaiko sniegą (jei jo būna :D ).

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė DaliaRaimonda » 03 Sau 2016 09:17

Tuomet šakų 'proto ribose' :D Aš galvojau ar ten vien šakos, jų tada labai jau daug reikėtų. Šakos gera danga, bet jų reikia turėti. Važiuoti į mišką, jas rinkti. Užima tikrai nemažai laiko. Paprasčiau su stora danga. Atsinešei ir uždengei (xixi)

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Esmiralda » 03 Sau 2016 10:02

Labai gražūs eglišakių kupsteliai ! (like) Aš eglišakius dedu ant prilenktų rožių, kad nekibtų spygliai prie dangos, nes karkasėlių nestatau, tada uždengiu lutrasilu. Bet kai dabar taip šalta gerai būtų eglišakiai ir ant dangos, kad sniegą sulaikytų.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Rudenelis » 03 Sau 2016 11:00

Ir aš kai kur vietoj "šonkauliukų" kelias šakas sustatau, kai kuriai lepesnei roželei vietoj pagalvėlės pakišu. Taip, labai gerai ir kad dangos neplėšytų - uždedu kai kur po šaką ant gulinčio krūmo. Tik jau viduj pas mane labai "skupiai", didžioji dalis suklota ant viršaus labai taupant. Rožėms būtų labai gerai po dangalais daugiau šakų, man atsivežti tikrai ne problema, bet ir aš pagalvojau lygiai taip kaip Dalia Raimonda - apie sveiką protą. Pavasarį dar reikės išvežt. Ir šiaip, kiekvieno kupsto dengimas pas mane su kitokia improvizacija, viršuje kaip ir panašu, o viduj įvairovė. Dar vis ieškau labiausiai patinkančio man ir tinkamo rožėms.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė DaliaRaimonda » 03 Sau 2016 14:21

Tai kad su tuo sveiku protu kartais nelabai išeina sutarti (xixi) Dengi tuo ką turi po ranka.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Rudenelis » 03 Sau 2016 15:34

Taip, dengi tuo ką turi. O dėl to proto sveikumo tai nesvarbu, vis tiek sakoma, kad jei jau augini kelias dešimtis ar šimtus rožių - ir taip jau diagnozė :D (dance) .

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė LoretaA » 03 Sau 2016 16:46

:D :D :D

Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Platelių rožė » 03 Sau 2016 19:59

Labai estetiškas dengimas ir pro langą pasižiūrėt smagu :)

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Rudenelis » 28 Sau 2016 09:52

Per dvi dienas nutirpo visas žiemos sniegas. Tik džiaugėmės puriomis baltutėlėmis pusnimis, o šiandien - vėl pilkuma ir balos. Labai laukiu pavasario, bet ne sausio mėnesį (no) . Dar lauksiu žiemos, o pavasaris ateis kai jam bus laikas. O čia keli pernykščiai pavasariniai vaizdeliai. Tik dabar atrandu tam laiko, šiltuoju metų laiku nėr kada :$ .

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis PaveikslėlisPaveikslėlis Paveikslėlis PaveikslėlisPaveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

O čia kelios raganės, skubančios žydėti ant pernykščių stiebelių pilnaviduriais žiedais, kol nepasirodė rožių grožis:
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
Paskutinį kartą redagavo Rudenelis 09 Sau 2017 14:12, redaguota 1 kartą(us).

b.kite
Pranešimai: 85
Užsiregistravo: 05 Kov 2014 08:49

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė b.kite » 28 Sau 2016 10:06

ak kaip grazu, akys taip pasiilgusios tokiu spalvotu graziu vaizdu,.. ypac kai dabar uz lango taip pilga ir siurpu..
o nuortaukos tokios siltos ir spalvotos, akys tiesiog godziai surijo vaizdus ir issiurbe visa geliu nektara :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Regina » 28 Sau 2016 10:16

O juk netruks prabėgti keli mėnesiukai ir tokiais mielais vaizdais galėsim gėrėtis natūroje <3
Man labai patiko berželis baltų tulpių glėbyje <3 O kokia gelytė žydi geltonai 8-je nuotraukoje?

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Esmiralda » 28 Sau 2016 11:44

Ačiū, Rudenėli, nuostabios spalvos, širdį glostantys žiedai šią ypatingai niūrią dieną <3 Nors gyvenam Lietuvoj, turėtumėm būti prie visko pripratę, bet vistiek keista vidury baltos žiemos atsibusti ryte ir pamatyti tešlomis atplaukiantį pavasarį :(

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Rudenelis » 28 Sau 2016 11:57

Tikrai, kiek gi čia beliko laukt :D . O geltonuoja Japoninė kerija. Čia tik pavasarį atrodė maža kaip gėlytė, o rudeninis žydėjimas buvo ant jau nemažo krūmioko.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Rudenelis » 28 Sau 2016 12:03

Esmiralda, turbūt tešlomis atplaukia tik kažkas apsimetęs pavasariu, vis erzina mus (mad) .Bet mes kantrios, ar ne? :)

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Esmiralda » 28 Sau 2016 12:25

Taip lengvai mūsų neapgausi :) pomidorų dar nesėsiu ;)

Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Platelių rožė » 30 Sau 2016 11:29

Labai pavasariškai nuteikia tokia žiedų gausa :) Dar savaitę palukėsiu ir dėsiu levandas į šaldytuvą stratifikuotis.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Virginija » 30 Sau 2016 19:27

Nuostabus pavasaris pas Rudenėlį,šiemet, aišku,bus dar gražesnis. Kerija nuostabi, o mane ji kažkada nuvylė, tai dabar ir neturiu. Ko gero, be reikalo.
Nors saulė vakar tik švystelėjo, bet vaizdas visai pavasariškas aplink, man niūrios nuotaikos nesukėlė. Tik šiandien dangas teko iš naujo tvirtinti.

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Rudenelis » 02 Vas 2016 10:54

Platelių rožė rašė:Labai pavasariškai nuteikia tokia žiedų gausa :) Dar savaitę palukėsiu ir dėsiu levandas į šaldytuvą stratifikuotis.
Tikriausiai kitokių levandų užsimanėt užsiauginti. Tiek daug turit, kad atrodo turėtų pasisėti pačios. O gal išravit ar žemė per kieta, kad sudygtų? Mano kaimynė augino didelį vieną kupstą, tai kai pridygo vaikiukų, rudeniop gal 30 daigų man sukrovė,visas kaimynes apdalino. Pas ją puri, lengva žemė.
antosė rašė:Nuostabus pavasaris pas Rudenėlį,šiemet, aišku,bus dar gražesnis. Kerija nuostabi, o mane ji kažkada nuvylė, tai dabar ir neturiu. Ko gero, be reikalo.
Nors saulė vakar tik švystelėjo, bet vaizdas visai pavasariškas aplink, man niūrios nuotaikos nesukėlė. Tik šiandien dangas teko iš naujo tvirtinti.
Kuo nuvylė kerija? Labai įdomu. Tikriausiai nušalo. Mano dar jauna, antra žiema, pridengiu, nes liepia jaunas dengti. Kaip vėliau bus nežinau.
Dangas ir aš radau suveltas, nukilnotas, buvo gera proga pasidairyt kas po jomis. O kur nenupūsta, pati prakrapščiau, nes kai kur viduj buvo rasoti stiebai. Tegul džiovina vėjas. Pas mane labai šlapias slypas, tai aš ne šalčio bijau, o šlapumos.

Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Platelių rožė » 03 Vas 2016 22:11

Nužydėjusius levandų žiedynus nupjaunam, nepaliekam per žiemą, gal todėl neužsisėja. Tokį nereiklų augalą auginti malonumas, nei laistyti, nei dengti nereikia. Levandos pas mus atlieka žemutės gyvatvorės vaidmenį, net daržą apsodinom :)

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Rudenelis » 04 Vas 2016 10:00

Ačiū, supratau pilnai, kodėl neužsisėja. Aš pati kaimynei patariau, kad genėtų, nes senasis krūmas buvo didelis, bet jau negražus. Viską palikdavo savo valiai. Todėl ir vaikų priaugino. Netinkama mano žemė levandoms, bet vistiek pasisodinau, neaugs - žinosiu, kad tikrai ne man (no) .Kiek sugebėjau, keičiau žemės struktūrą. Kelis krūmelius auginu kitoj vietoj, lyg ir pasisekė |( .

Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Platelių rožė » 04 Vas 2016 10:32

Neseniai žiūrėjau youtube , kaip sodino levandas sunkesnėj žemėj. Duobės dugne pripylė nemažai akmenukų, kad vanduo turėtų kur nutekėti ir šaknys nemirktų. Gal ir Jums pasiteisintų toks būdas.

b.kite
Pranešimai: 85
Užsiregistravo: 05 Kov 2014 08:49

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė b.kite » 04 Vas 2016 10:34

mano zeme taip pat sunki, as sodindama levandas pamaisau zvyro ant puses. ir auga puikiai nesiskundziu

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Rudenelis » 04 Vas 2016 15:16

Atrodo pataikiau. Tik vietoj akmenukų dėjau plytų skaldą, o daržo žemę maišiau su smėliu. Ačiū už patarimus :* .

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Mano rožės, žolės, gėlės (Rudenelis, Utena)

Standartinė Rudenelis » 18 Kov 2016 10:35

Truputėlis pernykštės saulės šį niūrų pavasarį.

Paveikslėlis PaveikslėlisPaveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Skelbti atsakymą

Grįžti į