Elės sodas

Moderatorius: Jūratė

Skelbti atsakymą
Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Elės sodas

Standartinė Virginija » 22 Bir 2015 18:03

Gal Elė nesupyks, kad atsakysiu už ją , tai - šeivamedis Sambucus laciniata. Deja, pas mane šį pavasarį nušalo :( . Pas Elę didelis krūmas - nuostabus <3 .

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: Elės sodas

Standartinė Elena » 22 Bir 2015 18:23

Žydi didžiuliais neriniuotais rėčiais juodauogis šeivamedis. Kol žydi atrodo įspūdingai, vėliau pasipuošia kekėmis juodų uogų, kurias žiemą lesa paukštukai..
O, Virginija jau atsakė.
Šią vasarą pirmą kartą pražydo Souvenir De Alphonse. Hybid Perpetual(Charles-Felix Verdier; France 1884. Sužavėjo gausa nuostabių, gražios formos ir įdomios spalvos žiedų kekės. Pumpurams augant nepakėliau ant ramsčio, o čia dar lietus, dabar guli nabagė ant žemės, gaila žiūrint. Gal kas turit jau seniau įsigiję šią rožę, turėtų atrodyti fantastiškai. Aš tikiuosi kad po kelių metų bus tikra sodo karalienė.
Paveikslėlis
Nuotrauka prasta, bet kitos neturiu, norėjau parodyti apie kokią rožę rašau.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Elės sodas

Standartinė Regina » 22 Bir 2015 19:19

Ir dabar puiki, o kai subręs - tikrai bus nuostabi <3

P.S kaip džiaugiuosi, kad šiemet laiku pakėliau ir pririšau senovines (dance) Prisimenu pernykštę vasarą - man rodos, kad nemačiau nei jų žiedų, nei grožio, lietus pagauldė ant žemės, paskui žolė praaugo, nei pakelt, nei pririšt.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Elės sodas

Standartinė Gema » 23 Bir 2015 07:51

Šeivamedis atima žadą! Ir apskritai rožynas labai gražus.

Tujos gal ir atima daug drėgmės, bet atimtas maisto medžiagas kompensuoti įmanoma. Tujų fonas man l. patinka. Aš kelias rožes irgi prie tujos pasodinau ir duobės sienelę nuo tujos pusės užklojau juodu polietilenu - gal šitaip pavyks išsaugoti rožei drėgmę ir maisto medžiagas. Tą patį dariau, kai sodinau rožes prie namo sienos.

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: Elės sodas

Standartinė Elena » 23 Bir 2015 10:03

Gema, geras sprendimas dėl tujų atskyrimo, jeigu dabar sodinčiau irgi taip pasielgčiau.
O čia pasirodysiu lauko vazonus, kuriuos sumeistravo vyras, pigu ir man gražu. tikriausiai atskirsit kur vyro pasodinta "gėlė" :)
PaveikslėlisPaveikslėlis
Dar noriu parodyti pernai sodintą "Georges Martin" hybridperpetual(Huges Vilin) France 1908. Jau pernai žydėjo, turi kelias šakas, žiedai plokšti ir labai gražūs, neserga, puiki rožė.
Paveikslėlis
Ir dar vieną rožę noriu parodyti. Žydi pirmi metai"Mrs. Yamada. burbon (Peter Beales Kingdom 2002) neserga.

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: Elės sodas

Standartinė Elena » 23 Bir 2015 10:07

Paveikslėlis Keistai gavosi, dalis viename lange kita dalis kitame, atsiprašau moderatoriaus. :) Minėta Yamada.

b.kite
Pranešimai: 85
Užsiregistravo: 05 Kov 2014 08:49

Re: Elės sodas

Standartinė b.kite » 23 Bir 2015 10:56

labai stilingi vazonai ir kas tik tokiu nenoretu ;)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Elės sodas

Standartinė Gema » 23 Bir 2015 11:09

Tikrai! Labai!

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: Elės sodas

Standartinė Elena » 01 Lie 2015 08:09

Prieš keletą metų įsigijau keistą budlėją, įdomi savo žiedynais, pagrindinės šakos ištisai aplipusios žiedais. Mes žinom, kad turimos budlėjos žiedus sukrauna ant pirmų metų šakų, žiedai kažkuo panašūs į alyvų žiedus, o šios žiedus sukrauna ant trečių metų šakų. O gavosi taip , kad čiut neišmečiau, kaip kokį karklą, rudenį nukirpdavau kaip ir kitas turimas budlėjas ir vis galvodavau kodėl nežydi, maniau, kad augintojas kažką supainiojo ir atsiuntė kažkokį augalą panašiais lapais. Šį pavasarį daviau paskutinį šansą, jeigu nesulauksiu ant šio "karklo kačiukų", išrausiu ir išmesiu.
Paveikslėlis
Vis dar žydi bijūnai. Rožės, jų visad maža.
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis PaveikslėlisPaveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: Elės sodas

Standartinė Elena » 01 Lie 2015 10:52

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

b.kite
Pranešimai: 85
Užsiregistravo: 05 Kov 2014 08:49

Re: Elės sodas

Standartinė b.kite » 01 Lie 2015 11:08

kaip grazu, kokia gausa gėlių, rojus zemeje :)
kas ta mėlyna gėlė pirmame poste paskutineje foto?

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: Elės sodas

Standartinė Elena » 01 Lie 2015 12:04

Paveikslėlis Paveikslėlis
Tikriausiai kalbame apie pentinius. Įkėliau, pirma nuotrauka, irgi pentiniai. Ant pakelio puikavosi normalių pentinių nuotrauka, kai išdygo, supratau, kad lapai labiau panašūs į krapų lapus, o ne į pentinių. Gėlytės mažos (ūgiu) pražydo, žiedai "užneša"panašumu į pentinius. Niekad neturėjau tokių pentinių, na bus įdomu, kas iš jų užaugs, man jie neišvaizdūs, matosi, kad bus įvairių spalvų, nebent paūgėtų nors iki metro.
Noriu parodyti Eramūrą. Tai išpuikusi gėlė, pasodinta gali nežydėti kelis metus ir pražysti kada sugalvojusi, man ji labai patinka, tad visad kantriai laukiu naujo pasirodymo.
Paveikslėlis

b.kite
Pranešimai: 85
Užsiregistravo: 05 Kov 2014 08:49

Re: Elės sodas

Standartinė b.kite » 01 Lie 2015 12:06

taip ir pagalvojau, kad tai pentinai, bet kokie jie grazus, veslus..
ar jie daugiameciai?

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: Elės sodas

Standartinė Elena » 01 Lie 2015 12:12

Daugiamečiai, man irgi labai patinka, dar nevisi žydi, bėda tame, kad užauga labai dideli ir mažiausias vėjas išguldo, o be to mėgsta apsirgti miltlige, bet vistiek jokiu būdų neatsisakyčiau, nes gyvai matant, kai sužydi tarp rožių, tikrai atrodo įspūdingai..

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Elės sodas

Standartinė Regina » 01 Lie 2015 13:08

Kiemas labai spalvingas, yra kur akis paganyti <3 Rožės gražios, bet prie jų grožio aš, galima sakyti, pripratus (jei apskritai galima prie grožio priprasti ;) ), bet didžiausią įspūdį visada daro tai, ko neturi :) Mane sužavėjo budlėja ir eremūras <3 Ta uodega kaip katino tikrai labai viliojanti, taip ir norisi per ją ranka perbraukti :)
O tą smulkiažiedę raganę, atrodo, būsiu visai ne vietoj pasodinus - juk sakėt, kad didelė neauga :? (xixi)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Elės sodas

Standartinė Gema » 01 Lie 2015 14:34

Gėlynai tiesiog puikūs! Apie budlėją nėr ką ir bepridurt (kaip nenušąla!), o eremūras labai tinka į tą kompaniją, nebūčiau pagalvojusi.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Elės sodas

Standartinė Gema » 01 Lie 2015 15:29

Beje, kas toji užlipusi ant arkos??

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: Elės sodas

Standartinė Elena » 01 Lie 2015 20:32

Ant arkos prigulus nežiniukė, pirkta kaip Blossomtime. Šiaip ši rožė gan augi,čia nevisu ūgiu, nulūžo bekabinant viršūnė, žydi vieną kartą, žiedų forma labai panaši į New Dawn. Kai apsipila žiedais atrodo fainai, bet pas mus amžinai kas nors statoma, ar rekonstruojama, tai neturiu kaip parodyti iš gražesnės pusės, nes į kadrą papuola neįdomi statyba.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Elės sodas

Standartinė Virginija » 01 Lie 2015 21:22

Žiedų jūra <3 Šiemet, man atrodo, anksti lelijos pradeda žydėti, tai jau spalvų, spalvų...Budlėja nuostabi <3

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: Elės sodas

Standartinė Elena » 06 Lie 2015 13:00

http://postimg.org/delete/4nglrq4w8/" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; Paveikslėlis Paveikslėlis
Manuel Canovas ( Dominque Massad France 1995)Paveikslėlis

Rudenelis
Pranešimai: 687
Užsiregistravo: 20 Rgp 2013 20:13
Miestas: Utena

Re: Elės sodas

Standartinė Rudenelis » 07 Lie 2015 10:23

Labai smalsu, kiek laiko turite šią Massad-o rožę, gal ką nors galite pakomentuoti? Žinoma, jei pirmametė, nelabai yra ką pasakoti, bet jei yra žiemojusi ne vienąkart, jau galima kažką suprasti. Matau įdomų žaismą spalvomis.

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: Elės sodas

Standartinė Elena » 07 Lie 2015 12:19

Pražydo pirmi metai, nors auga antra vasara. Man pačiai labai graži žiedo forma, o spalva labai įdomi, žiedas tik prasiskleidęs turi grynai "vištuko"viduriuką, bet sekančią dieną, jau visas žiedas būna gražiai baltas. Ar atspari šalčiui, ar atspari ligom sunku spręsti, kai tiek trumpai dar auga, apie šią rožę neradau jokių duomenų, auginsiu ir matysim ko iš jos laukti, gal kas augina šią rožę, būtų įdomu pamatyti jau užaugusią.

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: Elės sodas

Standartinė lelijele » 07 Lie 2015 20:42

Pas mane ji dvi žiemas peržiemojo po keliaguba agroplėvele. Pernai žiedai buvo stambesni negu šiemet, bet žiedo forma tobula. Nesirgo niekuo. purškiau tik nuo amarų.

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: Elės sodas

Standartinė Elena » 21 Lie 2015 09:28

"Bordiūrai" iš alūnių, dabar jau sodinčiau žalialapes. Žiūrint iš praktiškos pusės labiau apsimoka , nes į bordinę lapiją "nebado" akių įsipynusios žalialapės žolės.
Paveikslėlis
Paveikslėlis Paveikslėlis Man labai patinka rasakilų apvadas, labiausiai gražus kai tik pradeda skleistis žiedynai. Nuortaukoje jau galima sakyti peržydėjęs išidraikęs, bet vistiek dar žavus. Astilbių šluotelės visad duoda savotiško šarmo, net be žiedų jos gana įdomiai atrodo savo lapija. PaveikslėlisPaveikslėlis Paveikslėlis raganių užuolaida. Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis http://postimg.org/delete/d2k3gehgk/" onclick="window.open(this.href);return false;

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: Elės sodas

Standartinė Elena » 21 Rgp 2015 13:34

Beveik visos lelijos jau nužydėjo ir žiedynai nukarpyti, kad svogūnams nereiktų maitinti užsimezgusių sėklų, kad lengviau kauptų jėgas kitų metų būsimam žydėjimui. Žydėjo netaip ir prastai, bet žiedynai nebuvo tokie gausūs, buvo sausa, trūko lietaus didesniems žiedynams išauginti.
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Skelbti atsakymą

Grįžti į