Esmiraldos ir Arūno sodyba

Moderatorius: Jūratė

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1627
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Esmiraldos ir Arūno sodyba

Standartinė Esmiralda » 21 Vas 2016 16:02

Kadangi šiandien pas mus pusto ir laukan nosies neiškišti, padraugavau su kompiuteriu ir sukūriau savo sodybos temą. Turėjau smagią kelionę laiko mašina pakeliauti po paskutinį savo dešimtmetį :)
O prasidėjo viskas taip...
Labai norėjom sodybos, nes kamavo didžiulis gamtos ilgesys, kiekvieną vasaros savaitgalį ir atostogas gyvendavom palapinėje miške prie ežero ar pajūry. Ilgai ieškojom savo vietos, bet tai ko norėjosi buvo neįperkama arba tiesiog nebuvo. Šita sodyba visai nebuvo tai ko mes ieškojom. Bet šalia gražuolio beržo sulaukėjusių vyšnių bruzgyne buvo apaugusi pelkė ir taip kvepėjo ajerais, kad tai manyje sužadino kažkokį jausmą ir prisirišimą prie tos vietos.
Dabar tas bruzgynas iškirstas, pelkė tapo prūdeliu, o toj stebuklingoj vietoj beržo pavėsyje stovi arbatos namelis.
O tas beržas tikrai stebuklingas, jis taip kvepia, kaip niekur nesu užuodusi tokio kvapo! Ir mūsų džiaugsmui jis aplink sėja vaikučius, tokius pačius kvepiančius berželius.
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
Aplink tą beržą norėjosi išsaugoti laukinės gamtos kampelį.
Ir sodinom tik pušis, egles, miškinius kadagius, putinus.
Kitoje namo pusėje šalia senų obelų pradėjo kurtis naujesnių vaismedžių ir vaiskrūmių sodas, daržas.
Kieme pasisodinom keletą dekoratyvinių spygliuočių, jazminų, alyvų.
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
Kadangi troba prašėsi remonto, gėlynų aplink jį nesodinau. Šalia jo augo nuo seno žolėse paskendę bijūnai, poetiniai narcizai, kuriuos bandžiau išgelbėti
Paveikslėlis
Kartais pasodindavau kokį jurginą ar iš kur nors gautą kokį augaliuką. Pasak Rasos paskutinio straipsnio - vyravo varganas etnografinis stilius (xixi)
Tuo metu tiesiog džiaugėmės tuo kas buvo - savo beržu, sodų, laukinių gėlių žydėjimu, drugeliais, paukšteliais, gražiu dangum, saule, lietum, saulėlydžiais, sniego pusnimis, atvykstančiais pailsėti draugais, net mus aplankančiais zuikiais, stirnom, briedžiais ir elniais
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
Bet augaliukų pradėjo atsirasti vis daugiau, tad pradėjo kurtis pora salelių su jais - be jokio suvokimo apie augalus, be jokio derinimo.
Kažkada man kilo mintis šiek tiek atskirti erdvę su stalu ir laužaviete nuo visų laukų ir pasodinau kaulenio gyvatvorę. Tada vyras sugalvojo perdaryti laužavietę ir įkūrė jaukią vietelę su suoliukais ir akmenimis, o man atsirado vietos apsodinti tuos akmenis augaliukais
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
Čia mielai apsigyveno draugų dovanota sraigė, o po to atsikėlė ir dar pora gyventojų :)
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
Draugams atidavus seną vonią iš vienos bele kaip susodintų augalų salelės šiek tiek pakoregavus įkūrėme lauke "vonios kambarį", kur ramiais šiltais vakarais gulime po žvaigždėtu dangum vaistažolių voniose.
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
O dabar jau ir karštą vasaros dieną galima pasilepinti vėsioje rožių žiedlapių ir levandų jūroje ;)
Paveikslėlis Paveikslėlis
Bet laikas bėga ir viskas nepaliaujamai keičiasi. Aplink mūsų sodybą visas laukinių gėlių pievas išpirko ūkininkai, pradėjo ganyti gyvulius, šienauti, arti ir sėti. Tada pastebėjau, kad po bijūnų, alyvų ir jazminų žydėjimo pas mane visą vasarą niekas nežydi ;(

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1627
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Esmiraldos ir Arūno sodyba

Standartinė Esmiralda » 21 Vas 2016 17:22

Ir prieš kažkiek metų vienai viešniai savo sodyboje pasakiau : " Na jau ne, rožių čia tikrai nebus!"
Tuo metu rožės man buvo - Arbatinės hibridinės, kurios parsiduodavo gėlių parduotuvėse, kurias kažkada vaikystėje auginau pas savo mamą.
Ir štai prieš trejetą metų vėlyvą rudenį pas Jūratę kieme pamačiau didžiulius rožių krūmus, paruoštus žiemojimui ir nustebau, kad aš nieko nežinau nei apie rožes, nei apie kitas gėles ar augalus. O dar kai prisiklausiau susižavėjimo ir meilės rožėms pilnų pasakojimų, pavarčiau nuotraukas ir knygas, paragavau Jūratės rožienės ir rožių likerio, nusprendžiau - sodinam rožes!
2013 metų rudenį rožynai iš svajonių nuo stalo
Paveikslėlis
pradėjo keltis į gyvenimą :)
Rožynas-gėlynas kieme
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
Paveikslėlis
2014 vasara
Paveikslėlis
2015 vasara
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
Rožynas-gėlynas namo pietiniame kiemelyje, gavosi siaurokas, nes taikėmės tarp prieš 10 metų pasodinto kadagio, forzitijų tvorelės ir eglių, bet jis po kelis centimetrus vis platėja ir platėja, kadagys siaurėja :)
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
2014 metų vasara
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
2015 metų vasara
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
Tik gaila, kad nesu šios srities žinovė, su menu taip pat niekada neturėjau nieko bendro, tai gaunasi taip kaip gaunasi. Rezultatu arba esu patenkinta, arba nepasiseka - tada vis vaikštau aplink ir suku galvą kaip pagerinti vaizdelį.
Kadangi viskas kūrėsi be jokios išankstinės vizijos, spontaniškai, tai kai kas dabar prieštarauja vienas kitam - pavyzdžiui pietinėje sklypo pusėje prisisodinome pušelių ir eglučių, kurios užstojo namą nuo keliuko ir kaimynų, bet dabar tai jau tampa mišku, kuris tuoj užstos saulę rožynui pietinėje namo pusėje.
Bet kaip ten bebūtų, labai mylim savo sodą, jis užima visas mūsų mintis - gelbsti nuo galvojimo apie pasaulines ekonomikos krizes, valdžią, mokesčius ir net pamiršau apie ką dar :D

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 3996
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Esmiraldos ir Arūno sodyba

Standartinė Jūratė » 21 Vas 2016 17:36

Nuostabi Esmiraldos sodyba su kalnais grybų, puikiais išpuoselėtais gėlynais, tikrom kolekcijom; kiekvienas žingsnis, kiekviena detalė yra nuostabi <3 <3 <3
Labai lauksiu daugiau nuotraukų :*
O kol parašiau jau ir yra! Vajetau, ar gali būti gražiau?! Tikras rojus!!!!

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1627
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Esmiraldos ir Arūno sodyba

Standartinė Esmiralda » 21 Vas 2016 18:18

Ačiū, Jūrate :* Tie gėlynai tikrai neišpuoselėti, ir tikrai ne kolekcijos - sodinu tik tai kas man patinka :)
O grybų radau rudenį dar vieną plotelį ;)
Paskutinį kartą redagavo Esmiralda 30 Bir 2016 06:06, redaguota 1 kartą(us).

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6120
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Esmiraldos ir Arūno sodyba

Standartinė LoretaA » 21 Vas 2016 18:48

Žiūriu ir aikčioju <3 <3 <3 Tiek laiko nerodėt, matomai tyčia, norėjote pritrenkti (xixi) . Ir pritrenkėt - nepaprastai gražu <3 <3 <3 Nežinau ką ir bepridurti - kur bežvelgsi ten grožiai (flower) . O jau namo gražumas <3 . Galėtų ir gėlynų nebūti - vis tiek būtų labai gražu. Ir nereikia sakyti, kad spontaniškai, viskas apgalvota: iš gonkų žvilgsnis į gėlynus, eini link prūdo - gėlynai lydi, atveri langą - rožės žiedus iškėlę <3 <3 <3 Nerealus grožis. Pagarba šeimininkams šitiek darbų nudirbusiems ir sukūrusiems tokią sodybą (bravo) .

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1627
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Esmiraldos ir Arūno sodyba

Standartinė Esmiralda » 21 Vas 2016 18:57

Ačiū, Loreta :* Tik pas mus kaip ir pas visus - tik pradžia to, ką dar norėtūsi padaryti :) Pradžioj nieko nereikėjo, o kai pradedi daryti - tiek atsiranda idėjų, tik duok Dieve jėgų jas įgyvendinti :)

Gema
Pranešimai: 2231
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK

Re: Esmiraldos ir Arūno sodyba

Standartinė Gema » 21 Vas 2016 19:37

O Dieve, Esmiralda, nu ar negalima buvo dėti nuotr. kasmet po truputį?!!! Telefonas neatlaikys! |(

Nekartosiu tų pačių susižavėjimo žodžių, tik pagalvojau, kokius žmones pritraukia rožės - labai kūrybingus, nepataisomus svajotojus, kurie savo pasakiškas svajones dar ir tikrove paverčia. Džiaugiasi širdis! (sun)

Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: Esmiraldos ir Arūno sodyba

Standartinė Platelių rožė » 21 Vas 2016 20:02

Nuostabu <3 labai gražios idėjos ir jų įgyvendinimas, o dar kai taip vaizdžiai viską aprašėte, net širdis apsalo :) Besižvalgant po Jūsų romantišką užuovėją, jokiom krizėm nė nekvepia, visas likęs pasaulis lieka kažkur toli toli..

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4279
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Esmiraldos ir Arūno sodyba

Standartinė Regina » 21 Vas 2016 22:28

Tokį grožį nuo mūsų slėpti buvo tiesiog nedovanotina! Esmiralda, puiku, kad pagaliau nusprendei išlįsti iš pogrindžio (like)
Taip gražu, taip gražu, kad nebežinau, kaip tą savo susižavėjimą išreikšti <3 <3 <3
Gal ir gerai, kad anksčiau nerodei fragmentų, o parodei visą kūrybos ir darbo procesą. Labai įdomu stebėti, kaip viskas keitėsi, dygo, augo, žydėjo, vis gražėjo ir gražėjo.
Nuostabu <3 Ką daugiau bepridursi :)

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: Esmiraldos ir Arūno sodyba

Standartinė lelijele » 21 Vas 2016 23:46

Labai gražu, nuoseklu. Išpuoselėtos gėlės, labai gražus namas, bet tos žydinčios nubalintos obelys ir lubinai su bažnytėle tolumoje <3 . Toks vaizdas iš kiemo, neįkainuojama brangenybė. Tikras rojaus kampelį. Viskas kuriama labai išmintingai.

Gema
Pranešimai: 2231
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK

Re: Esmiraldos ir Arūno sodyba

Standartinė Gema » 22 Vas 2016 04:36

Esmiralda, rašei, kad po kažkuriuo langu turi Malvern Hills ir kad perkelsi. Ar negali nukreipti, kad augtų ant treliažo šalia lango ir viskas būtų gerai?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4279
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Esmiraldos ir Arūno sodyba

Standartinė Regina » 22 Vas 2016 07:50

Ne apie gėles ;) Tie du maži vaikučiai žiemą - atrodo, kad jie maudosi putų vonioje :) Labai graži nuotrauka <3

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1627
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Esmiraldos ir Arūno sodyba

Standartinė Esmiralda » 22 Vas 2016 08:18

Ačiū, merginos (sun) Būtent tą ir norėjosi parodyti, kad žmogus vienas nekažin ką nuveiktų - reikalingas ir laikas, kuris viską savaip pakeičia. Kartais į gera, o kartais deja paverčia niekais visą įdėtą triūsą. Turime ir tokių nepasisekusių projektų, kuriuos dėl laiko stokos užleidome ir dabar skaudu net pažiūrėti į tą pusę. Ir tas vaizdas su lubinais ir bažnytėle - jau praeitis, jį užstoja mūsų pačių miškelis. Jei neužstotų mūsų miškelis - užstotų kaimynų medžiai. Viskas keičiasi. Ir mes taikomės prie to, bandom prisiderinti prie to kas jau buvo, yra ir savo svajonių.
Malvern Hills tikiuosi kad patiks augti šalia langų, joms ir pastatyti treliažai (ačiū, man naujas gražus žodis (like) )
Bet po langu pasodinta Ghislaine de Feligonde, kurią jau supratau reikės smarkiai riboti. O naują pasodinti kur nors kitoj vietoj :) Po langu Ghislaine galėtų prasiskleisti, bet ji apramstyta kitom rožėm, kurių tikrai toj vietoj per daug. Kažkodėl visada mokausi tik iš savo klaidų, rožės visur susodintos per tankiai. Bet jos taip gerai įsigyveno, kad ranka nekyla perkelt.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6120
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Esmiraldos ir Arūno sodyba

Standartinė LoretaA » 22 Vas 2016 08:58

Kaip gaila vaizdo į tolius |( Kai pati tokio niekada neturėjau, labai vertinu grožį, kuriam nereikėjo jokių pastangų - tiesiog atėjai ir gerėkis. Esmirala, liūdėjai dėl dirbamos žemės, man toks vaizdas visai negadina peizažo, kaip ir besiganatys gyvuliai.
O rožes, dažniausiai visos ir visi per tankai sodinam - iš kur galėjom žinoti, kad jos bus TOKIOS :)

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1627
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Esmiraldos ir Arūno sodyba

Standartinė Esmiralda » 22 Vas 2016 09:37

Vaizdo į tolius dar turime kitoje pusėje, kur gyvuliai ir ariami laukai, o toliau miškai. Tik bažnytėlės ten nėra... Tie laukai man labai patinka, ypač kai vakarais jie paskęsta rūko ežeruose :$ Tik jie jau be lauko gėlių, bitutėms nebėra iš kur nešti medaus. O ir kartą bulius ištrūkęs iš ganyklos vos neįsirėmė ragais į užpakalį, kol pasilenkusi ravėjau (xixi)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Esmiraldos ir Arūno sodyba

Standartinė DaliaRaimonda » 22 Vas 2016 09:57

Nuostabus pasakojimas :) Skaičiau, žiūrėjau nuotraukas ir gėrėjausi <3 Viskuo, vaikučiais sniego vonioje, nuostabiu peizažu su bažnyčia (kurios dabar jau nesimato, bet juk viskas turi keistis), vonia, kuri be galo gerai įsipaišo :) , dirbančiu kartu vyru, gražiai sutvarkytu namu (su nuostabiu langų dekoru) ir žinoma rožėmis. Taip viskas šilta ir jauku :) Labai džiaugiuosi, kad pagaliau parodei visą šį judviejų sukurtą grožį (handshake)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6120
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Esmiraldos ir Arūno sodyba

Standartinė LoretaA » 22 Vas 2016 09:57

Kaip jie gali būti be gėlių, juk tos kultūros pasėtos ar pasodinto , žydi. Nėra nežydinčių augalų :)

Gema
Pranešimai: 2231
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK

Re: Esmiraldos ir Arūno sodyba

Standartinė Gema » 22 Vas 2016 10:08

O mane (ir greičiausiai ne mane vieną!) šitos sodybos vonios lauke su rožių žiedlapiais ir levandom "iškirto" ilgam, labai ilgam <3 <3 <3

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1627
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Esmiraldos ir Arūno sodyba

Standartinė Esmiralda » 22 Vas 2016 10:48

Vonios idėją perėmėm iš kaimynų, šiek tiek patobulinom ir pasidalinom, kad ir kiti galėtų pasidaryti, jei turi nuo kaimynų akių užslėptų kampelių :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3006
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Esmiraldos ir Arūno sodyba

Standartinė Rūta » 23 Vas 2016 10:18

Pagaliau sulaukiau to grožio! <3 <3 <3 Net sunku surasti žodžių savo jausmams išreikšti... Regis, tiesiog iš nuotraukų jaučiu užburiančią vakaro ramybę ir šviesų džiaugsmingą rytą – tiesiog gyvenimo pilnatvę. Ramybės, tikrumo ir grožio kampelis, kuriame tikrai gali pamiršti visas pasaulio negandas. Nuostabu, kad yra gražuolis beržas – seni medžiai yra sodybos dvasia, o kokios žiemos nuotraukos – tiesiog kaip iš paveikslo! Mane labiausiai žavi dermė – aplinkos, namo, rožių, vandens. Ir augalų deriniai iškart tokie vykę – nereikia sau prikaišioti savamoksliškumo :) Esu be galo sužavėta!!! Dabar beliks sulaukti, kol savo akimis bus galima pamatyti šį jūsų nuostabų kampelį – kur žmogaus rankos nepagadina, o papuošia ir tobulina, kas sukurta gamtos. :)

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1627
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Esmiraldos ir Arūno sodyba

Standartinė Esmiralda » 23 Vas 2016 11:31

Ačiū, visada labai džiaugiamės svečiais <3 Ir net du kartus ! (xixi) čia mūsų labai mėgiamas juokelis iš "Elizabetė ir jos vokiškas sodas" ;)
Tikrai labai smagu pabūti su bendraminčiais savo sode, aptarti augaliukus, pasidžiaugti sėkmėmis, pasidalinti nusivylimu, klaidomis, aptarti naujus planus, pasitarti. O su Rūta net pameistrausim kartu ;)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 3996
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Esmiraldos ir Arūno sodyba

Standartinė Jūratė » 23 Vas 2016 11:44

Kelios nuotraukos iš rojaus 2014 rugsėjį
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3006
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Esmiraldos ir Arūno sodyba

Standartinė Rūta » 23 Vas 2016 12:00

Nuostabu! <3
O meistravimas, beje, man vis neina iš galvos :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6120
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Esmiraldos ir Arūno sodyba

Standartinė LoretaA » 23 Vas 2016 12:02

Labai gražūs jurginai, labai <3 O šalia jurgino "Platinum Blonde" liatris TOKIO didumo ar kas kitas? Platinum blonde praktiškai lygi su manim, jeigu čia TOKS liatris - "labai išsprogusios akys" (xixi)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Esmiraldos ir Arūno sodyba

Standartinė DaliaRaimonda » 23 Vas 2016 12:11

O jau gelsvų jurginų grožis <3 Esmiralda, kas 3 nuotraukoje šalia jurgino? Plūkė?

Skelbti atsakymą

Grįžti į