Operos rožynas (Molėtų r.)

Moderatorius: Jūratė

Vartotojo avataras
opera
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 07:27
Miestas: Molėtų raj.

Operos rožynas (Molėtų r.)

Standartinė opera » 22 Rgs 2010 07:03

Apie šį rožyną dar niekur nerašiau. O ir atsirado jis pas mane visai neplanuotai. 2009m užsisakiau 6 Felicite parmentier, kurių, pasikeitus planams, neturėjau kur sodinti. Tada nusprendžiau, kad jomis galiu paslėpti 2 sodyboje esančius gisonus. Tą patį rudenį prie Felicite pasodinau Alain Blanchard, Gypsy boy. Tie gisonai jau turėjo pasislėpti. Bet šią žiemą nušalo medis, kuris augo tarp gisonų ir užstojo vaizdą pro namo langus į mano pagrindinį anglišką rožyną (dėl to aš jo nemėgau). Tada viskas ir prasidėjo...Atsirado puslankio formos rožynas popieriuje su rožėmis Petite Lisette, Versicolor, Mme Hardy, Cardinal de Richelieu, Loise Odier, Orpheline de Juillet, Duchesse de Montebello, Jacques Cartier, Rose de Rescht. Šį rudenį tikiuosi pasodinti visas trūkstamas rožes. Gaila tik, kad senovinės rožės ne iš karto parodo savo grožį. Todėl kol kas mačiau tik labai gražų ir gausų Felicite žydėjimą.
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
Rožyne planuoju pasodinti pentinų (dar nenusprendžiau mėlynų ar baltų), taip pat pasodinau katilėlių. Bandysiu padaryti angliško tipo rožyną, kuriame paprastai nebūna geltonų ir raudonų rožių (nes tokių senovinių beveik nėra), bet būna daug ir įvairių daugiamečių augalų.
Paskutinį kartą redagavo opera 18 Lap 2011 08:20, redaguota 1 kartą(us).

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Operos senovinis rožynas

Standartinė Rūta » 22 Rgs 2010 07:22

Labai gražu, opera! Taip harmoningai viskas atrodo, ir nuotraukos labai gražios :D O kas bus, kai visos rožės sutvirtės ir atsiskleis... :D

Vartotojo avataras
opera
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 07:27
Miestas: Molėtų raj.

Re: Operos senovinis rožynas

Standartinė opera » 22 Rgs 2010 07:35

O toj senoj ir vaikams jau nereikalingoj smėlio dėžėj planuoju sodinti vienmečius prieskonius, kad būtų "po ranka".

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Operos senovinis rožynas

Standartinė Rūta » 22 Rgs 2010 07:42

Nuostabu! Rožės ir prieskoniai - pagal geriausias viduramžių vienuolynų tradicijas 8-)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Operos senovinis rožynas

Standartinė Jūratė » 22 Rgs 2010 07:51

Labai labai gražu! Opera, kai žiūriu tavo nuotraukas, kvapą gniaužia erdvės dydis :shock: va čia tai plotai rožėm sodint! :mrgreen: Dar parodyk, parašau, savo didįjį rožyną :)

Vartotojo avataras
opera
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 07:27
Miestas: Molėtų raj.

Re: Operos senovinis rožynas

Standartinė opera » 22 Rgs 2010 09:04

Jūratė rašė:Labai labai gražu! Opera, kai žiūriu tavo nuotraukas, kvapą gniaužia erdvės dydis :shock: va čia tai plotai rožėm sodint! :mrgreen: Dar parodyk, parašau, savo didįjį rožyną :)
Su didžiuoju yra problemų, todėl rožių sodinimas sustojęs. Ten pas mane labai žema vieta, po liūčių vanduo semia pusę rožyno. Buvo minčių mažinti per pusę, nes kaip tik ten, kur vanduo semia, rožių dar mažai pasodinta. Bet dabar galvoju pabandyti atvežti žemių ir bent šiek tiek pakelti tą vietą.
Paskutinį kartą redagavo opera 18 Lap 2011 08:21, redaguota 2 kartą(us).

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Operos senovinis rožynas

Standartinė DaliaRaimonda » 26 Rgs 2010 20:26

Opera, tikrai nuostabus tas didysis rožynas bus :D . Kažkokia maloni ir jauki erdvė ten pas tave.

Vartotojo avataras
zebenkstiejka
Pranešimai: 124
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 08:17
Miestas: Vilnius-Molėtų raj.
Susisiekti:

Re: Operos senovinis rožynas

Standartinė zebenkstiejka » 26 Rgs 2010 21:43

Man labai gražios Jūsų nuotraukos, visada, kiek esu mačius, pagalvoju "va šitaip ir reik daryt" :) labai gražu, kai rožėms, kaip tikroms asmenybėms, yra suteikiama pakankamai asmeninės erdvės :roll:
Aš nuskinsiu rožių kvietkų
inlaisiu dūnojun
plauk rožele raudonoji
in mano šalelę

Vartotojo avataras
opera
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 07:27
Miestas: Molėtų raj.

Re: Operos senovinis rožynas

Standartinė opera » 29 Spa 2010 10:30

Jau rožės visos susodintos. Galutinis variantas atrodo taip (puslankiu):
2Gypsy Boy, 2Felicite, Orpheline de Juillet, Duchesse de Montebello, Rose De Rescht, Jacques Cartier, Petite Lisette, Louse Odier, Cardinal de Richelieu, Mme Hardy, Alain Blanchard, 2Felicite, Versicolor
Kol kas atrodo, kad tiek rožių turėtų pakakti. Kol šios parodys savo grožį, praeis turbūt 2 arba 3 metai. Bus laiko suplanuoti, kur sodinti daugiamečius, o gal kokį krūmelį ar medelį įkomponuosiu.
P.s.Kadangi niekas be manęs ir Jūratės šioje temoje nepristato savo rožynų, pradedu galvoti, kad ne mėgėjiškiems rožynams buvo skirta ši tema. Jei taip, gal reikėtų pakoreguoti pavadinimą?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Operos senovinis rožynas

Standartinė LoretaA » 29 Spa 2010 11:02

Gal kiti neturi rožynų, o turi "tik" rožes. Pas mane taip ir yra. Aš nekūriau rožyno, tiesiog sodinau kaip papuolė. Pradžioje visiškai laisvai, dabar teko įsprausti į laisvus rėmus, nes vietos neliko (xixi). Tai pristatyti taip pasodintas rožes kaip "rožynas" negaliu |( Jeigu neišvogs, po metų, kitų aš tai galėčiau pavadinti "rožių sodas". Labai jau čia skambiai man išėjo, bet kitaip būtų neteisinga :), nes vyraujantys augalai bus rožės su kitų augalų intarpais. Tarp jų obelys, slyvos, šilauogės, raugerškiai ir t.t.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Operos senovinis rožynas

Standartinė Jūratė » 29 Spa 2010 11:11

Opera, nesikuklink :D mes čia visai vietoj :D

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Operos senovinis rožynas

Standartinė DaliaRaimonda » 29 Spa 2010 12:51

Betgi pavadiinimas "Rožynai, rožių kolekcijos". Vadinasi galima ir savo rožynus, ir kolekcijas pristatinėti čia :) .
Opera, viskas puiku, kad pristatei savo rožyną :) . Daugumas juk skaitome, tik ne visada pakomentuojame.

Vartotojo avataras
opera
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 07:27
Miestas: Molėtų raj.

Re: Operos senovinis rožynas

Standartinė opera » 29 Spa 2010 15:01

Tada viskas gerai, nes tikrai nepatogu pasidarė.
O aš kitaip sodinti nemoku. Pirmiausia išsirenku vietą, rožių stilių, susiplanuoju ir įgyvendinu. Jei nebūtų sustoję darbai angliškame rožyne, ko gero kitų ir nebūtų, nes ten darbo pakaktų. O dabar rankos niežti.
Senovinis užsodintas, tai jau kitą pradėjau: prieš namą tarp žemų spygliuočių, nusprendžiau įterpti rožių ir kurti mini vyrišką rožyną. O vyrišku pavadinau todėl, kad ten bus tokios rožės, kurios patinka mano vyrams : bordinės ir panašios į AH ar floribundines. Ten jau apsigyveno ryški rožinė Palmengarden Frakfurt (ją gavau dovanų) ir bordinė Lilli Marleen iš Sibirkos.
PaveikslėlisPaveikslėlis
Nuotraukoje Palmengarden Frankfurt dar 2009 metais.
Paskutinį kartą redagavo opera 29 Lap 2010 10:59, redaguota 1 kartą(us).

Vartotojo avataras
opera
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 07:27
Miestas: Molėtų raj.

Re: Operos senovinis rožynas

Standartinė opera » 29 Lap 2010 10:52

Tai Angliško rožyno pirmieji žiedai 2009m vasarą: Abraham Darby, Mary Rose, Eglantyne, Sangerhauser Jubilaumsrose, Home&Garden, Charmant.
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Operos senovinis rožynas

Standartinė Rūta » 01 Gru 2010 15:39

Opera, labai gražios, puikios rožės (bravo) Mane žavi idealiai išravėta žemė - tiesiog tobula! Niekaip neįsivaizduoju, kaip tau pasiseka visuose savo rožynuose pasiekti tokio nepriekaištingo rezultato :)

Vartotojo avataras
opera
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 07:27
Miestas: Molėtų raj.

Re: Operos senovinis rožynas

Standartinė opera » 08 Gru 2010 09:15

Rūta rašė:Opera, labai gražios, puikios rožės (bravo) Mane žavi idealiai išravėta žemė - tiesiog tobula! Niekaip neįsivaizduoju, kaip tau pasiseka visuose savo rožynuose pasiekti tokio nepriekaištingo rezultato :)
Na, kai jau labai daug piktžolių priauga, tai nefotografuoju. O šiaip tai man patinka tą daryti, o be to, rožynų ne tiek jau ir daug, jie visi dar tik kuriasi. Vienas dalykas neduoda ramybės: po tų didžiųjų ravėjimų labai skauda nugarą. Reikia eit masažus daryti, bet neprisiruošiu.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Operos senovinis rožynas

Standartinė Rūta » 08 Gru 2010 10:09

Aha, vadinasi, paslaptis - kruopštus ir sunkus darbas :) Pagarba! (bravo)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Operos senovinis rožynas

Standartinė DaliaRaimonda » 08 Gru 2010 19:32

"Vienas dalykas neduoda ramybės: po tų didžiųjų ravėjimų labai skauda nugarą. Reikia eit masažus daryti, bet neprisiruošiu."
Vienintelė paguoda ta, kad jei jauti skausmus vadinasi esi gyva, dar nenumirei :) . Žinoma tai juokelis, bet tie nugaros skausmai tikriausiai visus gėlininkus kamuoja :(

Vartotojo avataras
opera
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 07:27
Miestas: Molėtų raj.

Re: Operos senovinis rožynas

Standartinė opera » 09 Gru 2010 10:49

2010 metai. Rožių Mary Rose ir Abraham Darby antra vasara pas mane.
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
opera
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 07:27
Miestas: Molėtų raj.

Re: Operos senovinis rožynas

Standartinė opera » 18 Gru 2010 12:07

Naujos rožyno gyventojos: Falstaff, William Shakespeare 2000, Wildeve, Alain Titchmarch
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

mamaviete
Pranešimai: 258
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 14:17

Re: Operos senovinis rožynas

Standartinė mamaviete » 18 Gru 2010 14:40

(sun) Kaip smagu matyti tokius zavius ziedus! Kai savuju iamzintu neturiu, tai nors jusiskiais galiu pasigrozet...

Vartotojo avataras
opera
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 07:27
Miestas: Molėtų raj.

Re: Operos senovinis rožynas

Standartinė opera » 18 Geg 2011 07:55

Belaukiant naujų žiedų... Geltonieji ir oranžniai angliškojo rožyno gyventojai: Graham Thomas, Pat Austin, Summersong, Tea Clipper
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Operos senovinis rožynas

Standartinė LoretaA » 18 Geg 2011 08:09

Gražūs žiedai, o gražiausias Tea Clipper :) . Man net truputėli keista, kad ši rožė Sibirkos rožyne bene ilgiausiai užsibuvo kataloge. Jis kitoks - išskirtinis, nes kitų angliškų rožių žiedai man labai panašūs (nemuškit (xixi) ).

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Operos senovinis rožynas

Standartinė Rūta » 18 Geg 2011 08:19

Net iš kompiuterio ekrano šviečia tokie saulėti žiedai... (sun)

Vartotojo avataras
opera
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 07:27
Miestas: Molėtų raj.

Re: Operos senovinis rožynas

Standartinė opera » 18 Geg 2011 08:29

Tea Clipper iš tikrųjų visai kitoks. O pas mane ir spalva "keista". Jis turi būti abrikosinis, o pas mane - geltonas. Iš trijų turimų pernai tik vienas žydėjo (irgi keista). Įdomu, ką kiti parodys šiemet.

Skelbti atsakymą

Grįžti į