Reginos rožės (Molėtų r.)

Moderatorius: Jūratė

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Arijana
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: 18 Rgs 2010 12:33
Miestas: Kauno raj.-Panevėžio raj.

Re: Reginos rožės (Molėtų r.)

Standartinė Arijana » 16 Rgs 2013 19:57

Man antra nuotrauka labai labai graži : rožė su šiltu fonu, ypač tas namuko gonkelis... na man taip gražu tie gonkai. Visada atkreipiu dėmesį, gal kad pas mane nėra <3 .

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Reginos rožės (Molėtų r.)

Standartinė Regina » 24 Rgs 2013 13:43

Ruduo, ruduo...
Krenta lapai auksiniai
Ir leidžiasi tyliai...
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Reginos rožės (Molėtų r.)

Standartinė Rita » 24 Rgs 2013 18:36

Taip,taip leidžiasi tyliai...
Trečia nuotrauka ypatinga,žadina prisiminimus,kai rudenį mama kiekvieną rytą lydėdavo mane iki vartelių ir nuskinus du obuolius visada įdėdavo į mokyklą...Kažin,ką mena ši obelis,kokios jos dabar mintys,žiūrit į tokį nuostabų gėlyną,kokia buvo jos jaunystė...Ah,užsisvajojau,labai gražus ruduo Jūsų sodyboje,Regina :)

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Reginos rožės (Molėtų r.)

Standartinė Virginija » 24 Rgs 2013 19:24

Puikus poetiškas ruduo :)
Ach, kad ta poezija ir žiedais galėtume ilgiau pasidžiaugti...

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Reginos rožės (Molėtų r.)

Standartinė Regina » 14 Spa 2013 19:40

Šių metų derlius :)

PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Reginos rožės (Molėtų r.)

Standartinė Regina » 15 Spa 2013 15:42

Gražusis ruduo, deja, šiandien jau baigėsi, tai dar kartą pasidžiaukim praėjusiu auksiniu savaitgaliu (sun)

PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Reginos rožės (Molėtų r.)

Standartinė Rasa » 15 Spa 2013 15:59

Kokia graži pirma nuotrauka <3 , tikra 'Rosa Sieger' reklama :D
Ir kaip to tvenkinio krantai 'prašosi' miskantų ir kitų žolių (xixi)
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Reginos rožės (Molėtų r.)

Standartinė Virginija » 15 Spa 2013 19:40

Čia Nevada pas Jus taip žydi 7 nuotraukoj? Labai gražu (flower)
PAs mane tik po šitų šiltų dienų vėl viena kita rožė pradėjo žydėti :(

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Reginos rožės (Molėtų r.)

Standartinė Regina » 15 Spa 2013 20:51

Taip, virš vandens baltuoja Nevada :) Būtų gražu, jei ji daugiau lapų turėtų :)
Rasa, įsivaizduoju, kad miskantai ir kt. būtų labai gražu pakrantėse, bet... Dabar vyras su trimeriu šnai - ir tvarkinga, o kas gi tas gražiąsias žoles prižiūrės ;)
O ant Rosa Sieger aš pykstu - toks šiltas, sausas ruduo, o ji dar tik pradeda žydėt. Tai ir pasigrožėt nebus kada

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Reginos rožės (Molėtų r.)

Standartinė Rasa » 16 Spa 2013 04:53

Taip, šiemet ruduo vėlokas, lyginant su ankstesniais, tai ir astrai vėliau žydi. Bet 'Rosa Sieger' tikrai viena iš geresnių, nes paprastai žydi pakankamai anksti kaip astrui.
O su miskantų ir daugelio kitų stambių žolių priežiūra yra paprasta - kai augalas suauga, jos tiesiog nėra :) taip, keletą metų reiktų pasistengti pasaugoti nuo trimerio, o vėliau jau jie išauga į labai stambius augalus, kurio taip lengvai su trimeriu nenušniosi :)
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Reginos rožės (Molėtų r.)

Standartinė LoretaA » 16 Spa 2013 05:22

Regina rašė:Rasa, įsivaizduoju, kad miskantai ir kt. būtų labai gražu pakrantėse, bet... Dabar vyras su trimeriu šnai - ir tvarkinga, o kas gi tas gražiąsias žoles prižiūrės ;)
Vakar buvau parašiusi žinutę (bet neišsiunčiau), kad Reginos vyras turbūt pasistengė ir savaime augančius ajerus ar viksvas nušniojo. Pasirodo - akurat :) . Rasa jau parašė, aš taip pat galiu paantrinti, nors ir nedidelė mano patirti kol kas, kas jau kas, bet žolės nereikalauja jokios priežiūros, o atrodo žymiai geriau, nei daugelis ypač kruopščiai prižiūrimų augalų ;) .
Nuostabus ruduo, pas tave, Regina <3 <3 <3 . Ech, kad man kas duotų nors iš vienos pusės tokius tolius ...

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Reginos rožės (Molėtų r.)

Standartinė Jūratė » 16 Spa 2013 07:35

Nuostabu <3 Ir kiek žiedų dar!
Rasa, o kodėl ruduo vėlyvas? man atrodo, jis taip tvarkingai rugsėjo pradžioj prasidėjo.... Pusantro mėnesio turėjome nuostabų sausą spalvotą rudenį, nedažnai taip būna <3

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Reginos rožės (Molėtų r.)

Standartinė Rasa » 16 Spa 2013 08:09

Deja deja, Jūrate, lyginant su praeitais metais, ruduo vėluoja bent savaite ar 10 dienų. Tvarkiau pernykščias nuotraukas, labai matosi skirtumas, kada kas iš rudeninių augalų pražydo. Ta pati 'Rosa Sieger' paprastai viena iš ankstyvesnių rudeninių astrų , atitinkamai ir visi kiti augalai.
Betgi ir pavasaris vėlavo daug, tai kaip ir nenuostabu :)
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Reginos rožės (Molėtų r.)

Standartinė Regina » 16 Spa 2013 08:13

O aš galvojau, kad šiemet ruduo kaip tik labai tinkamas tam, kad astrai anksčiau žydėt pradėtų :)

Dėl žolių. Net neįsivaizduoju, kurioj vietoj, tiksliau - kokiame aukštyje tas žoles reikėtų sodinti :? Jau rašiau, o ir nuotraukose labai aiškiai matosi, kad vanduo nuseko labai smarkiai, apie metrą. O pavasarį net iš krantų veržiasi. Ar patiktų tai žolėms?
Žodžiu, laukiu pasiūlymų ir patarimų dėl pakrančių apželdinimo :) O gal laikui bėgant ir įkalbėtumėt (xixi)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Reginos rožės (Molėtų r.)

Standartinė Jūratė » 16 Spa 2013 09:08

Tai gal pernai ilgiau vasara buvo ir rudeniniai augalai anksčiau pasiruošė žydėjimui?...
Kai jau jurginų neliko dabar tik astros džiugina (bent jau mano kieme :) ). Regina, kas tokia aukšta mėlyna auksinio medžio fone?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Reginos rožės (Molėtų r.)

Standartinė Regina » 16 Spa 2013 09:23

Jūrate, taigi čia "Little Carlow" :)

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Reginos rožės (Molėtų r.)

Standartinė Rasa » 16 Spa 2013 10:24

Kad bet kuris augalas žydėtų, jam per metus reikia surinkti tam tikrą kiekį 'saulės valandų', kad jis tam subręstų. Vėlyvas pavasaris - nepakanka saulėtų valandų :) Plius vidutinio karštumo vasara, plius ankstyvos šalnos - vat ir pilnas komplektas. Bet nėra taip blogai ;) šiandien žiūrėjau, žydi astrai kaip pašėlę :)

Dėl žolių . Daugumai jų užmirkimas nepatinka. Bet, kiek iš nuotraukų matosi, ten, kur kalniukas, lygtai kadagys auga. Kadagiams užmirkimas irgi nepatinka :) vadinasi, toje vietoje tikrai nėra baisiai šlapia. Tiesiog reiktų pabandyti pasodinti keletą eksperimentinių, patikimų žolių, ir žiūrėti - o jos prie spygliuočių labai gerai žiūrisi :) O kokiems lendrūnams (Calamagrostis) ir melvenėms (Molinia) tai ir šlapiau visai gerai.
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Reginos rožės (Molėtų r.)

Standartinė Jūratė » 16 Spa 2013 10:28

geras :) turiu aš jį, porą vasarų auga, bet žiedų nemačiau :( , čia tų požeminių gyvulių darba , matyt, iškilnoja šaknis ir jis vargsta, skursta. Arba mano sunki dirva, molis jam nepatinka :?

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Reginos rožės (Molėtų r.)

Standartinė Rasa » 16 Spa 2013 11:37

Neauga 'Little Carlow'? :| dar ir taip būna? nes labai jau nereiklus, kaip ir visi astrai. O sunki dirva astrams tai privalumas |(
Jūrate, pavasarį išdraskyk ir pasodink saulėtoje vietoje, gal tikrai šaknys pagraužtos (bet ir tai neįtikėtina)
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Reginos rožės (Molėtų r.)

Standartinė Regina » 16 Spa 2013 12:49

Mano šitas mažylis auga labai sunkioj žemėj ir visiškam pavėsy, tai dabar gana skurdokas. Iš ankstesnės prestižinės vietos tarp rožių turėjau iškelt, nes rožėms šalia jo jau neliko vietos :D

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Reginos rožės (Molėtų r.)

Standartinė Jūratė » 16 Spa 2013 13:16

Bandysiu pavasarį perkelt kitur. Maniškis ir saulės gauna, ir šiaip mylimas. jei ką, teks tempt už ausų, labai man jo mėlyni žiedeliai prie širdies <3
Regina, pradėjom tavo temoj apie mano astrą kalbėt...

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Reginos rožės (Molėtų r.)

Standartinė Rasa » 16 Spa 2013 13:23

Šitą astrą galima auginti ir tarp rožių (reiktų min. 0,7 kv.m), ir rudenį jis būtų nuostabus fonas. Tačiau būtinai reikalinga atrama. Kai pavasarį nepatingiu (xixi) užstatyti žiedo (kaip ant bijūnų būna) maždaug 60cm aukštyje , tai jis auga didžiule puokšte. Nes be atramos tai auga kaip mėlyna jūra, išsiskleidęs į visas puses. Gražu, bet aplinkiniams augalams tai bėda.
Šiaip astras tikrai vertas auginti, nes rudenį nėra didesnio ir ryškesnio astro sode :)
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Reginos rožės (Molėtų r.)

Standartinė Regina » 16 Spa 2013 13:34

Viskas gerai :) Ir apie mano astrus čia kalbam, ne tik apie tavo ;)

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Reginos rožės (Molėtų r.)

Standartinė Rita » 16 Spa 2013 13:56

Kaip man patiko Rasos patarimas apsodinti tvenkinio krantus įvariomis kultūrinėmis žolėmis <3
Rasos bloge tokios nuostabios nuotraukos iš P.Oudolf asmeninio sodo lyg laukinės pievos,pagražintos kultūriniais augalais.Taip ir stovi akyse pievos,nusėtos baltomis kraujažolėmis,baltomis ramūnėmis ir kitais augalėliais ,prikaišytos miskantų ir įvairių žolynų <3 Regynos vyras praskintų taką su žoliapjove ir būtų nuostabiausias sodybos kampelis <3 <3 Aš kelintą kartą žiūriu,grožis užbūriantis :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Reginos rožės (Molėtų r.)

Standartinė Regina » 17 Spa 2013 07:10

Laukinių, nešienautų pievų pas mane į valias - su ramunėm, janažolėm, juozažolėm, rykštenėm, rasakilom, lietuviškom orchidėjom, daugybe kitokių įvairiausių gėlių ir žolių, kurių nė pavadinimų nežinau, dauguma jų sukultūrintos ir dabar auginamos gėlynuose :) Turiu pasakyti, kad rudenį ir pavasarį tos pievos atrodo baisiai :( Taigi, specialiai turėt gabalą tokios pievos savo kieme man nėra jokio poreikio (xixi)
Šiemet labai gražiai, tokiais rausvais kupstais pievose žydėjo gaurometis. Ar žinot tokį augalą? Aš iki šiol tokio pavadinimo nebuvau girdėjus, nors gėlytė puikiai pažįstama :) Atvažiavę į svečius žmonės pulkais puolė į pievas jų skint - pasirodo, kad tai lobių lobis, vaistas nuo visų ligų, jaunystės eliksyras, arbata tonizuoja ir atveria visas čakras ir t.t. ir t.t. ;) :) Rusai vadina "Ivan čai".

Skelbti atsakymą

Grįžti į