Šiokiadieniai_1

Šnekam, plepam, diskutuojam įvairiom temom.
Skelbti atsakymą
Reda
Pranešimai: 78
Užsiregistravo: 10 Lap 2010 13:24
Miestas: Vilnius-Telšių raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Reda » 08 Geg 2012 09:02

Aistė rašė:Norėjau paklausti, gal kas marširuoja Vilnius-Šiauliai arba Vilnius-Radviliškis :$ Na kažkur į tą puse :)
Aiste, važiuosiu pro ten šį 5-dienį, bet Šiaulius sieksiu tik pakraščiu, Ginkūnuose (važiuojam Pakruojo keliu), aplenkiant pačius Šiaulius. Tad jei tinka - rašykit AŽ.

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Aistė » 08 Geg 2012 09:02

Gulbe rašė:
Aistė rašė:Norėjau paklausti, gal kas marširuoja Vilnius-Šiauliai arba Vilnius-Radviliškis :$ Na kažkur į tą puse :)
As nemarsiruoju, bet galbut vyksiu geguzes pabaigoje i mociutes 90 - meti :) Bet mes nevaziuojame pro Radviliski, o tik pro Pakruoji visada.
Labai gaila, kad tik gegužės gale :( Dovanoju šuniuką, o šeima iš Šiaulių nori, tai ir galvoju, kaip tą mielą padarėlį pristatyti :)

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rasa » 08 Geg 2012 11:49

Jūratė rašė:Ir sakė, būtinai turi būti kaip anksčiau VISOS jų rožės, nesvarbu ar parduotos, ar ne, taip kaip anksčiau būdavo, kurios parduotos tiesiog parašyta "PARDUOTA"...
Reikia suprasti tokį dalyką - nemažai žmonių visvien rašo ir prašo tų rožių, nesvarbu, parduota ar neparduota. Galbūt atrodo, 'tai ar čia sunku imt ir parašyti, kad jos nebėra?' Vienam žmogui gal ir nesunku, o 10-čiai ar 100-tui jau sunkiau, laiko užima nemažai. Neparašysi, sakys, arogantiški. O pirkėjams, kaip taisyklė, reikia tų pačių veislių, čia matyt toks naujas Merfio dėsnis :) ir visi tikisi, o mažu atsiras koks nekondicinis sodinukas, nu labai labai reikia... Reikia ir augintojus suprast :)
Žiūriu, nemažai šiauliečių ir ten važiuojančių naudojasi Pakruojo keliu :D
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Jūratė » 08 Geg 2012 12:33

Rasa, esi teisi, bet turbūt toks jau pardavėjų (šiuo atveju jie ne tik augintojai) darbas, kad atsiras visada visokių klausiančių po šimtą kartų. Aš perdaviau draugės mintis (su ja aš visiškai sutinku), ji man sako, įlindau pažiūrėt, o ten nėra net mano rožių, kurias pirkau! Iš manęs ji žino nemažai veislių pavadinimų ir kai ką planuoja rudeniui, bet jei ji nebūtų mano draugė ir nesugalvotų, kad rudenį gali būti visai kitas katalogas, gal ji visai nežino, kad rudenį pagrindinis sodinimas (čia mes prakutusios, o kiek sutinkam žmonių, kurie baisiai stebisi, kodėl reik rožes rudenį sodint - juk geriausias laikas pavasarį! (drunk) ), viskas baigtųsi tuo, kad dabar pažiūrėjo - aha, Sibirkos asortimentas toks, jei neužkabino tai ką pamatė, taip ir liko... Sakytų, ką jūs čia pasakojat, kad tokie dideli pasirinkimai Sibirkoj! Žiūrėjau - visai ten nedaug tų rožių...
Jei akis į akį vyktų toks pokalbis tai, aišku, viską sustatytumėm į vietas ;) , bet gi mes su visais potencialiais pirkėjais nepabendrausim...

Žinoma, Sibirkos sprendimas, kokį katalogą rodyt - pilną ar ne, čia išsakėm tik savo pageidavimus ir pasvarstymus. Ir tai tik mūsų pokalbių lygyje, nebent Dovilė prisijungtų ir perskaitytų ;)

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rasa » 08 Geg 2012 12:45

Mintis, kad reiktų didelėmis raudonomis raidėmis parašyti :D , kad rudens katalogas bus kitoks, manau, net labai nebloga. Kad ieškantys žinotų, kad nuo rugpjūčio asortimentas bus didesnis.
O dabar, kaip aš suprantu, yra katalogas rožių, kurios bus parduodamos vazonais nuo gegužės kažkelintos (ir kainos, man rodosi, atitinkamos, ne rožių plikomsi šaknimis)
Beje, Jūrate, ir rudenį kataloge gali nebūti tų rožių, kurias esi pirkusi, juk keičiasi asortimentas kažkiek kasmet ;)
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Jūratė » 08 Geg 2012 12:51

Rasa rašė:Beje, Jūrate, ir rudenį kataloge gali nebūti tų rožių, kurias esi pirkusi, juk keičiasi asortimentas kažkiek kasmet ;)
Aš tai žinau, bet va draugė ėmė ir susinervino... (smoke) |(

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 08 Geg 2012 13:08

SR yra šeimininkai savo puslapio, jie ir sprendžia kaip daryti. Kas pirkom iš Zimbelarijos, pamenat - atsiverti vieną dieną, vienokios rožės, kitą - kitokios, ir taip kasdien. Ir niekas nesinervino :)
Negalvokit, kad man nepatiktų matyti visą SR auginamų rožių asortimentą, nebūtinai pirkti - tiesiog pažiūrėti kokie šios rožės auginimo ypatumai, ar koks dydis, spalva, bet yra kaip yra. Šimtus kartų atsivertinėjau, būtent dėl pažiūrėjimo, ne dėl pirkimo. Galvoju, kad turbūt taip ir yra kaip Rasa rašo, parašyta parduota - vis tiek užsakinėja. Tokie jau mes ...

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rasa » 08 Geg 2012 13:45

LoretaA rašė:Negalvokit, kad man nepatiktų matyti visą SR auginamų rožių asortimentą, nebūtinai pirkti - tiesiog pažiūrėti kokie šios rožės auginimo ypatumai, ar koks dydis, spalva, bet yra kaip yra.
Dėl šito reikalo aš pati dažnai atsiverčiu SR tinklapį :), ir tokia LT auginamų rožių enciklopedija būtų baisiai gerai, gal kada nors ir bus...
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rūta » 08 Geg 2012 14:23

Išties labai atsinaujinusi Sibirkos svetainė. Šitiek darbo įdėta! O man dizainas visai mielas :) Ta žalsva spalva gal ir kiek šaltoka, bet rami, akiai maloni, išryškinanti rožes. Gal aš tiesiog labai šaltą vaizdelį nusipiešiau skaitydama jūsų komentarus :D Tiesiog mes priprantam prie kai kurių dalykų, atrodo, kad taip ir turi būti :) Vartai, atrodo, kokio garsaus Europos rožių augintojo puslapį – taip modernu, aišku ir kultūringa (like)

Vartotojo avataras
zebenkstiejka
Pranešimai: 124
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 08:17
Miestas: Vilnius-Molėtų raj.
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė zebenkstiejka » 08 Geg 2012 23:27

Nesenai buvau atsidariusi SR puslapį, kad pasitikrint dėl savo auginamų rožių- ogi nėr katalogo. Šiandien dar labiau nustebau- naujas puslapio dizainas :) tiesa, šiame iš šonų perdaug neišnaudotos erdvės, ir dėl to informacija apie kiekvieną rožę netelpa ekrane- reik stumdyt.. išskyrus šitą nepatogumą, visa kita labai gražu. Ot gaila kad nesugalvojau kažkaip "užsiseivinti" to senojo puslapio su visom rožėm ir jų aprašymais.. žinau kad kažkaip galima tai padaryti, tik nepamenu kaip :? Bent dabartinį katalogą reiktų išsisaugoti, nes paskui vėl pakeis, ir nebeliks nė tos informacijos :(
Aš nuskinsiu rožių kvietkų
inlaisiu dūnojun
plauk rožele raudonoji
in mano šalelę

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 09 Geg 2012 06:18

zebenkstiejka rašė:Šiandien dar labiau nustebau- naujas puslapio dizainas :) tiesa, šiame iš šonų perdaug neišnaudotos erdvės, ir dėl to informacija apie kiekvieną rožę netelpa ekrane- reik stumdyt.. išskyrus šitą nepatogumą, visa kita labai gražu.
Nepastebėjau, kad kažką reiktų stumdyti :? Viskas pilnai telpa monitoriuje (yes) Gal pas jus mažas monitorius?

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rita » 09 Geg 2012 06:30

(xixi)

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Dausa » 14 Geg 2012 11:33

Bazėje ,,Tik gėlės" (Kaune, Draugystės g. 15B) yra šalavijų (Salvia x superba) 'Edula', kainuoja virš 9 Lt.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Regina » 14 Geg 2012 14:27

Žinom, kad prieš įsigyjant naują rožę, labai naudinga pamatyt ją gyvai, nes iš nuotraukų ir charakteristikų sunku įsivaizduot, kokia ji bus.
Lygiai taip pat svarbu pamatyt ir augantį daugiametį augalą :) Prisipirkau iš Rasos įvairių augalų (dėl to visai nesigailiu, labai jais džiaugiuosi), bet ne tokių tikėjausi, todėl dabar turiu su jais kovot (xixi) Na, kad astrai bus dideli, tai žinojau, tikrai ne į kamputį įspraudžiau, bet jiems pasirodė ankšta, teko persodint... Bet kad katilėlis bus toks milžinas tai tikrai nesitikėjau (no) |( Parašyta 80-90 cm. Na, galvoju, būna aukštų katilėlių, nieko tokio, į viršų vietos yra :D Pernai buvo nemažas, bet normos ribose. Atvažiuoju savaitgalį į kaimą, o per katilėlį rožių nesimato |( Didžiausia kupeta, o dar net pumpurų nėra, dar augs ir augs... Na ir ką man dabar su juo daryt?

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rasa » 14 Geg 2012 14:53

o kuris čia?
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Regina » 14 Geg 2012 15:14

Prichard's Variety :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Jūratė » 14 Geg 2012 15:17

Koks jis gražus! Regina, jį reiktų sodint už rožių ;)
http://www.flickr.com/photos/clivenichols/4316524398/" onclick="window.open(this.href);return false;
Rasa, kitais metais ir aš jį pirksiu!

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rasa » 14 Geg 2012 15:26

Na, pas mane jis toks ir auga |( literatūroje jo aukštį duoda nuo 50 cm iki metro. Gal pas Reginą ta žemė radiaktyvi :D
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Regina » 14 Geg 2012 15:35

Toj nuotraukoj tai tikrai labai įspūdingas <3 <3 <3 Bet jei toks užaugs, tai mano rožėm vargas :(
Rasa, jis čia toks gražiai mėlynas, o pas mane buvo daug švelnesnės, blyškesnės spalvos. Jį tikriausiai paramstyt reikia? Nuo vėjo ir lietaus išgrius

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rasa » 14 Geg 2012 16:44

Blyškesnis ir yra... istorija su ta 'Prichard's Variety' yra tokia, kad jos tiek daug formų atsirado, kad niekas nebežino, kuri tikroji. O tas veislynas, kur ji atsirado, jau senai nebeegzistuoja, selekcininkas miręs. Todėl kai pagooglini, randasi labai daug spalvinių variantų.
Praeitais metais parsivežiau dar vieną iš rimto augintojo, kuris teigia, kad čia jau tikrasis :) tad bus matyti, galbūtų bus toks, koks Jūratės nuotraukoje.
O dėl ramstymo - ką aš žinau :? pas mane jokių atramų nereikia. Bet trąšioje dirvoje gal ir nepamaišytų
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Paukštukas » 14 Geg 2012 23:02

Pasirodo, kažkiek galima tikėti ir angilška literatūra. Kai Linden Hawthorne knygoje "Gardening with shape, line and texture" perskaičiau, kad Campanula lactiflora (tankiažiedis katilėlis), tarp jų ir minimas "Prichard's Variety", pasiekia ūgį nuo krūtinės iki galvos, pamaniau, kad Lietuvoje kažko panašaus tikrai nebus :) Iki juosmens užauga drąsiai?
Kadangi buvo paminėti iš Rasos įsigyti augalai, tai aš taip pat noriu pagirti Rasos augalus: visi, pirkti tiek pernai, tiek šiemet, labai sparčiai, gražiai auga ir bujoja. Pvz., pernai pirktos katžolės Walker's Low" pukiausiai peržiemojo ir sunkioje priemolio dirvoje (truputį paaukštintai pasodinau, po šaknimis gerą saują durpių įmaišiau) Jau dabar atrodo labai vešliai prieš aukštesnes rožes. Tik šiemet atsirado jų "gerbėjai" - katinai (bandit) Jau gera savaitė, kaip vieną kerą randu gerai "patrintą". Šiandien per langą pamačiau, kaip vienas "gerbėjas" tupi snukutį prikišęs. Kelias minutes stebėjau, tupėjo tarsi užburtas <3 , net mane užliūliavo :D Atsikvošėjus išėjau į kiemą ir nuvijau. Prisiminiau, kad Rasa pernai patarė ką nors dygaus į katžolių kerą įdėti. Neturėjau rožių šakų, po ranka pasipainiojo tvoros tinklo atraižėlė, tai ją pusiau statmenai įkišau.

mamaviete
Pranešimai: 258
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 14:17

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė mamaviete » 15 Geg 2012 05:44

O kaip as nepagalvojau, kad katzolese gali katinai darbuotis!Pora metu buvo ramu, o dabar tai tik del aktinidiju rupinuosi - aptverta, bet vistiek katinas prasieina pakeliui :) Su katzolem problemos nebuvo kelis metus, o siemet randu viena kruma koki tai apmindziota :( Tikrai reiks kazkaip pasaugot :?

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rasa » 15 Geg 2012 05:46

Nu kaip įdomu su tais tais katinais :) katžolių turiu kokį šimtą, patys turim katiną, kaimynų katinai trainiojasi - absoliučiai jokio dėmesio į katžoles. Bet tap ir rašo, kad čia nuo katino priklauso, katžolėse yra jų narkotikas, kuriems kai kurie katinai labai jautrūs :) O jei jau yra tokia problema, iš tikro gerai atbaidymui panaudoti pvasarį nugenėtas rožių šakas - kol katžolė nepilani atžėlusi, ant jos uždėti tinkamo dydžio šaką. KAtžolė tada ją paslepia, ir katinai jau tikrai negulės. Tik reikia pačiam prisiminti :? , nes po žydėjimo katžolę reikia nukirpti
O kalbant apie daugiamečius žolinius augalus, angliška literatūra net labai galima tikėti :) juk jie numiršta iki žemės, tad kasmet visi pradeda nuo to paties taško, visame pasaulyje, skirtingai nei rožės. Yra tam tikri niuansai dėl sezono ilgumo, pvz. kai kurie augalai, kilę iš Amerikos, pas mus nespėja normaliai pražysti, bet augalo aukščio atveju tai visuomet priklauso nuo dirvožemio sąlygų bei gaunamos saulės kiekio. Nors esu pastebėjusi, kad kuo daugiau knygų peržiūri, tai daugiau nežinios dėl augalų aukčšio atsiranda. Tokio dydžio, kaip baltažiedis katilėlis, augalų aukščio paklaida gali būti iki pusmetro. Sakyčiau, net labai daug
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Jūratė » 15 Geg 2012 06:52

Gelbėkit savo katžoles kol nevėlu, maniškiai ir kaimynų katinai ją pernai pribaigė su visam. Nebuvau pagalvojus apie dygią šaką, tai vat ir rezultatas :(

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Jūratė » 15 Geg 2012 12:38

http://clock.msurma.net/" onclick="window.open(this.href);return false;
:D

Skelbti atsakymą

Grįžti į