Šiokiadieniai_1

Šnekam, plepam, diskutuojam įvairiom temom.
Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Regina » 30 Rgp 2012 12:32

Aaaaaaa :) Ne visai mano skonio ;)

Vartotojo avataras
dale
Pranešimai: 272
Užsiregistravo: 13 Gru 2010 20:19

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė dale » 30 Rgp 2012 19:53

As issirinkau dar liepos pabaigoje budama sveciuose Sibirkoje. Kol kas neturiu roziu pertekliaus, tai issirinkau 12 vnt.
Mano tokia sena teta uzklause paziureti rozes Gloria dei, kuria augino dar tarybiniais laikais, ir dabar niekur neranda. Tai pas Dovile sia roze radau PIECE pavadinimu, nuostabiai dideli geltoni su ruzavu atspalviu ziedai. Man labai patiko.patiko novalis, angela,molineux, bailando ir dar daug kitu...

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Aivė » 31 Rgp 2012 12:13

Kaip manote kokia rožė labiau verta dėmesio, nes abi labai panašios negaliu apsispręsti : Jacques Cartier arba Mme Knorr ?
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Regina » 31 Rgp 2012 12:18

Ką turit galvoj, sakydama, kad šios dvi rožės panašios? Jeigu žiedus - tai jie visiškai nepanašūs :) Mme Knorr žiedai labai panašūs į Comte de Chambord. Aš rinkčiausi Mme Knorr. Apie krūmo išvaizdą, atsparumą ir ligas nieko negaliu pasakyt, nes maniškė dar labai jauna.

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Aivė » 31 Rgp 2012 12:56

Man labai panaši žiedų spalva, dydis, krūmo aukštis, nes nesu mačiusi gyvai.
Jacques Cartier man gražesnė žiedo forma (flower) bet norėtusi kad ir krūmas būtu gražus :)
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Regina » 31 Rgp 2012 13:12

Mano Žakas auga labai gražiu krūmu (flower)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Jūratė » 31 Rgp 2012 13:17

Jacques Cartier spalva šviesesnė ir kita žiedo forma nei Mme Knorr, o krūmai pas mane abu pakankamai nupiepę (gal dėl to, kad visai nedengiu žiemai? ) Tik Mme Knorr kasmet gan stipriai serga (bet aš ją ir kankinau - auginau vazone), o Žakas visai neserga. Dabar pasodinau Mme Knorr į lysvę, tai žiūrėsiu kaip ji elgsis.

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Dausa » 31 Rgp 2012 13:35

'Jacques Cartier' pernai atrodė taip:
https://picasaweb.google.com/1116340564 ... 3255923970
Keista, kad neatlaikė šios žiemos pajūryje. Nors ten ir šilčiau, matyt šlapia žiema su speigu pakenkė.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Virginija » 31 Rgp 2012 13:59

Vyras ryte buvo grybauti miške, o aš popiet po kiemą pasivaikščiojau, bet mano laimikis didesnis- pintinėlė sveikų rudmėsių :D
Ir netgi pavyko aplenkti vištas ir išgelbėti baravyką :D

Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Regina » 31 Rgp 2012 14:05

Jūsų kiemas - kaip lobių sala :D Gerai gyvenat, vištas baravykais lesinat :D O rudmėsės man pats skaniausias grybas, bet paskutinį kartą valgiau beveik prieš du dešimtmečius (xixi)

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė RožėDD » 31 Rgp 2012 18:12

Labai gražus kadras.
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Gulbe » 01 Rgs 2012 14:23

Sveikos,
su Rugsėjo 1 - ąja visas (flower) Ir su naujuoju Sibirkos katalogu (dance) Tik mano lauktos Summer memories nėra :(, sakė, bus tik gal kitąmet, jei pasiteisins...

Vartotojo avataras
Arijana
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: 18 Rgs 2010 12:33
Miestas: Kauno raj.-Panevėžio raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Arijana » 01 Rgs 2012 17:22

dale rašė:As issirinkau dar liepos pabaigoje budama sveciuose Sibirkoje. Kol kas neturiu roziu pertekliaus, tai issirinkau 12 vnt.
Mano tokia sena teta uzklause paziureti rozes Gloria dei, kuria augino dar tarybiniais laikais, ir dabar niekur neranda. Tai pas Dovile sia roze radau PIECE pavadinimu, nuostabiai dideli geltoni su ruzavu atspalviu ziedai. Man labai patiko.patiko novalis, angela,molineux, bailando ir dar daug kitu...
Dale, mano vadinamas avataras su šia rože-fotošopu žiedai nedidinti :D , palyginimui mano sūnelis sėdi ant puoduko šalia, jam 3 metukai berods,o gal 4 :P .

Vartotojo avataras
dale
Pranešimai: 272
Užsiregistravo: 13 Gru 2010 20:19

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė dale » 02 Rgs 2012 13:36

Geras:)

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rasa » 04 Rgs 2012 13:49

Galbūt ką nors sudomins - paskutinė proga šiemet ;)
http://rasosaugalai.blogspot.com/2012/0 ... metas.html
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Paukštukas » 04 Rgs 2012 14:20

Ačiū, Rasa, kad informuojate! Kas turėsite laiko, būtinai nuvažiuokite pasigrožėti jurginais (ir ne tik ;) ). Pernai buvau pirkmą kartą, šiemet vėl važiuosiu ir taip toliau... :)

Pušaitė
Pranešimai: 54
Užsiregistravo: 07 Bal 2011 09:50
Miestas: Vilnius

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Pušaitė » 06 Rgs 2012 06:26

Klausimukas dėl kambarinių augalų žemės.

Gal kas galite patarti kur įsigyti geros žemės kambariniams augalams, nes jau kuris laikas kokią žemę benusiperku po keletos mėnesių ji pasidaro kažkokia negyva, sušoka į tokius sudžiuvusius grumstus, vanduo į lėkštelę bėga tamsiai rudas kaip degutas, augalai nustoja augti... Pernai viską persodinau šiemet vėl viską reikia persodinėti iš naujo :( ....

Vartotojo avataras
Pavasaris
Pranešimai: 161
Užsiregistravo: 05 Rgs 2011 11:53
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Pavasaris » 06 Rgs 2012 09:14

Pas mane su pirktine zeme tas pats, todel siemet padariau paprastai, nuejau i lauka, prisikasiau is lysves (gal rozes neuzpyks :)) ir persodinau. Kol kas gyvena ir nesiskundzia (flower) (flower) , kaip bus toliau ziuresiu :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 06 Rgs 2012 09:51

Galima ir iš lysvės, bet geriau iš kompostinės. Dar reikėtų pridėti lengvinančių priedų, čia Rasa galėtų parašyti :) Aš dėjau grikių lukštų mulčo, truputį durpių (nors tai ir negeriausias priedas), keramzito ar perlito :$ nemažai.

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rasa » 06 Rgs 2012 10:10

Problema su daržo žeme gali būti piktžolių sėklos (aišku, sudygusias galima nuravėti, kiek ten to vazono paviršiaus). Taip pat, manau, ji gali su laiku sukristi į kietą grumstą, ypač jei žemė sunkesnė. Todėl, naudojant daržo žemę, gerai būtų ją palengvinti - vermikulitu, perlitu, labai smulkia žieve, truputį durpinio substrato.
Labai geras dalykas yra pūdyti lapai (gal ne pūdyti, jie labaiu sutrunyję būna). Tam iš rudens galima prikimšti maišus nukritusių lapų, ir palikti kur nors lauke kampe(jei tokių turite), kad akių nebadytų - ant kito rudens iš maišo liks gal kibiriukas tokios geros, purios masės, kuri augalams vazonuose yra tikras gėris (yes) reikia tik storesnių maišų, kad nesuplyštų per metus. Ir dar - tuos maišus labai mėgsta ir grambuoliai :| todėl gali atsirasti daugybė bjaurių lervų ant rudens (na, čia gal ir dėl to, kad tie mano maišai buvo gana skylėti :? ). Bet užtai juos laba lengva surinkti ir žiauriai išžudyti (bandit) :D
Pas mus kažkodėl pardavime beveik nėra normalaus komposto, dažniausiai visokie durpiniai substratai - tačiau galima rasti vieną kitą varijantą, jei nereikia didžiulių kiekių. Būna Juknevičiaus kompostas, dar yra tokia firma 'Dideiva' Kaune
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Virginija » 06 Rgs 2012 11:51

Kadangi lapinės žemės namuose galima jau tik kitiems metams pasidaryti, tai visada buvo sakoma, kad kambariniams augalams reikia žemės iš po lazdynų. Lazdynų lapai dideli ir per metų metus po jais susidaro tokia pati lapinė žemė. Taigi, pasivaikščiokit po mišką :)

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Dausa » 06 Rgs 2012 16:51

Senovėje, kai parduotuvėse nebuvo pirkti žemės, kasdavau iš po lazdynų, kaitindavau, bet tai nepadėdavo atsikratyti gyvių. Dabar kambarinius ir terasos augalus sodinu tik į pirktinį substratą. Mano augalams grynos kompostinės žemės nereikia, nebent vazoniniams pomidorams, daugiau dabar neprisimenu.
Dažniausiai perku Durpetos substratą kapų priežiūrai ir sodinu visus, neturinčius ypatingų poreikių. Kitiems papildomai pridedu pagal pageidavimus, kam smėlio/žvyro, kam rūgščių durpių.
Daugiau pasiskaitymo apie kambarinius turėtų būti orchidėjininkų ir sukulentininkų forumuose, nors apie savo augalus ten nerandu.

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė RožėDD » 06 Rgs 2012 16:58

Taigi, kad kambariniai augalai visokie būna, todėl ir žemė atitinkama turėtų būti: lapiniams vienokia, sukulentams kitokia, orchidėjoms vėl kita.
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Pušaitė
Pranešimai: 54
Užsiregistravo: 07 Bal 2011 09:50
Miestas: Vilnius

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Pušaitė » 07 Rgs 2012 08:12

ačiū už patarimus.
aš irgi linkusi prie daržo žemės, bet kad su ja vis sliekų prisinešu, paskui į lėkšteles vis būna žemių pribirėję ir toks įspūdis kad tieks augalams vazone su sliekais (skirtingai nei darže) nelabai patinka...
o dėl kapų žemės (kurią prieš tai naudojau) tai man ji pasirodė netinkama, dėl jos dabar viską turiu persodinėti. Kažkada esu pirkusi iš Tomo Philips parduotuvės su guano mėšlu, bet tuome augalai labai į lapus išvaro, beveik nežydi, o per laiką ta žemė irgi supuola....

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rasa » 07 Rgs 2012 08:49

Savaitgalį teko pavartyti žurnalą 'Šeimininkė' - ogi žiū, pažįstami veidai (xixi)
Čia kitur radau tą straipsnį perspausdintą http://www.zoliapjoves.lt/index.php?cl= ... 6af4605955
Na avietės avietėmis, bet daržas tai mane pritrenkė (yes) (flower)

Gal metas naujam skyreliui? 'Apie mus rašo...' (xixi)
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Skelbti atsakymą

Grįžti į