Šiokiadieniai_1

Šnekam, plepam, diskutuojam įvairiom temom.
Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė DaliaRaimonda » 22 Vas 2013 08:12

Oho. tik 25 lt, |( Aš knygyne už ją visu 100 lt. mokėjau daugiau t.y. 125 lt. Tikrai kai kurias knygas geriau siūstis.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Jūratė » 22 Vas 2013 08:45

dar stebiu 'RHS Encyclopedia of Perennials' bet jos už 25 lt (įskaičiuojant ir siuntimo išlaidas) kol kas niekas neparduoda.
Nemažai angliškų knygų esu atsisiuntus už 16 lt, tai yra, kai kainuoja tik siuntimas 4 svarai, o pati knyga 0,1 svaro :) Ne visos yra stebuklai (pradžioje ne taip atidžiai rinkdavausi (xixi) ), bet didžiąją dalį tikrai pataikiau gerai, ir tikrai net ir blogiausiu atveju nesijaučiu permokėjus :D

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Jūratė » 22 Vas 2013 08:53

Tarkim nuostabi knyga už 5 svarus+4 svarai atsiuntimo(kiek duoda pavartyt pardavėjas) http://www.amazon.co.uk/RHS-Encyclopedi ... al_recs_20#_" onclick="window.open(this.href);return false;

Kaži, kiek ji kainuoja Lietuvoje?.. :?

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė DaliaRaimonda » 22 Vas 2013 11:03

Manau, kad Lietuvoje jei ir yra, tai bus brangiau. Kažkaip į normalius knygynus šiuo metų nebuvau užsukusi, tai net nežinau kas iš tokio tipo knygų šiuo metu yra. Kitą savaitę manau turėsiutam laiko, tai užsuksiu į vieną knygyną senamiestyje pasižvalgyti :)

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė RožėDD » 22 Vas 2013 11:19

Įdomu kiek kainuoja tas lenkų augalų katalogas rusų kalba kur Paukštukas paminėjo. Man jį atvežė už 50,- litų, bet pardavinėjo už 100,-. Tas augalų katalogas man visai patinka (tokį patį lenkai turi ir daugiamečių augaliukų atskirai), nes visos turimos lietuviškos augalų enciklopedijos jau tokios pasenusios, kad net nu...

http://katalogiroslin.pl/6-katalogi" onclick="window.open(this.href);return false;

Turiu patį pirmąjį (nuo galo). Dabar jis dvigubai pigesnis, bet pasirodo jie pasipildę nemažai... kažkur turi būti atsisiuntimo įkainiai.
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Jūratė » 22 Vas 2013 11:26

Varčiau tą katalogą, neblogas. Turbūt jis dažnas pas tuos, kas užsiima apželdinimo darbais.
Bet žiūrint į jo kainą PL, tai čia atvežtų antkainis nerealus (devil)

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė RožėDD » 22 Vas 2013 11:33

Man irgi jis labai patinka: nurodytos zonos, suaugusio augalo aukščiai, detalus aprašymas ir pan. Man pasirodė, kad nemeluoja.
Nežinau ar želdintojai jį turi, bet aš kažkada užprašiau asmeniškai, kad atvežtų iš šių augintojų.

Norėčiau įsigyti ir naujesnį, nes rašo, kad augalų 30% daugiau ir foto naujesnės. Be to norėčiau ir rožių katalogo. Tad jei kam kiltų noras atsisiųsti - prisidėčiau.
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Paukštukas » 22 Vas 2013 12:10

Gaila, bet net nepasidomejau kiek lenkų katalogas kainavo. Net viršelio nebeatsimenu tiksliai kuris buvo. Rožės DD nurodytame puslapyje neatrodo, kad būtų galimybė atsiskaityti internetu. Bet yra distributorių sąrašai, net du nurodyti Suvalkuose. Taigi, sąlyginai netoli galima nusipirkti, jei labai reikia :)
Porą neblogų knygų anglų kalba man atvežė iš UK sesuo. Labai patenkinta esu, kartais palyginu su lietuviškomis ir, deja, pastarosioms trūksta praktinės naudos, apimties ir aktualumo šiai dienai. Pvz., "Sodas ir daržas", autorių kolektyvas (Obelevičius K. ir kiti). Mačiau labai nukainuota, pavarčiau dėl įdomumo ir nusivyliau. Apie daug ką po truputį, bet paviršutiniškai. Čia tik mano nuomonė. Mačiau apie 70 Lt kitą lietuvių autorių kolektyvo knygą, jau solidesnės apimties, atrodo "Sodo knyga". Gal ši geresnė, nevarčiau. Palyginimui turiu Nancy Ondra knygą "Perennial care manual" - ne tik daugiamečiai aprašyti, bet ir jų priežiūros, auginimo ypatumai įvairiais sezonais, dauginimas ir t.t. Labai reikia gerų lietuviškų knygų sodininkams. Yra pavienių daugiau brošiūrų tipo. "Ūkininko patarėjo" stende pigiai pirkau apie svogūnines gėles. Daugiau dėl agrotechnikos. Bet perverčiau kažkokią apie daugiametes, tai jau pasenusi moraliai, kaip RožėDD išsireiškė (yes)
Na, bet kai tokias laidas kaip "Svajonių sodai" rodo, tai gal atrodo kad geroms knygoms paklausos nebus. Atsiprašau "Svajonių sodų" laidos gerbėjų, reikalingos laidos apie sodą, pirmas blynas yra toks, koks yra ;)

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė RožėDD » 22 Vas 2013 12:54

Pritariu beveik kiekvienam Paukštuko žodžiui. Šiandien man net iškilo prieš akis atskiras stendas "Apie sodus". Galbūt nuo čia ir prasidėtų Lietuvos sodų kultūros vystymasis?
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė DaliaRaimonda » 22 Vas 2013 13:35

RožėDD rašė:Pritariu beveik kiekvienam Paukštuko žodžiui. Šiandien man net iškilo prieš akis atskiras stendas "Apie sodus". Galbūt nuo čia ir prasidėtų Lietuvos sodų kultūros vystymasis?
Sodų kultūros vystymasis prasideda pirmiausia nuo žmonių, kurie ta sodininkavimo kultūra domisi ir ją propaguoja. Dalis tos "kultūros skleidimo" tenka ir mums. Manau šiais laikais vis tik daugiau informacijos gauname per internetą, nei iš knygų. Juk ne kiekvienas randa tą norimą knygą, be to ir kaina dažnai būna ne visiems įperkama. Gal dėl to tų knygų Lietuvoje nėra tiek daug. Neapsimoka jas leisti dėl kelių šimtų mėgėjų sodininkauti |(

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 22 Vas 2013 13:43

Buvo dar tokia laida "Mano šaunioji sodyba". Gyvai aš jos nemačiau, bet netyčia Yotubei radau - vos ne visą savaitgalį žiūrėjau (xixi) . Iš viso yra 24 filmukai, vadinasi ji rodyta tik 12 savaičių. Visokių ten sodybų rodė, bet praktiškai vos vienoje kitoje po vieną - kitą roželę augo. Vertino jas kraštovaizdžio architektas, architektas ir konkurentas (viena dieną konkurse dalyvaudavo dvi sodybos). Man patiko, nors kažin ar laukčiau visą savaitę tęsinio, bet žiūrint iš karto visai smagu. Negaliu pasakyti, kad pasisėmiau kažkokių idėjų, bet šaunu, kad yra labai darbščių ir entuziastingų žmonių.

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė RožėDD » 22 Vas 2013 14:35

DaliaRaimonda rašė:
RožėDD rašė:Pritariu beveik kiekvienam Paukštuko žodžiui. Šiandien man net iškilo prieš akis atskiras stendas "Apie sodus". Galbūt nuo čia ir prasidėtų Lietuvos sodų kultūros vystymasis?
Sodų kultūros vystymasis prasideda pirmiausia nuo žmonių, kurie ta sodininkavimo kultūra domisi ir ją propaguoja. Dalis tos "kultūros skleidimo" tenka ir mums. Manau šiais laikais vis tik daugiau informacijos gauname per internetą, nei iš knygų. Juk ne kiekvienas randa tą norimą knygą, be to ir kaina dažnai būna ne visiems įperkama. Gal dėl to tų knygų Lietuvoje nėra tiek daug. Neapsimoka jas leisti dėl kelių šimtų mėgėjų sodininkauti |(
Panašiai (kaip paskutinis sakinys) kalbėjo maždaug prieš trejus ketverius metus ir pati Tyto Alba direktorė, kai kreipiausi į ją mugės metu. Sakau - jūs tik siūlykit, o pirkėjų atsiras. Kitas klausimas, jei neparduota, vadinasi lai susirūpina kokios kokybės ir turinio tos knygos (Paukštukas viską apibūdino). Knygų leidėjai gali būti labai stiprūs, tačiau knyga menkavertė. Mano nuomone, geriau jau jie verstinėm užsiimtų, iš jų jau bent nuodugniau pasistudijuoti galima, o ir informacija ne tokia išskalambyta.
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Dausa » 22 Vas 2013 19:53

Negi nėra Lietuvoj sodų kultūros?
Knygą išleisti žiauriai daug kainuoja. Nuotraukos gražiai atrodo tik ant gero brangaus popieriaus. Kiek teko susidurti, tai spaustuvių paslaugos irgi brangios. Įkainiai kyla nuo spalvų skaičiaus, įrišimo, viršelio kietumo ir pan. Spaustuvės ir knygynai prasiskolinę, tai kaip atsipirktų kokybiškas leidinys? Dideli lietuviški albumai spausdinami Kinijoje ir Slovakijoje. Lietuvoj tikrai per maža rinka dideliems tiražams.

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė RožėDD » 22 Vas 2013 22:17

Dausa rašė:Negi nėra Lietuvoj sodų kultūros?
Nėra. Kaip ir lietuviška muzika, labai labai žemame lygyje.
Kultūra, tai visų pirma yra istorija, o jos mes neturime, neturime į ką remtis ir neturime ką pasauliui parodyti, bet džiugu, kad bent jau stengiamės kurti, kopijuoti ar skolintis ir džiaugtis tuo kas gražu ir tobula.
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Dausa » 22 Vas 2013 23:42

Jei apie muziką, tai lietuviška gana aukštame lygyje. Popso nevadinu muzika.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Jūratė » 23 Vas 2013 07:42

Mozart'as savo laiku irgi kūrė popsą :D (pagal popso reikšmę tarpt.žodžių žodyne).
Aš ir sutinku su Dausa, popsas popsu, bet visą kitą... Mes tik neturime pasaulinių lygių prodiuserių ir agentų..

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Gulbe » 23 Vas 2013 09:25

RožėDD rašė:
Dausa rašė:Negi nėra Lietuvoj sodų kultūros?
Nėra. Kaip ir lietuviška muzika, labai labai žemame lygyje.
Kultūra, tai visų pirma yra istorija, o jos mes neturime, neturime į ką remtis ir neturime ką pasauliui parodyti, bet džiugu, kad bent jau stengiamės kurti, kopijuoti ar skolintis ir džiaugtis tuo kas gražu ir tobula.
Sutikčiau tik iš dalies, t.y. iš dabarties pozicijų. Visgi mes turėjome dvarų parkų ir sodų kultūrą, kuri buvo sugriauta. Ir neatstatyta, nes vis dar esame godūs greitojo vartojimo kultūrai :) Rezultato reikia čia ir dabar, greitai ir pigiai visomis prasmėmis :)

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Gulbe » 23 Vas 2013 09:39

Sveikos, prašyčiau patarimo (čia gal ne į temą, bet moderatorius perkels, jei ką ;) )
Turiu tokį mažą žemės plotelį prie pat įėjimo į namą. Pirmam plane ten jau auga rūšinė kalninė pušelė, ir jai ten labai ok, aš laužau ūglius, kad labai sparčiai neaugtų. O arčiau namo, už jos pasodnau rododendrą, kuriam ten deja nepatinka :( Galvojau, kad bus ok, nes maždaug nuo 13 - 14 val. ten pavėsis, bet turbūt per karšta, nes plotelis mažiukas, aplink trinkelės. Dabar svarstau, kuo pakeisti rododendrą. Duoduosi po internetą, geriausia, ką jis siūlo :), yra alyvos, nes jos geriausiai toleruoja karštį, tačiau reikalauja saulės visą dieną, o ten nebus. Ir net nežinau, ar paradiniame plane ji gerai žiūrėtųsi , kai peržydėtų.
Taigi, man reikia lapuočio krūmo, dviejų - max trijų m aukščio, labai atsparaus karščiui (praktiškai iš trijų pusių pamatas) ir pakenčiančio pavėsį. Ir dar dekoratyvaus. Misija neįmanoma?... |(
Dar galvojau apie kokią aukštesnę lanksvą, formuoti ją į burbulą...?

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rita » 23 Vas 2013 10:21

Man labai keista,kai prakalbome apie kultūrą daugelyje sričių |( Kiek žmonių ,tiek ir nuomonių ir ką čia dabar padarysi :) Visiškai sutinku su Dausa.
Mano nuomone viskas priklauso nuo žmogaus,ką jis skaito,ką jis klausosi,ką mato :) Jei tik nori,viskas ,kas tau įdomu ir miela-aplink Tave,kitas klausimas,nuomonė,kas ir kaip šiuo metu formuoja mūsų pasaulėžiūrą,bet gi mes patys turime atsirinkti,kas mus tenkina,jokio čia vargo :)

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Paukštukas » 23 Vas 2013 10:25

Gulbei siūlau lanksvą arba mejerio alyvą. Auginu 40 m Grefheim lanksvų gyvatvorę, žydi ilgai ir gausiai gegužę, viskam pakanti ir atspari. Yra japoninių žydinčių vėliau, pvz. Neon Flash. Kazlauskų medelyne esu mačiusi iš lanksvų suformuotų mini medelių, berods iš pilkųjų lanksvų. Dar galit bandyti kokį aukštą daugiametį;)

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Dausa » 23 Vas 2013 11:14

Dar noriu grįžti prie kultūros.
Jei yra tauta, yra ir kultūra, kuri gali būti aukštesnė ar žemesnė. Ar galima lietuvius apkaltinti muzikinės kultūros trūkumu, jei kasmet vyksta Pažaislio, džiazo festivaliai. Ir jie ne siauram ,,nenormalia" muzika besidominčiam žmonių ratui. Susirenka begalė klausytojų, kad net neįmanoma pakliūti (į Sobore vykstančius koncertus net neinu, nes nei atsisėsti, nei laisviau stovėti negalima).
Gal žiniasklaida mažiau domisi neapsinuoginančiom personom, todėl atrodo, kad muzikinis gyvenimas tik norinčių būti žvaigždutėmis TV projektai. Retkarčiais parašo apie Mūzą Rubackytę. O ar daug tautų gali pasigirti, kad jų atstovai dainuoja La Skaloje? Gal muzikos istorija prasidėjo vėliau, nei Vidurio Europoje, bet ir Ledynmetis čia ilgiau užtruko. Pasaulis mus žino nuo Čiurlionio, o dabar daug atlikėjų ir kompozitorių garsina Lietuvą.
Jei yra sodai, yra ir jų kultūra. Niekaip negalėčiau išvadinti savo močiutės nekultūringa. Gal tradicijos griautos ir vėl atkurtos, bet tikrai ne nuo šiandien prasidės sodų kultūros vystymasis.

Gulbei siūlau beržą 'Youngii' - atsparus saulėkaitai, pakenčia prastą dirvožemį, formuojamas.

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė RožėDD » 24 Vas 2013 16:44

Gal jau nelieskime šios temos, nes pasirodo kalbame apie skirtingus dalykus. Geriau jau padiskutuosime susitikę, o tai iš vieno žodžio išplaukia begalė išvedžiojimų :D
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Rožyne žiema 2012/2013

Standartinė Nijola » 25 Vas 2013 12:00

Tadai, ar čia ta pati ekspertė ?? kur mes tada su Regina matėm ??

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Rožyne žiema 2012/2013

Standartinė Tadas » 25 Vas 2013 14:25

Ta pati :)

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Virginija » 25 Vas 2013 15:43

Reginos sodas Sibirkos puslapyje - neturiu žodžių... <3 <3 <3 <3 <3

Skelbti atsakymą

Grįžti į