Šiokiadieniai_1

Šnekam, plepam, diskutuojam įvairiom temom.
Skelbti atsakymą
Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Alinda » 29 Rgs 2014 12:00

Ačiū už nuorodas. Reikės pastudijuoti. O parodoj gal ir buvo pirkti pirmom dienom,bet kai aš buvau sekmadienį po pietų tai nieko įdomaus jau nepardavinėjo. Aišku galėjau pasiklausti ,bet kad žp ,tik dabar sumislijau :)

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Dausa » 30 Rgs 2014 06:15

Ir aš buvau tik sekmadienį po pietų ir į parduodamus augalus nelabai žiūrėjau. Iš kurio jūs miesto? Vilnietės lyg ir turi prisisėję. Kaune kartais būna sukulentininkų arbatėlės, tai galima tartis.

Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Alinda » 30 Rgs 2014 08:08

Aš kaunietė . Nors su sukulentais mane sieja tik storalapis :) ,bet po šios parodos suku galvą jau ne apie vieną egzempliorių :) . Laukčiau ženklo į AŽ <3

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Dausa » 30 Rgs 2014 08:25

Augalų labirintų forume vis rečiau rašoma, bet kartais užsukite. Apie susibėgimus ten skelbia, nors dauguma bendrauja Supermamose.
Jei kokių gandų išgirsiu, parašysiu.
Botanikos sode žadėjo seminarą spalio mėn. apie retų uoginių augalų paruošimą žiemai, bet dar nerandu, kad būtų paskelbta. Pavasarį buvo labai įdomu, nors ir nesiruošiu auginti šilauogių plantacijų, bet informacijos gavom sočiai. Ir apie klevus vasaros seminarą perkėlė rudeniui, kad būtų vaizdingiau.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Jūratė » 30 Rgs 2014 19:52

Sveikos, mielosios, smagu vėl skaityti jūsų žinutes, tik nepažiūrėk kelias dienas ir priplepat visokiom temom :)
Janina, labai gražios visos nuotraukos, Lelijėlės prisiminimai labai mieli!

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Jūratė » 03 Spa 2014 19:19

Sunku susitaikyti su pabaiga, kad ir laikina, iki pavasario ar vasaros... jurginų jau nėra, šluotelinių hortenzijų žiedai jau rudi, išsiskleidę rožių žiedai net nušalo, liko tik papuvę skudurėliai.. aiškų, yra nemažai pumpurų, bet ar jie dar išsiskleis? Nesuspėju į gamtos traukinį ;( Bet ko aš čia verkšlenu, kad tik tokios bėdos žemėj būtų (stupid) ;)
O šiandien buvau mugėj prie Mokytojų namų, neatsilaikiau pagundai nusipirkti keletą augaliukų :-) labai nustebino blakėžudės kaina už vieną stiebelį su pora lapelių -50 lt... Aš jau labai seniai apie ją svajoju ir vis dairausi, bet tokios kainos dar negirdėjau..
O kuo jūs savo kieme džiaugiatės ir kas dar atlaiko tokias daugiadienes šalnas?

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Virginija » 03 Spa 2014 19:42

http://www.delfi.lt/video/verslas/versl ... d=66026946" onclick="window.open(this.href);return false;

KOšmaras... (stupid)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 05 Spa 2014 18:54

Tikrai, kad košmaras. Čia aš į Antosės reportažą apie gėlių parodą.
Jūratę turbūt nuliūdinsiu - pas mane tik dalis jurginų nušalo, dalis apšalo, o keli ir visai sveiki - iš jų du augantys kieme. Rožės dar žydi, pavieniais žiedais, bet žydi ir astrai atrodo puikiai.
Dar norėčiau ir kuo nors nudžiuginti. Jeigu tiktų žalialapė blakėžudė, prašau, primink pavasarį - mielai pasidalinsiu. Labai įdomiai jos elgiasi. Viena, kuri auga sklypo gale, žydi vidurvasarį, kitą - auganti kieme, šiuo metu žydėjimas į pabaigą. Antrais metais po pasodinimo, net nespėjo iki užšąlant pražysti.

Vartotojo avataras
Janina
Pranešimai: 156
Užsiregistravo: 22 Bir 2014 10:38
Miestas: Joniškis

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Janina » 06 Spa 2014 14:56

Sveiki,
gal žinote kaip reikia pasikeisti vartotojo vardą? :)
ačiū iš anksto. :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 06 Spa 2014 16:57

Paprašyti administratoriaus :)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė DaliaRaimonda » 06 Spa 2014 18:05

Sveikos rožininkės (handshake) Tamsūs ir vis ilgėjantys vakarai turi privalumų, atsiranda laiko ir prie kompiuterio ilgėliau pasėdėti :)
Senai čia nebuvau, bet labai miela vėl sugrįžti <3
Kaune ir aplink jį šalna buvo tik vieną rytą ir tokia menka, kad jokios įtakos augalams neturėjo. Dar nė vienais metais nebuvo tokio ilgo rožių žydėjimo. Atrodo ir žiedų nuo rugpjūčio vidurio nebeskyniau, bet jos vis dar žydi. Tik sausra gyvenimą augalams trumpina (hit) . Vargsta sausesnėse vietose pasodintos kai kurios astilbės, hortenzijos ir rododendrai. Visa laimė, kad šiandiena lyja :)

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Dausa » 08 Spa 2014 14:25

Aplink Kauną truputį buvo, nes šiaurinėje dalyje sode moliūgai jau nušalo. Kitiems augalams nieko, net laukiniai pomidorai gyvi, bet jie atsparesni, nei kultūriniai. Šluotelinė balta hortenzija iš piktumo rausta, astrai pagaliau gausiai žydi. Rudenį persodinti bijūnai greičiau nudžiovino lapus, nei seniai augantys. Jurginams apšalti pritrūko laipsnių.
Miesto viduryje kai kurios melsvės jau nugelto, nurudo. Kietosios ,,mėlyno kraujo" dar tvirtesnės, tik žalesnės. Tulpmedis nusiauksavo.
Šita veigelė visada rudenį pakartoja žydėjimą:
https://plus.google.com/u/0/photos/1029 ... 7643554471
Ne lauko augalas, bet vasarojantis lauke vazone paupinis galenis iš tokios gausos ,,žibintų":
https://plus.google.com/u/0/photos/1029 ... 7643554471
pasiliko tik tiek:
https://plus.google.com/u/0/photos/1029 ... 7643554471
Didžialapė hortenzija pasiklydo laike, o šios begonijos įkastos su vazonais užuoglaudoje, tai laikosi, pakabintas jau sunešiau ir paruošiau migdymui.
https://picasaweb.google.com/1116340564 ... 2391084258

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Regina » 08 Spa 2014 14:38

Kokios gražios nuotraukos ir kaip gražiai žodžiais "nupiešėt" rudenį <3 (like)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė DaliaRaimonda » 08 Spa 2014 16:47

Labai gražiai aprašyta, tačiau Dausos kieme augalai savo grožiu tikrai stebina :) Bent jau man prieš akis taip ir "stovi" tos violetinės uogos :) Dausa, gėlėtum pavadinimą priminti ?

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Dausa » 08 Spa 2014 18:10

Šitos?
https://plus.google.com/u/0/photos/1029 ... 7643554471
Vaisuolė, spėju, kad Callicarpa bodinieri giraldii 'Profusion', nes seniau tokiomis prekiavo Florexlit. Jau didokas krūmas, nepatogioje fotografavimui vietoje, netelpa į objektyvą.
Per skubėjimą nepavaišinau ,,mirties uogomis" (taip vadina Suomijoje), augančiomis po tomis rašalinėmis. Niekam nesakau, o pati slapta mėgaujuosi kukmedžio derliumi, nes bijau, kad neapsinuodytų sėklomis. Parodyčiau dukrai, ji kokiems draugams, nepasakytų netyčia, kad būtina išspjauti juodąją sėklą, tai būtų žiaurybė.
Dar pamiršau paminėti ,,rudenines žvakes" juodžoles/blakėžudes - man jos vienos nuostabiausių. Ne tik dėl gražumo, bet ir dėl kvapo. Kai nėra vėjo, visas kiemas sklidinas panašaus aromato į rožių. O naujosios veislės gali kainuoti 50 Lt, bet galima ir kukliau rasti. Jei Jūratei pavasarį būtų pakeliui Kaunas, ar pasitaikytų geras kurjeris, tai pakapstyčiau 'Atropurpurea'. Ji ne tokia kompaktiška, kaip naujosios veislės, bet visai graži. Turiu ir 'Brunette', bet ji beveik nesidaugina. Gal kitos naujosios irgi nevislios, todėl tokia jų kaina. Žalialapės irgi labai gražu, bet joms reikia didelių erdvių.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė DaliaRaimonda » 09 Spa 2014 06:15

Taip, apie Vaisuolę galvojau :) . Ko jau ko, bet kukmedžio uogų turiu iki soties :D Tik jau jas valgyti- ne , geriau jau tegul jas paukščiai lesa (xixi) Blakėžudę vieną ir aš auginu, bet jau lėto augimo, tikra estų gėlė (xixi) Dažnai jų pirkti Aleksoto turguje randu, bet matomai kitokia nei mano, nes krūmai visai padoraus dydžio :) Jūratei reikėtų arčiau Kauno gyventi :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 09 Spa 2014 07:26

Jūratei bet kokia netinka - žaliapalės nenori, nors ir turiu dviejų žydėjimo laikų ;) O man jau sode spalvų per akis - noriu žalialapių augalų.

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Dausa » 09 Spa 2014 08:02

DaliaRaimonda rašė:Taip, apie Vaisuolę galvojau :) . Ko jau ko, bet kukmedžio uogų turiu iki soties :D Tik jau jas valgyti- ne , geriau jau tegul jas paukščiai lesa (xixi) Blakėžudę vieną ir aš auginu, bet jau lėto augimo, tikra estų gėlė (xixi) Dažnai jų pirkti Aleksoto turguje randu, bet matomai kitokia nei mano, nes krūmai visai padoraus dydžio :) Jūratei reikėtų arčiau Kauno gyventi :)
Jeigu iš manęs, tada 'Brunette'. Betgi privalumas, kai trūksta vietos, kad neplinta kaip garšva.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Jūratė » 09 Spa 2014 08:11

nagi nagi kas gi čia mane apšneka :D
aš visko noriu :P dažnai mano norai prasilenkia su sveiku protu, bet argi čia problema... :$ (dance) :D
O jei rimtai, tai tikrai ieškočiau gero kurjerio pavasarį, o gal ir pati savo gimtąjį miestą aplankysiu (retai Kaune būnu, max porą kartų metuose). Labai visom ačiū! :* :* :*

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė lelijele » 09 Spa 2014 08:53

Dausa rašė:Šitos?
https://plus.google.com/u/0/photos/1029 ... 7643554471
Vaisuolė, spėju, kad Callicarpa bodinieri giraldii 'Profusion', nes seniau tokiomis prekiavo Florexlit. Jau didokas krūmas, nepatogioje fotografavimui vietoje, netelpa į objektyvą.
Per skubėjimą nepavaišinau ,,mirties uogomis" (taip vadina Suomijoje), augančiomis po tomis rašalinėmis. Niekam nesakau, o pati slapta mėgaujuosi kukmedžio derliumi, nes bijau, kad neapsinuodytų sėklomis. Parodyčiau dukrai, ji kokiems draugams, nepasakytų netyčia, kad būtina išspjauti juodąją sėklą, tai būtų žiaurybė.
Dar pamiršau paminėti ,,rudenines žvakes" juodžoles/blakėžudes - man jos vienos nuostabiausių. Ne tik dėl gražumo, bet ir dėl kvapo. Kai nėra vėjo, visas kiemas sklidinas panašaus aromato į rožių. O naujosios veislės gali kainuoti 50 Lt, bet galima ir kukliau rasti. Jei Jūratei pavasarį būtų pakeliui Kaunas, ar pasitaikytų geras kurjeris, tai pakapstyčiau 'Atropurpurea'. Ji ne tokia kompaktiška, kaip naujosios veislės, bet visai graži. Turiu ir 'Brunette', bet ji beveik nesidaugina. Gal kitos naujosios irgi nevislios, todėl tokia jų kaina. Žalialapės irgi labai gražu, bet joms reikia didelių erdvių.
Pas jus tikras botanikos sodas. Tokia gausybė augalų ir visi puikiai jaučiasi. Labai gražios nuotraukos (sun) .

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Dausa » 09 Spa 2014 10:26

Dėkui, bet reiktų paimti visą plotą už kampų ir virtualiai ištempti - augalams būtų erdvės, o man mažiau rokiruočių su vazonais.
Dar pati aptinku ką pamiršau. Geras augalas rudeninei melancholijai nušviesti - gaura (ne gaurė, bet ji irgi graži). Nors ,,garažinis", bet turintiems tokį plotą žiemą, labai gerai vazonus pavasarį įkasti į svogūninių atlaisvintą plotą, prieš šaltį ištraukti ir įkasti kokį tulpių krepšelį.
https://picasaweb.google.com/1116340564 ... 627/Gaura#
Būna skirtingų aukščių.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Jūratė » 10 Spa 2014 08:53

Vajėėėėė gaura lauke nežiemoja????? Blyn o mes su Esmiralda kaip tik mugėj nusipirkom (mad)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 10 Spa 2014 09:44

Tai dabar pas Emiraldą ir reikės kokiame rūsiukyje laikyti, nes pas tave per šilta.
O apie fontano apželdinimą Rasos straipsnį skaitei? Aišku, čia toli gražu ne tas pats, bet peržiemoje nešildomoje troboje žioveiniai žydėjo nuo ankstyvos vasaros ir neabejoju žydės iki užšals. Šiemet jau jų nelaikysiu per žiemą, pavasarį sėsiu naujus.

Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Alinda » 10 Spa 2014 13:25

Jei ne paslaptis ,apie kokį sraipsnį kalba eina ?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 10 Spa 2014 14:59

Apie šitą.
http://rasosaugalai.wordpress.com/2014/ ... -o-gavosi/" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Skelbti atsakymą

Grįžti į