Šiokiadieniai_1

Šnekam, plepam, diskutuojam įvairiom temom.
Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 27 Spa 2014 12:39

Mano planuose taip pat buvo svogūninių sodinimas, deja, neišdegė - nei šeštadienį nei sekmadienį (žemė taip ir liko įšalusi). Kadangi rožės jau nušalę, turiu galvoje lapus - traškantys kaip šienas, tai ir užsiėmiau jų raitymu, nors ir neketinau to daryti. Tiesa, šeštadienį nukasiau jurginus - juos buvau storai žole apmulčiavusi. Po mulčiu žemė minkštutėlė.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rūta » 27 Spa 2014 12:53

Užtat mūsų jurginai dar stovi nenukasti... Matai, kaip skiriasi orai atskiruose regionuose. Pas mus rožių lapai dar pakankamai gyvybingi. Aš galvoju imtis rožių ne ateinantį, bet dar kitą savaitgalį, jei orai neprivers pergalvoti planų.

Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Platelių rožė » 28 Gru 2014 15:09

Apsnigo, paspaudė šaltukas ..kol kas lesykloj tik zylės ir kėkštai :) Labai smagu stebėti paukščiukus rytais pro virtuvės langą.
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 29 Gru 2014 07:56

Graži lesyklėlė ir nuotraukos puikios - vaizdai kaip iš pasakos.

Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Platelių rožė » 29 Gru 2014 09:12

Reikėtų ir lašinių pakabinti ,vien su saulėgrąžom neišsisuksim :) Būrį paukščių išmaitinti ne juokas.
Jau antra para lauke laikosi šerkšnas , vaizdai tikrai kaip iš pasakos :)

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė lelijele » 29 Gru 2014 11:56

labai gražūs paukščiukai. o pas mus ir sniego yra (bravo) .

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Jūratė » 04 Sau 2015 15:33

Gerai, kad spėjau šiandien sutvarkyti apdangalus - buvo nemažai vėtros nudraskiusios, o dabar pūga visą pusdienį jau siaučia, dangus su žeme maišosi. Kaip pas jus?

Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Platelių rožė » 04 Sau 2015 18:27

Mums daugiausiai nuostolių vėjas praeitą naktį pridarė. Beveik pusdienį tryse šiltnamiukus tvarkėm. Bėda tame, kad žemė patęžusi, todėl vėjas kuoliukus kai kur ištraukė... šniūrai susipynė, lutrasilas draikstosi ..Vieną galą sutvarkom, tai kitą išplėšia |( Papildomai aprišom, prispaudėm su plytom ir akmenim dangalus.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Jūratė » 04 Sau 2015 19:42

Mane tai stebina, koks vėjo stiprumas - kokius akmenis su lutrasilio pagalba sugebėjo nurident!!!

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė lelijele » 05 Sau 2015 13:44

Aš vakar irgi perdengiau dalį rožių, nes kai atšilo žemė tai vėjas ištraukė virbus iš žemės ir viską supynė.Gerai, kad šiemet pasidariau medinį karkasą. Dabar viską su vinimis prikaliau neturėtų nuplėšt. Ir vėl minkštai pasnigo, viskas balta ir gražu.

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė lelijele » 05 Sau 2015 13:52

Kai užkabina vėjas lutrasilą ar bet kokią plėvelę tai gal ir Puntuką nuneštų. Pas mane pasiteisino toks paprastas pritvirtinimo būdas. Paimu kartį (kokio reikia ilgio, galima ir kelias) ištraukus obeliską armatūrinį tam panaudoju(toks primityvus. Trys 3m armatūros gabalai) ir įvynioju į lutrasilo ar agrodangos kraštą. Tada vėjas nepalenda po dangalais ir negali pakelt. Žinoma tai patogu kur tiesios linijos. Kur įmantriai išraityta reikia naudotis prismeigimais ir prispaudimais.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 05 Sau 2015 14:06

Dalį rožių dengiau kai žemė buvo sušalusi - apmėčiau tankiai nedideliais, maždaug 1,5 mano kumščio, akmenukais - laiko. Gal dėl to, kad labai nedideli ploteliai buvo dengti. Kai kuriuos milžiniškus, papildomai "apvirviavau" ir prismeigiau ilgais kablias - turėtų laikyti. Šiaip jau, agrodangos ant kurios nėra polietileno, man nenuplėšia. Net galvoju, kad reiktų polietileną dėti po vienu agrodangos sluoksniu - tuomet nebus vėjui kur užsikabinti, nes kablių prismeigiu labai daug - maždaug kas 30 - 40 cm, o per lenkimą, net kas 10 cm išeina.

Vartotojo avataras
Janina
Pranešimai: 156
Užsiregistravo: 22 Bir 2014 10:38
Miestas: Joniškis

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Janina » 05 Sau 2015 14:16

Sveiki! Pas mus sniego kasimo įrankiai lakstė po kiemą, vėjo gainiojami, bet iškadų rožėms vėjo gūsiai nepadarė (like) . (sun)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė DaliaRaimonda » 05 Sau 2015 18:09

Mane vėjas taip pat "užkniso" (mad) Atsiprašau už tokius žodžius, bet anglišką rožyną jau du kart uždengiau (xixi) Polietilenas tikrai vėjo lengvai nupučiamas į šoną, nuo sniego ir po to lietaus, atsipalaidavo virvės ir jos nebelaikė polietileno. Tad kelis kart teko jį vėl užtraukti ant šiltnamiukų. Aš dangos nesmeigdavau kabliais, nes nė vienais metais nebūdavo tokio vėjo, o jei būdavo, tai danga būdavo labai gerai prišalusi ir joks vėjas jos nenupūsdavo. Bet šiemet nėra šalčio, o vėjas šėlioja, kaip tik jam patinka |( Dar gerai, kad rožės kieme, apsirengi ir vietoje mankštos eini į lauką viską tvarkyti. Mažų ir žemų rožynų vėjas nepelietė, nors jų danga tik malkomis prispausta. Kitą savaitgalį bus atšilimas ir vėl dar stipresnis vėjas, tad jau net neabejoju, kad vėl dengsiu rožyną. Gerai, kad tik viršutinį jo sluoksnį.

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė lelijele » 06 Sau 2015 18:24

Būdavo, įsijungi forumą, o ten rožininkai kartu su rožėmis miega žiemos miegu. Šiandien tikras stebuklas. Forumas dar neverda, bet pradeda. Jaučiu, kad čia Gemos nuopelnas. O gal Trijų Karalių ? O man šiandien Karaliai padovanojo telyčaitę-karalaitę. (sun)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rūta » 06 Sau 2015 20:03

Lelijėle, tai ir Jūsų nuopelnas dėl pagyvėjusio forumo :* Sveikinimai su tokia gražia Trijų Karalių dovana!

Skaitau apie vėjo išdaigas mūsų rožininkų soduose, ir galvoju, kad mūsų sode nei Kūčių nakties dūšelių šėlimas, nei vėlesni vėjai nuostolių nepadarė jokių, kur buvo šiltnamukai. Tie tai stovi kaip tikri namukai – nepajudinami. Net netaisant to, kad mūsų kabliai gana trumpi ir susmaigstyti retai, nes šiais metais buvo kablių deficitas (per kelerius metus išsimėto, o ir rožių nemažėja...) – nei iš šonų, nei iš galų vėjas neįsisuka. Truputį padraikė tik difuzinėm plėvelėm uždengtas rožes, bet ir tai tik porą skvernų atplėšė, lengva buvo sutvarkyti. O štai levandas teko iš naujo užkloti. Jas buvom apdengę ilgiausiu, gal 20 metrų ilgio „Lutrasilo“ gabalu – kartu ir visai daugiamečių gėlių lysvei teko, tai čia jau vėjas išdykavo su tokiu dideliu gabalu. Kadangi išsibaigėm ir iš kablių, ir iš plytgalių bei akmenų, tai galiausiai kaip prispaudimus naudojom sunkias medžio trinkas – gerai laiko.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rūta » 06 Sau 2015 20:10

Platelių rožė rašė:Apsnigo, paspaudė šaltukas ..kol kas lesykloj tik zylės ir kėkštai :) Labai smagu stebėti paukščiukus rytais pro virtuvės langą.
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
Regis, pristinga žodžių, kai bandai išreikšti jausmus, kuriuos sukelia Jūsų nuotraukos ir kūrinėliai. Atrodo, kad Jus supa kažkoks nežemiškas grožio pasaulis... (angel)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 07 Sau 2015 06:33

Rūta rašė:Lelijėle, tai ir Jūsų nuopelnas dėl pagyvėjusio forumo :*
Taip Tai uteniškių įtaka ir Lelijelės ir Gemos - ačiū Jums.
Mano kompas pasiligojo, gal šiandien po darbo parsivešiu - tuomet galėsiu daugiau parašyti, nes darbe vis tik kartais ir dirbti reikia (xixi)

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė lelijele » 07 Sau 2015 07:03

labas rytas (coffe) . Pas mus šįryt -20. Gemos vienkiemyje ko gero dar šalčiau. Laimė, kad sniegelio nors truputį yra. Penktadienį vėl pavasarį žada. Pabūriau iš kavos tirščių t.y. pažiūrėjau ilgalaikę prognozę tai ten gal jau ir visai pavasaris. Na žiema tikriausiai bus gegužės- birželio mėn. :?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 07 Sau 2015 07:13

Jeigu Gemos vienkiemis ant kalniuko - neturėtų būti šalčiau.
O mano vazonuose augančios rožės tambūre tik už polietileno - durų dar nėra. Matysim kuo baigsis, nors Ukmergėje naktį buvo tik - 14, dabar -15.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Jūratė » 07 Sau 2015 08:22

7.30 išeinant iš namų pas mus buvo -22. Stotelėje pralaukiau autobuso pusė valandos, mat vieno nebuvo ir teko laukti kito pagal grafiką (devil) (devil) (devil) Sušalau kaip nežinia kas, gerai, kad dar buvau daugiau pasirengus sluoksnių ir su vaiko slidininko kelnėm, jei ne jos tai būtų iš vis ragas. Bet kojų pirštai tai tik dabar begeriant kavą darbe bando atitirpinėti...

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Regina » 07 Sau 2015 08:24

Vilniuje šaltukas taip pat smagiai spaudžia. Įtariu, kad mano kaime galėjo būti arti -25C. Gerai, kad sekmadienį surinkus visus neprišalusius akmenis ir prisivežus malkų suspėjau aptvarkyti, prispausti nudraskytas dangas. Dar ir sniego dangus ant viršaus šiek tiek pamėtėjo :) Gal truputėlį šilčiau bus ir neuždengtoms mano rožėms. Įtariu, kad pavasarį turėsiu kažkiek atnaujinti rožynus. Baisiai man nepatinka tokie staigūs ir dideli temperatūrų pokyčiai.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė DaliaRaimonda » 07 Sau 2015 09:46

Tie temperatūrų pokyčiai ir man nepatinka. Dar gerai, kad rožės agrodanga uždengtos, o ne durpėmis. Tai tie lietūs ir šaltis, mažai pavojingi.
Kaune (tiksliau pas mane Raudondvaryje) temperatūra šį rytą buvo apie -15C. ir sniego labai nedaug. Mano vyras vis karksėjo, kad kam šiemet rožes dengiau, juk šilta, žiemos nėra...bet šį rytą jau tylėjo (xixi) . Pasitvirtino mano žodžiai, kad kartais dengti reikia vien dėl vienos labai šaltos nakties. Uždengi ir gali į prognozes ramiai žvelgti :)
lelijele, sveikinu su miela Trijų Karalių "dovana" :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rūta » 07 Sau 2015 10:23

Jūrate, tikrai nepavydėtina kelionė į darbą – ką ir sakyti... Brr...

Pas mus kaime, sako, sniego irgi visai maža. o pagal prognozes matau, kad buvo -15 laipsnių. Na rožės lyg ir uždengtos, labai rūpintis nėra dėl ko, bet man labiausiai rūpestį kelia tas visą žiemą besitęsiantis šlapumo ir šalčio kartojimasis. Belieka tikėtis, kad dangos neperšlampa visai – kalbu apie tas, kurios be šiltnamukų, o tiesiog apklotos žiemoja. O šiaip tai mums, kaip matau, reikia ruoštis visiems žiemos atvejams – ir besniegei, ir lietingai žiemai... Ir viskas viename.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 07 Sau 2015 10:33

Po gerai uždengtomis rožėmės žemė nei spėja gerai sušalti, nei iki galo atitirpti - jeigu buvo sušalusi. Kai taip dažnai kaitaliojasi pliusas ir minusas, mano galva, nieko neatsitiks. Bus blogiau, jeigu ilgai laikysis pliusas - dvi ar daugiau savaičių, o paskui driokstels minusas ilgam. Bet bus visko, o rožės žydės, kaip ir kiekvieną vasarą (sun)

Skelbti atsakymą

Grįžti į